دکتر محمود محمدیان // بعد از "مبل آیسا" حالا سخنی با مدیر عامل برند "مبل پارسا"

به عنوان یک ایرانی که با صنعت در ارتباط نزدیک است اعتقاد دارم که باید از برندهای ایرانی حمایت کنم. این حمایت ضرورتا به معنای خرید نیست بلکه صحبت در مورد برندهای ایرانی در کنفرانسها و تشریح نقاط قوت آنها را بر خود واجب می دانم اما این به مفهوم آن نیست که چشم بر نقاط ضعف آنها ببندم.

به نظرم گفتن نقاط ضعف در کنار نقاط قوت از بهترین روشهای حمایت از یک برند است. من افتخار مصاحبت با حضرتعالی را نداشته ام اما معتقدم در صنعت مبلمان که متاسفانه در ایران بسیار سنتی است ، شرکت شما اقدامهای مثبت خوبی انجام داده است.تبحر نسبی فروشندگان شما ، تحویل نسبتا به موقع محصول شما ، کیفیت نسبتا مناسب و پاسخگویی خوب از طریق وایبر و تلگرام در مراحل اولیه به مشتریان از نقاط مثبت شماست. ضمنا بسته بندی محافظتی کالاهای شما هم به نظرم شایسته تقدیر است.

من حداقل دو بار از طریق همین سایت و سایت www.kafebusiness.com از محاسن شرکت شما به نیکی یاد کرده ام و آن را شایسته تقدیر دانسته ام.

همکاران من در کافه بازاریابی با برخی از مشتریان شما و فروشندگانتان ارتباط برقرار کرده و به خوبی به آن چه من در بالا گفته ام رسیده اند. اما نکته ای که برند خوب شما باید به آن توجه کند ( و متاسفانه کمتر توجه می کند) این است که حفظ مشتریان برای شما نظیر جذب مشتری باید اهمیت داشته باشد . متاسفانه همکاران شما به مشتریانی که از شما کالا خریده اند و مدتی از این خرید گذشته ناگهان کم توجه می شوند. در حالی که این دست از مشتریان کسانی هستند که هم در آینده ممکن است از شما خرید کنند و هم دیگران را به خرید از شما تحریک کنند. بعضی از دوستان کافه به من گفتند که بعد از مطلب من در کافه از شما خرید داشته اند که این خود نشان از آن دارد که مردم به حرفهای همدیگر بیش از تبلیغات توجه می کنند. لذا توجه مضاعف به مشتریان فعلی باید به جد در دستور کار شما قرار گیرد در غیر این صورت تبدیل به پاشنه آشیل شما می شود.

ضمنا به نظرم همکاران شما باید هر از گاهی نام برند شما را در گوگل سرچ کنند و به مطالبی که در مورد شما نوشته می شود بی توجه نباشند. به قول بیل گیتس کسی که در فضای مجازی نیست اساسا نیست.

در پایان برای برند قدرتمند شما و حضرتعالی آرزوی موفقیت دارم و دوست دارم بدانید که در سخنرانی های متعددی از جمله در سخنرانی ام در بازار مبل ایران از برند شما به نیکی یاد کردم چیزی که واقعا به آن اعتقاد دارم.


17 thoughts on “دکتر محمود محمدیان // بعد از "مبل آیسا" حالا سخنی با مدیر عامل برند "مبل پارسا"”

 1. درود و عرض ادب
  یک نقد خالصانه و بدون هیچ حب و بغض، اثربخش، به زبانی ساده (آنهم توسط دانشمندی بزرگوار) و ازهمه مهمتر دارای چاشنی اخلاق در این روزگارــ اگر نگوییم اصلاً ــ ولی بسیار کم دیده می شود.
  بقول جناب مجتبی محمدیان، نوشته های حضرتعالی امضاء خاص خودش را دارد جناب دکتر.
  ممنون از شما

 2. با سلام
  سال گذشته که وقتی به اتفاق نظر با همسرم تصمیم گرفتیم که مبل منزل را عوض کنیم، یادمه که همسرم نزدیک به یک هفته با سرچ در گوگل تقریبا مشخصات ببرندهای مختلف مبل و نظر کاربران در خصوص این برندها را خوانده بود و وقتی به فروشگاه های هر برند مراجعه میکردیم، شرح کاملی از انچه در مورد هر برند مبل خوانده بود را برایم نقل میکرد. با توجه به سطح دسترسی اینترنت در کشور، مطمئنا تعداد افرادی که مانند همسرم به خرید این تیپ کالا اهمیت میدهند کم نیستند، بنابراین دکتر جان به نظرم نقطه ضعفی که از برند پارسا مرقوم کرده اید هوشمندانه و راهبردی است.
  ارادتمند

 3. سلا به همگی ...
  به عنوان یه مشتری هر چقدر هم یک شرکت صد تا کارخوب کنه اما در نهایت یه نقطه ضعف اگر از ان ببینم , سایه اش برتمام تصورات قبلیم گسترده میشه این نقطه ضعفه من مشتریه ولی در نهایت اگر ببینم که طرف واقعا تلاش میکنه مشتری راضی باشه (حتی اگر زیر ساخت های انرا نداشته باشه ) همه جا و به هر طریقی از ان قدردانی و به همه معرفی کنم و این دقیقا نکته ای که شما فرمودید جناب دکتر محمدیان من فکر میکنم این نقطه ضعفه شرکتهای و مبل فروشی های قدیمی این صنعته, گستردس و خطای رایجه به نظرم هر چقدر یه شرکت تویه صنعت باشه و بخواهد تمایز ایجاد کنه و موفق هم باشه ما اگر نتونه خطای رایج صنعتشو انجام نده نتوانسته به توفیقی نائل بشه ...پایدار باشین...از طرف یک مشتری...

 4. درود بر شما استاد محمدیان
  قطعا تبلیغات دهان به دهان در میان مشتریان بسیار بیشتر از آنچه که شرکت درجهت معرفی خود و محصولاتش بیان می کند، اهمیت دارد. و جنابعالی با مطرح کردن این کیس به خوبی بر آن تاکید نمودید.

 5. شغل من طوری هست که باید به طور مستقیم با مشتریان ارتباط بر قرار کنم، بارها شاهد این موضوع بودم که نقاط منفی یک برند چطور بر روی اذهان عمومی تاثیر گذاشته است و گاهی بهبود کیفیت و رفع نقطه ضعف نمیتواند این تصور را اصلاح کند.
  در این حالت بهترین راهکار ایجاد یک نام جدید توسط همان شرکت است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *