چگونه یک کمپین دیجیتال مارکتینگ خوب داشته باشیم؟//راهکارهایی برای بهبود کمپین های دیجیتال مارکتینگ

مهدی بشیرپور: بازاریابی در طول اعصار تاریخ روندهای مختلفی را تجربه کرده است و در هر دوره از تاریخ مفاهیم خاصی مانند فروش، رابطه و... را معادل مفهومی برای بازاریابی دانسته اند، اما همانگونه که مفاهیم ذاتی بازاریابی دچار تغییر و تحول می شوند رسانه های بازاریابی نیز دچار تغییراتی می گردند، آمار ها نشان می دهد رسانه های سنتی مانند تلویزیون و رادیو امروزه مخاطبان کمتری دارند و تبلیغات محیطی نیز مانند گذشته مورد توجه مخاطبان قرار می گیرد، دلیل این امر را فناوری اطلاعات و توسعه استفاده از ابزارهایی مانند اینترنت و موبایل جست و جو کردیم و نتایج حاصله نشان داد که افراد عمده زمان خود را در رسانه های دیجیتال مانند شبکه های اجتماعی صرف می کنند، توسعه تکنولوژیک و فراگیر شدن اینترنت اشیا در سال های آتی نیز به این روند کمک خواهد کرد، در واقع می توان گفت که بازاریابی دیجیتال آینده بازاریابی را شامل می شود، از این رو شرکت ها و مشاوران کسب و کار باید از نظر اطلاعات و مهارت ها خود را تقویت کنند تا در آینده بازاریابی دچار مشکل نشوند، در این تحلیل راهکارهایی برای ارتقا دیجیتال مارکتینگ ارائه نموده ایم.

۱-دامنه کلمات کلیدی خود را افزایش دهید.

کلمیات کلیدی بیشتر باعث ایجاد شبکه های مفهومی گسترده تری درباره برند شما می شود و در گزارش ها، هشتگ ها و متون بیشتری می توان برند شما را مطرح کرد که این مهم باعث بهبود بازاریابی شبکه های اجتماعی و سئو خواهد شد.

۲-بهینه سازی موتورهای جست و جو را جدی بگیرید و فرآیند نظارتی دقیقی برای آن تعریف کنید.

از آنجایی که محتوا سازی برای رسانه های متعدد صورت می گیرد ولی در وب سایت ها تجمیع می گردد باید آمار بازدید از وب سایت خود را افزایش دهید، از این رو تاکتیک های سئو در آینده بازاریابی تاثیرگذار خواهند بود.

۳-تحقیقات مشتریان

با استفاده از روش های تحقیقاتی مشتریان خود را بهتر بشناسید، روش های نوین تر را استفاده کنید، سعی کنید علاوه بر تحلیل مشتریان رفتار آنها را پیش بینی کنید، از ابزارهای به روز مانند فراداده ها و روش های داده کاوی خودکار بهره ببرید.

۴-کنترل و نظارت

سیستم گزارش دهی خود را مبتنی بر اتوماسیون و تحلیل خودکار قرار دهید و سعی کنید از گزارش هایی از جنس داشبوردهای مدیریتی خلاقانه و شخصی سازی شده استفاده کنید.

۵-کمپین های هدف گیری مجدد راه اندازی کنید

با اجرای کمپین های متعدد با هدف فروش، تعامل ، خلاقیت و جذب افراد سعی در شناسایی بهتر مخاطبان و ارتقا کسب و کار خود داشته باشید. به جای برگزاری یک کمپین طولانی و هدف یکتا، چند کمپین با اهداف متعدد و بازه های زمانی کوتاه تر برگزار کنید.

۶-از روش های آزمایشی تبلیغات استفاده کنید

تبلیغات در فضای دیجیتال را به حالت تست های متعدد قرار دهید و از هزینه کردن برای آزمایش تبلیغات نترسید و سعی کنید با آزمایش تبلیغات بهترین تبلیغ و رسانه را انتخاب کنید.

۷-حضور فعال در شبکه های اجتماعی داشته باشید

لازم است در تمامی شبکه های اجتماعی صفحات فعال داشته باشید و فعالیت در آنها را متوقف نکنید، فراموش نکنید شبکه های اجتماعی بیشترین زمان را در فعالیت روزمره افراد به خود اختصاص خواهند داد.

۸-در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید

صفحات پرمخاطب در شبکه های اجتماعی را شناسایی کنید و در آنها تبلیغ کنید، اینفلوئنسر مارکتینگ را فراموش نکنید و استفاده مستمر از افراد موثر اجتماعی داشته باشید، با استفاده از تاثیرگذاران اجتماعی شبکه سازی کسب و کار را انجام دهید، زمان های طلایی برای تبلیغ در شبکه های اجتماعی و قالب های جذب کننده دید را شناسایی و استفاده کنید.

۹-ایمیل مارکتینگ را متوقف نکنید

شاید ایمیل های تبلیغاتی توسط بسیاری از افراد نادیده گرفته شود ولی از آنجا که ارسال ایمیل هزینه زمانی و مالی زیادی ندارد استفاده از آن را متوقف نکنید و مشتریان کم جذب شده از این طریق را نیز غنیمت شمارید.

۱۰-نقاط قوت و ضعف وب سایت خود را شناسایی کنید

از مشاورین کسب و کار و  بازاریابی در جهت طراحی مناسب وب سایت استفاده کنید و ظاهر وب سایت خود را در بازه های ۲-۴ ساله تغییر دهید و به روز کنید.

۱۱-صفحات فرود(LANDING PAGE) خود را تا جایی که ممکن است بهینه سازی کنید

فراموش نکنید افراد در برخوردهای اولیه به مخاطب خود چه وب سایت باشد چه انسان، برچسبی ذهنی می زندد و عوض کردن برچسب ذهنی اولیه بسیار مشکل است ، لذا سعی کنید که صفحات فرود که اولین برخورد شما با مشتریان را تشکیل می دهند را تا حد ممکن زیبا و جذاب کنید.

۱۲-نسخه موبایل وب سایت خود را قدرتمندتر از نسخه های دیگر طراحی و پیاده سازی کنید

توجه کنید که موبایل وسیله است که در اختیار همگان قرار دارد و  بیشترین بازدید از سایت توسط موبایل صورت می گیرد و از این رو رسانه ای که بیشتریان مخاطب را دارد باید بهتر و بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

۱۳-هزینه های نگهداری سیستم های تکنولوژیک خود را تا حد ممکن کاهش دهید.

از تکنولوژی های فضای ابری استفاده کنید و تا حد ممکن و تا جایی که امنیت شرکت مورد تهدید قرار نگیرد اقدام به برون سپاری کنید تا هزینه های کمتری پرداخت کنید، منابع انسانی خود را با دقت و وسواس هرچه تمام تر انتخاب کنید.

۱۴- خلاقیت را در اولویت قرار دهید.

فراموش نکنید برای متمایز سازی شرکت تمایز در تبلیغات یکی از فاکتورهای مهم است، خلاقیت در کسب و کار و تبلیغات را جدی بگیرید، رویدادهای اجتماعی را مرتباً با دقت برسی کنید و برای خلاقیت از آنها استفاده کنید، برای تولید محتوای خود از مضامین مشخص و شناخته شده استفاده کنید و روی همان مضامین تمرکز کنید.

۱۵-برای آینده محتوای خود برنامه ریزی کنید

سعی کنید محتوای تبلیغاتی را یک ماه قبل از ارائه تولید کنید و در مدت زمان باقیمانده به خلاقیت در مورد تبلیغات بپردازید.

۱۶-تبلیغات در بازی های دیجیتال را به شکل های مختلف پیاده سازی کنید

بازی های دیجیتال شاید پرمخاطب ترین رسانه دیجیتال نباشند ولی مخاطبان آنها بیشترین تمرکز را  دارند، از این رو سعی کنید از تمرکز مخاطبان بیشتریان بهره را ببرید.


143 thoughts on “چگونه یک کمپین دیجیتال مارکتینگ خوب داشته باشیم؟//راهکارهایی برای بهبود کمپین های دیجیتال مارکتینگ”

 1. سلام خدمت اعضای کافه بازاریابی
  لطفاً در مورد افزایش دامنه کلمات کلیدی راهکارهای بیشتری و تکنیکال تری را مطرح کنید.. منظورم بیشتر اینه که چگونه می تونیم کلمات کلیدی مناسب رو پیدا کنیم؟

  1. سلام جناب نیکتا
   در سطوح تکنیکال دو موضوع مطرح هست یکی شیوه نامه سئو هست و دیگری ابزارهای سئو هست
   برداشت من از کامنت شما این هست که ابزارها چی هستن'!
   دو دسته ابزار وجود دارند
   ابزارهای آنالیتیکس عمومی و ابزارهای تخصصی سئو
   ابزار های تخصصی شامل موارد زیر هستند
   Moz , kwfinder, lsigraph
   که به ترتیب لغت و لغات کلیدی به علاوه عبارت های کلیدی رو به شما نشون میدن..

 2. سلام جناب بشیرپور
  ممنون از مطلب خوب و کامل شما
  سوالی که من داشتم این هست که زمان طلایی که برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی فرمودید معمولاً شامل چه زمان هایی میشه؟
  سپاس فراوان-شهاب محبی فرید

  1. سلام جناب محبی
   زمان طلایی با توجه به رسانه متفاوت هست برای اینستاگرام، گوگل پلاس، لینکدین و ... هرکدوم زمان های خاصی دارند اما به طور خاص برای اینستاگرام ساعت ۱۰-۱۱ صبح - ۱۲:۳۰-۲ ظهر ۷-۹ شب به عنوان زمان های پرتکرار شناخته میشن اما با توجه به مخاطب و سن افراد این زمان ها می تونه متفاوت باشه ...

    1. سلام مجدد در مورد اینستاگرام مثلا
     با استفاده از ابزار آنالیز خود اینستاگرام ، البته باید اول یه اکانت فیسبوک بسازید و اکانت اینستا رو متصل کنید بهش ....
     دومین راه هم تجربی هست که زمان هایی که قبلا پست یا استوری گذاشتید رو تحلیل کنید که کی مناسب بوده از نظر لایک خور و کامنت خور
     راه سوم هم ابزارهایی مانند hootsuite هستن که تخصصی در زمینه شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند.

 3. سلام
  آقای بشیرپور مطلبتون خوب بود ولی آیا تبلیغات در شبکه های اجتماعی مانند لینکدین و ایمیل مارکتینگ به نظرتون واقعاً موثر هست برای محیط ابران؟

  1. سلام جناب شرافت
   دقت کنید که کسب و کارها مشتریان متفاوتی دارند در شبکه لینکدین و ایمیل بیشتر به دنبال جذب مشتریان صنعتی و نگهداری اونها هستیم چون که ایمیل یک ابزار شخصی محسوب میشه و از سمت دیگه لینکدین هم شبکه ای تخصصی هست لذا این فرصت ها برای جذب مشتریان سازمانی برای شرکت فراهم میشه...

  1. سلام
   تبلیغات در بازی روش های مختلفی داره که برخی از اونها شامل
   تبلیغات کلیکی
   تبلیغات ویدیویی
   جایگذاری برند
   جایگذاری محصول
   بازی های تبلیغاتی
   تبلیغات رانشی
   بازی وار ساز تبلیغات و ...
   هست ..
   مطلبی رو ماه های گذشته من با همین مضمون در وب سایت کافه منتشر کردم برای اطلاعات بیشتر می تونید مطالعه کنید...

   http://kafemarketing.com/مارکتینگ/

   1. سپاسگزارم جناب بشیرپور
    سوای دیگه که داشتم این هست که این روش هایی که فرمودید بیشتر با کیس های خارج از ایران قابل توجیه و بیان هستند و در ایران این موضوع زیاد محوریت نداره.. آیا در بازی های ایرانی هم تبلیغ صورت می گیره؟

    1. دو نکته در مورد سوال شما هست
     اول اینکه شرکت ایرانی لزوما نباید در بازی ایرانی تبلیغ کنه و می تونه در بازی غیر ایرانی تبلیغ کنه مثلا اپلیکیشن آچاره در بازی
     Road riot تبلیغ می کرد .
     دوم اینکه در بازی های ایرانی مثل quiz of kings هم می تونید تبلیغات در بازی رو ببینید..

    1. برای رتبه بندی لازمه معیار داشته باشیم و معیارها زیادند
     اما اگر ریسک و اثربخشی رو بخواهیم معیار قرار بدیم بازی تبلیغاتی پر ریسک ترین و در صورت موفق بودن اثربخش ترین و تبلیغات کلیکی کم ریسک ترین هستند..

  1. سلام
   بیش از ۱۰ استراتژی دیجیتال مارکتینگ وجود داره که برای هرکدوم ابزار خاصی داریم... شما ابزارهای متمرکز بر یک استراتژی رو مد نظر دارید یا ابزار های جامع؟

  1. سلام
   یک جمله کلیشه ای در این زمینه هست که میگه سئو مسابقه دو هست ولی نه دو ۱۰۰ متر بلکه دو ماراتن
   از این رو زیاد خوب نیست که زود بالا بیاید چون الگوریتم ها گوگل مثل پنگوئن شما رو پایین میارن ولی تاکتیک هایی که جواب گو هستن یکی یکپارچه سازی عوامل و عناصر مرتبط به موتور جستجو و دیگری pd back هستن..

    1. با سلام
     Pd back یا کولی گرفتن یعنی اینکه شما با استفاده از کلیدواژه های وب سایت های پر مخاطب که لزوما هم رقیب شما نیستند تولید محتوا می کنید و میاید بالا
     استراتژی یکپارچگی هم به طور مثال بیان می کنه که شما اگر از گوگل پلاس استفاده کنید با اینکه یک شبکه اجتماعی هست ولی می تونه در سئو شما رو کمک کنه ...

 4. سلام آقای بشیرپور
  سوال من اینه که چجوری میشه محتوا رو از یک ماه قبل برنامه ریزی کرد. در کمپین های تبلیغاتی که من تجربش رو داشتم با توجه به نیازها و رویدادهای اجتماعی در حین کمپین تبلیغاتی محتوا تولید می شد .. لطفا بیان کنید که چه راهکارهایی برای برنامه ریزی محتوا در بلندمدت وجود داره!؟

  1. سلام وقت بخیر
   دو محور عمده برای تولید محتوا باید داشت یکی محتوای روتین و دیگری محتوای خلاقانه
   براب محتوای روتین با استفاده از داده کاوی و درخت تصمیم می تونید تم های تولید محتوا داشته باشید...در واقع محتوایی این جا بازتولید میشه که قبلا ازش نتیجه حاصل شده باشه..
   در محور خلاقانه اما به دنبال ایده های جدید با ازمون و خطا می گردید ... باید بر اساس رسانه ، جنس محتوا و زمان یک برنامه زمانی شبیه به گانت چارت تهیه کنید و طبق اون محتوای خلاقانه در زمانش تولید و محتوای روتین هم که از قبل اماده کردین انتشار پیدا کنه

  1. سلام
   در بحث های نظارتی و کنترلی استفاده از ابزار رصد دیجیتال یا آنالیتیکس مطرح است که برای کمپین ها استفاده از heap گزینه مناسبی محسوب می شه..

  1. سلام
   جناب ابریشمی منظور از داشبورد شخصی سازی شده استفاده از ابعاد استخراج شده از مشتریان و تجزیه دو به دوی اونها هست که در مرحله بعدی این ابعاد میشه به صورت گراف های متفاوت ارایه بشن
   مثلا شما تحلیل مضمون های کامنت ها در اینستاگرام رو در دو بعد تکرار مضمون و تکرار فرد به صورت روندی یا حبابی می تونید استخراج کنید..

  1. سلام
   روش های مختلفی هست برای مثال یکی از روش های متداول A/B testing برای ابزار دیجیتال هست .. استفاده از این روش ها تحت عنوان روش های ازمایشی شناختی میشه..

  1. سلام
   ابزارهای پولی در این زمینه بهتر هستن اما اگر قصد استفاده از ابزار رایگان رو دارید از mobile friendly test گوگل استفاده کنید و مطابق با نظر ابزار وب سایت رو بهینه سازی کنید

  1. سلام خانم حسینی
   لطف کنید بفرمایید منظور از بهینه سازی اینجا بحث های طراحی سایت، محتوای سایت و مسائلی از این دست هست یا منظور شما بهینه سازی در محیط موتورهای جست و جو و سئو هست؟

 5. سلام. ممنون از مطالبی که ترجمه میکنید اما در اون کلی گویی زیاد هست. علاوه بر این در متن بالا نوشتید که لازم است کسب و کارها در تمام شبکه های اجتماعی حضوری فعال داشته باشند. در حالیکه افراد متخصص در این حوزه ضرورتی به فعالیت در تمام شبکه های اجتماعی نمیبینند و توصیه میکنند که فعالیت های دیجیتال با توجه به نوع کسب و کار, مشتریان انها و مواردی از این دست انتخاب شوند. فعالیت در تمام شبکه ها هزینه های قابل توجهی رو بر دوش کسب و کارها میگذاره.

  1. سلام
   من پست دیگری آماده کردم در این زمینه که خدمت ادمین کافه تقدیم می کنم و پاسخ سوال شما در قالب کامنت نمی گنجه
   اما برای آشنایی بیشتر مثال می زنم خدمتتون
   درخت تصمیم نشون دهنده سلسله مراتب تاثیر گذار در جذب مخاطب یا مشتری هست مثلا اگر درخت با جنسیت شروع بشه نشون میده در جذب مخاطبان قبلی جنسیت مهم بوده و تم تولید محتوا با محور جنسیت می تونه مفید باشه ...
   مثال دیگه اینکه از روش kmeans میشه برای بخش بندی مشتریان استفاده کرده که بخش بندی چند متغیره خواهد بود و دقیق تر از بخش بندی بر اساس معیارهای جمعیت شناختی تنها عمل می کنه ...
   این ها روشهای داده کاوی کاربردی در بازاریابی هستند که می تونید استفاده کنید...

 6. سلام با توجه به گفته شما در زمینه حضور فعال در تمامی شبکه های اجتماعی باید در شبکه های مثل گوگل پلاس و فیسبوک که مخاطبی ندارند هم باید حضور داشته باشیم . آیا این پیشنهاد شما چابکی رو از شرکت نمی گیره؟

  1. سلام
   سوال خوبیه و دو نکته در اون وجود داره
   اول اینکه در بحث استراتژی های یکپارچه نمودن شبکه های اجتماعی گفته میشه که یک محتوا تولید کنید و اون رو در شبکه های مختلف به اشتراک بزارید و وقت زیادی هم از واحد دیجیتال مارکتینگ نمی گیره چون فقط به اشتراک گذاری
   نکته دیگه هدف از بازاریابی و تولید محتوا در شبکه های اجتماعی فقط جذب مخاطب به صورت رایج نیست در گوگل پلاسی که فرمودید ما اگر محتوا رو منتشر کنیم شاید مخاطب زیادی نداشته باشه ولی در سئو سایت کمک کننده است و در مورد فیسبوک هم ما حداقل بهیک اکانت احتیاج داریم تا ابزار رصد اینستاگرام رو بتونیم داشته باشیم ...
   نکاتی از این قبیل در مورد حضور همه جانبه وجود داره...

  1. سلام
   این موضوع کمی با آینده نگری درباره ایران همراه است
   منظور بیشتر استفاده از فضای cloud و برون سپاری خدمات دیتابیس هست که تحقیقات در دنیا نشون داده ۸۰ درصدهزینه هایی از این قبیل رو کاهش میده ...

 7. ممنون از مطلب خوب شما...اما به نظرم این رویکرد خوبی نیست که از رویدادهای اجتماعی برای خلاقیت استفاده کنیم چون رویدادهای اجتماعی لزوما مثبت نیستند

  1. سلام
   با شما موافقم رویدادهای اجتماعی باید رصد و فیلتر بشن و متناسب با منافع شرکت از اونها بهره برده بشه
   رویدادهای مربوط به دعواهای مثلا چون با ریسک زیادی همراه هستن بهتره روی موج اونها سوار نشد
   منظور من در متن بیشتر بحث رصد جامعه و تلاش برای خبرربایی بود

 8. باسلام مطلبتون رو خوندم ولی به نظرم کامل نیست اشاره ای به مباحث اینفلوینسر مارکتینگ و ویدیو مارکتینگ نشده در یک کمپین دیجیتال مارکتینگ لازمه که جامع نگری وجود داشته باشه...

  1. سلام
   ممنونم از نکته ای که فرمودید
   باید گفت که عنوان مطلب راهکارهایی برای بهبود نه طراحی جامع کمپین دیجیتال مارکتینگ
   دوم اینکه من به مسائلی پرداختم که بیشتر جنس بهبود عملیاتی داره مواردی که شما می فرمایید استراتژی دیجیتال مارکتینگ هستند ...

  1. سلام
   اگر داده رو لزوما دیتابیس تعریف کنیم خب کار مشکلی هست چون بسیاری از شرکتها دیتابیس خوبی ندارند و در این صورت باید خرید اظلاعات داشت یا مدتی صبر کرد که اطلاعات جمع اوری بشه .کمپین های تبلیغاتی محدود و یا تحقیقات بازار و رصد رقبا می تونه داده ها رو فراهم کنه
   اما داده لزوما عدد نیست شما می تونید داده ها از متن ها مانند کامنت های اینستاگرام خودتون و رقبا برای مثال استخراج کنید و روش هایی از این دست رو اجرا کنید

 9. سلام و تشکر بابت مطلب خوب شما.
  مدتی است با کافه اشنا شدم و مطالب خوبی در حوزه بازاریابی دیجیتال در کافه دیدم
  ممنون از همه اعضای کافه بازاریابی

  1. سلام عرض می کنم خدمت شما
   ممنون از توجهی که داشتید
   پیشنهاد می کنم همه مطالب کافه رو علاوه بر مطالب دیجیتال بررسی کنید .مطمئنا رضایت بخش و جذاب خواهد بود.

  1. سلام
   به طور کلی این موضوع بستگی به مخاطبان، هدف کمپین و بودجه شما داره
   قطعا نرم افزار های all in one بهتر هستن ولی با توجه به هزینه گزاف و تحریم های ایران مجبورند شرکت ها که از ابزارهای یکپارچه سطح پایین مثل moengage استفاده کنند یا اینکه سراغ ابزارهای تخصصی بروند و خودشون کار یکپارچگی گزارش ها رو انجام بدهند ...

  1. سلام مجدد
   ترجیحا چرخه تولید محتوا رو باید به گونه ای طراحی کرد که بشه از محتوایی به اشکال مختلف استفاده کرد که این موضوع رو من به شکل یک پست اماده کردم و در اختیار کافه هست و در هفته های اتی خواهید دید
   برای اینستاگرام ۱-۲
   تلگرام ۲-۳
   لینکدین حداکثر ۲
   گوگل پلاس به ازای هر محتوا
   اما بهتره که یک محتوا داشته باشیید و در شبکه های مختلف با مخاطبان مختلف اون رو منتشر کنید

  1. سلام
   بسته به هدف شما و نوع فرد موثری هست که استفاده می کنید برای اگاهی از برند بهتره از میکرواینفلوئنسرها استفاده کنید و برای ارتقای بعد از اگاهی بهتره از افراد مشهور تر استفاده کنید.
   من قبلا مطلبی در همین خصوص منتشر کردم در کافه بازاریابی می تونید از اون هم استفاده کنید.

   http://kafemarketing.com/اینفلوئنسر-۳/

  1. سلام
   روش های مختلفی هست من به روش لوگو اشاره می کنم
   برای اینکه لوگو بهتر دیده بشه طبق تحقیقات نورومارکتینگ باید از راهکارهای زیر استفاده کنید.
   ۱-جایگذاری لوگو در گوشه پایین چپ- گوشه طلایی
   ۲-عدم جداافتادن لوگو از تبلیغ
   ۳-ابعاد طلایی فیبوناچی
   ۴-استفاده حدالمقدور از رنگ های گرم
   ۵-ابعاد کوچک تر لوگو نسبت به خود تبلیغ
   البته نکات استثنا هم وجود اگر لازمه اون ها رو هم بیان کنم براتون

 10. سلام و تشکر
  اینکه کمپین رو خاص دیجیتال مارکتینگ تعریف کنیم به نظر شما استراتژی خوبی در شرایط بازار ایران هستش؟ منظورم اینه که برای هر بخش از دیجیتال مارکتینگ شرکت بیایم و در خور زمان کمپین مختص خودشو داشته باشیم به نظرتون در قیاس با راهبرد یکپارچه ای که میفرمایید چگونه هست؟

  1. نظر شما هم به هر حال استراتژی خوبی هست و در شرایطی که بودجه کمی داریم استفاده میشه ولی پلتفرم های دیجیتال برای جذب مخاطب هستن در درجه اول و بعد تبدیل مخاطب به مشتری از این رو رویکرد یکپارچه رو من ترجیح میدم

 11. سلام عرض می کنم خدمت اعضای کافه مارکتینگ
  راهکارهایی که پیشنهاد دادید رو خوندم ولی چجوری باید این راهکار هارو با استراتژی های بازاریابی دیجیتال فیکس کرد و بعد اجرا کرد
  ممنون میشم اگر استراتژی به استراتژی بررسی کنید تا هم نگاه کلی به استراتژی های بازاریابی پیدا پیدا شه هم نکات اجرایی
  .

 12. سلام وقت بخیر
  ممنون از مطالب خوبی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ منتشر می کنید آقای مهدی بشیرپور
  من موافقم با شما که خلاقیت رو باید در اولویت محتوایی قرار داد اما سوال اینجاست برای تولید محتوای خلاقانه چه کاری باید کرد و چه اصولی وجود داره؟ یا چجوری میشه محتوای خلاقانه رو ارزیابی کرد؟

  1. سلام
   روش های زیادی هست مثل الگوبرداری- ترکیب- brainstorm- طراحی کمپین های طراحی مشتری و ...
   توجه داشته باشید که علاوه بر محتوای خلاقانه باید به محتوای روتین هم توجه خوبی داشته باشید ...

 13. سلام
  جناب بشیرپور اینکه از افراد موثر یا اینفلوئنسرها استفاده کنیم خوب هست اما باید به اهداف هم توجه بشه به صورت تجربی عرص میکنم که ما برای کمپین اشنایی با شرکت خودمون از یک بازیگر نسبتا معروف استفاده کردیم ولی کمتر از ۲۰۰ هشتگ برای اون کمپین ایجاد شد. پس لزوما این استراتژی موثر نیست و در یک دیدگاه مدرنیستی باید گفت که طبقه بندی کاربردی بر اساس بیزینس داره

  1. سلام
   چند کامنت قبل تر هم سوال مشابه شما مطرح شد
   ببینید طبق چهارچوب race باید دید که وضعیت شما کجاست و به ترتیب اجزای این قیف هست که شما باید از میکرواینفلوئنسر تا سلبریتی ها رو استفاده کنید
   مطلب زیر رو همراه با پاسخ های کامنت هاش بررسی کنید توضیح بیشتری دادم

   http://kafemarketing.com/%D8%A7%DB%8C%D9%86%D9%81%D9%84%D9%88%D8%A6%D9%86%D8%B3%D8%B1-3/

 14. سلام
  مهمترین فاکتور در اثربخش کردن کمپین های تبلیغاتی با استفاده از بازی های دیجیتال در دنیا چی بوده؟ اگر اماری دارید ارایه کنید ممنون میشم

  1. سلام دو مرحله برای این کار وجود داره اول تلاش برای جا انداختن خود بازی در جامعه و دوم تلاش برای تبلیغ مناسب با استفاده از بازی پر کاربرد
   تحقیقات نشون داده حلقه واصل این دو رضایتمندی از بازی هستش و رضایتمندی در دنیا فاکتورهای مهمی داره که آمار های ارائه شده نشون میده شامل سهولت-قیمت-محتوای بازی-خدمات سازنده و گرافیک هستن

 15. سلام
  این مطلب شما کمی با مطالب قبلی فرق داره به نظرم تلفیقی از راهکارهای اجرایی و استراتژی های بازاریابی دیجیتال هست
  به نظرم یک دسته بندی از راهکار اجرایی و استراتژی اضافه کنید
  از سوی دیگر تقدم و تاخر اجرایی هم می تونه موثر باشه مثلا در بین استفاده از بازی های دیجیتال و شبکه های اجتماعی در بازار ایران در وضعیت فعلی و اتی کدومیک اولویت داره ؟
  مطالبی از این دست رو لطفا به مطلب اضافه کنید ..

  1. سلام
   امکان تغییر در خود مطلب وجود نداره که من بخوام اضافه یا کم کنم
   در مورد سوالتون هم باید بگم هرکدوم مزایای خاص خودشون رو دارند
   بازی های دیجیتال تعداد مخاطب متوسط و شبکه های اجتماعی مخاطب زیاد
   بازی های دیجیتال تمرکز بالا و شبکه های اجتماعی تمرکز کم

 16. متشکر از مطلب شما اقای بشیرپور
  من نظرم این هست به عنوان یک مخاطب که به جای تمرکز بر مطالب نسبتا جامع به بررسی و اقدامات تکنیکال در سطح هر استراتژی دیجیتال مارکتینگ پرداخته بشه بهتر هست..

  1. سلام
   اگر پست های قبلی کافه بازاریابی رو بررسی کرده باشید متوجه می شید که برخی از استراتژی های دیجیتال به تنهایی بررسی شده اند و در این پست هم رویکرد جامع تری وجود داره تا تمامی مخاطبان رضایت داشته باشند

  1. سلام بازاریابی شبکه های اجتماعی یک استراتژی بازاریابی دیجیتال هست که یکی از تاکتیک های اون هشتگ هست
   یک سری شبکه های اجتماعی رو ما در اونها فعالیت می کنیم به خاطر اینکه پر مخاطب هستن مثل تلگرام و برخی نیز بخاطر اهداف فرعی مورد استفاده قرار می گیرند مانند گوگل پلاس برای سئو
   استفاده از هشتگ هم به تناسب این اهداف می تونه متفاوت باشه تنها نکته که باید بگم این هست که در اینستاگرام-فیسبوک و لینکدین استفاده از هشتگ واجبه ولی در گوگل پلاس و ... اختیاری هستش.

 17. سلام
  ضمن عرض تشکر به نظرم یک مطلب تحلیلی لازمه که روندها و آمارهایی رو هم شامل بشه ولی در این مطلب من چیزی ندیدم. اضافه شدن مطالب آماری و روندها میتونه مطلب شمارو بهتر کنه.

 18. سلام در مطلبتون از اینترنت اشیا صحبت کرده بودید
  لطفا به صورت دقیق تر توضیح بدید که چه تاثیری بر بازاریابی دیجیتال می گذاره در متن اشاره خاصی نشده بود...

  1. سلام برای مثال مسواک ها الکترونیکی میشن و نحوه مسواک زدن افراد رو تحلیل می کنند و اطلاعات رو ارسال می کنند به سازنده- سازنده با فروش اطلاعات به شرکت بیمه کسب درآمد می کنه و افرادی که به بیمه مراجعه می کنند برخی کمتر و برخی بیشتر حق بیمه میدن بر اساس خوب یا بد مسواک زدن -
   این حوزه بیشتر به اطلاعات بهینه اشاره داره

 19. ممنونم جناب بشیرپور از مطلبتون
  ولی بهتر بود هر کدوم از مواردی که فرمودید بیشتر توضیح داده می شد یا اینکه یک سری موارد رو ترکیب می کردید.

  1. سلام متشکرم از مواردی که فرمودید
   ولی در این پست هدف دسته بندی و نکات جامع بود به همین خاطر توضیحات کم و سوالات زیاد شده - از خوندن کامنتها می تونید اطلاعات بیشتری کسب کنید

  1. سلام کلان داده و داده کاوی کمک می کنند ما زودتر و بهتر به شناخت از مشتری برسیم و برنامه ریزی بهتری برای خلق منافع داشته باشیم -این ارتباط کلی هست اما اگر می خواید تکنیکال قیه رو بدونید باید بگم که نیازمند مطالب تخصصی تری هستید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *