“تبلیغ بازها” این بار با تبلیغی از Opasia // یک تبلیغ ارزان و به یادمادنی

نسل ما نسل اینترنت کم سرعت Dial Up است. همه ما کار با اینترنت را با سرعت کم شروع کردیم و البته هنوز هم از این درد رنج می بریم. تبلیغی که می بینید ما را می برد به زمان اینترنت کم سرعت Dial Up. ببینیم و لذت بریم.

راستی شما از سرعت کم اینترنت رنج می برید؟ هنوز کسی را می شناسید که از اینترنت Dial Up استفاده کنه؟


29 thoughts on ““تبلیغ بازها” این بار با تبلیغی از Opasia // یک تبلیغ ارزان و به یادمادنی”

 1. واقعا چرا این بخش اینقدر خوووووووبه؟ لذت بردم، خیلی تبلیغ جالبی بود. دیگه صدای قیژ قیژ Dial Up جزو نوستالژی های نسل ما شده، فکر نمی کنم کسی هنوز ازش استفاده کنه.

  1. خانم تیموری واقعا پاسخگویی به سوال شما به اختصار ممکن نیست
   سوال کمی کلی است
   اما قول می دهیم بزودی در این حوزه با چند ایده پرداز مصاحبه داشته باشیم قول می دهیم

 2. درود بر مجتبی محمدیان و سرکار خانم تیموری ! در مورد سئوال شما …….. راستش چند سال پیش یک فیلمی دیدم که نقش اولش رو Mel gibson بازی می کرد ! نقش یک مشاور تبلیغات رو داشت فکر کنم ! اسم فیلم آنچه زنان می خواهند بود فکر کنم ! جالب اینجا بود که گیبسون محصولات بانوان را تبلیغ می کرد ولی کاملا در کالبد خانم ها رفته بود تا درکی جامع از مسایل آنها داشته باشه !
  ماها در ادبیات بازاریابی همیشه از درگیر شدن مشتری در فرایندها و تبلیغاتمون می نالیم و همیشه به دنبال engage کردن اونها هستیم ؛ ولی خودمون چی ؟ خودمون چقدر engagement با مشتریانمون داریم ؟ به نظر من این آمیختگی که شما از اون حرف می زنید خانم تیموری نشان از engagement بالا در تجربه مشتری داره ! به نظر شخصیم ……………… شایدم غلط باشه !؟!؟!؟! ارادتمند همه سروران کافه !

  1. تشکر جناب مشایخی . دقیقا درست میفرمایید و به واژه جالب توجه بیان کردید شاید عدم موفقیت وجذابیت تبلیغات ایرانی این استکه فقط دلمون میخواد فروش داشته باشیم نه چیزی بیشتر و اصلا صبر نداریم چقدر جالب میشد قانون اول یک موسسه تبلیغاتی اول تجربه زندگی با محصول بود برای یه دوره کوتاه مدت بعد تبلیغ انرا به عهده میگرفت ..بازهم از نکته به جا شما تشکر میکنم ..پایدار باشید …

 3. چند نکته به ذهنم می رسه شاید برای دوستان هم جالب باشه
  ۱- این تیزر ۴۶ ثانیه هستش ۳۰ ثانیه ابتدایی این تیزر یک تصویر بی روح ، خسته کننده و کسالت بار رو نشون میده یعنی کل زمان مفید تیزر !
  ۲- صورت مسئله این تیزر خیلی شفاف ه ، نقد سرعت ضعیف اینترنت ، سرعت ضعیف اینترنت یعنی مصرف زمان بیشتر در کنار کامپیوتر، این مفهوم یا بهتر بگم این پیام با استفاده از تکنیک اغراق برای گذر زمان نشون داده میشه
  ۳- انتقال مفهوم با زبان بدن به جای استفاده از دیالوگ ، مونولوگ و یا هر کلام دیگه (نوع نگاه و قرار گیری دست زیر چانه – فرم مشهور برای معرفی یک موقعیت خسته کننده )
  ۴- کارگردان می تونست با ثابت قرار دادن دوربین و دادن میزانسن های متنوع به بازیگر و استفاده از جامپ کات در تدوین تیز ، کلافگی کاراکتر و گذر زمان رو به مخاطب نشون بده اما با ثابت نگهداشتن دوربین و بازیگر ،کسالت بار بودن فضا را بیشتر تاکید می کند . کارگردانی در خدمت انتقال پیام است و نه صرفا به رخ کشیدن مهارت های کارگردانی
  ۵ – کشف پیام توسط مخاطب بدون فریاد زدن مبلغ که این رفتار در اعلان آخر تیزر یا به قول دوستان همکار (پک شات )هم مشاهده میشه که بیان آرام گوینده به حفظ فضای تیزر کمک می کنه و با توجه به اینکه فضا برای داشتن یک پایان شاد فراهم بوده (اضافه شدن صدای خنده و یا لحن شوخی گوینده) اما از این کار پرهیز شده

   1. سلام و عرض ادب به آقای دکتر و آقای محمدیان. براساس FCC تا سال ۲۰۱۰، ۶ درصد جمعیت آمریکا از dial-up استفاده می کردند که این رقم در سال ۲۰۱۳ به ۳ درصد رسید. هنوز هم هستند کسانی که چه در آمریکا چه در جاهای دیگر از این نوع استفاده می کنند.

 4. با سلام تبلیغ جالبی و صحبت اقای دکتر محمدیان کاملا درسته از این نسل اینترنت هنوز در امریکا استفاده میشه با این تفاوت که سرعت بسیار بالایی داره و حمایت کننده انها مخابرات ایالت متحده است.با نظر اقای مشایخی کاملا موافقم چون ما تبلیغاتی داریم برای پس از تولید و پس از ارایه خدمت .و اغلب در این موارد مجبوریم فقط تولیدات را به فروش نزدیک تر کنیم و سعی تبلیغات ما بالابردن فروش .صحبتی که شما فرمودید مربوط میشه به تحقیقات بازاریابی و شناخت مصرف کننده که امری است بیش از تولید انبوه و اغلب در مورد مواد غدایی با تسترها سعی در ازمایش محصولات خود دارند .
  با تشکر

 5. با سلام
  تبلیغ بسیار جالبی بود. در تمام مدت منتظر بودم که یه اتفاقی بیفته و فکر میکنم همین موضوع باعث شد بیشتر دقت و توجه بکنم. ذهن رو به خوبی درگیر میکنه.
  در ایران فکر میکنم دیگه کمتر جایی باشه که دایال اپ باشه. من یاد فیلم کمدی Proposal افتادم که وقتی میرفتن به آلاسکا و توی شهر دنبال اینترنت میگشتن کافی نتش فقط دایال آپ داشت.

 6. با سلام حضور سروران گرامی
  جناب محمدیان تیزر بسیار خوب و تاثیرگذاری بود، من میخوام با اجازه شما سوال دیگه ای رو هم طرح کنم:
  آیا در ایران صاحبان کالا و خدمات به این سبک از تبلیغات تن میدهند؟ معمولا دوست دارند تیزر پر از دیالوگ باشه و توضیحات تکمیلی…
  آیا نمونه وطنی در این لول داریم؟ یکی دو مورد تیزر در خصوص خطرات استعمال دخانیات را به خاطر دارم که البته کپی بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *