تقابل فروش گرم و فروش سرد// فروش مویرگی و شرکت تهران گوار// ماالشعیر جوجو رو دریابید!!

چند نفر از دوستان کافه‌ای با شرکت تهران گوار و برند جوجو آشنایی دارند؟ شرکت تهران گوار، یکی از تولیدکنندگان خوب در طیف محصولات نوشیدنی است که در حال حاضر تمامی تولید خود را به مالشعیرهای بدون الکل با برند جوجو محدود کرده است.یکی ?? از نکات قابل توجه (البته برای من که یکی از طرفداران پروپاقرص مالشعیر بدون الکل کلاسیک هستم) در مورد این شرکت اینه که، شرکت تهران گوار یکی از معدود شرکت هاییه که برای تولید محصولات خودش اقدام به پخت مالت میکنه، یعنی مثل خیلی از برندهای موجود در بازار از اسانس استفاده نمیکنه. شرکت of آرپا نوش (تولید کننده محصولات با نام تجاری ایستک) یکی از اولین شرکتهای بود که از اسانس مالت در تولید محصولاتش استفاده کرد، و شرکتهای دیگر مانند بهنوش ادامه دهنده راه آن بودند.  بنا به گفته یکی از دوستانی که حق معلمی بر گردن من دارند، یعنی مهندس غلامرضا حقیقی، مدیر فروش هوفنبرگ، هوفنبرگ نیز برای تولید نوشیدنی های مالشعیر خود اقدام به پخت مالت میکنه. حالا چرا به این مساله اشاره کردم؟؟!!. خوب چون مالشعیرهای که برای تولید آنها از مالت (نه اسانس آن) استفاده می‌شود، کیفیت و خواص بیشتری دارند. شخصاً معتقدم مالشعیرهای اسانس دار تفاوتی با نوشابه های گازدار نداره. بگذریم، غرض بیان مطلبی دیگر بود. در مورد محصولات we جوجو به نکته ای برخوردم که دوست دارم اونو با دوستان کافه‌ای خودم مطرح کنم. شرکت تهران گوار علاوه بر تولید، توزیع مویرگی محصولاتش رو انجام میده، که در راستای توزیع محصولات خود، دو استراتژی توزیع خرده فروشی رو پی گرفته.

 1. استراتژی توزیع مویرگی(Intensive Distribution): در راستای اجرای استراتژی توزیع مویرگی، تهران گوار سعی می‌کنه محصولاتش روبین تمامی فروشگاه‌های کوچک خرده فروشی و سوپر مارکت‌ها توزیع کنه. بنابراین مشتریان و خریداران تا حد ممکن در همه جا با محصولات جوجو مواجه می‌شوند و محصول به وسیله همه فروشگاه‌های قابل پذیرش ارائه شود. در توضیح استراتژی توزیع مویرگی باید بگم که معمولاً این استراتژی زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که مشتریان حق انتخابشان تنها محدود به یک برند نباشد و محصولات باید در هر مکان و زمانی که مشتریان خواسته‌اند قابل دسترس باشند.
 2. استراتژی توزیع گزینشی(Selective Distribution): در توزیع گزینشی شرکت تهران گوار تنها از بعضی محل‌های فروش موجود در یک ناحیه جغرافیایی برای توزیع محصولات جوجو استفاده می‌کنه. در شرکتهای ایرانی حین اجرای این استراتژی معمولاً محل‌های فروش و توزیع کالا به دو دسته فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بزرگ و مراکز خاص تقسیم می‌شوند. در مقایسه با بازار هدفی که در آن محصولات بصورت مویرگی به فروش می‌رسند، در استراتژی توزیع گزینشی، شدت پوشش بازار توسط محصول کمتر و گستره بازار هدف توزیع کوچکتره. استراتژی توزیع никуда گزینشی زمانی بهترین کارکرد را خواهد داشت که مصرف کنندگان، یک برند یا قیمت خاص را ترجیح بدهند و حاضر باشند تا فروشگاه‌های مختلفی را برای یافتن آن جستجو کنند.

غرض از اشاره به مطالب فوق این بود که بگم، تهران گوار بیشتر به استراتژی توزیع wholesale Minnesota Vikings jerseys گزینشی تمرکز کرده. محصولات این شرکت رو میتونید تقریباً در تمامی فروشگاه های بزرگ زنجیره ای مثل رفاه، شهروند، هایپراستار و هایپرسان و امثالهم ببیند و خرید کنید. این درحالیه که اگر بخواهید این محصولات رو از فروشگاه سر کوچه خونتون خرید کنید حتماً با مشکل مواجه میشید. آنچه که مشخص است اینه که این شرکت در توزیع مویرگی یا با مشکل مواجه شده یا تمرکز کمتری رو به  اون معطوف کرده.  حالا مساله اینجاست که اگر مصرف کنندگانی مثل من اگر حین حضورشون در یکی از این فروشگاه‌های بزرگ از محصولات جوجو خرید کردند، و از ویژگیهای درونی و بیرونی محصول خوششون امد و همیشه این فرصت براشون وجود نداره که بخوان به این فروشگاهای بزرگ مراجعه wholesale NFL jerseys کنند، باید چیکار کنند؟؟؟

در واقع شرکت تهران گوار بدین ترتیب داره بخش قابل توجهی از خریداران و مشتریان محصولش رو از دست می‌ده. درسته که توزیع گزینشی هزینه کمتری رو به شرکت Lebens“ تحمیل میکنه، اما باید به این نکته هم توجه wholesale jerseys داشته باشه که سهم فروشگاهای بزرگ از بازار خرده فروشی تنها ۳ درصده. بدین ترتیب بخش بسیار قابل توجهی از خریداران خرده فروشی رو به راحتی از دست میده. اونم در بازاری که برندهای قوی دیگر مثل بهنوش، ایستک و کاستل برو (این برند متعلق به now هلدینگ سولی کو تولید کننده محصولات کاله است) حضور دارند.

نظر شما دوستان کافه ای چیه؟ شما چطوری به مساله نگاه میکنید؟؟


44 thoughts on “تقابل فروش گرم و فروش سرد// فروش مویرگی و شرکت تهران گوار// ماالشعیر جوجو رو دریابید!!”

 1. به نظر بنده در مجموع در کشور بحث توزیع صحیح و موثر مورد توجه کمتری قرار می گیرد و در اکثر مواقع کارخانه سازنده در ابتدای کار سعی در این دارد که فقط میزان فروش را بالا ببرد و گاهی مواقع کارکردن با یک یا چند گروه که بازار را برای ما به وجود می آورند و در زمان هایی هم که محصولی با در صد سود بالاتری به آنها پیشنهاد شود حضور محصول اول کمرنگ تر می شود و در برخی مواقع زمانی که ما سعی در انجام توزیع به صورت متمرکز داریم فراگیری را از دست داده و نمی توانیم مشتری ها را به طور کامل حفظ نماییم پوشش دهیم

 2. من فکر می کنم که نوع انتخاب نمایندگی های استانی و منطقه ای اونها ایراد داره و باید در اون تجدید نظر بشه به عنوان مثال برای فروش محصولی مثل جوجو فروش گرم بهترین راه هست ولی نمایندگی های ان از این روش فروش بهره ای نمی برند بر همین اساس هست که سهم کمی از بازار رو به خودشون اختصاص دادن

  1. ممنونم، اما یه سوال منظور شما از اینکه گفتید "برای فروش محصولی مثل جوجو فروش گرم بهترین راه هست"؛ صرفاً برند جوجوست یا طیف محصولات ماالشعیر منظور شما بوده است؟

   1. با سلام خدمت دوستان
    بنظر من برای فروش بعضی محصولات غذایی مانند لبنیات که باید بصورت فرش مصرف شوند و همچنین نیاز به فضای خاص نگهداری مثل یخچال هست، فروش بصورت گرم بهتر است اما برای فروش محصولاتی مانند بیسکویت ها و نوشیدنی ها که تاریخ انقضای بالایی دارند فروش سرد خیلی بهتر است.
    اما بحث پخش مویرگی با پخش گزینشی چدای از مساله قبلی است. درصورتی که محصول درگیری ذهنی بالایی برای مشتری ایجاد نکند مثل نوشیدنی ها و یا تفاوت خاصی با دیگر رقبا نداشته باشد، در اینصورت شرکت تولید کننده بهتر است از توزیع مویرگی استفاده کند تا مشتری در هر جا و هر زمان به محصول دسترسی داشته باشد. پرا که در غیر اینصورت مشتری محصول رقیب را انتخاب خواهد کرد. اما برای محصولی که خاص هست می توان از استراتژی توزیع گزینشی استفاده کرد. چرا که مشتری دنبال همان محصول خاص است و برای دستیابی به آن محصول حاضر به صرف زمان و هزینه بیشتر است.
    نهایتا اینکه با توجه به اینکه جوجو یک محصول با درگیری ذهنی پایین است و مزیت رقابتی خیلی خاصی نسبت به ایستک یا یهنوش ندارد باید از استراتژی توزیع مویرگی استفاده کند اما باتوجه به حجم تولید و امکانات لجستیک و هزینه های پخش، و نیز مدیریت ناکارآمد بخش توزیع، از راحترین راه و کم هزینه ترین روش توزیع استفاده می کنند در حالیکه می توانست با پخش مویرگی محله ای سهم بیشتری از بازار را تصاجب کند.

    1. ممنونم جناب فرزاد. استفاده کردیم. فقط یک مساله؛ و اون اینکه به نظرم در دو فصل گرما (نیمه اول سال)، درگیری ذهنی مصرف کنندگان نسبت به نوشیدنی ها افزایش پیدا می کنه. درسته؟

     1. درگیری ذهنی بیشتر متاثر از ریسک ذهنی و مادی خریدار از محصول است. وقتی هزینه 2000 تومان برای خریدار محصول ( جوجو) زیاد مهم نیست، خریدار در صورت عدم دسترسی به این نوشیدنی به راحتی همین مبلغ را برای محصول رقیب هزینه خواهد کرد، حتی برای تست طعم و مزه محصول رقیب. اگر شرکت های رقیب بتوانند کیفیت خود را ارتقا و یا باب طبع مشتری نمایند؛ خواهند توانست از این ضعف تهران گوار نهایت استفاده را داشته باشند.

    1. درود بر شما
     میتونم اینطور دلیل بیارم که:
     اولا برای پخش گرم با این همه اصطحکاک و هزینه به صرفه نیست که فروش گرم انجام بشه
     ثانیا هم اکنون برند بزرگی مثل بهنوش هم فروش سرد راه انداحخته چرا ؟ چون هزینه جوابگو نیست
     ثالثا روش بازاریابی باید گونه ی دیگری باشد اگر دنبال سهم بازار است
     ممنون از شما
     یاعلی

     1. ارادت داریم جناب سعید؛ فروشنده بارونی عزیز
      کاملاً حق با شماست، مضافاً معتقدم که فروش گرم برای "برند" (نشانی که در بازار مصرف کننده جا افتاده و بازار و فقسه فروش تشنه حضورشه) منطقی و مقرون به صرفه خواهد بود.

 3. من یکی از مشتری های پروپاقرص مالشعیرتلخ (بدون طعم) هستم و طعم جوجو رو خیلی دوست دارم. اما واسه خرید این محصول همیشه باید به هایپر استار مراجعه کنم و با اطمینان می تونم بگم در 80% مواقع جوجوی تلخ تو قفسه ها موجود نیست و فقط طعم های میوه ای موجودند.
  به نظرم این موضوع در مشتری نارضایتی ایجاد می کنه چون محصولی رو که دوست داره نمی تونه به راحتی تهیه کنه. اون هم در مورد محصولی مثل مالشعیر که وقتی به یک طعم خاص (برند خاص)عادت می کنی تغییر دادن و کنار گذاشتنش سخته.

  1. با سلام به سرکار خانم گیلانی نژاد
   خدمت شما عرض کنم که محصول کلاسیک جوجو، اگر در فروش ویژه شرکت نداشته باشد، نسبت به سایر محوصلات این برند کم فروشتر خواهد بود، لذا فروشگاههای چون هایپراستار زمانی که از طرف این تولید کننده برنامه فروش ویژه اعلام نشود، تمایلی برای سفارشگذاری مالشعیر کلاسیک ندارد.این موضوع رو سرکارعالی در فروشگاه هایپرسان نیز می توانید رصد کنید.
   ناگفته نماند که شخصاً معتقدم که مالشعیر کلاسیک جوجو یکی از بهترین ها در نوع خود است. امیدوارم تهران گوار همیشه به کیفیت این محصول پایبند باقی بماند.
   با کافه بازاریابی بمانید

 4. دوست عزیز آقای حسینی
  سلام
  امیدوارم که همیشه و در همه حال موفق و پیروز باشید.
  می خواهم سوالی از شما داشته باشم و اینکه شما دراین شرکت صاحب شغلی هستید؟
  خوب در مورد اینکه جوجو چه کارهایی کرده و خواهد کرد، با اون کاری ندارم و اینطور می خواهم بگویم که :
  یک مشتری چرا باید محصولات جوجو رو خریداری کنه؟
  آیا این محصول همیشه و در همه حال برای مشتریان لازم و ضروری است؟ یا گهگاهی؟
  مزیت هایش نسبت به محصولات مشابه دیگر چیست؟
  این شرکت باید این موارد رو به کرار به مشتریان یادآوری کنه و همیشه و در همه حال به فکر بروز بودن محصولات، مواد اولیه ناب، تبلیغات منظم، مفید و بروز برای هر سنی باشه و نهایتا اینکه همیشه و در همه حال رقبا رو زیر نظر داشته باشه.
  سه سال بود که شرکت نستله در ایران به دنبال پیدا کردن مزه های دلخواه کل مردم بود و حسابی داشت داخل کل شهرها با برپا کردن
  میز و استند به دادن نسکافه های مختلف و جمع آوری اطلاعات بازار و ذائقه مردم می پرداخت. خوب حالا با زدن استند و گذاشتن محصولات مورد پسند مردم، این محصولات رو تبلیغ می کنه و می فروشه. زیرا که دیگر تونسته ذائقه لازم رو در مردم پیدا کنه.
  آیا جوجو هم این کار رو کرده؟
  آیا جوجو هم برای پیدا کردن ذائقه مردم با متخصصین لذت در خارج از کشور مشاوره کرده؟
  من شخصا این رو می تونم بگم که اکثر سوپرمارکتها محصولاتی رو می فروشند که برای اونها منافع مالی بیشتر و اصطلاحا پورسانت بیشتری رو داشته باشه.

  1. با سلام
   ممنون بابت ارایه سوالات و نظرات ارزشمندتان
   در مورد سوالا اول شما، باید بگم که خیر، بنده در این شرکت محترم سمتی ندارم. اما سعادت ملاقات و مصاحبه با برخی از صاحبان مشاغل در این شرکت نصیب بنده شده است. برای پاسخ به باقی سوالات شما، اجازه دهید تا مصاحبه ای با دوستان در شرکت تهران گوار ترتیب دهم و پاسخ سوالات را دقیقاً از خودشان جویا شوم.
   در خصوص جمله آخر مرقومه شما، باید بگم که بنده نیز با شما موافقم. با این حال حضور برخی از برندها و طیف محصولات در هر فروشگاه خرده فروشی اجتناب ناپذیر است که صاحبان اکثر این دست از فروشگاه ها نیز به آن پی برده و حاضرند با درصد پورسانت کمتری آنها را برای فروش در سطح فروش فروشگاه خود قرار دهند.

   پایدار باشید

 5. من با استراتژي اين شركت چندان موافق نيستم.به نظر من چون هايبر ماركت در ايران كمه خصوصا در شهرستانها نبايد زياد رو اين فروشگاه ها حساب باز كرد.چون در نهايت شركت قصد افزايش سود آوري داره و چون ميزان افرادي كه به هايبر ماركتها ميرن درصد زيادي از جمعيت كشور نيستن بهتر روش خودشو عوض كنه.ولي در كل حتما مديران بازاريابي اين شركت هم دلايل خودشونو دارن كه اين كارو كردن

  1. جناب اکبری متشکرم از اظهار نظرتون. این مطلب و وضعیت توزیع محصولات جوجو به بیش از شش ماه گذشته برمی گرده. در حال حاضر گستره توزیع این محصول در سطح شهر تهران بهتر شده. در حال حاضر این محصول رو در کوچک فروشگاه های مشاهده می کنم که قبلاً اصلاً اسم جوجو رو هم نشنیده بودن. و این جای امیدواری برای برند جوجوست.

  2. با سلام و احترام
   در رابطه با محصولات جوجو باید خدمتتون عرض کنم سیاست جدید پخش محصولات جوجو در حال حاضر در بازار بصورت مویرگی در حال پخش هستش ومختص هایپر مارکتها نیستش شما میتونین با مراجعه به سوپر مارکت محل زندگیتون از ۵تا سوپر مارکت حداقل تو۲تاشون میتونید محصولات جوجو رو خریداری کنید.نا گفته نماند که مزاج هر شخصی متفاوت هستش و نمیشه محصولی رو تولید کرد که ۱۰۰% مردم از اون استقبال کنند.
   خط تولید آبجو بدون الکل این شرکت که کاملا مشابه خطوط تولید آبجوسازی شرکت های بزرگ اروپایی است و توانسته برند جوجو را با طعم واقعی آبجو که به ندرت در ایران در بین تولیدات داخلی یافت می شود به بازار عرضه کنه.

 6. عقیده من اینه که اگر همان توزیع گزینشی (selective D.)را هم به نحواحسن انجام دهد می تواند موفق باشد و مشتریان خود را از دست ندهد. من در زمینه قصد دارم تجربه شخصی ام را با شما دوستان در میان بذارم. من طی زمان های مختلف یا سفر به شهری دیگر، برای صرف غذا به رستوران مراجعه می کردم . وقتی گارسون ازم می پرسید نوشیدنی؟ می گفتم دلستر دارید؟ می گفت : بله. همیشه می گفتم : ایستک لیمیویی هم دارید؟ می گفتند بله. وقتی سفارش می دادم و برام سفارش ام را می آوردند دلستر جوجو لیمویی برام می آوردند. جالب بود برام چون اصلاً برای رستوران داران و گارسون ها اصلاً برند محصول مهم نبود. جالب تر اینکه نتیجه این تجربه در چندین رستوران دیگر تعمیم پذیر بود. وقتی هم از نزدیک به یخچال یک رستوران نظر کردم دیدم فقط جوجو با طعم های مختلف داره. اونجا متوجه شدم این کمپانی بیشتر رستوران ها را مدنظر قرار داده و رستوران مکانی است که دلسترها یا محصولات نوشیدنی به سرعت مصرف می شوند.(بحث کالاهای FMCG) . می تونم حدس بزنم که چرا این کمپانی در اجرای موفقیت آمیز توزیع مویرگی ناتوان بوده. فرض اول بودجه این کمپانی محدوده چون من فقط تعدادی بیلبورد از این محصول دیدم . و چون این سبک توزیع بسیار هزینه بر است نتوانسته از عهده مخارخ بر بیاد. نکته بعد اینه که ممکنه بودجه کافی داشته باشه اما این کمپانی نتوانسته کانال توزیع و واسطه ها را مدیریت کنه و در نتیجه در اجرای توزیع گسترده یا مویرگی یا فشرده ناموفق بوده.

  1. ممنون جناب قاسمی که تجربه باارزش خود را در میان گذاشتید. معمولاً شرکتهای توزیع و پخش چنین دسته بندی مراکز فروش رو رعایت می کنند: 1.فروشگاههای زنجیره ای و هایپرمارکت ها، 2. مراکز فروش خاص، 3.فروشگاهای کوچک و سوپرمارکت ها(توزیع مویرگی)، 4. مراکز فروش انحصاری (). ممکنه تعریف شرکتهای مختلف متفاوت باشه و یا کمی تقسیم بندی ریزتر بشه، اما کلیت همینه. رستوران که در تجربه شما نقل شده بود در دسته مراکز فروش خاص قرار داره.
   شرکتها با توجه به تغییرات فصلی، اهداف میزان فروش یا هدف میزان سودآوری، تمرکزشون رو در این دسته ها تغییر میدن.

 7. با سلام
  وقتی در سایت خود مطلبی می گذارید از صحت و سقم آن کاملا مطمئن شوید تا از میزان اعتماد کاربران به سایت شما کم نشود . مطلبی که هم می تواند از روی ناکافی بودن اطلاعات شما و یا به نیت تبلیغ شرکتی خاص از آن استفاده شده باشد. شما یا با شرکت بهنوش آشنایی کامل ندارید یا شرکت تهران گوار پول خوبی به شما داده است به هر حال من قضاوتی در خصوص شما انجام نمی دهم . تصمیم بر عهده کسانی است که اگر بخواهند با چند کلیک می توانند اطلاعات کاملی از شرکت های مورد بحث شما پیدا کنند و آنجاست که متوجه حرف های بنده در این خصوص می شوند. شما اینجا اطلاع رسان هستید و میبایست به آن احترام بگذارید نه آن را خدشه دار کنید. در آخر جهت اطلاع به عرض می رسانم شرکت بهنوش اولین شرکت و بزرگترین شرکت از لحاظ ظرفیت تولید ماءالشعیر و پخت مالت در ایران میباشد و .....
  والسلام

 8. ضمن تشکر از نظرات دوستان ، من با وجودی که از مشتریان پروپاقرص ماءالشعیر بخصوص طعم دار هستم تا کنون مطلبی در مورد پخت و یا عصاره مالت نداشتم. فکر می کنم بیشترین تبلیغ در این موارد بر روی جاذبه های احساسی متمرکز بوده تا منطقی. و مخاطب هیچ اطلاعی از موارد فنی محصول ندارد. شاید هم این روش تولید (پخت مالت) نکته مهمی در بین سایر تولید کنندگان نبوده و به یک روال استاندارد تولید تبدیل شده است که نیاز به تحقیق بیشتری دارد .یک نکته ای که اولین با ر با دیدن محصول این شرکت من را به اشتباه انداخت خواندن اشتباه این برند بود ( جوجو مثل کلمه تحقیر آمیز جوجه) و حس خوبی در خرید نسبت به برندهای قدرتمند دیگر به من نداد

 9. با عرض سلام و تشکر بابت مطالب بسیار جالبتون
  استراتژی برترین کیفیت که شرکت جوجو انتخاب کرده روشی کارامد برای نفوذ توی بازارو فروش هست ، برای توزیع توی مغازه ها مشکل رویارویی با شرکت های پخش هست ، بسیاری از مغازه داران ترجیح می دن کالاهاشونو از شرکت پخشی بگیرند که همه چی داشته باشه و ممکنه برای شرکت جوجو مطلوب نباشه با شرکت پخش بخاطر روند پرداخت هاشون کار کنه و ترجیح بده خودش فروش رو انجام بده و در نتیجه پخش مویرگیشون رو با مشکل روبرو میکنه بخاطر انرژی و زمانی که باید براش بذارن ، ولی اگه مشتری از هر مغازه دار بخواد که جوجو بیاره (بخاطر کیفیت بالا این اتفاق خواهد افتاد ) ، توی اون شرایط شرکت می تونه راحت توی هر منطقه خودش توزیع کنه و برگ برنده دست خودش می مونه فقط این استراتژی یه مقدار زمان می بره
  بعلاوه در دسترس نبودن یک کالا پاره ای از اوقات تاثیر مستقیمی روی افزایش مطلوبیت اون کالا (که کیفیتش هم خوبه ) می ذاره

 10. سلام. من یک سوال دارم در مورد پخش مویرگی:
  اگر با یک بازار روبرو باشیم که گردشگر پذیر باشد و با عاملی مثل شرایط جوی تقاضای بازار بسیار نوسان پیدا کند، برای محصولاتی مثل ماءالشعیر جوجو چگونه میتوانیم برنامه ریزی فروش و توزیع انجام بدهیم؟؟

 11. جناب آقای حسینی و بقیه دوستان و همکاران

  با سلام
  بنده در شغل قبلی خودم ۸ سال در حوضه واردات ماشین آلات صنایع نوشیدنی بخصوص ماالشعیر و آبمعدنی فعالیت می کردم.
  ذکر چند نکته رو لازم دونستم که خدمتتون بر اساس تجربه خودم در این حوضه بیان کنم:
  ۱- به نظر شما آیا کسی میدونه چه شرکت هایی در ایران از مالت ماالشعیر تولید میکنن و چه شرکت هایی همان اسانس های نوشابه ای رو به خورد مردم میدن.
  ۲- به نظر بنده یکی از دلایلی که میتونه این شرکت رو به سمت فروش گزینشی بکشونه، حجم تولیدشه، شاید اونقدری نباشه که بتونه در امر پخش مویرگی حرفی واسه گفتن داشته باشه و یا جوابگوی بازاری که داره درست میکنه باشه.
  ۳- امکان داره به قول شما و مطمئنا که بنده هم از آن باخبرم در فروش مویرگی دچار مشکل شده اند، به قول بازاری ها کار رو ذلیل کردن.
  ۳- در مورد به فرمایش آخر جنابعالی مبنی بر سهم بازار ۳ درصدی خرده فروش ها باید عرض کنم که: فراموش نکنید ما در دوران POWER SHIFT هستیم و قدرت داره بسمت خرده فروشی های بزرگ میره، در دنیا این اتفاق افتاده و الان هم ما در ایران شاهدش هستیم که کم کم این انتقال داره صورت می گیره.(چکیده ای از صحبت های آقای دکتر محمدیان).
  با تشکر

  1. سلام
   حق با جناب آقای جعفری میباشد.
   شرکت جوجو محصولات خود را توسط بزرگترین شرکت پخش ایران به پخش توزیع میکردند ولی سال۹۱ دیگر قرارداد همکاری خود را لغو کرده و دلیل این امر هم این بود که به پخش با توزیع مویرگی این محصول با کیفیت منجر افزایش فروش و درخواست کالا از خوش گوار میگردید که خوش گوار به علت عدم توانایی در تولید حجم کسترده مجبوراً به توزیع گزینشی روی آوردند.
   باتشکر

 12. سلام به همه دوستان واقای حسینی. اول اینکه شغل شما چیه؟ احساس میکنم تو پخش جوجو مشکل دارید نظر سنجی میکنید دنبال راه حل هستید. دوم اینکه چندسال پیش بنده از طریق یکی از دوستان جزو اولین پخش کننده جوجو بودیم دریک شرکت پخش. سوم اینکه راه حلشو دارم اما حضوری صحبت میکنیم اگه مایل باشید، با شماره بنده مایل بودید تماس بگیرید. ممنون. (۰۹۳۸۲۶۸۲۰۲۵)

 13. با سلام خدمت تمامی دوستان
  بنده در شرکت تهران گوار مشغول به کار هستم. خوشحال میشم اگر نظرات ( مثبت یا منفی ) و هر پیشنهادی که دارید رو بشنوم و به مدیران مربوطه انتقال بدم.
  البته لازم می دونم توضیح بدم که این موضوع هیچ جنبه تبلیغاتی ندارد و صرفاً برای اشنایی با ذائقه شما دوستان و استفاده از نظرات شما برای ارائه مجصولات باکیفیت می باشد.

 14. سلام
  شماره تماسی یا ایمیل میخواستم که بتونم با مدیر تولید یا هر شخص مسولی که بتونه کمکم کنه صحبت کنم.من مهندس صنایع غذایی هستم و ۵سال که در کارخانه تولید مالت با ظرفیت ۶۵٠تن در روز کار میکنم(خارج از ایران) به همین علت علاقه مندم که بتونم که جوابی برای سوالهام از شخصی که تو این صنعت و در ایران مشغول هستن بیدا کنم.

  1. میخواد ماالشعیر الکلی خانگی درست کنه(خخخخخخخ)
   یکی از علت هایی که وقتی شما به هایپر مارکت مراجعه میکنی و در قفسه آنها بیشتر مااشعیر طعم دار جوجو میبینی تا طعم کلاسیک آن اینه که بعضی افراد برای تهیه ابجو خانگی که از مااشعیر درست میشود و جوجو یکی از بهترین و پر طرفدار ترین برند هاست (به علت همان استفاده از دانه مالت ورازک، نه استفاده از عصاره آنها که طعم واقعیه آبجو را به خود میگیرد) وهمچنین آفری که فروشگاه های بزرگ روی این برند می گذارند است انتخاب میکنند
   و درواقع خرید عمده این افراد از فروشگاه ها بزرگ حتی به تعداد ۱۰ شل میباشد
   به خاطر این است که طعم کلاسیک آن اینقدر پر طرفدار و کمیاب است
   البته برند هایی مانند هافنبرگ و هولستن همچنین وضعیتی را دارند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *