سی‌تی‌اسکن // دسر جدید دنت // محصولی خوشمزه که اصلاً شما را غافلگیر نمی‌کند! + تست ویدیویی محصول

اگر اهل دسر و نوشیدنی‌های شیرین و خوشمزه باشید، با شنیدن نام دنت به یاد طعم و مزه‌های خوب و دل‌چسب محصولاتش، خواهید افتاد. این حس خوب حاصل کار چندین ساله برند دنون یا محصولات عرضه‌شده با برند دنت در ایران است.  شرکت دنون سحر کار خود را در ایران با واردات دسرهای قاشقی با طعم‌های موزی، توت‌فرنگی و شکلات با برند دنت، از ترکیه در سال ۱۳۸۶ آغاز کرد. شرکت دنون سحر در سال ۱۳۸۸ نوع جدیدی از دنت را بانام دنت نوشیدنی وارد بازار نمود که با استقبال مصرف‌کنندگان روبرو گردید، که هرساله طعم‌های جدیدی به این نوشیدنی‌ها اضافه می‌گردد، این نوشیدنی‌ها برای اولین بار در ایران و به‌صورت بسته‌بندی‌های تتراپک در دسترس مشتریان قرار گرفت. پس از یک دوره رشد سریع محصولات دنت در بازار ایران، شرکت دنون سحر مصمم به تولید داخلی محصولات دنت در ایران گردید و در پی آن در سال ۱۳۹۰ کارخانه‌ای کاملاً مطابق با استانداردهای جهانی دنون در سراسر جهان توسط شرکت دنون سحر احداث و کار خود را در قزوین آغاز نمود. هم‌اکنون دسرهای دنت به سبب طعم خاص خود به‌عنوان محصولی محبوب و متفاوت در بین انواع محصولات موجود در بازار شناخته‌شده است.

danette (2)

این بار در بخش سی‌تی‌اسکن، می‌خواهیم محصول تقریباً جدید دنت (دنت پاپ یا پوپ) را که کمتر از سه ماه می‌شود که وارد بازار شده را موردبررسی قرار بدیم. بگذارید در قدم اول کمی به معرفی اولیه و ظاهری محصول بپردازیم. محصول جدید دنت یا دسر دنت پاپ(Danette Pop)  است. این محصول در ساشه های ۱۷ سانتی (کمی بلندتر از سس‌های یک نفرِ) و در سه طعم "موز کارامل" و "شکلات شیری" و "توت‌فرنگی تویئست" وارد بازار شده است و قرار است به‌عنوان دســــر بخشی از نیاز غذایی مخاطب را برطرف کند. وزن هر ساشه ۲۵ گرم و دربسته‌های مقوایی ۵ عددی است. قیمت هر ساشه ۴۵۰ تومان و کل بسته مقوایی ۲۲۵۰تومان است. پایه این محصول هم شبیه بقیه محصولات مشابه دنت شیر است (حدود ۶۰ %).

شکل محصول و طرح بسته‌بندی آن می‌گوید با چه هدفی درست‌شده است. به لحاظ بسته‌بندی و استفاده از اشکال شاد و خندان به نظر می‌رسد بازار هدف مصرف آن کودکان هستند محصولی که به لحاظ شکل ما را یاد نوشمک های قدیم هم می‌اندازد. اما سابقه خوب برند و طراحی فانتزی آن مخاطب بزرگ‌سال را هم تهییج می کند تا برای یک‌بار هم که شما استفاده کند.

danette (4)

شما با خرید این محصول دو نوع بسته‌بندی را باید بازکنید. ابتدا بسته‌بندی ثانویه آن را که ۵ عدد ساشه را در برگرفته است. خود جعبه مقوایی (بسته‌بندی ثانویه) به لحاظ رنگ چاپ و بسته‌بندی از کیفیت خوبی برخوردار است و به شکلی مستحکم و زیبا محصول را در خود جای‌داده است. اطلاعات مندرج بربسته بندی ثانویه مطابق شکل در پشت بسته‌بندی آمده و تقریباً خلوت و به‌اندازه است. اطلاعات روی بسته‌بندی کاملاً خواناست و شامل جدول غذایی، هشدارها، علائم، بارکد و اطلاعات دسترسی به شرکت است. تاریخ‌مصرف به شکل متعهدانه‌ای از سوی برند هم بر روی بسته‌بندی ثانویه درج‌شده و هم بر روی تک‌تک ساشه ها تا اگر بسته‌بندی ثانویه از بین رفت تاریخ‌مصرف موجود باشد. همین اطلاعات با همین کیفیت بر روی ساشه ها نیز درج‌شده است. روی خود بسته مقوایی هم جای برش دارد و نیازی به باز کردن جعبه از انتها نیست و طبق وعده داده‌شده هم به‌خوبی باز می‌شود.

danette (5)

بعد از باز کردن بسته‌بندی مقوایی به بسته‌بندی هر یک از ساشه ها می رسیم. این ساشه ها که تصاویر آن را در شکل می‌بینید شامل سه نوع شکلات با طرح خندان، توت‌فرنگی با لبخند ساده و موز که انگار کتک‌خورده ولی چشمک بامزه‌ای روی تصویر نقش بسته در کل جذاب هستند.

در سی‌تی‌اسکن‌های قبلی معمولا کیفیت چاپ بسته بندی موضوعات مورد بسته‌بندی چندان خوب نبود اما کیفیت طرح دسرهای دنت به لحاظ طراحی در سطح بالایی است و بسیار هیجان‌انگیز است. همچنین کیفیت چاپ آن بر روی بسته‌بندی بسیار باکیفیت است و وعده یک محصول خوب را می‌دهد.

اما این محصول جدید که احتمالاً از آخرین فنّاوری بسته‌بندی هم برخوردار است در برطرف کردن معضل قدیمی باز شدن آسان، موفق عمل‌نکرده است. شبیه به همان سس‌های یک نفرِ که برای باز کردن مخاطب را به چالش دعوت می‌کند. برای باز کردن هر ساشه به‌رغم خط برش برجسته آن‌که نشان می‌دهد برای باز شدن این محصول کاملاً فکر شده، به مشکل بر خواهید خورد و این موضوع با توجه به بازار هدف احتمالی محصول که کودکان هستند کمی تأمل‌برانگیز است. درواقع یک شروع بد برای محصول که کیفیت استفاده از آن را تحت تأثیر قرار می‌دهد. یعنی باید یا با چاقو و قیچی کامل باز شود و یا با دندان به استقبال آن بروید. معلوم نیست این مشکل تاریخی چه زمان در نظام بسته‌بندی کشورمان قرار است حل شود. باهم تست ویدیویی این محصول را ببینیم.

 

لازم به ذکر است تست باز شدن محصول بارها صورت گرفت و در معدود مواردی بسته‌بندی نسبتاً درست باز شدن اما در کل این نقص در محصول وجود دارد.

در مورد کیفیت ماده غذایی داخل ساشه تا باید گفت بعد از تجربه موفق و مثال‌زدنی دسرهای دنت که به‌حق کیفیت خوبی دارد این محصول از این موج استفاده کرده و قرار است محبوبیتی دوچندان برای این برند ایجاد کند. شباهت طعم آن به دسرهای عادی دنت به مصرف‌کننده می‌گوید که اتفاق جدیدی نیفتاده و همان طعم مطلوب قبلی با بسته‌بندی جدید به بازار عرضه‌شده است. درواقع کیفیت ماده غذایی داخل ساشه ها شبیه دسرهای عادی دنت است و تجربه جدیدی را برای مصرف‌کننده ایجاد نمی‌کند. گویا این محصول جدید فقط در بخش بسته‌بندی و شیوه ارائه و شکل مصرف جدید است که البته هیچ ایرادی هم ندارد.  طعم دسر خوشمزه است اما واقعاً حجم آن کم است فاصله بین شروع لذت تا پایان لذت در این محصول زیاد نیست.

نکته قابل‌توجه این است که در نگاه اول باز کردن این ساشه و خوردن آن، به علت سختی باز شدن و تماس با دست، چندان حس خوبی را به مصرف‌کننده نمی‌دهد و تا حدودی می‌توان گفت بهداشتی نیست حداقل می‌توان گفت از دنت انتظار بیشتری می‌رود. هرچند اکثر ما در دوران کودکی لواشک و آلوچه را همین‌طوری بدون دغدغه می‌خوردیم. به قول یکی از فروشندگان خرده‌فروشی دریانی، دسرهای دنت به اسم "دنت دانش‌آموزی" هم شناخته می‌شود و تا حدودی هم نزد کودکان محبوب شده است. هرچند که اصطلاح دانش‌آموزی چندان مناسب این محصول نیست چون شرایط نگهداری آن بین دمای ۲ تا ۶ درجه و در یخچال است و این موضوع در روزهای گرم تلنگر زننده است.

اسامی و طعم‌های انتخاب‌شده برای این محصول همه کاملاً آشنا و قابل‌فهم است اما گروه کارشناسی سی‌تی‌اسکن، برای کشف مفهوم اسم توت‌فرنگی تویئستStrawberry Twist  سری به سایت این مجموعه هم زد. اما اطلاعاتی درباره این محصول در سایت شرکت دنون به آدرس www.danette-ir.com دیده نمی‌شود!

danette (1)

بر روی بسته‌بندی محصول درج‌شده است که محصول را می‌تواند با قرار دادن در فریزر به‌صورت منجمد نیز مصرف کرد. ما هم این کار را کردیم. معضل باز شدن محصول در حالت یخ‌زده کمی بیشتر است بااین‌حال محصول کیفیت خود را در حالت یخ زده کاملاً حفظ می‌کند و حس خوبی به مصرف‌کننده می‌دهد.

محصول جدید دنت می‌تواند در بازار حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد. اگر کمی در مورد جزییات دقت نظر داشته باشند قطعاً نتیجه بهتر خواهد شد. گروه سی‌تی‌اسکن کافه بازاریابی برای متصدیان این برند آرزوی موفقیت دارد.

 

شما هم اگر تجربه مصرف این محصول را دارید برای ما از کیفیت تجربه تان بنویسید؟

 

تهیه و تنظیــــــــــم

Mojtab-Mohammadian


17 thoughts on “سی‌تی‌اسکن // دسر جدید دنت // محصولی خوشمزه که اصلاً شما را غافلگیر نمی‌کند! + تست ویدیویی محصول”

 1. از همه هیات تحریریه حرفه ای کافه که این ریپرت را تهیه کرده اند قدردانی می کنم. با این که خودم کلیپ را قبل از اکران دیدم الان احساس می کنم که خیلی به بخش سیتی اسکن کمک کرده است.
  امیدوارم این بخش با جدیت دنبال شود.

 2. به نظرم بخش سی تی اسکن کافه بازاریابی با همین سبک و روش می تواند مشاور خوبی برای شرکت های داخلی باشد. از نقد منصفانه و حرفه ای شما لذت بردم. فقط یه سوال دارم و اون اینکه چرا وزن ۲۵ گرم برای هر ساشه در نظر گرفته شده و چرا در هر بسته کاغذی ۵ ساشه قرار گرفته است. مجموع وزن ۵ ساشه ۱۲۵ گرم خواهد بود با قیمت ۲۲۵۰ تومان، اما وزن یک دسر میوه ای دنت ۳۰۰ گرمی تقریباً نصف این عدد است. برای من استراتژی قیمت گذاری و وزن گذاری این محصول جدید با توجه به این که طعم محصول هم تغییری نکرده، جای سوال دارد.

  1. گمان می کنم پاسخ شما را باید مسوولین دنت بدن
   اما می تونم بگم شاید قابل حمل بودن محصول و عدم نیاز آن به قاشق و استفاده راحت تر اون شاید دلیل این نوع قیمت گذاری بوده باشه

   1. با رعایت تمامی مراتب ادب، معتقدیم که این موارد نمی توان مبنای این روش قیمت گذاری باشد. دنت های ۳۰۰ سیسی هم تمامی این ویژگی ها را دارند. به نظر من در قیمت گذاری این محصول اشتباهی صورت گرفته است

  2. جناب حسینی بنده هم از منظر یک فرد عامی و یا از منظر یک کارشناس تازه کار که اتفاقا همین جمله را از یکی از خورده فروشان شهر شنیدم " یه ذره دسر و این همه قیمت!!! اصلا صرف نمی کند" ، فکر می کنم دوستان دنت هوشیاری عجیب و استراتژی خاصی را انتخاب کردند... همان طور که در توضیحات متن گفته شد، علیرغم اینکه برای این محصول تبلیغات محیطی زیادی صورت نگرفته و یا حتا در سایت خود شرکت هم به این تولید جدید اشاره ای نشده و به قول شما به لحاظ طعم و مزه (اگرچه خوشمزه و قابل قبول است) اما حرف جدیدی ندارد؛ باز این بقالی های محله ادعا می کنند که بچه های مدرسه برای خریدنش سر و دست می شکنند و مشتریان زیادی دارد!
   پس با توجه به این موضوع می شود به این نکته فکر کرد که این کالا را گروهی خرید می کنند که نه از موضوع قیمت گذاری چیزی می دانند و نه اهل مقایسه حجم محصول با سایر محصولات داخلی همان شرکت و یا حتا رقبا هستند. دانش آموزانی که فقط دوست دارند پول های تو جیبی گرفته شده از والدین را خرج کرده و در زودترین زمان ممکن، راحت ترین خوارکی را نوش جان کنند......

   هرچند که امیدواریم متخصصان دنت و این شرکت محترم در صورت مطالعه مطالب ما کافه بازاریابی ها، پاسخی محکمه پسند تر را ارائه دهند.

 3. من هم در اولین استفاده از این محصول دقیقا به این معضل در باز کردن محصول شدم و عملا باعث شد فکر کنم به دو دلیل بهتره این محصول رو مصرف نکنم . یک مشکل بهداشت در نحوه مصرف این محصول که به نظرم غیر بهداشتی است و دوم باز شدن سخت این محصول .

 4. سلام
  بخش سی تی اسکن را بسیار دوست دارم/ تیم تهیه کننده خیلی خوب و هوشمندانه عمل می کند.
  من این محصول را چند وقت پیش دیدم/ چیزی که نظرمو جلب کرد ارتباط بین حالت چهره کاراکترها با طعم محصول بود، مثلا کاراکتر طعم "شکلات شیری "خوشحال‌تر ه.
  بسته بندی بیرونی , استفاده از رنگ های جذاب و شاد و و ""وجود کاراکترها"" برای بازار هدف کودکان خوشایندو جذابه / وجود پرفراژ بسته بیرونی حرکت خوبیه. مخصوصا پرفراژ زاویه دار.

 5. سلام
  من با لذت به یاد بچگیهام ،خوردم و البته برای بازکردنش مشکل داشتم .اگر انسان چیزی را بخورد با سختی ولی لذت ببرد سختی به دید نی آید. ودختر برادرم با تعجب به من نگاه می کرد که چطور از دستش گرفتم وسریعتر خوردم .
  تیلیغ یا برند مهم هست ولی دقت کردید با وجود برنهای مختلف پفک آخر سر ما دهه شصتها آخر پفک نمکی را ترجیح می دهیم .واگر همین برند بتواند خاطرات ماندگار برای بچه های دهه هشتاد بگذارد موفق خواهد بود هرچند ماها با همسالان خود خبلی خیلی خوش بودیم وبچه های الان با تبلت وموبایل و بازی کامپتوتری خوش هستند.

  1. آقای حسن سلام آیا با پنج علامت سوال قصد این را دارید که بگویید با یک مشکل لاینحل که بشریت از حل آن عاجز است روبه رو هستیم. دوستانی که یک سفر کوتاه به اروپا داشته اند و یا محصولات مشابه خارجی را استفاده می کنند تجربه بهتری را داشته اند

  1. به نظر من راه حل در این نقد بسیار مشخص است. اگر دست اندرکاران برند دنت سی تی اسکن این نویت رو خونده باشن قطعا راه حل رو در ان می تونند پیدا کنند.
   خیلی مشخصه راه حل بر طرف کردن معضل بد باز شدن محصول، استفاده از یک تکنولوژی ویژه تر و بهتر برای بسته بندی است که باعث بشه مشتری بتونه محصول رو بهتر باز کنه!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *