"تبلیغ بازها" این بار تبلیغی از Warburton // تا چه حد می توان کسب و کار را "جدی" گرفت

با یه مدت تاخیر برای بخش "تبلیغ بازها"ی این نوبت این بار دو تبلیغ از کمپانی Warburton تولید کننده "نان" را در نظر گرفتم. تبلیغی با شعار "ما مراقب هستیم چون نشان ما بر روی محصول است". نکته مهم در این تبلیغ آن است که واقعا باید به یک برند بیاید که چنین حرفهایی بزند. دو آگهی زیر به اعتقادم به برند چیزی اضافه می کند. در واقع تبلیغاتی که ارزش افزوده ایجاد می کند. با هم ببینیم و لذت ببریم.

[jwplayer mediaid="2161"]

[jwplayer mediaid="2160"]

این بخش را با لایک و دیسلایک همراهی کنید


24 thoughts on “"تبلیغ بازها" این بار تبلیغی از Warburton // تا چه حد می توان کسب و کار را "جدی" گرفت”

 1. بسیاااااااااااااااار عالی بود.
  لذت بردم خصوصا از تبلیغ اول...
  این تبلیغ ها به قول شما ارزش افزوده ایجاد میکنند چون رابطه ای قوی بین احساس و منطق ایجاد میکنند و مخاطب رو در موقعیتی قرار میدهند که نام برند و شعار اون در ذهنش ماندگار میشه.
  من این تبلیغ رو چندین بار دیدم و تشکر میکنم به خاطر این حس خوبی که ایجاد کردید.
  ممنون.

 2. اگر منظور تبلیغ هارو درست فهمیده باشم؛که تبلیغ اول سعی در نشون دادن اهمیت تولید محصول باکیفیت داشته و تبلیغ دوم همکاری و مسئولیت پذیری کارمندان رو نشون داده،باید بگم تبلیغ اول تأثیرگذار تر از تبلیغ دومه،ولی نکته ای که در تبلیغ دوم جالب اومد اون لحظه ایه که راننده قبل از سوار شدن کامیونش نگاه مصممی رو به مسیر میندازه برداشت من اینه که نشون از اراده شرکت جهت تسخیر بازارهای هدفشون داره.حالا نمیدونم تحلیلم درست هست یا نه؟

 3. سلام
  این دوتا تیزر تا صب حرف برای گفتن و صحبت کردن داره، واقعا لذت بردم، سعی میکنم فقط به چند تا نکته ای نظرمو جلب کرد اشاره کنم
  تیزر اول
  از نفر اول شرکت (مدیر) تا نفر آخر همه دغدشون محصولشونه. از اونجایی که مصرف کننده تغذیه و سلامتیش به کیفیت نان بستگی داره خیلی خوب نشون میده سلامت یک نان درست به اندازه سلامت مصرف کننده (یک انسان ) اهمیت داره. یک نکته خوب در این تیزر صحنه نان خوردن مدیر است، این یعنی رسوندن حس اعتماد و کیفیت خوب. خود مدیر و پرسنل هم از محصول خودشون استفاده می کنند

  تیزر دوم
  پیامی که انتقال میده (بوسیله فضایی که درست کردن) حسیه که زمان جنگ جهانی یک عده با تمام وجود کار میکردن تا نون رو به هموطنا میرسوندن تا یک کشور پابرجا باشه. راهی شدن کامیونهای حامل نان، مثل راهی شدن امید به سراسر کشوره. وقتی در صحنه اول راننده کامیون بی صبرانه منتظر انجام وظیفشه، اینکه مدیران بالا سر کار هستند و محصول رو تا آخرین لحظه زیر نظر دارن، همه چیز organize شدست، خانمی که داره گریه میکنه چون با تمام وجود روی محصولش کار کرده، مردی که داره نون (محصول خودشون) رو میخوره، کامینوی که از نظر فنی چک میشه تا هیچ مشکلی برای رساندن نان نباشه، راننده کامیونی که مصمم به انجام رسوندن وظیفه ایست که بهش افتخار میکنه و بدرقه کردن کامیونها توسط همه پرسنل که نشان دهنده اینه که هر کدام بخشی از وجودشون رو در نان ها قرار دادن .... همه و همه دقیقا همان ارزش افزوده ایه که جناب محمدیان عزیز اشاره کردند

  شعار هم به شکل بسیار مناسبی به عنوان یک تمام کننده عمل می کنه

  با تشکر از مطلب بسیار خوبتون

  1. نرم افزار idm رو نصب کنید نه تنها این ویدئو بلکه تمام ویدئو های روی اینترنت را می توانید دانلود کنید
   یه ذره در اینترنت درباره اش بخونید
   نرم افزار فوق العاده ای است

 4. تبلیغ عالی بود به چند دلیل:
  1- اون شکلی که Warburton داره خودشو تو تبلیغ نشون میده یعنی ما خیلی بزرگیم. اون طور که توی سایت شرکت هم دیدم گویا رهبر بازار هستن و سابقه 135 ساله دارن. پس تبلیغ داره از طرف این پیشینه و رهبری حمایت میشه و البته این تصویر درست رو منتقل میکنه
  2- در بسته ارتباطات یکپارچه مهمه که حرفی که در تبلیغ می زنید همونی باشه که در روابط عمومی میزنید، همونی باشه که فروشنده تون میگه، همونی باشه که وب سایتتون میگه. خوشم اومد وقتی دیدم "Care" و "Quality" دو مورد از پنج مورد ارزش های محوری این شرکته که در سایتش آورده. از طرف دیگه نگاه مصمم راننده نشون دهنده "Ambition" باید باشه که یکی دیگه از ارزش های محوری شون هست. یکی دیگه از این ارزش ها "Family" هست که هم نشون دهنده خانوادگی بودن این کسب و کاره هم نگاه به کارمندان شرکت به عنوان اعضای خانواده است که باز هم در تبلیغ نشون میده که تمام کارمندان دارن با چه احساس متحدی هدف شرکت رو دنبال میکنند. از شیوه انتقال کل پیام واقعا لذت بردم. چون زیاد دیدم تبلیغات بی ربط که هدف شرکت چیز دیگه است و تبلیغ داره چیز دیگه ای میگه.

  پاورقی: کسی که پای تلویزیون نشسته و داره این تبلیغ رو میبینه احتمالا" وب سایت شرکت رو برای تطابق ارزش های محوری با پیام تبلیغ چک نمیکنه و براش مهم نیست آیا بسته ارتباطات یکپارچه این برند هماهنگ کار میکنه یا نه! اما وقتی پیام درست رو به مخاطب منتقل کنیم مشتری -اگر پیام رو بگیره- پیام درست رو گرفته یعنی ما سنگ بنای ارتباطمون رو درست گذاشتیم و داریم در مسیر مشخص به سمت هدف معین حرکت می کنیم.

 5. خیلی عالی بودند
  با ناصر موافقم در بحث ارتباطات یکپارچه. بنظرم چون تاکید این تیزرها بر "اهمیت" محصول و "کیفیت" محصول است. کافیست که مصرف کنندگان این نکات را در خود محصول ببینند تا واقعا با این تیزر ارتباط برقرار کنند.

  ضمنا آیا شرکت هایی در کشورمان هستند که دارای چنین جایگاهی باشند که بتوانند چنین تبلیغاتی انجام دهند؟! بنظرم وجود دارد . و جای چنین رویکردی اینجا خالیست.
  باز هم متشکرم

  1. جناب علی عزیز، اگر به دیدگاه های مطرح شده در مطلب استانداردهای زندگی مراجعه کنید، خواهید دید که بسیاری با شما هم نظرند. جسارت می کنیم و میگم که همه مردم شریف ایران با شما هم نظرند، اما چرا بازم به قول شما این آشغال ها رو می خرند؟؟
   تک تک ما معتقدیم که اتومبیل های داخلی لیاقت ما رو ندارند، اما باز هم وقتی که ایران خودرو پیش فروش اعلام میکنه، ظرف دو ساعت درگاه پیش فروشش رو به علت اتمام ظرفیت می بنده.
   حکایت ما، حکایت همان دو زندانی در "تئوری بازی" است. به هر کدوممون می گن اگر اعتراف کنی، آزاد میشه و دیگری محکوم میشه. وقتی از هر کدام این دو زندانی به طور جداگانه اعتراف می گیرند، هر دو سعی می کنند خود را تبرئه و دیگری را مقصر جلوه دهند. اما نتیجه چیست؟، هر دو زندانی می شوند.
   اگر کمپینی با هدف نهی از خرید خودروهای ایرانی ایجا بشه، و برای مثال 3 میلیون آن را همراهی کنند تا با کاهش تقاضا، عرضه بهبود یابد. باز هم نمی توان به بهبود اوضاع امیدوار بود. چون کافی است که در خبرهای تلویزون اعلام شود که یک ماه دیگر اتومبیل 30 درصد افزایش قیمت خواهد داشت. همین کافی است که همه برای خرید خودرو هجوم ببرند. یه همچین جماعتی هستیم ما، نمونه بارزش شرکت 90 درصدی ما ایرانی ها برای دریافت یارانه است.
   به عبارات دیگر از "ماست که بر ماست".

 6. هر دو تبلیغ عالی هستند و دوستان نکات خوبی را هم در مورد هر دو بیان کرده‌اند.
  اما یک نکته جالب دیگه که در مورد ساخت تبلیغ دوم هست اینه که تمام یک دقیقه طول تبلیغ با این همه بازیگر و... همه در یک سکانس فیلمبرداری شده.
  واقعا خوشم آمد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *