تبلیغ بازها این بار با SKY // مردم را باید به سینما رفتن دعوت کرد

باز هم نوبت به "تبلیغ بازها" رسید. این روزها که جو کشور سینمایی است و جشنواره فجر را نیز پشت سر گذاشتیم تیزر بسیار زیبا و حسی را در مورد سینما با حضور نیکول کیدمن برای شما در صحن علنی کافه قرار دادیم. ببینــــــید، لذت ببـــــرید. راستی شما به سینما رفتن اعتقاد دارید یا جز کسایی هستید که ترجیح می دهید فیلم ها را زمانی که وارد شبکه نمایش خانگی شد ببینید؟ شاید هم اصلا فیلم نمی بینید. البته از نوع ایرانیش. به اعتقاد من سینما موضوعی فراتر از دیدن یک فیلم است. سینما آیین است. آیین دیدن فیلم به صورت گروهی در فضایی مخصوص. اینکه ۲۰۰ یا ۳۰۰ نفر در ان واحد به پرده عریض چشم می دوزند و تمرکز می کنند انرژی به انسان می دهد که لذت دیدن فیلم را دوچندان می کند.... بگذریم. به نظرم باید بنگاهی برای دعوت مردم به فیلم دیدن در سینما دست به کار شود.

Cinema always lives whit you


16 thoughts on “تبلیغ بازها این بار با SKY // مردم را باید به سینما رفتن دعوت کرد”

 1. با سلام خدمت اهالی کافه بازاریابی:
  بنده خیلی پیگیر مباحث مطرح شده در کافه هستم ... نظر بنده در رابطه با این موضوعی که قرار دادید شاید خوشایند نباشد اما واقعا معضل جامعه هنری کشور مان است.
  در رابطه با این عنوان که باید مردم را به سینما رفتن دعوت کرد در صورتی موافقم که ابتدا تهیه کنندگان فیلم را دعوت به ساختن یک فیلم قابل دیدن تشویق کنیم.. فیلمی که در اولین دقایق شروع فرد را از امدن به سینما بیزار نسازد.. یعنی طوری فیلم بسازند که مخاطب خود را وفادار سازند نه که فقط این فیلم هم فروش برود... از بازیگرانی استفاده شود که ادای بازی کردن در نیاورند مخاطبین فیلم ها بنوعی خریدار هستند و سازندگان فیلم بنگاه و بازیگران فیلم بنوعی فروشنده محسوب می شوند زمانیکه فروشنده نتواند به ذهن و قلب مخاطب وارد شود و با الهاماتی از سینماهای بیگانه ادای فیلم بازی کردن را در بیاورد، همان بهتر که مردم را به سینما نرفتن تشویق کنیم

  1. کافه بازاریابی نقدهای تند تر از این ها را داشته
   در کافه با خیال راحت نقد کنید
   به هیچ کس بر نمی خورد
   به نکات ارزنده ای اشاره کردید
   اما باز هم همه فیلم ها را نمی شود با یک نگاه داوری کرد

 2. آقای مجتبی محمدیان سلام وممنون
  در سالهای گذشته هر موقع در جمع هایی صحبت میشد اکثریت از مشکلات اقتصادی گله مند بودند ولی من نظر متفاوتی داشتم ودارم آن مشکلات وکمبودهای فرهنگی کشور ماست که در هر مقطع زمانی خودش را به نوع وشکل خاصی نمایان میکند مثال در مورد سینما (شما استاد ماهستید )صنعت بسیار قوی وبسیار عمیقی است که شاید بتوان گفت که در هر زمینه ایی در کشورهای مختلف ورود میکند ودر مسائل مختلف تاثیرگذار است در کشور ما سینما بیشتر شکل ظاهری سینما را دارد وبیشتر جنبه سرگرمی برای قشر متوسط جامعه ونوعی نشان دادن فرهنگ بالا در قشر متوسط روبه بالا را ایفا میکندچنانکه یکی از فیلمهای سالهای قبل به نام میم ... فیلمی بود که باید مخاطب به سینما مراجعه میکرد واگر در پایان فیلم گریان از سینما خارج نمیشد درک بیننده زیر سوال میرفت که چرا متوجه عمق فیلم نشده و مثال بسیار است ...اما نکته بسیار ظریف شما قابل تامل است که حضور وانرژی جمع میتواند در فضای بیطرف ونه ازپیش داوری شده لحظات سازنده وپر بار در عین حال جذاب را برای ما فراهم کند وبه امید روزی که سینماهای ما شاهد تعدد فیلم باکیفیت بالا باشد

  1. جناب دلیری همه ما باید امیدوار باشیم تا صنعت سینمایمان از این حالت خارج شود
   سینما در دنیا یک وزنه مهم در حوزه انتقال مفاهیم و خلق تصویر ذهنی در مخاطب است.
   برند کشورها تحت تاثیر شگرف سینما ست
   من در این مورد حرفهای زیادی دارم اما فعلا فقط می خواهم امیدوار باشد

 3. سلام آقای محمدیان ممنون
  فکر کنم جزو گروهی هستم که دوستان نزدیک و خانواده بهشون تاکید میکنن حتما باید این فیلم رو ببینی،اگر هم سینما نرم خودشون بعدا سی دی شو بهم میدن و تهدید میکنن که باید ببینی، دقیقا همینجوریه. فیلم های خارجی هم نقد خوب ببینم میبینم.
  تنها فیلم دیدن رو دوست دارم ولی فیلم‌های طنز رو دوست دارم تو سینما یا تو جمع ببینم که با هم بخندیم یعنی بیشتر بخندیم.

 4. سلام به جناب محمدیان .فکر می کنم برای ما دانشجوهای شهرستانی که در هوای سرد زمستانی مکان های تفریحی که می تونیم بریم خیلی محدود میشه سینما تفریح خیلی خوبی باشه.منم تقریبا هر هفته این کارو کردم و هر بار با این امید که بلاخره یه فیلم خوب میبینم به سینما می رمو نا امیدتر از قبل بر میگردم. همیشه به این فکر می کنم که این فیلما روواسه کی میسازن؟ من هر بار که از سینما بیرون میام می گم این دیگه بار اخر بود اما بازم به اصرار دوستام این اشتباه رو تکرار میکنم. ترجیح میدم فیلمای خارجی بی معنی ببینم تا فیلمای داخلی معناگرا

 5. در تفاوت فیلم های خارجی و ایرانی همین بس که وقتی یک فیلم خارجی را می بینی، از بین هزاران نکته ای که در یک صحنه مد نظر نویسنده یا کارگردان بوده، یکی اش را با جان و دل حس می کنی و بعدا اگر اهل خواندن نقد فیلم باشی، دریچه های دیگری به رویت باز می شود که دیدن دوباره فیلم را ترغیب میکند.
  اما در فیلم های ایرانی (البته موارد خاص را فاکتور می گیرم) در نهایت یکی دو نکته وجود دارد که بعدا در نقد فیلم و مصاحبه با کارگردان و نویسنده از آن آگاه می شوی و به هوش خودت شک می کنی.
  باز هم تاکید می کنم در بین فیلم های ایرانی هر ساله تعدادی هستند که واقعا جذابیت دارند به طوریکه اگر اتفاقی حتی وقتی قصد بیرون رفتن از خانه را داشته باشم و ببینم تلویزیون آن را داره پخش می کنه (فرقی نمیکنه فیلم از نصفه رفته یا اولشه) برنامه ام را به هم می زنم چون اون حس خوب ایرانی با اون افکار و نوستالژی را دارند. هرچند تکرار پشت سر هم فیلم های تم اجتماعی ایرانی و بدون پایان هم ممکنه به سینما ضربه بزنه.
  من دلم یک فیلم ترسناااااااااااااک با تم اجتماعی ایرانی می خاد.
  راستی من یک فیلم کوتاه دارم که توی جشنواره رویش راهش ندادن!!!

  1. بحث فیلمنامه در ایران و ضعف همیشگیش موضوع داغ سینمای ایران است.
   در مورد ژانر جنایی و یا ژانرهای خاص دیگر از جمله سینمای وحشت هم به نظرم حالا حالا باید منتظر باشیم
   به نظرم سینمای ایران در ژانرهای خاص و نامتعارف دچار بی اعتماد بنفسی است
   یعنی کلا قبلا از قلم به دست گرفتن و نوشتن نویسنده خود را مغلوب می داند.

 6. با سلام
  معتقدم هنوز بین فیلم های ایرانی فیلم هایی هستند که ارزش سینما رفتن را داشته باشند.فیلم های خوب و پر محتوا همیشه مردم را به سینماها می کشانند و نیازی به بنگاهی برای دعوت به دیدن این فیلم ها نیست بلکه تبلیغات دهان به دهان مثبت کار خودش را می کند.البته عکس این قضیه نیز بسیار بیشتر در بین فیلم های ایرانی به چشم می خورد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *