معرفی کتاب "قلاب شده"، کتاب منتخب سال آمازون

رضا معتمدی: عنوان "کتاب منتخب سال آمازون از دیدگاه خوانندگان حرفه ای" به اندازه کافی جذاب است تا نگاه به سمت یک کتاب و خرید آن جلب شود. معرفی کتاب این نوبت به کتاب "قلاب شده" نوشته نیر ایال و رایان هوور با ترجمه دکتر امین اسدالهی و مریم عبدلی اختصاص دارد.

کتاب در ۲۳۵ صفحه و اندازه ای باریک توسط مهربان نشر روانه بازار شده است. اندازه کتاب استفاده از آن را راحت کرده و این موضوع در کتابهای اخیر مهربان نشر هم به چشم می آید. چاپ کتاب دو رنگ است و جلد آن به لحاظ متریال با کیفیت است. قیمت کتاب ۱۷ هزار تومان است و بهار امسال در ۱۰۰۰ نسخه به چاپ رسیده است.

آنچه که مخاطب را قبل از خواندن کتاب می تواند تهییج به خواندن کند ابتدا موضوع یا عنوان نامتعارف آن برای یک کتاب بیزنسی است و دیگری انتخاب های پیشین مترجم کتاب است. از دکتر امین اسداللهی پیش از این نیز کتاب های خوبی را دیده ایم که نشان می دهد در انتخاب موضوع و پرداخت آن توانمند هستند.

کتاب در یک نگاه کلی به موضوع تولید محصول بر مبنای عادت مشتریان می پردازد. به شکل دقیق تر کتاب قلاب شده درباره این صحبت می کند که چگونه محصول را در ذهن مشتری بنشانیم که توان در نظر گرفتن محصول رقبا از آنها را بگیریم. اتفاقی که در دوره برند زده امروز برای هر کسب و کاری ضروری به نظر می رسد. بر خلاف برخی کتابها که به مفاهیم نو می پردازند و در زمان ترجمه اصل موضوع را از دست می دهند کتاب قلاب شده در بعد ترجمه روان است و مخاطب را با دشواری همراه نمی کند. توانایی مترجمین و شناختشان از اصطلاحات تخصصی کسب و کار نتیجه ترجمه را قابل قبول کرده است.

آنچه که از ساختار محتوایی کتاب بر می آید گویای این است که با یک کتاب "میان رویکردی" سروکار داریم. به نوعی هم جز کتاب های آکادمیک قابل طبقه بندی است و به نوعی جز کتاب های تجربی. یعنی مطالب کتاب هم به لحاظ نظری و هم به لحاظ تجربی می تواند مخاطب را قانع کند. محتوای کتاب به خوبی قابل الگوبرداری در کسب و کار است چرا که مفاهیمش از مرز مفاهیم تئوریک عبور کرده و آزمایش خود را در عمل هم پس داده است.

کتاب قلاب شده جز مباحث جدید است. برای علاقه مندان به رشد کسب و کارشان و نه الزاما کسب و کارهای بزرگ بلکه در سطوح خرد هم خواندنش جذاب است. رویکرد محتوایی کتاب گرایش زیادی به مباحث آنلاین دارد اما این به معنی این نیست که مخاطب کتاب هم محدود به همین حوزه می شود. خواندنش برای گونه های مختلف کسب و کار هم می تواند مفید باشد.

برای تهیه کتاب می توانید از اینجا اقدام کنید.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *