فامیلا؛ ساز و کار شبکه‌های اجتماعی را "روغن‌کاری"‌ کرد!

ریحانه مودت: امروز در دنیایی زندگی می‌کنیم که هرکسی سعی می‌کند تا به‌نوعی خودش را در مرکز توجه دیگران قرار دهد، و برای خودش تریبونی بسازد تا از طریق آن عقاید و مهارت‌های خودش را به دیگران نشان دهد. دقیقاً در همین نقطه است که کلمه "اینفولوئنسر" یا "شخصیت تأثیرگذار" شکل می‌گیرد. حالا در نظر بگیرید که شخصیت تأثیرگذاری پیدا شود تا بتواند به شما به‌صورت رایگان فنی را آموزش دهد یا مطلب مهمی را با شما به اشتراک بگذارند و برخی دیگر از آن‌ها صرفاً به خاطر سبک  متفاوت زندگی کردنشان تعداد مخاطبان بالایی دارند.

استفاده از شخصیت‌های تأثیرگذار امروزه جزو رکن‌های اصلی بازاریابی دیجیتال شده است. در این میان انتخاب کردن شخصیت تأثیرگذاری که بتواند تأثیر مثبت و همسو باشخصیت برند بر روی مخاطبان بگذارد بسیار دشوار است. گاها همه ما در سطح شهر و در فضای مجازی شاهد نمونه‌های موفق و ناموفقی در این زمینه بوده‌ایم.

اخیراً برند فامیلا با به‌کارگیری ۳ فعال حوزه غذا و سلامتی که در شبکه‌های اجتماعی طرفداران زیادی دارند، اقدام به راه‌اندازی کمپین "هفته‌های بانشاط فامیلا" کرده است، در حال حاضر که در ابتدای این مسیر یک ماهه قرار داریم نتایج اولیه که به دست آمده ، خبر از موفقیت‌آمیز و کارآمد بودن ساز و کار این کمپین می‌دهند برای نمونه می‌توان به بیش از ۲۰هزار کامنتی اشاره کرد که در طول مدت ۳ روز در صفحه رسمی فامیلا ثبت شد است همچنین ۳ ویدیویی که تا به اینجا از تاثیرگذاران منتشر شده است بیش از ۱۸ هزار بازدید داشته است.

 در این کمپین آشپزها از "روغن ذرت فامیلا" در پخت‌وپزها‌یشان استفاده می‌کنند و در طول زمان یک دقیقه به آموزش دادن یک غذای ساده یا راهکارهایی درباره غذا پختن و نگهداری آن می‌پردازند. برند فامیلا و طرفداران این ۳ تاثیرگذار باعث شده تا سیل عظیمی از مخاطبان جدید یا به تعبیری مشتریان جدید به صفحه رسمی برند فامیلا ورود کنند و این صفحه را دنبال کنند.

چرخه حیاتی این کمپین "رابطه دوطرفه بین برند و مخاطبانش" است به این شکل که مخاطبان با دنبال کردن صفحه فامیلا نه‌تنها روش پخت غذایی جدید و روشهای تازه نگهداشتن و پخت صحیح غذا را به‌صورت رایگان آموزش می‌بینند بلکه بصورت دوره‌ای از میان آنها برندگانی انتخاب می‌شود. همین رابطه که بر اساس ارزش‌افزوده ساخته‌شده است پیوندی محکم را بین برند و مخاطبان آن شکل می‌دهد. همچنین در هفته‌های باقی مانده از این کمپین قرار است تا مخاطبان با هشتگ#بانشاط_فامیلا در مسابقه‌ی آشپزی شرکت کنند.

در پایان باید اشاره کنیم که یک کمپین دیجیتال موفق در فضای مجازی" توجه می‌فروشد" و موفق شد تا میزان زیادی توجه را به سمت شبکه مجازی برند جلب کند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *