تبلیغ بازها // هوندا و یک تبلیغ خلاق و ساده پر ادعا

باز هم با یه مدت تاخیر در بخش "تبلیغ بازها" با یک تبلیغ خلاق اومدیم. برای بخش “تبلیغ بازها”ی این نوبت تبلیغی از کمپانی Honda را در نظر گرفتیم که مهمترین نکته ای که در ان نهفته است این است که باید سالها خودرو بسازی تا بتوانی یک همچنین تبلیغی را بسازی. ساخت این تبلیغ از هر کسی ساخته نیست. ساده و پر ادعا.

.

این بخش را با لایک و دیسلایک همراهی کنید


17 thoughts on “تبلیغ بازها // هوندا و یک تبلیغ خلاق و ساده پر ادعا”

 1. سلام
  تبریک عرض میکنم از این جهت که کافه داغ و جذابی دارید و خوشحال از اینکه به جمع دوستان قابلی می پیوندم

  بنده مهدوی نیاهستم یک بازاریاب؛
  بنظرم این تبلیغ از هوندا به لحاظ ظاهری خوب توانسته ماشینارو باface انسان ها شبیهُ هم جلوه بده اما آیاتنها ظاهر ماشین ملاکه در خریدپس بقیه مواردچی میشه؟

 2. با سلام . من فکر نمی کنم این تبلیغ زیادم ساده باشه .چون برداشت همه ازش یکسان نیست. برداشت من این بود که به اندازه تنوع ظاهر آدما هوندا هم ماشینای متنوع داره .اما آهنگشو دوست داشتم

 3. 1) وقتی که حرف از یک برند معروف میشه اصلا نمی تونی کاستی های های تبلیغ رو کشف کنی انگار که همه چیز عاااالیه و این نقطه ضعف ما بعنوان منتقد و کارشناس است، ولی خوب واقعا عاااالی بود.
  2) امیدوارم که شرکت های ایرانی نخواهند این تبلیغ رو هم تقلید کنند، که اگر این کار را بخواهند بکنن، پیشنهاد می کنم از چهره های طنز بیشتر استفاده کنند تا با مدل های ماشینهاشون تطابق بیشتری داشته باشه.
  3)وقتی یک تبلیغ با امکانات کم که توی کشورهای جهان سوم هم قابل ساخته رو از طرف یک کشور توسعه یافته با حداکثر امکانات و از سوی یک برند معتبر می بینم، به این نکته ایمان پیدا می کنم که ما اکثر ناتوانی هایمان را به پای نبود امکانات می گذاریم و در عین حااااااااااااااال به جای ساده اندیشی توامان با خلاقیت، به پیچیدگی و نامفهومی تبلیغات برای به کار بردن تمامی امکانات می پردازیم که نشانه و زائیده ی یک ذهن مغشوش و پریشان است تا یک کارشناس بازاریابی

 4. در شخصیت سازی برند یک روش وجود داره و اون اینه که سعی می کنند برای برند یک کاراکتر انسانی بدن. اینکه اگه برند انسان بود،زن بود یا مرد؟ چه شغلی داشت؟ چه سنی؟ کجا زندگی می کرد و از این قبیل سوالات. و با توجه به فراوانی پاسخ ها برای برند کاراکتر میسازن. چیزی که در لحظه اول توجه منو به این تبلیغ جلب کرد همین بود. افرادی با سن، جنس ،نژاد و...مختلف در کنار محصولات مختلف هیوندا.انگار می خواد بگه شما متناسب با کاراکتری که برای خودتان تصور می کنید(تصویر ذهنیتون از خودتون یا همون خودانگاره) حالا یا واقعی یا ایده آل، میتونید یکی از محصولات ماروانتخاب کنید.
  ولی درک اولیه ام رو نتونستم با شعار پایانی تطبیق بدم. و فکر می کنم شاید برداشتم از ایده ساخت تبلیغ درست نبوده

 5. واقعا عالی بود و در عین سادگی با یه آهنگ بسیار زیبا مفاهیم قابل فهمی را برای هر بیننده ای القائ و قانع میکرد بسیار لذت بخش بود حتی اگر چندین بار تماشا میکردی لذت بخش تر میشد.//

 6. هیچ حسی و منتقل نمیکنه !!
  یه تبلیغ خوب باید بتونه یک برداشت مشخص از خودشو به سرعت منتقل کنه
  نه اینکه بیست سوالی تو ذهن ادم(مردم عادی) ایجاد کنه !!
  این تبلیغ فقط بامزه اس !!!
  شاهکار تبلیغات خودرو رو میشه در برندهایی مثل ولوو و مرسدس به خوبی دید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *