سری دوم ارزیابی و امتیازدهی به تبلیغات ماه رمضان // چه امتیازی به طرح های گراد، آقای فرش و بیمه دی می دهید؟ // به جمع رای دهندگان بپیوندید

در ابتدا از همکاری و مشارکت تمامی دوستانی که در بحث هفته قبل تا به امروز وقت و انرژی گذاشتند و سه طرح از تبلیغات ماه رمضان رو به چالش کشیدند و امتیاز دادند بسیار سپاسگزارم. نظراتی که نوشته شده بود بسیار ارزشمند و اگر محتوای اونها رو مطالعه کرده باشید خواهید دید که نظرات متفاوت هرکدام از این دوستان تا چه حد می تونه برای هر کسی، فعال یا علاقه مند در حوزه بازاریابی و تبلیغات، مفید باشه. همانطور که مطلع شدید میانگین نمراتی که شما به طرح ها دادید پس از گذشت یک هفته از درج مطلب، محاسبه شد و در کانال تلگرام کافه بازاریابی به عنوان یک امتیاز تحلیلی و به نظر من قابل اعتنا منتشر شد. بنابراین اگر شما هم علاقه مند هستید تا طرح های تبلیغاتی ماه رمضان رو به چالش بکشید و به اونها نمره بدید، حتما در بخش نظرات، دیدگاه ارزشمند خودتون رو به همراه نمره ی برگرفته از اون دیدگاه رو درج کنید. در ضمن در پایان ماه جمع بندی جالبی خواهیم داشت.

در این مطلب به سه طرح دیگر از طرحهای تبلیغات ماه مبارک رمضان خواهیم پرداخت و به همراه شما اونها رو به چالش خواهیم کشید. طبق مطلب قبلی لطفا در کنار درج دیدگاه شخصیتون نسبت به طرح، از عدد ۱ (ضعیف) تا عدد ۱۰ (قوی) نمره بدید.

۲۰۱۶-۰۶-۱۹_۲۰-۵۳-۲۳

 یکی از طرح هایی که در این روزها می تونیم در بزرگراه ها ببینیم طرح مینیمال گراد است که شعار جالبی رو بکار برده: "رخت مهربانی به تن کن" ایهامی که در این شعار وجود داره قابل تقدیره. از طرفی با درون مایه ی بجا آوردن مسوولیت اجتماعی مردم رو به مهربان تر بودن و به فکر دیگران بودن در این ماه تشویق می کنه و از طرف دیگه با توجه به محصولاتش، سعی داره رخت مهربانی رو به پوشاک گراد ارتباط بده. از طرف دیگه در طرح المان هلال ماه بوسیله سایه روشنی که بر روی یک دکمه نقش بسته، به تصویر کشیده شده و کوکهایی نخی که بر روی بافت پارچه ای تصویر به رنگ شب، زده شده، به عنوان ستاره های شب نمایش داده شدند. لوگو و مابقی اطلاعات هم که مثل دیگر تبلیغات گراد به شکل یک لیبل پوشاک در پایین تصویر خودنمایی می کند. فکر میکنم این تبلیغات باب میل کسانی باشد که انتظار طرحهای مسوولیت اجتماعی در این ماه از برندها داشتند. نظر شما در مورد این تبلیغ چگونست و چه نمره ای به اون می دید؟ آیا ارتباط مناسبی با اون گرفتید؟

 ۲۰۱۶-۰۶-۱۹_۲۰-۲۸-۴۸

آقای فرش به عنوان یکی از برندهای فعال تبلیغاتی چند وقت اخیر یک طرح ساده، گویا و بدون شعار، با المان های مورد نیاز ارتباطی مثل آدرس و شماره تلفن به همراه کد ۰۲۱، با یک جمله که تبلیغ را کاملا و ظاهرا بدون کژتابی تجاری کرده رو در سطح شهر به نمایش درآورده. مطمئنا آقای فرش هم انتظار داره تا در ماه رمضان که یک مناسبت خاص هست با یک جایزه خوب و بالاتر از رقیب، روند فروش خودش رو حفظ کنه و از رکود طاقت فرسای بازار عبور کنه. آقای فرش به صورت کاملا آقامنشانه صریحا اعلام کرده که به هر خریدی در این ماه انجام بشه، مبلغ ۱٫۵ میلیون تومان هدیه نقدی می ده. البته باید رفت و خرید کرد تا دید که منظور از هر خرید که خیلی سخاوتمندانه تر از ۷ خرید در روزه یعنی چی. تمام جذابیت بصری طرح هم در هلال ماه نقره ایست که یک فرش از اون آویزان شده. شما در مورد پیام رسانی و سبک این تبلیغ چه فکر میکنید؟ نمره آقای فرش چند است؟

 ۲۰۱۶-۰۶-۱۹_۲۰-۴۰-۴۷

بعد از تبلیغات جذاب و اجرای خلاقانه تبلیغات قبلی بیمه دی، در ماه رمضان میبینیم این بیمه طرحی ارائه داده با این شعار " رمضان، ماه جبران" یک شعار دو پهلو که از یک طرف یادآور بعد معنوی ماه رمضان است که مردم میتونن با طبق اعتقاداتشون با روزه، با کار خیر، آزاد کردن زندانی، سیر کردن گرسنه، دعا، طلب مغفرت و غیره به دنبال جبران باشند و از طرف دیگر سعی داره بیمه دی که فلسفه وجودیش جبران خسارت است رو به عنوان نماد جبران جا بیاندازه. حرکت هوشمندانه ایست. اما قسمت سخت ماجرا خطوط طراحی سیاهی است که در وسطش ماه سفید خودنمایی می کنه. به شخصه معنی و مفهوم تصویر رو نمیگیرم خصوصا ارتباطش رو با جبران. آیا این فقط یک خلاقیت بصری هنری برای جلب توجه است و یا پیامی دارد؟ این رو شما در خلال تحلیلتون بگید و نمره ای که برای بیمه دی در نظر گرفتید رو اعلام کنید.

  ۲۰۱۶-۰۶-۱۹_۲۰-۲۵-۴۷

مشتاقیم تا این طرح های تبلیغاتی رو به چالش بکشید و نمره بدید. میانگین نمرات این سری از تبلیغات ماه رمضان شنبه آینده در کانال تلگرام کافه بازاریابی اعلام خواهد. اگر عضو این کانال نیستید حتما عضو بشید و نتایج نظرات خودتون و دوستانتون رو ببینید. هر نمره ی شما، اعتبار این نظرسنجی را بالاتر برده و ارزشمندتر می کند.


61 thoughts on “سری دوم ارزیابی و امتیازدهی به تبلیغات ماه رمضان // چه امتیازی به طرح های گراد، آقای فرش و بیمه دی می دهید؟ // به جمع رای دهندگان بپیوندید”

 1. کار جالبی رو پیش گرفتید.بدون توضیح نمرات من به ترتیب
  گراد ۵ از ۱۰
  آقای فرش ۴ از ۱۰
  بیمه دی ۷ از ۱۰

  البته توضیح دارم اما فعلا فقط به امتیاز دادن اکتفا می کنم. در واقع از منظر مخاطب نظرم رو گفتم

 2. با سلام
  خود من هم شخصا مشتاقم تا نمره مورد نظرم رو در خصوص این تبلیغات اعلام کنم.
  در خصوص طرح گراد به نظرم قابلیت دیده شدن کمی داره شاید فقط برای بار اول جلب توجه کنه. شعار جالبی داره ولی به نظرم نفوذش قدرت چندانی نداره اما به نظرم طرح منحصر به فردی بود. نمره من برای گراد ۴
  آقای فرش یک تبلیغ کاملا تجاری بود فقط تم بصری رو عوض کرده بود. از لحاظ خلاقیت و جذابیت به نظر شخصیم واقعا ضعیف بود و فقط جسارت اینو داشت که صریحا اعلام کنه از مخاطب چی می خواد. فکر میکنم نمره ۱ مناسب باشه
  تبلیغ بیمه دی در نگاه اول جلب نظر خوبی داره اما وقتی آدم جذب میشه از پیچیدگی تبلیغ دلزده می شه. شعار مناسبه و هدف مشخص و بجایی داره. اما قسمت اسکچ تصویر رو نمیدونم به عنوان مخاطب باید کجای ذهنم بذارم. فکر میکنم نمره ۵٫۵ رو بتونم به این طرح بدم

   1. بله جناب دکتر به نظرم همینطوره. ولی در کل حرفی که برای شهر فرش باقی می مونه اینه که تبلیغاتش ضعیف بود ضعیفتر هم شد. به نظرم با تلاشی که برای رسیدن به شهر فرش انجام میداد متاسفانه بر روی تبلیغاتش واقعا از شهر فرش عقب موند
    این طرح هم که فمر میکنم همه امیدهارو نا امید کرد و واقعا حیفه که چنین پتانسیلی براش ابزارها و مسیرهای مناسب انتخاب نمی شه

 3. سلام
  طرح گراد مثل همه ی زرح های اخیرش یک طرح مینیمال آروم و بی سر و صدا همراه با یک کپی خوبه. به شخصه وقتی این طرح و سایر کارهای گراد رو میبینم احساس رخوت می کنم! من به این طرح آروم نمره ۳ میدم.

  تبلیغ آقای فرش به شدت کلیشه و خسته کننده اس ضمن اینکه وقتی من این تبلیغ رو در سطح شهر دیدم بدون توجه به اسم آقای فرش فکر کردم باید یه طرح ضعیف از شهر فرش باشه من به این طرح نمره ۱ میدم.

  تبلیغ بیمه دی به واسطه همخوانی خوبی که با طرح های قبلیش داره و ضمن اینکه کپی خوبی داره به نظرم تا حدی قابل قبوله اما اسکچ های سیاه روی ماه بیشتر از اینکه حس خوبی به من بده حس زندانی بودن و فیلم های سیاه ماه رمضون رو بهم القا می کنه. در کل به این طرح هم نمره ۴ میدم.

 4. با سلام
  طرح گراد واقعا بی ربط است اخه یعنی چی دکمه شده ماه.اما شعارش خوب است.ای کاش فقط شعارش بود. (۳)
  طرح آقای فرش انگار فرش کهنه فروشی است. نحوه افتادن فرش روی ماه هم خیلی بی ربط است.( ۴)
  بیمه دی هم شعار خوبی داره و در راستای تبلیغات این شرکت است اما معلومه برای تصویرش کمتر وقت گذاشته شده. یعنی اول شعار بوده بعد دنبال تصویر می گشتند. (۶)

  1. سلام به جناب سهیل شریعتی عزیز
   ممنونم از اینکه نمرات رو به همراه دیدگاه اعلام کردید. جناب شریعتی فکر میکنم تبلیغ شهر فرش رو هم دیده باشید. به نظرتون در رقابت تبلیغاتی این دو رقیب در رمضان کدام یک جذابتر هستند؟ با توجه به اینکه گفته می شه جوایز نقش بسیار موثری در جذب مشتری دارند، اگر قرار بود یکی از این دو رو برای خرید فرش انتخاب کدام تبلیغ بیشتر شما رو جذب می کرد؟

 5. با سلام و تشکر از مطالب مفیدتون
  گراد : ۳، شعار گراد خوبه اما طراحی بسیار ضعیف کار شده
  آقای فرش: ۲، هیچ پیام خاصی نداره، قضیه هلال و فرش هم همون ارتباط دادن های بی معنیه که ذیل مطلب دیگرتون درج کرده بودم
  بیمه دی : ۷، پیام مناسبه و تونسته هم به کارکرد خدمت (بیمه) و هم به ماه رمضان اشاره زیبایی داشته باشه به نظرمن مفهوم طرح، برآمدن هلال ماه (روشنایی) از دل تاریکی حوادثه که با پوشش بیمه ممکنه و البته باز هم بطور غیرمستقیم به جنبه معنوی ماه رمضان اشاره داره، هر چند طراحی می تونست بسیار بهتر باشه

  1. سلام به جناب دباغی عزیز
   از اینکه همواره با نظرات قابل تاملتون به پربارتر شدن مباحث کمک می کنید بسیار سپاسگزارم. دیدگاه متفاوت و جالبی رو درباره طرح بیمه دی مطرح کردید. این نشون از دید مثبت شما داره. جناب دباغی با توجه به اینکه بیمه دی جزو معدود تبلیغاتی بوده که یه جورایی روند تبلیغ قبلیش رو در ماه رمضان حفظ کرده، فکر میکنید این حفظ ارتباط چه تفاوتی می تونه ایجاد کنه؟ آیا باعث تاثیرگذاری بیشتر میشه؟ یا منجر به از دست دادن جذابیت فضای رمضان می شه؟

   1. با سلام حضور شما و تشکر از مطالب پربارتون
    من حرکت هدفمند تبلیغات بیمه دی رو بسیار مثبت می دونم. با توجه به طرحهای نه چندان قوی که در این ماه شاهد بودیم، حفظ ارتباط منطقی پیامهای طراحی شده و ادامه اون در ماه رمضان بسیار موثرتر از یک حرکت جداگانه و خاص برای این ماه بوده. همان طور که می دانید آژانس تبلیغاتی بادکوبه با پروژه ری برندینگ بیمه دی و انتخاب کلیدواژه "جبران" ،تبلیغات جدید رو برای این بیمه طراحی کرده و انصافا پیامهای موثر و مرتبطی بوده. در همین راستا، ارتباط منطقی کانسپت "جبران" با ماه رمضان توانسته پیام مناسبی به مخاطب ارائه کند. البته معتقدم "بیمه" با مفاهیم و کارکردهای متنوعی که در خود دارد پتانسیل بالاتری برای خلق تبلیغات جذاب دارد.

 6. سلام و درود خدمت شما جناب داورنیا عزیز.
  واقعا اثرات خوبی را برگزیدید و این روند نمره دهی را کمی با مشکل رو به رو می سازد.
  در مورد اثر اول (گراد) باید بگم که اثری زیبا با یک شعار دلنشین و تأثیرگذار است. انتخاب دکمه و کوک انتخاب هوشمندانه ای است. در مورد شعار نیز با شما هم عقیده هستم. رخت مهربانی به تن کن دارای ایهام است از سویی اشاره به پوشاک گراد و از سویی به پوشش عافیت و برکت ماه مبارک اشاره دارد. من از ۱۰ به این اثر ۸ می دهم. کسر این دو نمره نیز از این قرار است: بهتر بود هلال ماه به وجود آمده در طرف راست دکمه به وجود می آمد فکر می کنم تا به حال کسی هلال ماهی به این صورت در آسمان دیده باشد. لیبل گراد نیز اگر در سمت راست قرار می گرفت می توانست بر جذابیت دکمه و کوک بیافزاید. در مورد آقای فرش نیز باید عرض کنم بهتر بود این وعده ی وسوسه انگیز را به گونه ای بهتر و غیر مستقیم تر بیان می نمود تا خاصیت معنوی بودن اثر از بین نرود. به دلیل ماهیت فرش طرح های خلاقانه تری می توان مناسب با این ایام خلق نمود. بنابراین به عقیده بنده خلاقیت این اثر متوسط است. به همین دلایل ۵ می دهم.
  اثر سوم نیز اثر خوب و تآثیر گذاری است. همانند طرح های پیشین که شما آن ها را مورد بررسی قرار دادید.
  شعار، شعاری زیبا و دارای بار معنایی دوگانه است از طرفی همانطور که فرمودید، رمضان ماه جبران است، جبران اشتباهات و گناهان. از طرفی تداعی کننده ی کلید واژه ی (جبران) بیمه دی است که انتخاب هوشمندانه است. در مورد طرح باید بگم که سیاه قلم یک طرح زیبا است. ازطرفی این سیاهی قلم بیانگر همان اشتباهات و گناهان است که از دل آن هلال ماه سفید بیرون آمده است و از طرفی اینگونه استنباط می کنم که ممکن است با یک پاک کن این هلال را از این سیاهی شب بیرون کشیده اند که بیانگر جبران پذیری بیمه دی است. لذا به بیمه دی ۷٫۵ می دهم.

  1. سلام به جناب مجتبی قاسمی عزیز
   تبریک میگم به شما. زاویه دید بسیار جالبی برای تحلیل موارد دارید. خصوص برداشتی که از طرح بیمه دی داشتید یکی از جالبترین برداشتهایی بود که شنیدم. ممنونم از نمراتی که دادید. در خصوص گراد یک نکته عرض کنم که در بیلبوردهای این برند، لیبل در سمت چپ قاب تصویر قرار می گیره و این طرح فکر میکنم برای بیلبوردهای عمودی یا فضای اینستاگرام بوده.
   جناب قاسمی عزیز نظرتون راجع به حفظ طرح های بیمه دی بر روی بیلبوردهاش چگونست؟ این برند برخی از طرح های قبل رمضان که مربوط به مرحله سوم کمپین جبران هست رو نگه داشته و از طرفی طرح رمضان رو فقط بر روی چندتا از بیلبوردها اکران کرده. به ظور کلی نظرتون راجع به اینگونه برنامه ریزی رسانه چیه و چطور میبینیدش؟

   1. سلام مجدد.
    ممنون از بذل توجهتون و لطفی که در حق بنده دارید.
    امیدوارم همین طور باشد که شما عرض کردید، یعنی طرح گراد با این جایگاه لیبل مخصوص فضاهای مجازی به ویژه اینستاگرام و بیلبوردهای ورتیکال است اگر این گونه باشد منطقی است.
    فکر می کنم پاسخ شما را می توان به دو صورت پاسخ داد. این که چرا بیلبورد های پیشین را نگه داشتن و این طرح مخصوص ماه رمضان، فقط در برخی از بیلبورد ها نمایش داده اند. فکر می کنم دلیل اول مربوط به محدودیت های زمانی برخی از بیلبوردها است. ولی، این امر کمتر احتمال وقوع دارد.
    استدلال دوم این است که آژانس مربوطه از فرصت به وجود آمده (ماه مبارک) برای تکمیل سریال کلیدواژها جبران استفاده کرده است که به نوعی قصد ایجاد ارتباط میان بیلبورد حاوی جبران در کمین حادثه (با شما برای جبران) با بیلبورد رمضان ماه جبران، دارد که در یک برهه زمانی مخاطب هر دو پیام را دریافت کند و این که شعار آرامش خیال پس از جبران نیز می تواند حاکی این مدعی باشد.
    در کل می توان استباط کرد که در تلاشند تا کلیدواژه جبران را از بعد معنوی و مثبت (ماه رمضان) آن به عاریه بگیرند و به بیمه نسبت دهند. رمضان ماه جبران است پس چه موقعی بهتر از این ماه! پیش به سوی بیمه دی.

 7. با عرض ادب و احترام خدمت دکتر محمدیان و سایر همراهان

  من به شخصه به گراد نمره ۵ رو میدهم . شعار خوب و ایهام دار و عکس مینیمال شامل تکسچر و بافت پارجه . عکس و شعار به تنهایی زیبا هستند .... ولی ترکیب این ۲ با هم اصلا سازگار نیست . و این شعار به این تصویر نمی خورد و همچنین ماهی که بر روی دکمه درآوردند از لحاظ بصری زیبا نیست.

  به آقای فرش عدد ۲ رو می دهم . هیچ خلاقیتی به غیر از این که یک عکس کریتیو معمولی دربیارند چیز خاصی نمیبینیم .

  بیمه دی رو دوس دارم . اول سراغ شعار برویم .
  شعارهایی که بیمه دی انتخاب میکنه کلمه جبران توش نقش مهمی داره . ( با شما ، برای جبران | جبران در کمین حادثه و ... ) بنظرم سریال خوبی را پیش می برد .
  ماه روشنی در کنار خطوط سیاه ، روشنی در تاریکی . ماه که نماد رمضان هست به خوبی از تاریکی دارد می درخشد با اینکه پشت آن تاریکی قرار دارد.
  وقتی از سمت چپ این تصویر را دنبال می کنید و به سمت نام بیمه دی و شعار می رسید ، دیگر خطوط سیاه را مشاهده نمیکنید .
  ماهی که پشت خطوط سیاهی مانده است ، زمانی که به بیمه دی میرسید سفیدی مطلق را میبینید .
  بیننده ابتدا با یک ترسی مواجهه می شود و زمانی که به شعار و نام بیمه دی میرسد این ترس کاسته و حس آرامش بیشتری در کنار این جمله و بخصوص خدمات بیمه دریافت می کند .
  کلا کلمه جبران که نقش کاملا کلیدی را دارد ، ابتدا یک حس ترس در خواننده ایجاد می کند و سپس به فکر فرو میبرد . که این ترس می تواند با نام بیمه دی احساس آرامش و استرس کمتری را ایجاد کند .
  عکس کاملا به متن و خود خدمت بیمه دی است همخوانی کامل دارد .
  من نمره ۸ را می دهم .

  1. سلام به جناب فهمانی عزیز
   متشکرم از اینکه با این تفضیل به شرح دیدگاه و توصیف ارتباطی که با طرح ها گرفتید، پرداختید. تحلیل ها و نکات بسیار جالب توجهی بودند. توضیحاتی که در خصوص بیمه دی بیان کردید زاویه دید جالبی بود که پیشنهاد می کنم دوستان دیگر، مطالعه کنند و نظرشون رو بنویسن.
   جناب فهمانی در خصوص آقای فرش که نمره پایینی هم به طرحش دادید، به نظرتون کلا چقدر تبلیغات فرش فروشها در ماه رمضان موثر بوده، چقدر ترغیب کننده بوده؟ و در نهایت اینکه فکر میکنید با این تبلیغات اگر در موقعیت خرید قرار بگیرید کدام رو انتهاب می کنید؟

 8. بذارید من از نظر یه دانش آموز ۱۸ ساله که ۳ - ۴ سالی میشه مباحث مارکتینگ و برندینگ رو دنبال میکنم بگم:
  من در کل طرح گراد رو میپسندم شاید چون کلا از این نوع تبلیغات خوشم میاد (تا جایی که من میدونم گراد مدتیه تبلیغاتش رو با همین سبک جلو میبره) اما شاید همون فرم ماه نقطه ضعف این طرح باشه. شاید اگه یه کم هلالی تر بود و سمت نور به جای پایین، کمی زاویه داشت بهتر بود.
  تبلیغات آقای فرش هم که من چیز خاصی توش نمیبینم و به نظرم یه تبلیغ دم دستی و معمولیه
  اما در مورد تبلیغات بیمه دی: اگه بخوایم قسمت به قسمت تبلیغ رو بررسی کنیم واقعا طرح قابل احترامیه. هم شعارش و هم طرح سیاه قلم و ماه. هیچ کدوم دم دستی نیستن و هر کدوم ایهام و پیام های چندلایه ای رو در خودشون دارن. مثلا همون طرح سیاه قلم هم مفهموم جبران رو بوسیله پاک کنی که روی سیاه قلم کشیده شده میده و هلال ماه هم که نماد البته کلیشه ای ماه رمضونه رو در خودش جا داده. اما نکته ای که من رو آزار میده اینه که من در مواجهه اولیه با این تبلیغ اصلا حس خوبی نسبت بهش نداشتم. احساس میکنم رنگ سیاه قلم زیادی خود نمایی میکنه و یه حس منفی رو منتقل میکنه. شاید اگه این قسمت محدود تر بود بهتر.
  یکی از دوستان هم گفتن که بیننده از سمت سیاه شروع به دیدن میکنه: "وقتی از سمت چپ این تصویر را دنبال می کنید و به سمت نام بیمه دی و شعار می رسید ، دیگر خطوط سیاه را مشاهده نمیکنید .ماهی که پشت خطوط سیاهی مانده است ، زمانی که به بیمه دی میرسید سفیدی مطلق را میبینید .بیننده ابتدا با یک ترسی مواجهه می شود و زمانی که به شعار و نام بیمه دی میرسد این ترس کاسته و حس آرامش بیشتری در کنار این جمله و بخصوص خدمات بیمه دریافت می کند ."
  دقیقا عین جمله شون رو در بالا نقل کردم. راستش من با نظر ایشون مخالفم چون تا جایی که من میدونم بیننده ایرانی بدلیل فرم زبان ایرانی که راست به چپه، اغلب از بالا-راست شروع به دیدن میکنه. بعلاوه به شخصه احساس میکنم با دیدن تصویر سیاه رنگ، چشمم ترجیح میده مرور رو از سمت راست شروع کنه. و شاید حتی اگر به دید یک بیننده معمولی که توی شهر باهاش مواجه میشه بهش نگاه کنم چشمم ترجیح بده به سمت چپ تصویر حتی نگاه هم نکنه. یعنی در کل فک کنم روندی که ایشون بهش اشاره کردن در مشاهده این تصویر وجود نداره.
  در کل اگه من بخوام بر اساس نظر و دیدگاه خودم نمره بدم: گراد ۸ - آقای فرش ۳ - بیمه دی ۸٫۵!

  1. سلام به مهدی 🙂 عزیز
   خیلی خوشحالیم که علاقه مندان جوان و با استعدادی مثل شما هم جسورانه و در کمال احترام در این بحث ها شرکت می کنند. به نکات ارزشمند و قابل تاملی اشاره کردید که نشان از علاقه شما و مطالعه شما در این زمینه هاست. پیشنهاد می کنم حتما علاقه تان را دنبال کنید و در مسیر مناسب هدایتش کنید.
   مهدی 🙂 عزیز به نظر شما در ماه رمضان تبلیغاتی که جشنواره می ذارند و جایزه در هنگام خرید می دن جذاب ترن یا اونهای که صرفا یک طرح رمضان ساده می رن؟ خود شما با کدوم موافقی و اگر فکر می کنی این موضوعات بستگی به شرایط موقعیت داره، به نظرت در چه شرایطی بایداز کدام راه حل ها استفاده کرد؟

   1. از لطفتون ممنونم.
    من راستش در این زمینه نمیتونم چیزی بگم. چون به اقتضای سنم هنوز به طور کامل وارد چرخه اقتصادی نشده م و شاید خیلی به دید خریدار، مصرف کننده یا خدمت گیرنده به تبلیغات نگاه نکنم. مثلا تقریبا میشه گفت هیچ کدوم از ۳ تبلیغ این پست ارتباطی به من نداره و درواقع تاثیری روی من نمیذاره. پس نمیتونم احساس و نظر شخصیم رو بگم که کدوم واسه ی من جذاب تره.
    اما در کل تا جایی که من میدونم تخفیف یا جایزه توی این ماه چند تا فایده واسه فروشنده، ارائه دهنده ی خدمت یا هرکس دیگه ای داره. یکیش اینه که میشه گفت با حال و هوای مخاطب همراه میشه وهمونطور که ماه رمضان برای مخاطب متفاوته و با ماه های دیگه فرق داره، نشون میده که این ماه واسه اون هام خاص و متفاوته.
    دوم اینکه تا جایی که من میدونم معمولا توصیه میشه واسه تخفیفات یا جایزه ها، دلیل ارائه بشه. مثلا جایی خوندم که حتی اگه شده بگید امروز ۱۰ درصد تخفیف بخاطر تولد فرزندم یا ... . خب ماه رمضان فرصت بهتری واسه این اتفاقه. چون بازه بلندتری داره. پس من اگر خودم رو به جای اون ها بذارم، ترجیح میدم که اگه میخوام تخفیف یا جایزه مناسبتی بذارم، توی این ماه باشه. چون هم بازده تبلیغات بیشتره و اینکه به جای اینکه برای چند روز جشنواره، ۵ میلیون تومن جایزه بدم، برای ۳۰ روز چشنواره، مثلا یه ماشین جایزه بدم. خب قطعا یه ماشین جذابیت بیشتری واسه مشتری داره.
    در کل اگه بخوام جمع بندی کنم اگه گروهی تصمیم به تخفیف داشته باشن، احتمال فراوان ماه رمضان بهتر فرصت براشون تلقی میشه.

    اگر بخوام تجربه ی محدود شخصیم رو بگم، ماه رمضان سال قبل، از فروشگاه بامیلو که اون زمان اوایل کارش بود، یه خرید اینترنتی کردم که میشه گفت تخفیف فروشگاه در ماه رمضان هم در خریدم تاثیر زیادی داشت. اما نکته جالب اینکه هربار از این محصول استفاده میکنم، کاملا به خاطر میارم که توی ماه رمضان اون رو خریدم که شاید به دلیل همون خاص بودن «رویداد»ی مثل ماه رمضانه.

    از شما ممنونم که انقدر خوب با مخاطبینتون ارتباط برقرار میکنید و سعی میکنید بحث رو بسط و گسترش بدید.

 9. سلام به دوستان کافه، واقعا ممنون بابت کار قشنگی که می کنید.
  در خصوص طرح گراد، به نظرم خیلی جالبه که همانطور که شما فرمودید گراد مسولیت اجتماعی خود را نشان میدهد اما اینکه این مهربانی را چگونه به خود ارتباط میدهد مشخص نیست و به نظر در حد یک شعار خودش رو نشان می دهد که تاثیرگذاری خاصی ندارد.
  به نظرم نمره گراد ۳٫
  پیام آقای فرش خیلی شفاف و واضح بیان شده و احتمالا مشتریان بالقوه را ترغیب می کند که حداقل تماسی با شماره ای که در پایین درج شده حاصل کنند. ولی در طرح و رنگ تبلیغ نمی بینیم، دو المان ماه و فرش که تلاش شده به زور باهم ترکیب شوند.نمره آقای فرش ۲٫

  آقای داورنیا شاید در خصوص پیچیدگی طرح بیمه دی که فرمودید، این نکته نهفته که خطوط سیاه و سیاهی نماد خسارت و اتفاقات ناگوار است و بخشی از این خسارت با بیمه دی و یا به نوعی کار نیک در ماه رمضان قابل جبران است که در طرح بخشی از خطوط سیاه پاک شده و بیمه دی در قسمت سفید حک شده.
  نمیدونم شاید این ساده ترین برداشتی بود که میشه از این تبلیغ داشت.
  نمره بیمه دی ۶٫
  پ.ن: با موبایل نوشتم، یکم سخت بود، در کلمات و جملات خساست به خرج دادم 🙂

  1. سلام به جناب گیوه کی عزیز
   خوشحالیم که این مطلب نظر شما رو جلب کرده و ممنونم از اینکه شما هم وقت و انرژی می گذارید. نکته بسیار خوبی رو در خصوص گراد مطرح کردید که شخصا باهاتون موافقم. حلقه مفقوده ارتباط مهربانی و گراد. البته گراد در طرح های قبلی که اکثرا بر مبنای مناسبتها بوده سعی کرده تصویر برند خودش رو مهربان و حامی مهربانی نشون بده. اما به نظرم مهربانی و گراد هنوز به هم قفل نشدن.
   در خصوص بیمه دی هم از اینکه یک دیدگاه خوب رو بیان کردید متشکرم. جناب گیوه کی در طرح بیمه دی چه حسی نسبت به قسمتهای سفید و سیاه داشتید و به نظرتون کدوم غالب بوده؟ به نظرتون این تبلیغ با طرح های قبلی و مابقی طرح های بیمه دی که همچنان اکران هستند همخواهی سینرژیک دارند؟

 10. نکته‌ای که در مورد آقای فرش و گراد در ایده‌پردازی میشه گفت اینه که به صورت خیلی ابتدایی سعی شده تا المان‌های بصری برند با المان‌های بصری رمضان با هم تلفیق بشه. و خروجی کار شده اینکه فرش از ماه آویزون بشه و یه دکمه بشه هلال ماه. نمره‌ی هردوی این برندها به نظرم ۱٫ نکته‌ای که به نظرم آقای فرش به اون اصلا بها نمیده اسم خوبشه و کلی پتانسیل برای ایده پردازی‌های مناسبتی. الان که انگار داره قالیشویی رو تبلیغ می‌کنه!
  طرح بیمه‌دی با محوریت جبران که محور تبلیغات قبلی هم بود خیلی هوشمندانه به نظرم رسید. شعارش خوب بود اما با سیاه قلمش خیلی ارتباط نگرفتم. شاید انتخاب رنگ سیاه برای رمضان انتخاب درستی نباشه امتیازم ۷

  1. سلام به جناب جواد عزیز
   از همراهی همیشگی شما شخصا سپاسگزارم. ممنونم که در کنار نمرات دیدگاهتون رو تشریح کردید. در خصوص آقای فرش تشبیه واقعا جالبی بود، قالیشویی. در مورد بیمه دی خیلی از دوستان هم مثل شما ارتباط رنگ سیاه رو مناسب نمیدونستن. چیزی که به ذهن من الان رسید این بود که فاز دوم بیمه دی با طرح های بیلبورد سوخته یا سطح شیشه ای شکسته بود و الان در فاز سوم، همونها موقعیتها رو به صورت ترمیم شده و به عبارتی جبران شده اکران کردند. چیزی که احساس می کنم برای مخاطب غیر منتظره میشه نمایش دوباره ی سیاهی در میان طرح های بیمه دی هست. نظر شما در خصوص روند تبلیغات بیمه دی و ورودش به ماه رمضان چگونست؟

   1. ممنونم از توجه شما
    یکی از چالش‌های ذهنی خودم در مورد بیمه دی این بود که طرح‌های قبلی که شامل بیلبورد سوخته و ... بود با فاصله کمی از ماه رمضان اکران شد و من منتظر بودم ببینم در ماه رمضان بیمه دی چه می‌کند. آیا همین طرح‌ها ادامه خواهند داشت؟
    به خاطر استفاده از شعار با محتوای جبران ذهنم انتظار دیدن محتوای رمضانی حول محور جبران بود و به نظرم بیمه دی در مجموع طرح قابل قبول و اثربخشی (حداقل در مرحله توجه و علاقمندی) رو ارائه کرده. در مورد گرافیکش نظر خاصی نمیتونم بدم ولی به عنوان یک بیننده از رنگ سیاهش حس خوبی نگرفتم. اما بیمه دی الان تصویر روشن‌تری از قبل در ذهن من دارد.

 11. گراد: ۶ از ۱۰
  شعار همان‌طور که اشاره کردید قوی و اثرگذار است؛ هم دعوت به مهربانی را پوشش می‌دهد و هم اشاره‌ای به برند می‌کند. اما تم گرافیکی این تبلیغ خیلی تکرار شده؛ نیوا اولین بار از این ترکیب رنگی و مینیمال استفاده کرده، تعدادی از برندهای ایرانی هم رمضان امسال از این تم استفاده کردند. مثل گراد و پگاه.
  ..............................
  آقای فرش: ۳ از ۱۰
  طرح گرافیکی بسیار ضعیف. فروشگاه‌های فرش بعد از خلاقیت‌های کوری که از ابتدای تبلیغات‌شان به کار گرفتند، کم کم به سمت التماس کردن به مخاطب پیش می‌روند؛ بدون این‌که به متقاضیان خرید فرش بگویند چرا باید از فروشگاه ما خرید کنید و با خرید از ما چه عوایدی (غیر از شرکت در قرعه‌کشی) نصیب‌تان می‌شود. چرا باید به دوردست‌ترین نقاط شهر رفت و از این فروشگاه‌ها خرید کرد؟ این در واقع سوالی است که باید در تبلیغات‌شان به آن جواب ترغیب‌کننده بدهند.
  ..........................
  بیمه دی: ۸ از ۱۰
  شعار، نردبانش را به تبلیغات قبلی برند تکیه داده و از این بابت در تبلغات بعدی با محدودیت‌هایی برای طراحی شعار تبلیغاتی مواجه خواهد بود؛ چون تکرار بیش از حد یک کلمه (جبران) آن را دستمایه‌ای برای کنایه و طنز خواهد کرد و به مرور جایگاه و قدرت آن را خواهد گرفت. با این اوصاف شعار هم‌چنان قدرتمند است؛ هم بعد معنوی ماه رمضان را پوشش می‌دهد، هم برند را برای معرفی مهم‌ترین مزیت‌اش (جبران) حمایت می‌کند. سیاه قلم مشکی در طرح، احتمالا اشاره به گناهان و خطاها دارد که قرار است با جبران آن‌ها در ماه رمضان به سفیدی رنگ ببازند. طبیعتا طرح خلاق و هنری است، اما شاید در فهم عمومی دچار چالش شود.

 12. امتیاز من به ترتیب برای بیمه دی به خاطر شعار عالیش ۸ (ای کاش تصویر کمی بهتر می بود.
  گراد۲ کاملا بی ربط.کاملا هلال زده
  آقای فرش ۲ کاملا کهنه و هلال زده

 13. تبلیغات خوبی رو انتخاب کردید
  بیمه دی به دلیل همراستایی با تبلیغات قبلیش کار بسیار خوبی رو ارایه داد که نمره ۹ براش مناسبه
  آقای فرش هم تبلیغات گیرایی داره و این خودش کفایت می کنه ۶
  اما گراد رو کلا نمی فهمم.یه شعار متوسط با یک تصویر بی مفهوم ۳

 14. سپاس از این نظرسنجی
  خیلی خوبه که همین روند رو در ایام غیر ماه رمضان هم ادامه بدید.
  طرح بیمه دی ۷
  آقای فرش به نظرم بر خلاف دوستان کاملا گویا و تو چشم است ۷
  طرح گراد هم ۴
  امیدوارم در نوبت بعدی طرح های اپراتورها که کمترین فکری برای اون صورت نگرفته رو هم بررسی کنید.

 15. عرض ادب خدمت دکتر محمدیان عزیز و دوستان و اهالی محترم کافه بازاریابی

  ممنون از شما که این فرصت ارزشمند آموزش و تبادل نظر رو فراهم می کنید.

  اقای فرش ۱ از ۱۰:
  یکی از شیوه های احترام گذاشتن برندها به مشتریان این که توایام خاص و مناسبتی مثل یه دوست همراه مخاطبان باشن، به همین جهت تبلیغات تو ایام مناسبتی می تونه یکی از شیوه های جذاب و ماندگار باشه . از طرفی تو سال برای هر مناسبتی یکبار فرصت تبلیغ وجود داره و دیدن تبلیغات برندها تو این ایام برای مصرف کننده ها دوست داشتنی و ارزشمنده و ایجاد کمپین‌های جذاب و هوشمندانه تو موقعیت‌های مناسبتی و خاص بستری رو برای ایجاد دوستی و همیاری با مشتریان فراهم می کنه. رویداد مبارک ماه رمضان هم از جمله رویدادهایی که این فرصت مناسب و در اختیار برندها قرار میده. تو این ماه معمولا بیشتر کسب وکارها با افت های قابل ملاحضه ای مواجه هستن و در این بین برخی از برندها با بهره گیری پورموشن هایی مثل برگزاری جشنواره ها و محصولات و… سعی در جلب توجه مشتریان می کنن . طرح آقای فرش هم دقیقا همین برنامه رو هدف قرار داده که ایرادی بر اون وارد نیست. اما جدای از مواردی مانند عدم جذابیت بصری طرح و بی مفهومی قرار دادن فرش به اون شکل!!! روی ماه و ...؛ نکته اینجاست که اشاره مستقیم به فروش تو این طرح به اصطلاح مناسبتی آیا تاثیر مثبت داره یا منفی؟! شکی در این که هدف هر طرح مناسبتی و یا مسئولیت اجتماعی در نهایت فروش وارد نیست، اما شهر فرش میتونست این پیام رو به شکلی بیان کنه که این حس در من مخاطب ایجاد نشه که این برند از این رویداد مبارک به نوعی استفاده ابزاری کرده ...

  گراد ۴ از ۱۰

  بیمه دی ۸ از ۱۰:
  بارزترین مشخصه تبلیغات تو ایام ماه رمضان، المان حلال ماه که بعنوان یک طرح واسطه برای تبریک و فروش محصولات به نمایش گذاشته می شه. اگرچه المان ماه تو طرح های تبلیغات محیطی بعنوان یک نماد زیبنده و جذاب اما بکارگیری اون از جانب برندهای مختلف با اندک تغییرات، باعث شده که بقولی این المان لوس بشه و شاید اگه مخاطبان عام دقت نکنن (مخصوصا که تو اکثر طرح ها هم ماه تو طرح زمینه سورمه ای و شب قرار داره) تفاوت قابل ملاحظه و تشخیصی نشه بین طرح های مختلف قائل شد.
  که چقدر خوب بود که برندها از الملن های دیگه این ماه مبارک مثل تسبیح و شله زرد، زولبیا و بامیه و یا تایپ فیس های جذاب از دعاهای مختلف در این ماه و… استفاده بیشتری می کردن تا با خلق طرح های جدید از اجرای تکراری طرح ها جلوگیری میشد.
  از این نظر طرح متفاوت بیمه دی خودش به بیشتر دیده شدن طرح کمک میکنه . خطوط سیاه و ماه سفیدی که زیر اونها نمایانه، با توجه به کانسپت "جبران " به من این حس و میده که میشه حتی در دل تاریکی ها ( گناه ها و .... با توجه به ماه رمضان) و ( جبران خسارت های مادی و معنوی در اثر حادثه ها و ... با توجه به خدمات بیمه دی) به وجود نور و امید برای جبران باور داشت که این حس برای من بسیار جذاب و تاثیرگذار بود.

 16. به نظرم هر سه برند از تصاویر نامناسب وکلیشه ای استفاده کردند که اصلا جلب توجه نمی کنه، بنابراین امتیازی نمیدم البته به شعار بیمه دی امتیاز ۴ را میدم

 17. قطعا طرح گراد در این بین از همه خلاقانه تر است
  گراد ۸ جامعه به این طرح های خلاقانه نیاز داره مینیمال و جذاب
  بیمه دی ۶ قطعا قسمت هلال کم کار شده
  آقای فرش۵ (کهنگی رو من هم قبول دارم

  خیلی کاری خوبی می کنید که طرح ها رو بررسی و سطح بندی می کنید

 18. با سلام و عرض ادب

  گراد ۴
  ایده خوب و کمی خلاق تر نسبت به سایر رقبا، حفظ حداقلی تفاوت با سایرین حتی خیلی کم اما قابل قبول با شعار و طراحی قابل قبول، شعار نسبتا قوی اثر بخش متفاوت با قابلیت حس مثبت حال و هوای رمضان

  آقای فرش ۲
  فرش یک کالای نفیس است و طرح های بته جقه، شمسه، مهراب و کلی طرح های متنوعی داره و شاید در صورت استفاده از دیتیل آنها به نظرم شاید از طرح فعلی بسیار موفق تر می نمود شاید حتی فرم آویزان شدن فرش نیز خیلی مناسب تبلیغ در ماه رمضان نباشه...و با آویختن فرش برای شستشو در ما های پایانی سال و شستشوی آن به اشتباه بصری مخاطبان بیانجامه و از نظر یونیفرم طراحی با یک طرح کاملا بازاری نه هنری مواجه هستیم....درباره شعار هم هوشمندانه انتخاب شده و ایهام داره و مخاطب را کمی تشنه میکنه تا از منابع مختلف جستجو کنه ببینه این داستان مبلغ ۱٫۵ میلیون تومان هدیه نقدی به چه صورتی هست و از کم و کیف کار با خبر بشه.....

  بیمه دی ۵
  به شخصه از دیدن یک کار هنری آنهم با تکنیک ذغال روی یک بیلبورد خیلی خوشحال شدم ایده خوب بوده اما استفاده از خطوط تند و پر سرعت یک طرف، بردن هلال ماه زیر خصوط ذغال هم یک طرف و استفاده از فضای سیاه و سفید هم یک طرف ...فضای معنوی ماه رمضان هم یک طرف......شعار رمضان ماه جبران هم یک طرف

  نقد:
  ۱- حس شعار به جای تلطیف و یادآوری جبران پذیری کمی آمرانه انتخاب شده
  ۲- فضای سیاه و سفید فارق از دید هنری با تکنیک ذغال و خطوط خشن در رنگهای غالب فضای ترحیم (funeral) و مرگ انتخاب شده که دیگر بحث جبرانی باقی نخواهد ماند به نظر من و حکم قبل از جبران داده شده
  ۳- رسالت فعالیت یک شرکت بیمه در فضای امروزی رو به رشد و توسعه و فرار از رکود در ایران با دو مورد بالا کمی نا امیدانه انتخاب شده بر خلاف تبلیغات قبلی بیمه دی به نظرم کمی مایوس کننده هست اما از نگاه من به دلیل شجاعت در ایجاد تفاوت در انتخاب کار متفاوت از سایرین و انتخاب تکنیک هنری شاید بتوان امتیازی برای آن قائل شد.

  پیشنهاد
  ۱-۱ حس شعار با توجه به نوع رسالت کاری یک شرکت بیمه (حمایت و جبران) و موقعیت ماه مبارک رمضان میتوانست کمی بار مثبت بیشتری میداشت و از ادبیاتی مهر ورز تر استفاده میشد
  ۲-۲ با توجه به رَصَد چندین ساله کشورهای اسلامی در هنگام فرا رسیدن ماه مبارک دو عامل همیشه به چشم میخورد یک فضای رنگین و پر از طیف های رنگهای شاد و آرامش بخش - دوم استفاده از عناصربصری مانند هلال ماه، فانوس، تسبیح قرآن، نوازش فقیران، مواد غذایی رنگین.، هدایای ویژه... وکه به نظرم تکنیک ذغال و خطوط تند وپر حرکت خیلی مناسب این ماه نبوده شاید برای یک مناسبت دیگری بسیار مفیدتر می بود
  ۳-۳ َرصَد کردن فضای جامعه امروز ایران که از ۸ سال رکود و تحمل فشار زیاد در حال خارج شدن هست و شما در تمامی رسانه ها و اخبار و فضای شهر کمی تجربه حس مثبت بهتری دارید به نظرم حیف است که هر شرکتی با هر نوع فعالیت کاری خود به رشد این فضا کمک نکند و از موقعیتهایی مانند ماه نزول قرآن ماه بخشش استفاده لازم را نبرد و در القای یک حس خوب و مثبت رتبه خود را به سایر رقبا واگذار نماید...

 19. سلام به همگی ..نماز و‌روزه ها قبول حق
  بیمه دی تبلیغش خیلی دلگیره جذابیت نداره نمره ۲ از ۱۰٫٫٫شعار ۱۰از ۱۰
  تبلیغ شهر فرش منو یاد عید که فرش میشورند انداخت ودرنگاه اول تفسیر خوب جناب دکتر محمدیان که فرمودند تداعی میشه ..کلا صفر
  تبلیغ گراد عالی المان دکمه و کوک در تداعی المان ماه و ستاره و شعار عالییی از ۱۰ میشه بهش ۲۰ داد .

  1. سلام به سرکار خانم تیموری
   متشکرم از اینکه در نظرسنجی شرکت کردید. من هم با فضای سیاه بیمه دی ارتباط خوبی نگرفتم گرچه سعی شده ماه سپیدی از دلش بیرون بیاد ولی فکر میکنم فضای سیاه غالبه
   حتما در نظرسنجی های ما تا پایان ماه رمضان همراه باشید. ارزشمند خواهد بود

 20. سلام ...
  چه کار هیجان‌انگیز و چالشی‌ایه این نمره دادن 🙂
  راستش من به گراد نمره پائینی می دم ... فکر میکنم ۲ یا ۳ مناسب باشه چون با وجود شعار خیلی خوبی که داره اما برای اولین بار که با این تبلیغ مواجه شدم اصلا اونو ندیدم و نتونستم ارتباط بگیرم ... به نظرم گراد یه طرح مینیماله که نتونسته خوب خودش رو نشون بده و طرح دکمه خیلی شما رو درگیر نمی کنه و در آخر انگار از خودتون می‌پرسین: خب که چی؟؟
  برای آقای فرش ..... متاسفانه مجددا باید به موضوع تکراری نداشتن دغدغه بازاریابی اشاره کنم که در مطلب قبلی بحثش بود ... فکر می کنم دو برند شهر فرش و آقای فرش دارن بیش از حد شبیه هم میشن. من به این تبلیغ نمره ۳ می دم.
  می مونه تبلیغات بیمه دی ... این طرح نمره بالاتری رو می تونه بگیره .. حداقل به خاطر اینکه کمی فکر پشتش هست اما درکش برای مخاطب سنگینه یکم و هر کسی می تونه برداشت خودش رو از زمینه سیاه و سفید داشته باشه.
  برداشت من اینه که قسمت سفید نشون دهنده کانسپت "جبران" می تونه باشه ... یعنی با جبران (حالا یا به خاطر ماه رمضان یا به دلیل استفاده از بیمه دی) تیرگی ها کنار رفتن ... و اون آسمان تیره هم نشونه عکس این حالت هست. من به این تبلیغ به خاطر کپی خوبش و مفهومش ۶ می دم ولی قبول دارم که به لحاظ اجرا مشکل داره.

  1. سلام به خانم کریمپور
   از اینکه با تحلیل های ارزشمندتون در کنار نمرات مطالب رو پربار می کنید بسیار ممنونم. با توجه به اینکه دیر این کامنت رو پاسخ میدم فقط از شما دعوت می کنم در نظرسنجی های بعدی هم با همین انرژی حضور پیدا کنید
   متشکرم

 21. سلام
  من ساکن سمنانم و چنین تبلیغاتی در سطح شهرمون ندیدم. و قضاوتم برمبنای عکسای همین پسته. اینو گفتم چون بیلبورد خیابونی منظر متفاوتی داره با عکس تووی گوشی، از نظر ابعاد،فاصله با بیننده و محل قرارگیری،
  طرح گراد: با سلیقه و ساده طراحی شده. نوری که افتاده روی صورت دکمه، لبخند ماه رو نشون میده. پیام رخت مهربانی و پوشاک گراد خوب تونستن باهم ارتباط برقرار کنن.اما در پایان خوندن پیام، منه بیننده فکر میکنم ازم انتظار دارن کاری انجام بدم. مهربانی کنم. یاد تبلیغات حسابهای قرض الحسنه میافتم. کاش مثلا میگفت یه درصدی از فروش ماه رمضون به فلان خیریه تعلق میگیره. اینجوری پیامش در عمل هم نمود پیدا می کرد و در حد کلام نبود. از ده نمره ۸ میدم
  طرح آقای فرش کاملا انگیزشیه. ترغیب به خرید با اهدای جایزه. ازونجایی که نوشته "هر خرید" یعنی به همه خریدارن هدیه تعلق میگیره. احتمالا درصدی از مبلغ خرید رو بعنوان هدیه تخفیف میدن و همون درصد رو پیشاپیش روی مبلغ فروش جنس میکشن. حدس من اینه.ممکنه درست نباشه. چون نوشته تا یک میلیون و پانصد هزار تومان. پس حتمااز مبلغ کمتر شروع میشه و بسته به مبلغ خرید، مقدار متفاوتی هدیه تعلق می گیره. طرحش خیلی تکراریه. ماه و پس زمینه آبی رنگ و چندتا ستاره. به طرح نمره ۴ میدم.
  و اما بیمه دی. چالش طرحش زمینه سیاهیه که توو طرح های مشابه ماه رمضان نیس. می خواسته بگه" در نومیدی بسی امید است/پایان شب سیه سفید است" اگر خسارتی طی اتفاق ناخوشایندی بهتون برسه، ما جبرانش میکنین
  نمره ۶ میدم

  1. سلام به سرکار خانم ترحمی
   مطلب شما و تحلیل هاتون نشون از درک بسیار خوب شما از تبلیغات محیطی داره. توضیحات جالبی بود ممنونم. ضرب المثل بجایی رو برای بیمه دی بکار بردید.
   من شما رو دعوت می کنم تا در نظرسنجی های بعدی رمضان حضور داشته باشید تا در بالا رفتن ارزش مباحث مارو یاری کنید
   متشکرم

 22. سلام
  ممنون از محتوای خوبی که منتشر میکنید.

  ما به همراه یک گروه از متخصصین حوزه وب گروه تلگرامی
  جامعه وبمستران ایران را لانچ کردیم.

  با توجه به اینکه شما هم در این زمینه فعال هستید
  خوشحال می شیم به ما بپیوندید تا تعاملات
  مفیدی باهم داشته باشیم
  لینک گروه خدمتتون
  https://t.me/joinchat/DBhKUBJ3gUMxzABig66Ig

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *