در کافه بازاریابی ببینید // گفتگو تصویری با مرتضی ممیز // او از روند کاری، نقاشی تبلیغاتی و برخی دیدگاههای عجیبش می گوید

مجتبی محمدیان: اهل گرافیک هم نباشید و کمی در مورد ارتباطات و تبلیغات ذهنتان فعال باشد نام مرتضی ممیز را شنیده اید. او طراح برخی از معروف ترین نشانواره ها یا لوگوهای تاریخ گرافیک ایران نیز هست از جمله سازمان چای، سایپا، استاندارد، شهرداری تهران و خیلی از نشانه های دیگر.

چندی پیش ویدیویی مستند و گفتگویی با او به دستم رسید که به رغم کوتاهی حرفهای زیادی در خود داشت. در این ویدیو مرتضی ممیز استاد برجسته گرافیک از روند شروع کارش و برخی دیدگاه های خاص خودش می گوید. او در این مستند در حالی که چوب در شومینه می ریزد صحبت های خود را یا پنج تن شروع می کند و بعد، از نقاشی تبلیغاتی می گوید و به جایگاه سخیف نقاشی تبلیغاتی در آن دوران در دانشگاه می پردازد. آنچه برایم بسیار تعجب آور بود دیدگاه نه چندان دلچسب او در مورد استعداد و جنسیت بود. دیدن این مستند ۱۰ دقیقه ای را به علاقمندان به ویژه گرافیک توصیه می کنم.


6 thoughts on “در کافه بازاریابی ببینید // گفتگو تصویری با مرتضی ممیز // او از روند کاری، نقاشی تبلیغاتی و برخی دیدگاههای عجیبش می گوید”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *