برندهای هوشمند پاسخگو هستند // پاسخ برند "کادوس" به بخش "سی تی اسکن" کافه بازاریابی

بعد از انتشار اولین سری از یادداشتهای سی تی اسکن که به بررسی محصولات از دید مصرف کننده در بازار می پردازد واحد روابط عمومی کادوس در همان ساعات ابتدایی انتشار یادداشت نسبت به این آن عکس العمل حرفه ای نشان داده و متن زیر را در اختیار کافه بازاریابی قرار داده اند. از این دوستان تشکر می کنیم و امیدواریم سی تی اسکن بتواند در روند تولید موثر واقع شود. با هم متن ارسالی برند کادوس را می خوانیم:

.....................................................

با تشکر از سایت کافه بازاریابی، که در بخش سی تی اسکن برند کادوس را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است. در اینجا برای آشنایی بیشتر کاربران مطالبی را جهت تکمیل موضوع بحث ارائه می دهیم.

شرکت صنایع غذایی پارس کادوس در سال ۱۳۶۸ بر اساس پروانه تولید وزارت جهاد کشاورزی در شهرستان بندر انزلی، استان گیلان تاسیس گردید.پارس کادوس به عنوان اولین واحد تولید کننده کنسرو ماهی کیلکا و ساردین در ایران می باشد. به طوری که امروز دارای متنوع ترین سبد کالای کنسرو دریایی در ایران می باشد. دامنه تولیدات این کارخانه شامل انواع کنسرو ماهی تن، ساردین،کیلکا، فیله ماهی تن است. همچنین هم زمان با فعال شدن بخش تحقیق و توسعه در پارس کادوس، با رویکردی متفاوت در استفاده از منابع شیلاتی شرکت اقدام به معرفی محصولات جدید نموده است. شرکت جاودان کادوس کیش در سال ۱۳۸۹ با ایجاد یک شرکت تخصصی بازاریابی در زمینه مواد غذایی تاسیس و آغاز به فعالیت نمود. این شرکت در زمینه فروش و عرضه انحصاری محصولات تولیدی پارس کادوس و همچنین تامین مواد اولیه آن مشغول به فعالیت می باشد.

در پاسخ به برخی نقد ها در بخش سی تی اسکن به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 بوی نامطبوع

علت بوی نامطبوع که ممکن است دست را آلوده نماید ،کیفیت ورق بسته بندی قوطی نیست، چرا که در زمینه تامین مواد اولیه بیشترین دقت در کادوس می شود. ممکن است در بعضی مواقع در فرایند اتوکلاو یک قوطی باز گردد و محتویات آن خارج شود. در هر بار تولید پس از فرایند اتوکلاو کلیه قوطی ها شسته می گشود، که البته ممکن است در بعضی مواقع این کار با سهل انگاری انجام پذیرد، لذا با توجه به تذکرات ارائه شده به واحد تولید مطمئنا" این مسئله با دقت بیشتری پیگیری می شود.

 چاپ قوطی و علائم درج شده بر آن

تولید یک چرخه کاملا به هم پیوسته است لذا جهت بهبود بسته بندی کالاها، کارخانه های بسته بندی نیز باید تقویت شوند. چاپ قوطی در فرایند کار قوطی سازان است و هیچ گونه دخل و تصرفی بر آن در واحدهای تولیدی صنایع غذایی انجام نمی شود.امید است با توجه به تغییر نگرش مصرف کنندگان، در این حوزه نیز تغییرات بسزایی ایجاد شود.

جهت چاپ قوطی کاملا"به دلخواه انجام می پذیرد. در برند کادوس برای دسترسی آسان مصرف کننده به اطلاعات مورد نیاز، فضای زیر قوطی بصورت کامل به این امر اختصاص یافته است. در نتیجه مصرف کننده می تواند براحتی به اطلاعاتی مانند استاندارد، نوع ماهی بکار رفته در محصول و مسئله بسیار مورد اهمیت که در بسیاری از برند ها پوشیده است و آن وزن کالا است، دست یابد.

همچنین با توجه به سبقه طولانی برند کادوس در صنعت کنسرو ایران، طراحی اولیه این برند مربوط به ۲۵ سال گذشته است و در آن زمان استفاده از درب های آسان باز شو در صنعت کنسروسازی متداول نبوده است لذا استفاده از آن یک تمایز در محصول بوده است، جهت چاپ بدلیل اطلاع مصرف کننده از درب اسان باز شو است. البته تغییر در بسته بندی امکان پذیر است، اما باید با دقت بسیار انجام پذیرد که سبب گمراهی مصرف کننده و عدم شناخت کالا بر طبقه بندی فروشگاه نگردد.

بدلیل صادرات برند کادوس به آمریکا شمالی لوگوی FDA بر کالا درج شده است چرا که داشتن استاندارد FDA جهت هر کالای مصرفی در آن منطقه اجباری است. پس از مسائل جاری پیش آمده در کشور، ادامه صادرات امکان پذیر نبود، ولی با توجه به سابقه کادوس در این زمینه در سالهای گذشته در حدود ۱۰ سال پیش تا کنون این لوگو بر قوطی درج شده است. در حال حاضر و پس از برطرف شدن مشکلات ، فی مابین این امکان مجددا"ایجاد شده است و کادوس در حال برنامه ریزی جهت صادرات کالا به آمریکا شمالی است.

همانگونه که مستحضرید استاندارهای اجباری در صنایع کنسرو سازی علامت استاندارد ملی و پروانه ساخت است که درج آن روی قوطی محصولات اجباری است. علامت قابل بازیافت بودن با توجه به مسئله آلودگی محیط زیست یکی از دغدغه های دنیای معاصر است، بسیار حایز اهمیت است که مصرف کننده به این مسئله آگاهی داشته باشد و قوطی ها را بعد از استفاده جدا کرده،تا امکان بازیافت وجود داشته باشد.

قرار گرفتن علامت حلال به دلیل صادرات به کشورهای عربی و مسلمان منطقه است. حلال یک علامت استاندارد بین المللی برای صادرات می باشد و شرکت کادوس مراحل دریافت این گواهینامه را گذرانده و دریافت نموده است.

امید است بررسی های از این دست به ارتقا کیفی محصولات کمک نماید و چه بهتر آنکه این مقالات به اطلاع تولید کنندگان نیز رسانده شود، تا در صورت لزوم آنها نیز امکان ارائه مطالب خود را داشته باشند و صرفا" به صورت اتفاقی در سایت ها با آن مواجه نشوند.

با تشکر مجدد

واحد روابط عمومی کادوس

 

برای دوستانمان در برند کادوس آرزوی موفقیت داریم و رفتار حرفه ای دوستان را می ستاییم


16 thoughts on “برندهای هوشمند پاسخگو هستند // پاسخ برند "کادوس" به بخش "سی تی اسکن" کافه بازاریابی”

  1. نگاه حرفه ای روابط عمومی کادوس شورای نظارت کافه بازاریابی را مجاب کرد که آن را منتشر کند وگرنه خیلی در بخش سی تی اسکن به پرسش و پاسخ ها نخواهیم پرداخت

 1. به نظرم دوستان کادوس خیلی حرفه ای از این بخش سیتی اسکن بهره برداری کردند و نشان دادند که در حوزه بازاریابی حرفه ای هستند. به اعتقاد من حتی توانستند جنبه های منفی سیتی اسکن را به نفع خود تبدیل به جنبه مثبت کنند . رفتار دوستان بسیار آموزنده و حرفه ا ی بود

 2. از مدیران شرکت کادوس که به طور حرفه ای عمل کردند تکشر میکنم. مطمئنا رفتار حرفه ای شما و تلاش شما برای بهبود کیفیت محصولات و ارتقای برند، امید ما را به آینده ای روشن مستحکم تر می کند.
  از اخبار مربوط به صادرات شما هم بسیار خرسند شدم.
  امیدوارم در ادامه مسیر خود پویا و مانا باشید.

 3. با سلام
  نمی دانم چرا با چندین بار خواندن این مطلب باز احساس می کنم قانع نشدم و پاسخ در راستای سی تی اسکن نبود یعنی هنوز ایرادات پابرجاست و یک جاهایی بیشتر روابط عمومی مسایل را توجیح کردند .البته این نظر من است
  ای کاش دقیق تر پاسخ می گفتند
  با تشکر

  1. به اعتقادم باید پاسخ را بخوانیم و در همین حد قضاوت بماند برای مصرف کننده
   دست اندرکاران برند کادوس قطعا نگاه مثبتی به سی تی اسکن داششته اند و از نقدها استفاده خواهند کرد

  2. سلام به شما و همه دوستان و مدیران شرکت کادوس
   من تا حالا از این برند استفاده نکردم و با نظر شما دوست عزیز موافقم در مورد بوی بدی که دوستان گفتند حتما امروز به فروشگاهی برای تهیه این تن ماهی خواهم رفت تا ببینم وقعا ایا اینطور هست یا نه چون برای خود من هم جالب شد ولی اینکه دوستان فرمودند تمیز نشستن و یا روغن مونده روی قوطی علت بود بد ظروف تن ماهی است برای من هم سوال برانگیز شد.ای کاش جواب قانع کننده ای می دادند.
   ممنون

  3. با سلام
   بنده هم با جناب باباخانی موافق هستم پاسخ شرکت کادوس در راستای سی تی اسکن نبود هنوز سوالاتی بی جواب مانده است
   ۱- چرا لوگو ها زیاد است؟ ( نام تجاری:کادوس - لوگوی جاودان کادوس و صنایع غذایی پارس کادوس )
   ۲- تکیه های قهوه ای رنگ که بیش از حد انتظار است؟
   ۳- روغن گیاهی؟؟!! "روغن به کاربرده شده کیفیت معمولی ای داشت" عین عبارت در یادداشت

   1. به نظرم بعضی چیزها رو باید گذاشت به این حساب که یادداشت در عملکرد برند تاثیر خواهد گذاشت و قطعا در اینده نزدیک قرار است بر طرف شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *