اعلام شد: تعداد استارت آپ ها در نمایشگاه الکامپ

امسال بیش از ۵۰۰ استارت‌آپ از سراسر کشور برای حضور در بخش الکامپ استارز، الکامپ بیست و دوم ثبت نام کردند که از این تعداد ۲۴۲ استارت‌آپ برای شرکت در نمایشگاه دعوت شدند. کسب و کار این روزها پذیرای استارت اپ های خلاق است که بازار را به شدت تحت تاثیر قرار داده اند.


2 thoughts on “اعلام شد: تعداد استارت آپ ها در نمایشگاه الکامپ”

  1. با سلام خدمت حاضرین کافه
    رشد استارت آپ ها در ایران بسیار هیجان آور و نوید بخش است. استارت آپ های در منطقه فعالیتم دیده ام و با برخی از آنها درگیر بوده ام. این رشد صعودی در شکل گیری استارت آپ ها از طرف دیگر نگران کننده است. اصولا این استارت آپها قرار است تا به درآمد و سرمایه تبدیل شوند درحالیکه بسیاری از آنها توانایی های لازم برای ورود به بازار و ماندگاری را در کنار خود ندارند. این مطلب باعث می شود تا در آینده بسیاری از این استارت آپ ها با شکست روبرو شوند. البته این برداشت شخصی بنده است و امیدوارم اشتباه باشد. فعالان و متخصصان بازاریابی افرادی هستند که در موفقیت این استارت آپ ها نقش کلیدی خواهند داشت. ای کاش می شد این استارت آپ ها را با متخصصان همراه کرد و مسیرهای آنها را در حین شکل گیری و رشد در مرحله قبل از بهره برداری و نتیجه نهایی هدایت کرد تا احتمال شکست آنها کاهش یابد. شکست این استارت آپ ها یعنی از دست رفتن سرمایه های با ارزش آشکار و پنهان و برای اقتصاد کشور آفت بزرگی است. اصلی ترین سرمایه پنهانی که با شکست از بین خواهد رفت، انگیزه بروز خلاقیت هاست که آرام آرام، اگر رشد کند باعث از دست رفتن اعتماد به نفس فعالان این عرصه خواهد شد. برای استارت آپ های ارزشمند کشور آرزوی موفقیت دارم و برایشان آینده ای روشن آرزومندم.
    ایام بکام

  2. اکبر حلیمی
    با سلام و عرض ادب
    جناب آقای ذبیحی در پاسخ به این جمله شما که فرمودید ای کاش می شد این استارتاپ ها را با متخصصان همراه کرد و مسیرهای آنها را در حین شکل گیری و رشد در مرحله قبل از بهره برداری و نتیجه نهایی هدایت کرد تا احتمال شکست آنها کاهش یابد، می بایست خدمت شما عرض کنم که در حال حاضر مراکز رشد (انکوباتورهای کسب و کار) با پشتیبانی هایی از جمله آموزش های کارآفرینی، مشاوره های تجاری، پشتیبانی های فناوری و نوآوری و حمایت های مالی مورد نیاز شرکت های نوپا و همچنین در اختیار گذاشتن فضای کاری و امکانات اداری اشتراکی هدف خود را کمک به اینگونه شرکت های نوپا می داند که زمانی که مرکز رشد را بعد از ۲ یا ۳ سال ترک کردند بتوانند در بازار قابیلت رقابت و بقا را داشته باشند. در واقع همان طور که میدانید بیشتر شرکت ها در سال های اولیه تاسیس خود ورشکست می شوند که هدف این مراکز رشد در واقع جلوگیری از این قضیه می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *