تبلیغ بازها این بار با تبلیغی از WWF // این تیزر را باید ایستاد و تشویق کرد

تبلیغ بازها این بار با تبلیغی از WWF // این تیزر را باید ایستاد و تشویق کرد

این دیوید اگیلوی هم خودش یکی از برترین های تبلیغات است و هم شرکتش. در این نوبت از بخش “تبلیغ بازها” یک تیزر از ساخته های این شرکت رو براتون روی سایت گذاشتم تا ببینیم و لذت ببریم. نام تیزر side by side  است و با شعار we are all connected شما را تشویق به دیدن این تیزر می کنم. برای بعضی از تیزرها باید ایستاد و تشویق کرد. (لطفا این تیزر را به صورت فول اسکرین ببینید)

.

.

این بخش را با لایک و دیسلایک زدن همراهی کنید.

.


32 thoughts on “تبلیغ بازها این بار با تبلیغی از WWF // این تیزر را باید ایستاد و تشویق کرد”

 1. سلام
  آقای محمدیان سایت علی رغم مطالب جالب و تخصصی وبه روز بازاریابی ، یه مشکل بزرگی داره و این است که باتوجه به اینکه مطالب بازاریابی هیچ وقت کهنه نمی شوند اما با هر مطلب جدیدی که توی سایت قرار می دهید نحوه دسترسی به مطالب قبلی مشکل می شود و هیچ ارشیوی از مطالب قبلی نیست که ما ببینیم و بخونیم و تنها راه دسترسی صفحات پایین پیج است.
  باتشکر

 2. عالی بود. تبلیغاتی از این دست این قدر زیبا و هوشمدانه هستند که به شخصه اگر دستم میرسید (1) قطعا کپی اش میکردم. چرا نباید اثری زیبا را به همه زبان های دنیا ترجمه کرد؟ چرا نباید شاهکاری مسحور کننده را به دید همه مردم جهان رساند؟ چرا؟
  البته دوستان (آقایان حمیدی و احمدی) به کپی کاری در تبلیغات ذیل مطلب “با بزرگترین آرشیوهای تبلیغات آشنا شوید” نظراتی ارایه کردند.

  (1) منظورم از ” اگر دستم میرسید” این بود که اگر آژانس تبلیغاتی داشتم.

 3. خیلیییییییییییییییییییی جالب بود.
  به نظرم جزء بهترین های بخش تبلیغ بازها بود و واقعا باید مشتاقانه ایستاد و دید و تشویق کرد این همه خلاقیت را…
  این دست تبلیغات همیشه ماندگار و خواستنی هست.
  ممنون.

 4. علاوه بر ایده ی خود تیزر،که بسیر عالی و ستودنی بود،به من 1 حس دیگه ای کنار اون القا شد،حس اینکه واقعا انسان ها جای خودشون رو با گرفتن جای دیگران در اختیارمیگیرن، دنیایی که مال همس ولی الان ما بیشتر میخایم فقط مال خودمون باشه

 5. با سلام
  بنظرم بنده این تبلیغ بدرد فرهنگ ایرانی نمیخورد من دلایلش را در صفحه آیا استفاده از ترانه فریـــدون فروغی در تبلیغ ایلیکا توهــین است؟ مطرح کردم. تصاویر زیباست اما برای پیدا کردن مفهوم باید فکر کرد. ایده خلاقانه با ایده پر ایهام با تصاویر زیبا متفاوت است.

  1. سرکار خانم مجمع سلام
   شما نوشته اید “این تبلیغ بدرد فرهنگ ما نمی خورد”.
   خوب سازنده این تیزر اصلا اون رو برای فرهنگ ما نساخته، بلکه برای کل دنیا ساخته است.
   ببینید صنعت تبلیغات و بازاریابی و همه گرایشهای اون صنعتی وارداتی هستش. سازندگان این نوع تیزرها همه ابعاد اون رو بررسی می کنند و بعدا اون رو روانه بازار می کنند. در تیم اونها روانشناس، جامعه شناس، اکیب کامل و تخصصی طراحی، متخصصین فیلمبرداری، متخصصین صدا و … از همه شان مهمتر و مهمتر یک مدیر کارآمد و با تجربه و متخصص این تیزرها رو می سازند.
   من این جملات رو در فنجان دوم برای تیزر اپل نوشته بودم و جا داره که دوباره تکرار کنم.
   “ژن، خود فرد، آب و هوا، شهر، کشور، زبان، تحصیلات، مدرسه، دبیرستان، دانشگاه، معلمان، پدر و مادران، همکاران، نرم افزارها، غذاها، محیط کار، محیط خانه و خانواده، فرزندان، متن، موسیقی، رنگها، المانها، صحنه، ایده، آداب و رسوم، فرهنگ، مسافرت و هزاران هزار عامل دیگر دست به دست هم داده اند تا افرادی پیدا شوند و برای شرکتهای بزرگ برند سازی و تبلیغات کنند. در نهایت همه این عوامل باعث فروش محصولات شده اند.”
   و به همین دلیل است که درآمدهای خیلی خوب و بالایی هم دارند زیرا که واقعا زحمت کشیده اند و دارند زحمات زیادی هم میکشند.
   در ضمن همانطور که مطالب بالا رو مطالعه نمایید، متوجه خواهید شد که همه علاقمندیشان را ابراز کرده اند.
   من مطالب شما رو در قسمت تبلیغ ایلیکا خوندم و ممنونم ازشما.
   اما فکر میکنم نوشته های من رو تا آخر مطالعه نکردید. زیرا که در مورد دروغ این تیزر تبلیغاتی مطلبی رو ننوشته اید.
   در مورد اینکه مردم به این تیزر ناسزا و … هم گفته اند.
   همانطور که شما اشاره کرده اید ” یک تبلیغ هدف اش اغراق آمیز بودن است در همه چیز”. و این تیزر انگار خیلی اغراق آمیز بوده و این ایراد تیزر رو نشون میده.
   “گر نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها” و این یعنی همان نپسندیدن تیزر توسط مردم و کاربران.
   نوشته اید “فرهنگ جامعه ما به جای تحلیل درست و انتقاد درست ( همانند این سایت) متاسفانه رو به دشنام /آورده است.”
   من از شما به عنوان یک پژوهشگر اجتماعی، می خواهم بپرسم که چرا؟ چرا مردم این طور عمل می کنند؟

   ” مردم آنچه که شما انجام می دهید را نمی پذیرند، بلکه اونها دلیلی که آن کار را انجام می دهید، می پذیرند.”

   1. جناب آقای احمدی باسلام
    خیلی از پاسخ تان خوشحال شدم. ممکن است هر کسی تیزری را دوست داشته باشد یا نداشته باشد. همه ما راجع به منحنی نرمال می دانیم. خوب همیشه یک درصدی در پایین منحنی یا خیلی راضی هستند یا خیلی ناراضی. من هم در آن دسته .اگر همه بگویند این تیزر عالی است پس هیچکس نباید انتقاد کند؟ این صحبت شما را در مورد نقد تیزر قبول ندارم.
    در مورد دروغ تیزر درب آسان باز شو البته من در زمینه مارکتینگ حرفه ای نیستم اما با توجه به اطلاعات محدودی که دارم فکر میکنم در زمینه بسته بندی محصول، طراحی باید طوری باشد که چیدمان در شلف آسانتر صورت بگیرد. لذا فکر کنم بدین خاطر درب آسان بازشو آن در انتهای قوطی طراحی شده. اما نمیدانم چرا شما از این علت با صفت دروغ بزرگ یاد کردید؟ ممنون می شوم علتش را بیان نمایید.
    البته در مورد ناسزا گفتن و نپسندیدن آن در بین کاربران فضای مجازی من توصیه ای هم به مدیر عامل آن شرکت کرده بودم و آن انجام تحقیقات بازار بود. نپسندیدن کاربران فضای مجازی به معنی نپسندیدن همه مردم نیست و نباید این قضیه را تعمیم داد. چه بسا اگر شما از مادر خواهر یا همسر خودتان نظرسسنجی کنید به عنوان نمونه در دسترس و به عنوان افرادی که کمتر در فضای مجازی هستند شاید نتیجه دیگری بگیرید. پس این کاربران هم در همان منحنی در قسمت پایین منحنی قرار میگیرند نه کوهان منحنی.
    اینکه مردم رو به دشنام آورده اند علتش می تواند به کم طاقتی ، فرسایش روحی و حتی برخوردهایی از جامعه بالاتر مربوط دانست زیرا وقتی مردم می بینند کسیکه مورد احترام آنهاست با انجام عمل غیر اخلاقی حق دیگران را براحتی ضایع میکند آنها هم هم می توانند همین حرکت را تکرار کنند. یعنی به جای استفاده از راه های درست راه غلط پیش گرفته می شود. به جای انتقاد به ته خط می رسند و فحش می دهند. اینها نیز به تحقیق و بررسی بیشتر نیاز دارد. آستانه تحمل مردم در چه مواقعی کم می شود. گرایش مردم به پرخاشگری و …..
    و در اخر فکر نمیکنم دلیل ساخت آن تیزر حتی از نظر کارگردانش توهین باشد. من وقتی خودم را جای کاگردان ایده پرداز یا حتی مدیر عامل آن شرکت می گذارم نمی توانم تصور کنم آنها به دلیل توهین به شخصیت یک خواننده آن را ساخته باشند. ولی برداشتها انگار چیز متفوتی بوده
    با تشکر از شما

 6. یک تبلیغ قوی بدون هیچ گونه اغراق اینکه نتیجه گیری رو همزمان با نتیجه گیری مشتری در پایان تبلیغ انجام میده این حسو القاء میکنه که تو هم مثله من فکر میکنی این طور نیست ؟؟؟ استفاده از فرافکنی و اینکه سعی کرده تفسیر مشتری را به جای احساسی یه تفسیر شناختی بکنه به عبارتی دیگه سعی کرده برای محیط زیست که شاید نشه در هیچ رده محصول و یا رده خاصی از اشیا در ذهن مشتری علاقه مند به محیط زیست جا کرد , رده و دسته قابله شناساسی ایجاد کرده استفاده از مادر و کودک و استفاده از برج و استفاده از خستگی یک انسان همه در راستای همین هدف است و تلاش کرده تا مشتری نه از جنبه احساسی بلکه بیشتر از جنبه منطقی تبلیغ رو تفسیر کنه استفاده از یادگیری شرطی کلاسیک یه جورایی به چشم میخوره مثله استفاده از تصویر محبت امیز مادر وکودک ( شرطی) و تصویر مادر و کودک در حیوانات (غیرشرطی) و در صورت تکرار این حس در مشتری القاء میکنه که با دیدن مادر و کودک به یاد محیط زیستش هم باشه و از ان محافظت کنه و در تصاویر دیگر هم هدف دنبال میشه که واقعا نشون میده تبلیغات خارج از ایران چقدر مفهومی شده 🙁

  1. خانم تیموری
   ممنون از یادداشت هایی که بر تیزرها می نویسید
   هر چند ما در این بخش به لذت بی دلیل از تبلیغ بسنده می کنیم اما الحق یادداشتهای شما به لذت می افزاید
   پایدار باشید

    1. خواهش می کنم
     اما به واقع اگر تمایل داشتید می توانید بعد از هر یادداشت از مجموعه تبلیغ بازها یا سه گانه های رویایی دنیای گرافیک یادداشت خود را منتشر کنید و ما هم در سایت درج کنیم

 7. سلام
  مطالب مفید کافه مارکتینگ چند روزیه که منو بخودش جذب کرده. از این بابت واقعا ممنونم. متاسفانه یه ایراد فنی در کار وجود داره و هیچ کدوم از فیلمهای سایت رو نتونستم ببینم و با پیام خطای file not found مواجه میشم. مرورگر من فایر فاکس نسخه 35 هستش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *