تبلیغ بازها // Mercedes benz // از دیدن این آگهی باز هم لذت می برید

بخش تبلیغ بازهای این نوبت را باز هم با تبلیعی از   Mercedes bens با شما هستیم. پیش از این چندباری در شبکه های اجتماعی این آگهی را دیده بودم اما به اعتقادم کار به قدری عالی است که هرچند بار ببینیم کم است. با هم ببینیم و فقط لذت ببریم. زیاد هم به نوع برخورد این چنینی با محصولاتمان در ایران نباید فکر کنیم. دنیاهای متفاوتی داریم ما با این خارجی ها!

 

سوال اختیاری:  آیا هنوز دارید به تفاوت نگاه ما و خارجی ها فکر می کنید؟ واقعا فکر می کنید چند سال دیگر ذهن ما برای پذیرش ساخت چنین آگهی توسط یک هموطن آماده می شه؟!!!

.


15 thoughts on “تبلیغ بازها // Mercedes benz // از دیدن این آگهی باز هم لذت می برید”

 1. با سلام خدمت دوستان و اعضای محترم کافه بازاریابی

  حس خوبی است گذاشتن اولین نظر و از آن بهتر دیدن چندین باره این تبلیغ!!

  به نظر می رسد، قیاس درستی نباشد که دنیای خارجی ها و دیدگاهشان را با دنیای مردمان این مرز و بوم مقایسه کرد.... مادامی که زمان پخش تبلیغات و آگهی های تلویزیونی به بازه استراحت و پرداختن به کارهای کوچک بین برنامه برای بینندگان سریال ها یا برنامه های مورد علاقه شان باشد؛ نمی توان توقع معجزه داشت. درک این سبک تبلیغات ، خارج از فهم آن ( که نمی شود از حق گذشت، ما مخاطبان با ذوق، پیگیر و با استعدادی هم داریم) نیازمند به یک طوفان فکری، فرهنگی در خانواده ها و جوامع است.
  به امید آن روز

 2. من احساس می کنم فارغ از آماده شدن ذهن تبلیغات چی های هموطن، باید بر ذهن مدیران هموطن هم کار کرد! دارم به لحظه ای فکر میکنم که پیشنهاد چنین تیزری را روی میز میبریم:

  - جناب آقای مدیر ایده ساخت تیزر خلاقانه ای که فرموده بودید رو آماده ارائه داریم. متن تیزر صرفا دو کلمه است! دو بار "ببخشید" و...
  - صبر کنید! لطفا! صبر کنید! دو کلمه؟؟ شرکت ما با ۱۹ سال قدمت، تیزرش صرفا دو کلمه داشته باشه؟؟؟ دو تا ببخشید؟؟؟ لطفا ایده بعدی رو بیان کنید!...

  1. سلام به همه دوستان مخصوصاً جناب عزیزی. جناب عزیزی چه زیبا و صریح بیان فرمودید. لذت بردم.
   این تیزر بسیار دوست داشتنی و اثربخش است و به یک نکته طلایی (منظور یک آپشن خاص اتوموبیل) اشاره می کند که متاسفانه در تبلیغات ایران کمتر می بینیم. ما دوست داریم از ۲۰ ثانیه مدت زمان تیزر ۲۵ ثانیه به مخاطب اطلاعات بدهیم که قطعاً اثربخشی آن تیزر را تهدید می کند.

 3. با سلام خدمت دوستان
  من هم مانند هر فرد دیگری از دیدن این تیز خلاقانه احساس خوبی داشتم

  در پاسخ به سوال مطرح شده باید گفت که مشکل ما نه کمبود نیروهای خلاق و تحصیل کرده است و نه اختصاص ندادن بودجه های کلان و نه مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری دیگره بلکه مشکل ما عدم توجه به خلاقیت و کپی برداری و کلیشه کار کردنه!ما باید از آفت کپی برداری به سمت Bench Marking بریم ، ولی متاسفانه شاهد کپی برداری اونم به بدترین شکل ممکن در تیزرهای تلویزیونی هستیم ما باید برای خلاقیت ارزش قائل شیم و برای آن هزینه پرداخت کنیم ولی متاسفانه رقابت در تبلیغات خلاصه به نوع مدیا شده و مشتریان تبلیغاتی، این فرهنگ برایشان ایجاد نشده که در قبال پرداخت هزینه های بسیار کلان حق پخش تیرز های تلویزیونی مقداری هم به محتوای آن توجه کنند.

 4. با سلام
  این یکی از بهترین تبلیغات مرسدس بنز هست و واقعا دوسش دارم. یه عنوان یکی از طرفداران این برند همیشه یک نکته در آگهی هاش برام جذاب بوده و اونم این که هیچ چیز اضافه ای نمیگه. این چیزیه که ما در تبلیغات ایرانی انجام نمیدیم. یعنی تا خرخره سعی میکنیم تایم سی و چند ثانیه ای تبلیغ رو پر کنیم که یه وقت خدایی نکرده حرفی نمونده باشه که به مشتری نزده باشیم. مرسدس بنز دقیقا همانند شخصیت آلمانیش اون چیزی رو میگه که میخواد مشتری درک کنه و اینکار رو خیلی خوب انجام میده
  متشکرم که این آگهی رو گذاشتید

 5. خب همیشه درهر کار خارجی ها یک روانشناس یک جامعه شناس کلا یک گروه کار میکنه غیر از اینکه یک کارگروه تخصصی کار میکنند ار رشته های که باروحیات مردم کار داشته باشه همکاری میکنن تاهم محصولاتشون فروش بره هم بتونن جا بندازن همیشه کارگروهی موفق بوده وهست ،کسی که میخواد تبلیغ خوب بسازه باید مطالعه درهر زمینه داشته باشه ،تفاوت ما وخارجی ها در کمتر کتاب خواندن وبس

 6. سلام دوستان خوب ما در کافه
  این آگهی از شرکت مرسدس بنز در کنار بهترین آگهی های خودشون یکی از بهترین های اونا است، مطالبی که در بالا دوستان به اون اشاره کردن کاملا درسته، اما نباید نکته ای رو هم فراموش کنیم این که موضوعی کپی بشه و اجرا بشه و یا ایده های خلاقانه اجرا بشه هدفی رو دنبال می کنن، در اکثر مواقعی که ایده ای جذاب و جدید توی ایران تولید و اجرا می شه بدون پشتوانه بوده یعنی برنامه ریزی برای ایده های بعدی آن کمتر اتفاق می افته به نحوی که محتوای تولید شده اول فدای تکراری بودن و یا بدون محتوا بودن موضوعات بعدی و حتی کمپین های(منظور از کمپین صرفا تبلیغات نخواهد بود) بعدی می شه که بدون هدف (البته با هدف خرج کردن پول) اجر می شه و تمامی زحمات رو از بین می بره این موضوع که برای یک شرکت یک ایده فوق العاده اجرا بشه و بقیه معمولی توی ایران کاملا منطقی و اصولی به نظر می رسه و کمتر شکایتی ام می شه حتی خود شرکت های اجرا کننده و مشتریان نیز خیلی مشکلی با این موضوع ندارن اما باید سطح دیدگاه رو بالاتر برد دانش رو افزایش داد و فرهنگ سازی کرد و به جای سقف آسمون رو دید.
  اگر بنز یا هر شرکت دیگه ای به این نقطه رسیده که تبلیغات رو مانند تولیدات و محصولاتش کاملا برندد می کنه و به نوعی انحصاری می شه و هر وقت نمایش داده می شه یعنی بنز و مفهوم تمام رویاپردازی ها و استراتژی و اهداف شرکت در اون آگهی ها، پیام ها، پوستر ها و دیگر موارد خلاصه می شه این موضوع به این معنا است باید بنز و یا هر اسم دیگه ای حتما تفاوتی با من یوسفیان داشته باشه که موفق می شه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *