کیف حامل جام جهانی // louis Vuitton بر خلاف ضد تاکتیک های بازاریابی برندهای لوکس

مهدی بشیرپور: در مورد بازاریابی برندهای لوکس اظهار نظرهای متفاوتی شده است، برخی از معروف ترین اصول برای بازاریابی برندهای لوکس تحت عنوان ضد تاکتیک های بازاریابی ارائه شده اند، اما سوال اینجاست که آیا این ضد تاکتیک ها همیشه موثرند؟ و آیا این ضد تاکتیک ها همیشه قابل اجرا هستند؟

برخی  از فعالان بازاریابی ممکن است که این ضد تاکتیک ها را به عنوان اصول همیشه درست پذیرفته باشند اما این دیدگاه درست نیست.  باید توجه داشت که این ضد تاکتیک ها صرفاً راه هایی برای رسیدن به هدف نهایی هستند و لزوماً موفقیت آمیز نیستند، در این گزارش تحلیلی کوتاه از حرکت خلاقانه louis Vuitton ارائه داده ایم.

در تب و تاب جام جهانی فوتبال شاید برندهای لوکس را کم کار ترین برندها ببینیم، یکی از ضد تاکتیک ها نیز به همین اشاره دارد که جایگاه یابی را فراموش کنید و بر این اساس بازاریابی رویدادمحور نیز از سبد استراتژی های برندهای لوکس حذف می شود، اما louis Vuitton با حرکتی خلاقانه این ضد تاکتیک را به فراموشی سپرده است. به تصویر زیر دقت کنید

همانطور که مشاهده می کنید louis Vuitton خود را به عنوان حامل جامی ۴ کیلویی و تماماً طلا که گران ترین و معروف ترین جام در دنیای ورزش می باشد، معرفی کرده است، گرچه louis Vuitton بر خلاف ضد تاکتیک ها رفتار کرده است ولی رفتاری موفیت آمیز بوده است.

در یکی از مقالات ارائه شده در کافه بازاریابی اقدام به بررسی انگیزه های افراد برای مصرف کالاهای لوکس کردیم ، با بررسی رفتار louis Vuitton در این اقدام می بینیم که محصول خود را محصولی تفاخری معرفی کرده است که انگیزه های مختلف شخصی و اجتماعی افراد را پوشش می دهد.

در انتها لازم است به دو نکته به عنوان نتیجه گیری اشاره کنیم، اول اینکه فراموش نکنیم که در علوم انسانی مانند بازاریابی و بیزینس هیچ بهترینی وجود ندارد و هر مسئله پاسخ خاص خود را دارد، از این رو نباید ضد تاکتیک ها را اصولی تماماً درست بنامیم و دیدگاه های کلیشه ای در این زمینه داشته باشیم،  نکته دوم اینکه لوکس بودن در تمام تاریخ به ارائه ارزش متمایز وابسته بوده است و  هدف نهایی ارائه ارزش فراوان از محصول می باشد، از این رو خلاقیت می تواند گاهاً بهتر از ضد تاکتیک ها برای این برندها موثر باشد.


10 thoughts on “کیف حامل جام جهانی // louis Vuitton بر خلاف ضد تاکتیک های بازاریابی برندهای لوکس”

  1. صرف اینکه یک برند لوکس و مطرح از یک تاکتیک استفاده کند نشان از این نیست که این کار درست است بلکه باید دید خروجی این کمپین چیست یعنی آیا به افزایش فروش و برندینگ و آگاه سازی و یا دیگر اهداف تنظیم شده می رسد یا خیر

    1. سپاس گزارم جناب
      هدف از مطلب هم همین هست که ضدتاکتیک ها اصول پذیرفته شده برای همه موقعیت ها نیستند و خلاقیت نقش مهمی در همه ابعاد بازاریابی داره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *