تبلیغ بازها // چیزی منتظر توست

بخش تبلیغ بازهای این نوبت را با تبلیعی اجتماعی-فرهنگی در مورد رانندگی با شما هستیم. با این سبک رانندگی چیزی منتظر توست که باید باشد. با هم ببینیم و لذت ببریم.

 

سوال اختیاری: آیا این آگهی روی شما تاثیر گذار بود؟

.


13 thoughts on “تبلیغ بازها // چیزی منتظر توست”

 1. سلام
  من همیشه از تبلیغات کشورهای خارجی و محصوصلا شرکت هایی که تبلیغات رو می سازند پیش خودم ممنون و متشکر بوده ام زیرا که نه تنها به فکر تبلیغات و کسب درآمد هستند اما در کنا آن نیز به فکر پیشگیری و آگاهی سازی مردم و جامعه و در نهایت باعث پیشرفت اون شهر، کشور و خودم مردمی هستند که در حال زندگی هستند.
  الان پیشتر کشورهای دنیا و حتی کشور همسایه در حال اطلاع رسانی و پیشگیری و آگاه سازی مردم هستند اون که البته دولت از شرکت های قدر تبلیغاتی کمک می گیرد و نهایت در همه شبکه های تلویزیونی این نوع تیزرها رو پخش می کنند.

  با تشکر

 2. سلام به اهالی کافه بازاریابی
  اعلام آمادگی هر روز و هر لحظه آتش نشان ها و ابراز تاسف به خاطر درد و اندوه تکراری و روزمره مرگ موتور سوار ها به دلیل رعایت نکردن سرعت مطمئنه و ... در رانندگی و معطل مانندن دیگران .. جالب بود بیان همه اینها در کنار هم .
  حس آتش نشان در انتهای کلیپ خیلی برام تاثیر گذار بود

 3. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اهالی کافه
  همان طور که دکتر محمدیان فرمودند بنده هم به شخصه علاقمند بودم یک نقد کوچک به زعم خودم از این تبلیغ داشته باشم.
  فکر کنم حداقل ۱۰ باری این تبلیغو مشاهده کردم.
  نکته جالبش برای من این بود اولین باری که تبلیغو دیدم از همون اول فهمیدم که آخرش تلخ تموم میشه. بنظرم تم سردی که این تبلیغ داشت از همون اول خبر یک حادثه بد رو میده پس متناسب با فضا خودمو آماده کردم(بنظرم اصل غافلگیر نکردن بیننده در مورد خبرهای تاسف آور در بعضی مواقع نکته مهمیه چون افراد زیادی بیننده هستند به قول خودمون شاید بعضی ها دل دیدن خیلی چیزا رو بی مقدمه ندارن).
  نکته دوم بنظرم موسیقی آرام است که هم زمان با آن صداهای مربوط به محیطم مثل صدای بوق ماشین و بسته شدن در ماشینو... پخش میشه که باعث زنده و طبیعی بودن فضا می شود. در ضمن موسیقی دقیقا در نقاط اوج ضرب آهنگ هماهنگی را ایجاد می کند (البته شاید این فقط احساس خودم باشه چون وفاداری به بیت آهنگ برام مهمه)
  تا اینجا فقط تعریف کردم ولی بنظرم این تیزر و میشه به سه بخش تقسیم کرد.
  ۱) مرحله اول نشان دهنده آمادگی در نیروهای خدمات عمومی جامعه از قبیل اورژانس و اتش نشانی هست که تا ثانیه۱۵ تیزر می باشد.
  ۲) مرحله دوم مرحله انتظار کشیدن برای وقوع حادثه است که تا ثانیه ۴۱ با نشون دادن مردی با کت وشلوار سیاه و بعد کودکی که حالتشون نشون میده انتظار به سر اومده و وقتشه خبری بشه، طول میکشد.
  ۳) مرحله سومم وقوع حادثه و بعد پیام تاثیر گذار آخرشه.
  در مورد مرحله اول که نکته خاصی نمیشه گفت و خوب گذشت
  در مرحله دوم نشون میده که همه مردم جمع شدن برای دیدن حادثه. نکته جالب این جاست که چطور شد همه(مردم و اورژانس و آتشنشانی) یهو جمع شدند ؟
  جمع شدن مردمو میشه بخاطر حضور پلیس و بستن خیابان توجیه کرد ولی مامور اورژانس و... چه طور آمدند؟ بنظرم نقطه گم شده تبلیغ اینجاست مثلا میشد یک صحنه ایست بازرسی پلیس یا یک دوربین مخفی در سطح اتوبان را نشان داد که پلیس از آنجا متوجه شده و به پست اورژانس وقوع حادثه رو هشدار میده. وبعد جمع شدن مردمو ادامه ماجرا. احتمال میدم اگر سناریو این طور پیش می رفت واقعی تر نشان داده می شد.

  نکته بعدی بنظرم تضاد بین احساسات شاهدین ماجرا بود. طرف احساسی قصه ماموری بود که آن قدر متاثر شده بود قبل از وقوع حادثه سر خود را به نشانه تاسف پایین آورد وتاب دیدن ماجرا را نداشت. طرف دیگر جوانی بود که با سردی تمام قبل حادثه دوربین گوشی خود را روشن نمود و بلافاصله بعد از رخ دادن حادثه فیلم برداری را قطع کرده و رفت.بنظرم پارادوکس قشنگی بود که نشان دهنده تفاوت ها در دید افراد به قضایا واتفاقات می باشد.(پارادوکس از ان جهت که معمولا ما انتظار داریم ماموران اورژانس به دلیل تکرر در قرار گرفتن در چنین تصادفاتی باید خونسردتر عمل کنند، همان گونه که دیدم در این جا برعکس بود)
  سعی کردم به نکات ریز تیزر دقت کنم. البته می شد به برخی نقاط دیگر هم اشاره نمود که برای کوتاهی سخن از آن گذشتم.
  با تشکر از نگاه مهربان تان
  محمدرضادانشوردیلمی

 4. ضمن عرض سلام وادب تبلیغ خوبی بود اما نکته ای که برای من جالب بود بکارگیری تکنولوژی با کمترین فوت وقت برای خدمت رسانی بود به عنوان مثال جمع شدن درب پارکینگ بصورت اتوماتیک روی سقف واستفاده از کمترین فضا با کمینه زمان به نظر من جلب توجه می کرد.

 5. سلام.
  اینکه عنوان تبلیغ را قبل از تماشای آن می دانستم، حس غافلگیرانه بودنش را برایم از دست داده بود.
  وگرنه تلفیق زمان گذشته و حال (سیال ذهن) حتما این تبلیغ را به یاد ماندنی کرده است. ضمن اینکه نوع نگاه های افرادِ زمان حال، بیننده را به این اشتباه می انداخت که شاید اینها منتظر او هستند. برای چه؟ معلوم نبود.که این خودش بعد از وقوع تصادف اثر بخشی را بیشتر کرده است.
  به نظرم تبلیغ نمونه داخلی که موتور سیکلتها تصادف می کنند و بعد زیر نویس می شود که «موتورها هیچگاه بدون سرنشین تصادف نمی کنند» و در اصل تبلیغ بر سر گذاشتن کلاه ایمنی توسط موتورسوارهاست، نمونه ی خوش ساخت تر و اثرگذارتری است.
  ارادتمندم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *