سی تی اسکن// "بیتاپاسارگاد" در جستجوی ظرایف بیشتر // حالا داوطلب دوم برای سی تی اسکن در کافه بازاریابی

زمانی که بنر فراخوان سی تی اسکن را در سمت چپ سایت قرار می دادیم فکر نمی کردیم این قدر زود (ظرف یک هفته) برندها از آن استقبال کنند. اما داستان این طور نبود و حالا بعد از قهوه فوری سورمالی، دومین برند داوطلب سی تی اسکن را به شما معرفی می کنیم. شرکت تولیدی بیتاپاسارگاد تولیدکننده کفش طبی زنانه داوطلب و میهمان دوم ما در بخش سی تی اسکن است که یکی از بروزترین مدل های کفش خودش را به تیم سی تی اسکن کافه بازاریابی ارایه داده است. ما نیز با توجه به موضوع که کمی تخصص تر و خاص تر است از آقای "شهرام صوفی" یکی خوشنامان و بزرگان مدل سازی کفش دعوت کردیم که ما را در تیم سی تی اسکن همراهی کنند و مدیریت این ارزیابی را به عهده بگیرند.

مدل کفشی که برای سی تی اسکن انتخاب شده مدل فلور است که کفشی طبی، زنانه و پاشنه دار است و قیمت تقریبی ۶۵ هزار تومان برای ان تعیین شده است. ما ارزیابی و بررسی را مثل همیشه با بسته بندی شروع کردیم یعنی جایی که اولین برخورد ما با محصول اتفاق می افتد.

۲۰۱۶-۰۳-۰۱_۰۲-۴۷-۴۳

بسته بندی

اساسا در یک نگاه کلی بسته بندی این کفش حرفی برای گفتن ندارد. (فکر می کنم باید به این باور برسیم که کلا در زمینه بسته بندی کشور ما خیلی جای کار دارد) جنس بسته بندی از مقوا است که چندان هم مرغوب نیست و کیفیت چاپ تصویر روی آن متوسط است. مشخص است تولیدکننده خواسته تا آن را به ارزان ترین شکل تولید کند. روی آن اطلاعات (نام شرکت و شعار تبلیغاتی) به دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه شده است ( هیچ اثری از تخصص این برند یعنی تولید کفش طبی نیست). البته فقط نام شرکت فارسی است و طراح به سواد انگلیسی مشتری خیلی تکیه کرده است. هرچند همین که انگلیسی است احتمالا حس خوبی به مخاطب می دهد. روی بسته بندی شعار تهیه شده از بهترین کیفیت و متریال به زبان انگلیسی درج شده و نوع گرافیک بسته بندی بسیار ساده است و در آن از تصویر مقبره کوروش استفاده شده که قرابت با نام شرکت داشته باشد (یک تصویر بارها استفاده شده). به نظر می رسد تولیدکننده صرفا به فکر یک محفظه برای قرار دادن کفش در آن بوده و به کارکردهای ارتباطی آن چندان توجهی نداشته است.

۲۰۱۶-۰۳-۰۱_۰۲-۴۰-۳۷

وقتی در کفش را باز می کنیم بوی بد از داخل جعبه کفش کمی به مشام می رسد که احتمالا حاصل مواد به کار رفته در تولید آن است البته خود کفش بوی طبیعی کفش می دهد و مشکلی ندارد. این موضوع شاید در زمان خرید زیاد به چشم نیاید اما زمانی که در منزل ذوق پوشیدن کفش را دارید احتمالا حس خوبی به شما نمی دهد. ممکن است بگویید بسته بندی در خرید تاثیر ندارد اما قبول کنیم در رضایت پس از خرید و "تاثیر اولیه" بسیار موثر است.

اما به رغم این موارد نکته جالب در مورد بسته بندی این کفش طرح زیر آن است که اطلاعاتی را در مورد ارتباط نقاط مختلف کف پا با نواحی مختلف بدن دارد. اطلاعات جالبی که گمان می کنم مشتری احتمالا نبیند اما اگر ببیند خاطره خوشی از برند در ذهنش باقی می گذارد.

۲۰۱۶-۰۳-۰۱_۰۲-۴۱-۳۲

کیفیت تولید

اما برسیم به کیفیت خود کفش به عنوان سوژه اصلی سی تی اسکن. یک کفش را می شود از ابعاد مختلف بررسی کرد. ما تصمیم گرفتیم در فاز یک، به لحاظ کیفیت ساخت و متریال به موضوع نزدیک شویم. ابتدا رفتیم سراغ زیره کفش. در قسمت زیره کفش که با زمین تماس دارد مواد پی یو از نوع با کیفیت استفاده شده که در مقابل سرما و گرما یکی از انتخابهای خوب است و از مقاومت خوبی برخوردار است. اما در محل اتصال آن به رویه ی کفش که نیاز به چسب کاری و دوخت دارد، انتظار می رود ظرافت بیشتری به گرفته شود. کیفیت چسب کاری کفش ها در حد متوسط اما قابل قبولی است جا دارد به ظرایف بیشتر توجه شود. این موضوع را در خیلی از برندهای دیگر هم می توان دید اما باید پذیرفت تفاوتها در همین ریزه کاری ها نمایان می شود.


۲۰۱۶-۰۳-۰۱_۰۲-۴۴-۰۵

۲۰۱۶-۰۳-۰۱_۰۲-۴۳-۱۲جنس رویه کفش از چرم مصنوعی است و از لحاظ کیفی می توان گفت درجه یک است. داخل کفش و در کف آن از پدهای مخصوصی استفاده شده است که به آن گلچه می گویند این پدها در تعرق بهتر پا موثر است. برای یک کفش طبی انتظار هم می رود که چنین تمهیداتی در نظر گرفته شده باشد. همه اینها به کنار ولی زمانی که برای اولین بار کفش را از جعبه خارج می کنید متوجه خواهید شد که پاکسازی کفش به خوبی صورت نگرفته و باید شما کار تولیدکننده را به اتمام برسانید و کفش را از پرزها و گرد و خاک پاک کنید. هر چند فروشندگان حرقه ای این وظیفه را به خوبی بلد هستند و انجام می دهند.

 ۲۰۱۶-۰۳-۰۱_۰۲-۴۵-۵۱

کارکردها

اما طراحی کفش. قضاوت در مورد نوع طراحی را به شما می سپاریم اما سنجشی که ما در بازار انجام دادیم آن را به دور از سلیقه بازار ارزیابی نکردند. چیزی که در طراحی این کفش مهم است این است که طراح کفش به صرف طبی بودن آن ملاکهای زیبایی را فراموش نکرده است. مدل فلور در طراحی توانسته بین زیبایی کفش و سلامت (طبی بودن) تعادل خوبی ایجاد کند. در واقع طراح، طبی بودن را فدای زیبایی یا بلعکس نکرده است. مدل فلور به گونه ای نیست که احتمالا بتواند برای همه گروههای سنی مطلوب باشد. نوع طراحی و مواد به کار رفته در آن، استفاده از آن را در یک میهمانی رسمی کمی دور از ذهن می کند. اما برای محیط های کاری و اداری که پا چندین ساعت در کفش است انتخاب خوب و راحتی است. شاید بهترین گروه سنی مناسب این طرح را بین ۲۵ تا ۴۰ سال بتوان نام برد. همچنین ترکیب بندی و فرم و مواد به کار رفته در کفش آن را مناسب ۶ ماه دوم سال کرده و انتخاب آن در فصل گرم نیاز به دلایل شخصی محکمی دارد. مدل فلور یک کفش طبی برای محیطهای کاری است در غیر این صورت نمی توانید از تمام توانمندهای آن بهره ببرید.

 

کشورما در زمینه تولید کفش توانمند است. خرید اکثریت مردم کشور ما از کفشهای ایرانی موید این موضوع است. شرکت بیتا پاسارگاد در زمینه تولید کفش طبی موفق است و خوشنام. اما چیزی که یک برند را می تواند قوی کند و در ذهن مشتری پایدار کند و در شرایط رقابتی ضامن موفقیت آن باشد توجه به همه ابعاد تولید کفش است نه صرف تولید خود کفش. یک کفش علاوه بر تولید خوب نیاز به عرضه خوب هم دارد عرضه ای که در آن به ظرایف بیشتر توجه شود. بیتا پاسارگاد کفشی را مطابق با نیاز جامعه تولید کرده است اما در عرضه آن باید با کیفیت تر عمل کند و به ظرایف توجه بیشتری کند. گروه سی‌تی‌اسکن کافه بازاریابی برای متصدیان این برند آرزوی موفقیت دارد.

 

شما هم اگر تجربه مصرف این محصول را دارید برای ما از کیفیت تجربه تان بنویسید؟

تهیه و تنظیم

شهرام صوفی


20 thoughts on “سی تی اسکن// "بیتاپاسارگاد" در جستجوی ظرایف بیشتر // حالا داوطلب دوم برای سی تی اسکن در کافه بازاریابی”

  1. آقای دکتر در بخش سی تی اسکن دوستان زیادی شرکت دارند و نظر می دهند اما سعی داریم در موارد خاص که کمی تخصصی تر است از مشاور هم استفاده کنیم که در این پروژه آقای صوفی قبول زحمت کردند و همراه ما بودند. خوشحالیم که کیفیت ارزیابی ها روز به روز بالاتر می رود. هر چند موارد قبلی هم سی تی اسکن های خوبی بود.

 1. سلام به همگی و‌درود به این بخش که سی تی اسکن احساس مشتری به محصول هم هست ...
  این مطلب درست احساس من مشتری رو در لحظه خرید بیان کرد .در خصوص بسته بندی به چشم خود دیدم که بهترین برند ا ز یک رنج قیمتی به بالا بهترین و از ان رنج پایین تر بدترین بسته بندی رو ارائه میده واقعا به شدت قلبم فشرده شد که چرا بسته بندی نباید خدمت محترمانه به انتخاب مشتری تلقی گردد مشتری که خداییش میدانیم کم حق انتخاب ندارد و نه احتمالا بلکه قطعا بیشتر از احساس و احترامی که برای برند قائله اقدام به خرید میکنه ...قطعا بسته بندی هر چی پول بدی آش بخوری نیست بلکه من آن را قطعا احترام برند به خودش تلقی میکنم ...در خصوص چسب وقتی من مشتری که سررشته خاصی ندارم در موقع خرید رویه آن حساسم واقعا باید برای شرکتها زنگ خطری باشه که حتی غیرکاربلدها هم محصول رو‌میتونن ممیزی کنن و البته این ضعف کم حوصلگی تولیدمونه .....برای این برند به عنوان یک مشتریکه البته فرصت استفادشو ندلشتم اما مبلغش خواهم بود ارزوی بهترین ها رو دارم گرچه همه میدونن تولید سخته اما امیدوارم در سختی٫ به سختی بهترینشون باشن ....

  1. درود بر شما خانم تیموری
   یک جمله شما من رو خیلی تحت تاثیر قرار داد"برای این برند به عنوان یک مشتری که البته فرصت استفادش و نداشتم اما مبلغش خواهم بود "
   واقعا همه ما باید برای رشد برندهای شایسته ایرانی تلاش کنیم. تاکید می کنم برندهای شایسته که البته بیتا پاسارگاد هم یکی از اون برندهای شایسته است که جسارت در معرض نقد قرار گرفتن را دارد.

 2. آقای دکتر محمدیان جسارت بنده رو ببخشید اما فکر می کنم این سی تی اسکن بر خلاف قبلی ها یه چیزی کم داره.
  در سری های قبلی محصولات تا حدودی شناخته شده بود و دسترسی ما هم به محصولات مشخص بود اما در این نوبت باید کمی در مورد دسترسی به محصول توضیح می دادند کارشناسان محترم.
  در مورد سورمالی چون محصول جای دیگری تولید می شد قابل قبول بود که دسترسی به اون هم سخت باشه اما حدس می زنم بیتاپاسارگاد تولید کننده کفش در تهران باشه ولی هیچ دسترسی به اون نیست. برای حمایت از برندها باید تیر خلاص را بزنید. البته اگر فکر می کنید بار تبلیغاتی دارد مساله چیز دیگری است اما فکر می کنم کلا خود سی تی اسکن ماهیت تبلیغاتی دارد و خوب است که به مخاطب بگید حداقل محصول رو کجا می تونه پیدا کنه.
  باز هم می گم جسارت من رو ببخشید.

  1. خوشحالم که کافه رو از خودتون می دونید و برای اثربخشی بیشترش ما رو راهنایی می کنید. حتما به این موضوعی که گفتید فکر می کنیم . ان شالله در کمیته هماهنگی در این مورد تصمیم گیری می کنیم.

 3. دوست عزیزاقای محمدی اطلاعات نداشتن شما ازبرند بیتاپاسارگاد خیلی طبیعی هست چون در صنعت کفش برندها کوچه بازاری هستند و بیشترازاون دیده نمیشوندوتلاشی هم نمیکنند درایران برندهای کفش انگشت شمارندوشایدسی تی اسکن بیتاپاسارگاد در کافه بازاریابی یک نوع تبلیغ و جرقه ای باشد برای اجتماعی شدن برند کفش درایران..درکل سی تی اسکن از خود صنعت کفش باید شروع بشه نه محصولش ..کفش بیتاسالی ۱۵۰هزار جفت کفش تولید میکنه وسالی ۲میلیون جفت زیره کفش ولی گمنام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *