با این کتاب آشنا شوید // افسانه کارآفرینی + دانلود نسخه صوتی

ایجاد و رشد رشته کارآفرینی در دانشگاه و جسارت جوانان ایرانی به خلق موقعیت های کاری مفهوم کارآفرینی را برای من این روزها برجسته کرده است. این روزها به لطف دوست خوبم کاوش حسین تبار کتاب افسانه کارآفرینی با ترجمه خود ایشان به دستم رسیده که در قالب این یادداشت می خواهم گزارشی کوتاه از این کتاب را برای شما ارایه کنم.

کتاب افسانه کارآفرینی یک راهنمای عملی برای کسانی است که صاحب یک کسب‌ و کار کوچک هستند و یا دوست دارند صاحب یک کسب‌ و کار کوچک شوند. کتابی که می‌تواند بسیاری از ذهنیت‌های ما را در مورد ایجاد یک کسب‌ و کار اصلاح کند. نویسنده کتاب افسانه کارآفرینی باوری را بیان می‌کند که پس از چندین سال کار با هزاران صاحب مشاغل کوچک به آن رسیده است. باوری که نشان می‌دهد صاحبان مشاغل کوچک بیش از سودی که به دست می‌آورند کار می‌کنند.

KIN2-Render

در واقع کم کارکردن صاحبان مشاغل کوچک مشکل اصلی نیست، بلکه مشکل فعالیت غلط آنهاست و نتیجه آن اغلب هرج و مرج، عدم مدیریت، نارضایتی و غیرقابل بیش‌بینی بودن کار خواهد بود. به همین خاطر در بخش‌های ابتدایی کتاب به عارضه متخصص‌ محوری در کسب‌ و کار پرداخته شده است و این نکته را بیان می‌کند که 99% کسب‌ و کارها توسط متخصصان راه‌ اندازی می‌شود نه کارآفرینان. در بخش دوم درباره چشم‌اندازی جدید در کسب‌ و کارها صحبت می‌شود که باعث تحولی عظیم در رشد و توسعه کسب‌ و کارها شده است.  در بخش انتهایی کتاب نیز 7 راهکار ارائه می‌شود که در هر نقطه از دنیا و در هر شرایطی به کار می‌آید و جواب می‌دهد. بنابراین توصیه می‌کنم که هر کسی در ایران می‌خواهد کسب‌ و کاری را راه  بیندازد و یا توسعه دهد، نگاهی به این کتاب کند.

نکته جالب اینکه مترجم کتاب سه فصل از کتاب و خلاصه صوتی را به صورت رایگان در صفحه زیر قرار داده است.

علاقه مندان میتوانند کل کتاب یا بخشهای مذکور را اینجا دانلود کنند.

http://karafarinebartar.com/karafarini


13 thoughts on “با این کتاب آشنا شوید // افسانه کارآفرینی + دانلود نسخه صوتی”

 1. جا داره از همکاران خوب خودم در سایت تشکر کنم که محفلی علمی و کاری را به وجود آورده اند. دوست دارم این سایت حتی در نبود من بتواند به حرکت علمی و رو به رشد خود در فضای کسب و کار ایران ادامه دهد.
  روزی رو می بینم که این سایت مبنای کار بسیاری از موفقیت های سازمانهای ایرانی باشد

 2. کتاب دارای عنوان جالب و از آن مهم تر بازاریابی به صورتی فایل صوتی است که میتواند سبب موفقیت آن و نیز کمک به انسانها گردد.من دوست داشتم مثال هایی از امتحان کردن راه کار ها و نتایج دریافتی در بازار ایران ارائه می شد و بدان طریق اثر بیشتری بر خواننده به جای می گذاشت

 3. درود بر همه دوستان از لطف همگی سپاسگذارم. به ویژه از جناب مجتبی محمدیان بابت لطف بیکرانشون و همچنین استاد عزیزم جناب محمود محمدیان انشالله آماری رو در مورد تاثیر گذاری این روش بازاریابی ارائه خواهم داد. منتظر نظرات دوستان هستم.
  با سپاس

  1. ارادت داریم اقای حسین پور
   بحث ارزیابی نشر خلاصه صوتی کتاب های مختلف و مباحثی از این دست را بزودی در کافه بازاریابی و در صحن علنی به شور و مشورت دوستان می گذاریم
   شما هم با ما همراه باشید

 4. ای کاش در این متن هم به سیاق کافه افراد به نظر دادن ترغیب می شدن. بعد نظراتشان را در مورد طرح ابتکاری آقای حسین تبار می دادند و ما به داده های بهتری می رسیدیم. ان شاالله در آینده همه متنهای کافه مخاطب را به نظر دادن دعوت کند

 5. سلام و عرض تبریک خدمت آقای حسین تبار و آرزوی موفقیت برای ایشان

  چیزی که می نویسم صرفا نظر و تجربه ی شخصی منه، ممکنه نظر اکثریت جامعه ی ما اینطور نباشه.
  به نظرم استفاده از فایل صوتی بیشتر برای کتاب هایی مفید است که به شیوه ی گفتگوی بین دو یا چند نفر (تعاملی) نوشته شده باشه. البته تعداد کتاب هایی که شبیه مصاحبه باشند زیاد نیست ولی کتاب صوتی آن ها خیلی خوب جواب میده.
  به نظرم برای کتاب های کوتاه بیشتر مفیده. کتاب هایی که حجم هر فصل آن هم کم باشه. مخاطبان کتاب های صوتی به نظرتون کجا و در چه شرایطی به اون گوش میدن؟
  برای کتاب هایی که بیشتر جنبه ی سرگرمی دارند تا آموزشی خوبند مثلا داستان ها. یعنی موضوع هم باید تا حدودی سرگرم کننده و غیر جدی باشه.
  حتی برای مخاطب جدی که دنبال یادگیری مثلا مدیریت یا کارآفرینی هست راستش من شک دارم که برای فرد شیوه ی مناسبی باشه، من که شخصا با گوش دادن به فایل صوتی دنبال کتاب خوندن نیستم، اصلا جزو ساعت مطالعه ام اون رو به شمار نمیارم.
  اما خب یک راه ابتکاری برای تبلیغات کتاب به شمار می یاد.

  معمولا به فایل های صوتی گوش میدم، البته یه زمانی فقط انگلیسی بود (مصاحبه، خبر، کتاب داستان صوتی و ...) ولی بعدها فارسی هم اضافه شد. که تو فارسی متاسفانه با کتاب های صوتی ارتباط برقرار نکردم ولی مصاحبه ها چرا، خوب بودند. برام جالبه نظر هم کافه ای ها رو درباره کتاب های صوتی بدونم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *