تدخوانی // قسمت دوم// انتخاب راحت

همیشه انتخاب کردن یک چالش برای ما بوده و هست ، از انتخاب غذا تو منوی یک رستوران تا انتخاب شغل مناسب . انتخاب شاید در گذشته با اتفاق نزدیکی بیشتری داشته ولی در زمان ما به یک فرایند و جزئی از چرخه مهم خرید و فروش تبدیل شده . شینا لینگار یک بانوی روشن دل است که با تحقیقی جدید و جذاب نشان داده چگونه بنگاههای اقتصادی میتوانند تجربه انتخاب را برای کاربران بهبود ببخشند به عبارت دیگه خانوم شینا به ما در این سخرانی یاد میده چطور میشه لحظه مهم انتخاب رو برای مشتری ها آسان کرد . من (علیرضا سلطانی) گزیده ای از سخنرانی شینا را در سال ۲۰۱۱ برای شما آماده کرده ام

حالا گفته های شینا
شینا در گام اول پیشنهاد می دهد تعداد انتخاب ها را کم کنید !
کم کردن! شما این موضوع را قبلا شنیده اید، اما این گفته هرگز به اندازه امروز صادق نبوده است که کمتر، بیشتر است. مردم همیشه ناراحت میشوند وقتی که من میگویم، " کم کنید." آنها همیشه نگران هستند که آنها فضای قفسه ها را از دست میدهند. اما در حقیقت، چیزی که ما بیشتر و بیشتر میبینیم این است که اگر شما اراده کنید که کم کنید، و از شر آن گزینه های زائد خلاص شوید، مقدار فروش افزایش می یابد،هزینه ها کمتر شده و در تجربه انتخاب بهبودی حاصل میشود.
مثال ۱ : زمانی که "پروکتور" و " گمبل " انواع مختلف "هد اند شولدرز" را از ۲۶ به ۱۵ تغییردادند، فروش آنها ۱۰ درصد افزایش یافت.
مثال ۲: زمانی که شرکت گربه طلایی از شر ۱۰ نوع پد فروش بچه گربه خلاص شد، آنها افزایش ۸۷ درصدی سود داشتند که تابعی بود از افزایش فروش و کاستن از هزینه ها.

بیان تفاوت ها در هر انتخاب به صورت عینی و واضح گام دوم پیشنهادی لینگا است !
به منظور اینکه که مردم تفاوت بین انتخاب ها را بفهمند، باید قادر به درک پیامدهای مرتبط با هر انتخاب باشند، برای این کار لازم است که تفاوت ها به طریقی واضح و با شیوه ای مجسم بیان شوند
مثال ۱ : چرا مردم زمانی که ازکارت ATM یا کارت اعتباری استفاده میکنند به طور متوسط ۱۵ تا ۳۰ درصد بیشتر از زمانی که پول نقد به کار میبرند، خرج میکنند؟ چون کارت اعتباری حس پول واقعی را ندارد. و این معلوم میکند که ایجاد کردن حس واقعی تر میتواند عملا یک ابزار کارامد برای مردم جهت پس انداز بیشتر باشد

گام سوم دسته بندی کردن انتخاب ها !
ما دسته بندی ها را بهتر از انتخاب ها مدیریت میکنیم زیرا دسته بندی به ما میگوید چگونه انتخاب ها را متمایز کنیم. دسته بندی ها باید چیزی به انتخاب کننده بگوید نه اینکه خود مانعی برای انتخاب کننده باشد .بهتر است در دسته بندی کردن گزینه های غیر ملموس را حذف و گزبنه های اصلی را تقویت کنیم

گام چهارم ساده سازی اطلاعات مربوط به انتخاب
با دسته بندی کردن انتخاب ها از کم به زیاد ، از جدید به قدیم ، از گران به ارزان پیچیدگی اطلاعات را برای کاربر کم می کنیم اگر شما آسان شروع کردید، من یاد میگیرم که چگونه انتخاب کنم پس من انگیزه بیشتری دارم که درگیر کار باشم.
خوب بگذارید جمع بندی کنم. من در مورد چهار تکنیک برای تقلیل دادن مشکل گزینه های زیاد برای انتخاب صحبت کرده ام
کم کردن، خلاص شدن از شر گزینه های غیراصلی
ملموس ساختن، واقعی ساختن
دسته بندی کردن، ما میتوانیم دسته ها را بیشتر و انتخاب ها را کمتر کنیم
ساده سازی اطلاعات
جان کلام در مورد انتخاب کردن این است که خود شما باید انتخاب کننده باشید. هر چه در مورد انتخاب ها ، بیشتر انتخاب کننده باشید بهتر قادر خواهید بود که هنر انتخاب کردن را تمرین کنید!


One thought on “تدخوانی // قسمت دوم// انتخاب راحت”

  1. درود بر شما جناب سلطانی عزیز و ممنون از این مطلب بسیار ارزشمند
    شخصاً به محدودیت انتخاب در تصمیم گیری مخاطب معتقدم و بارها در طول زندگی کاری خود، موثر و مثبت بودن این اصل مهم را دیده ام.
    موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *