فروش سرد و گرم

یکی از دوستان سوالی در حوزه توزیع پرسیده بودند مبنی بر این که فرق فروش گرم و سرد چیست . خیلی خلاصه بخواهم بگویم در فروش گرم ، فروشنده پس از مذاکره با خرده فروش در همان موقع کالا را می تواند تحویل دهد .این در حالی است که در فروش سرد ، فروشنده سفارش می گیرد و بعد ماشین کالا را تحویل می دهد. در فروش سرد فروشنده با استفاده از کاتالوگ و ...... سفارش می گیرد.


6 thoughts on “فروش سرد و گرم”

 1. فروش گرم یا فروش کلامی، اصطلاحا فروش به افرادی هست که به ما اعتماد دارند، مثل دوست، آشنا، قوم و خویش و اطرافیان و به طور کلی به افرادی که یک جورایی باهاشون سلامو علیک داریم و تا یک درجه ای به ما اعتماد دارند، و بازار سرد یا بازار خشن، بازاری هست که قبلا هیچ آشنایی ای با فرد خریدار نداریم و باید از هنر فروش و تکنیک های فروش قوی استفاده کنیم تا محصولاتو بفروش برسونیم. و می تونیم با ارتباط سازی و اعتمادسازی قوی، افراد داخل دایره ی بازار سردو وارد دایره بازار گرممون کنیم و جزو مشتریان همیشگی قرارشون بدیم.

  1. سلام، البته شما استاد ما هستید ولی لازم دونستم این موضوع رو باز کنم، منبع از سایت معتبر marketingland.com هست.
   چون من منابع انگلیسی رو دنبال میکنم اندوخته های خوبی در این زمینه کسب کردم، البته کتاب های فارسی هم خوب هستند ولی گاهی یک اشتباه کوچک در ترجمه میتونه کل موضوع رو عوض کنه.
   ممنون از اینکه به نظرات کاربراتون اهمیت میدید.

 2. من در بازاریابی مویرگی شرکت های توزیع مواد غذایی کار کردم و مطلب بالا مربوط به این شرکت ها است . در ویزیتوری گرم ، ویزیتور با خودروی حمل بار همراه میشود و در سرد اول ویزیتور میرود سفارش جمع میکند و بعد به خودرو اطلاع میدهند که در کجا و به چه میزان بار تخلیه و تحویل کند .

  اما در سایر روش های بازاریابی ، خصوصاً تلفنی ، نظر آقای فاضل صحیح است .

  البته ما شاگرد آقای محمود محمدیان در اصفهان بودیم ولی :
  داشتم در گوگل سرچ میکردم که دیدم مطلب شما رنک بالایی دارد . لذا در صورتی که مطلب جدیدتری منتشر شده ، بهتر است لینک آن در ابتدای این مطلب درج شود .
  درود بر شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *