من اگر مدیر “ویتانا – بیسکویت مادر” بودم // راهکار شما برای اثرگذاری در نسل جدید چیست؟

روزگاری بود که بیسکویت مادر یک مکمل کامل غذایی بود که پیشنهاد می‌شد همه افراد مصرف کنند. حتی برخی پزشکان کودک به مادران توصیه می‌کردند از ۶ ماهگی به همراه شیر به نوزادان خود بیسکویت مادر بدهند.این روزها گویا جان گرفتن برندهای قدیمی دوباره از سر آغاز شده است. بعد از چین چین که سالیان درازی خبری ازش نبود حالا بیسکوییت مادر (از شرکت ویتانا) حضور خود را در قالب تبلیغات تلویزیونی به اطلاع مخاطب می رساند. برندی که با خاطرات ما گره خورده است. شما اگر جای مدیر بیسکوییت مادر (ویتانا) بودید چه می کردید؟ نوستالژی این محصول آیا با نسل کودک کنونی پیوند می خورد؟ آیا ساخت تبلیغات احساسی می تواند بر محصول اثر بگذارد؟ اصلا آیا این قدر که من و شما با شنیدن این برند خوشحال می شویم کودکان هم این حس را دارند؟ راهکار شما برای حضور مجدد در بازار این برند چیست؟ منتظر نظرات شما هستیم.

پاورقی:

کارخانه ویتانا در سال ۱۳۳۵ بدست برادران تهرانچی در خیابان امیریه در تهران راه اندازی شد. برادران تهرانچی از آلمان و انگلیس دستگاه‌های بیسکویت سازی وارد کردند. آن‌ها یک جمله معروف داشتند: «بیسکویت مادر باید به راحتی با دندان شکسته شود و با با دهان نرم شود. برادران تهرانچی که بعد از انقلاب کارخانه ویتانا را رها کرده و از ایران رفتند و کارخانه ویتانا به شرکت سهامی البرز از زیر مجموعه‌های بنیاد 15 خرداد واگذار شد. این کارخانه سپس به خیابان خلیج فارس در کیلومتر ۷ جاده کرج منتقل شد


30 thoughts on “من اگر مدیر “ویتانا – بیسکویت مادر” بودم // راهکار شما برای اثرگذاری در نسل جدید چیست؟”

 1. متاسفانه در کشور ما به دلیل عدم شناخت ساختارهای بازاریابی کالاهایمان دارای PLC کوتاهی است. من در قبل از انقلاب تجربه مصرف این بیسکویت را داشته ام . شاید در آن زمان به دلیل تنوع کم محصولات ، جاذبه این بیسکویت بسیار زیاد بود و البته تبلیغات خوبی به فراخور آن زمان نیز انجام میشد. این محصول و برند آن علاوه بر محبوبیت دارای مقبولیت خوبی نیز برخوردار بود و توانسته بود مشتریان وفاداری را برای خود دست و پا کند. متاسفانه این اعتبار ایجاد شده بر اثر بی توجهی به سمت نابودی رفته و حتی در ذهن بسیاری از مشتریان وفادار ان نیز جایگاهی ندارد. در سالهای اخیر نیز به نظرم به دلیل دولتی بودن فضای حاکمیتی آن ، این محصول خوشنام در اختیار یک شرکت معتبر برای اعاده حیثیت برند قرار داده نشده است. متولیان آن شرکت فکر می کنند برای آنکه این محصول را در اذهان برگرداندد باید حتما از همان شکل و شمایل سی سال پیش محصول استفاده کنند. یک عکس مادر و فرزند زشت با کیفیت چاپ پایین و قطعا با کیفیت پایینتر محصول نسبت به قدیم!!!! اگر این روش درست بود باید شرکت کوکاکولا با بیش از صد سال قدمت هنوز بر نوع بسته بندی زمانهای قبل خود باقی باشد. به نظر من این شرکت باید روی actual product خود کار کند و با توجه به اینکه هنوز رقیب جدی در این بازار ندارد با یک استراتژی مناسب در بازار بالغ MKP مجددا خود را احیا کند

 2. باید دید تصمیم خرید رو کی میگیره. تصمیم خرید رو همون افرادی می گیرند که با بیسکوییت مادر خاطره دارند و به نظر من اگر این بیسکوییت برای همان کودکان شش ماهه تا پنج ساله موقعیت یابی انجام بده نتیجه میگیره. در این بخش بازار اصلا لازم نیست برای استارت کار در ذهن کودکان جایگاه یابی کنه. باید جایگاه خودش رو در ذهن پدر و مادرها و شاید پدربزرگ و مادربزرگ ها احیا کنه. به علاوه اگر من مدیر باشم سعی می کنم بیسکوییت مادر را به لیست توصیه های پزشکان کودک برگردونم. میشه جلوی ساختمان پزشکانی که توش چند تا مطب دکتر شلوغ کودک هست تبلیغ کرد یا با همکاری واردکنندگان یا تولیدکنندگان شیرخشک بیسکوییت مادر رو به عنوان کالای فرعی به بسته بندی شیرخشک اضافه کرد. من تبلیغات تلوزیونی این برند رو ندیدم اما فکر خوبیه. تبلیغات نوستالژیک می تونه ایده خوبی باشه چون اونها باید برای آدم بزرگها تبلیغ بسازند نه بچه ها! البته این برند چند سالی هست با همین بسته بندی که عکسش در بالا هست در سوپر مارکت ها موجوده؟ این طور نیست؟

  1. سلام ” یک دانشجو” جان
   البته فکر می کنم درزمینه خرید بیسکوییت به دلیل ارزون بودن خود کودکان هم نقش مستقیم دارند
   هر چند حرف شما هم تا متین است

 3. آقای محمدیان سلام
  همانطور که نوشته اید “روزگاری بود که بیسکویت مادر یک مکمل کامل غذایی بود.” روزگاری نه امروز
  خوب زمانی آنطور بود و الان خیلی فرق کرده است و الان صنعت و مواد غذایی خیلی پیشرفت کرده است.
  سوال
  من اگر به جای مدیر شرکت ویتانا بودم چه کار می کردم؟
  جواب
  آقای محمدیان چه ها که نمی کردم.
  نظر به دولتی بودن شرکت همانند پیشنهادم برای مطالب سازمان گردشگری، قبل از هر چیزی حتما برای بیش از بیست سال مدیریت در این شرکت، تضمین می گرفتم.
  قطب صنعتی مواد غذایی در کشور رو شناسایی کرده و قسمتی از کارخانه را به آنجا انتقال می دادم. حالا بهترین کارم این خواهد بود که تیم خودم را از بهترین مدیران و فعالان سطح کشور انتخاب کنم. خوب الان به راحتی می توانم از همه مشاوره بگیرم و شروع بکار کنم.
  از طریق سایتهای معتبر خارجی در مورد شرکت های برندسازی معتبر و معروف خارجی اطلاعات کسب می کردیم و با شرکتی
  قراردادی مبنی بر برندسازی روز دنیا رو انجام بده را می بستم و می گفتم که اگر لازم باشد نام محصول و حتی نام شرکت را هم عوض کنید. (البته این شرکت باید یک شرکت خارجی و وارد به کار در زمینه مواد غذایی باشه)
  با همراهی تیم شرکت به دنبال چند شرکت خارجی که تولید کننده ماشین آلات روز مواد غذایی می گشتم، وبرای وارد کردن بهترین و آخرین تکنولوژی روز دنیا وارد مذاکره شده و تمام سعی خودم را می کردم تا این ماشین آلات رو وارد کنم.
  برای همه استانداردهای روز دنیا دست بکار شده و حتی برای استانداردهای لازمه صادرات نیز، اقداماتی انجام می دادم.
  به علت دولتی بودن شرکت برای تیم خوب شرکت، برای بازدید از شرکتهای داخلی و خارجی وارد مذاکره شده و از همه این شرکتها بازدید می کردم. خوب حالا برای تیم خودم انگیزه ایجاد شده و سعی می کردم تا از همه انواع شکلات و بیسکویت در سطح کشور اطلاعات کسب کرده و از طریق تیم خودم خلاء موجود در بازار مواد غذایی را پیدا می کردم.
  از متخصصین لذت دنیا برای پیدا کردن ذائقه تک تک شهرهای کشور کمک می گرفتم.
  (شرکت ها بندرت چنین کاری را انجام می دهند)
  تولید شروع شده است و نیاز به تبلیغات و باز هم آزمون و خطا برای محصولات جدید شرکت ادامه دارد.
  از طریق شهرداری های هر شهر وارد عمل شده و برای تبلیغات در میدان و چهارراههای مهم شهرهای تبلیغات رو آغاز می کردم.
  از طریق آموزش و پرورش کشور محصولات شرکت رو به همه مهدکودکها، مدارس و دبیرستانها و از طریق آموزش عالی به همه دانشگاهها، ارسال می کردم.
  تیم شرکت برای همه سال باید برنامه ریزی کرده و در همه نمایشگاههای کشور و خارج از کشور حضور بی نظیری رو داشته و محصولات شرکت رو معرفی و فروش نماید.
  با وجود این همه، باز هم مشاوران و مسئولین کنترل محصولات و متخصصین لذت همه موارد کوچک و بزرگ رو در شهرها و حتی شهرهای کوچک جمع آوری کرده و به کارخانه انتقال خواهند داد تا سریعا در محصولات تغییرات لازم را داده تا محصولات با ذوق مردم روانه بازار گردند.
  مهمترین قسمت کنترل و کنترل هستش. ورودی و خروجی محصول از اساسی ترین رکن بقاء در هر شرکتی بوده و من هم به نوبه خودم به این قسمت توجه خاصی خواهم داد. قسمت مهم دیگر در شرکت واحد تحقیق و توسعه هستش که باز هم از واحدهای مهم در شرکت بحساب می آید.
  نهایتا واحد فروش، بازاریابی و پخش (اصطلاحا من به این قسمت افراد خط مقدم جبهه می گویم) که باید همه موارد رو به شرکت انتقال داده و قسمت های دیگر شرکت موارد رو پیش ببرند.
  تا به الان میشه گفت که نصف راه و حتی بیشتر رو رفته ایم.
  میشه گفت که بازار رو در دست داریم و حسابی فروش می کنیم.

  “اساسی ترین و مهمترین قسمت.”
  یک شرکت دیگر به عنوان رقیب تاسیس کرده و همانند سایر شرکتهای دیگر دنیا شروع به زد و خورد تبلیغاتی می کردم. و دقیقا داستان بازاریابی و گدا روی می داد.
  نهایتا هر دو شرکت در بازار محصولات خودشان را می فروشند.

  “بعد از بیست سال”
  بیست سال تمام شده است و من باید شرکت رو ترک کنم و هر چیزی رو که ساخته و پیش برده ام را باید تحویل دهم. نمی دانم که دیگر چه به سر شرکت و محصولاتش خواهد آمد. نهایتا دیگر همری از من گذشته و می روم که …

  آقای محمدیان نمی خواهم ادامه بدم. واقعیتش هنگام نوشتن واقعا مدیر اون شرکت بودم و حتی تجسمش هم میکردم.

  پیشنهاد
  آقای محمدیان دفعه بعد که برای ” اگر من به جای مدیر … بودم” مطلبی را در سایت قرار دادید، برای به چالش کشیدن کاربران محدودیت هایی هم قائل شوید. مثلا محدودیت بدوجه، افراد، زمان، مکان و محصول.

  از اینکه نوشته ام رو دنبال کردید، ممنونم.
  موفق، پیروز و شادکام باشید.

  1. ممنونم اقای احمدی که این قدر برای نوشتن وقت می گذارید
   فقط یه نکته با این کار در واقع یک برند جدید می تونید ایجاد کنید
   بحث بیسکوییت مادر پس چی شد

   1. آقای محمدیان سلام
    همانطور که نوشته بودم “از طریق سایتهای معتبر خارجی در مورد شرکت های برندسازی معتبر و معروف خارجی اطلاعات کسب می کردیم و با شرکتی قراردادی مبنی بر برندسازی روز دنیا رو انجام بده را می بستم و می گفتم که اگر لازم باشد نام محصول و حتی نام شرکت را هم عوض کنید. (البته این شرکت باید یک شرکت خارجی و وارد به کار در زمینه مواد غذایی باشه).”

    حال اونها تصمیم خواهند گرفت که نام بیسکویت مادر رو ادامه بدهیم یانه.
    و من فکر می کنم که خواهند گفت نه.

 4. اگه من بودم داستان سازی وقهرمان سازی میکردم و انیمیشن داستانی با قهرمانی بیسکویت مادر مورد علاقه بچه ها ی کنونی و گذشته ها در سطح حرفه ای تولید وپخش میکردم!

 5. با سلام و عرض ادب و احترام

  با توجه به اینکه بنده سواد اندکی در زمینه تبلیغات اونهم تبلیغات تلویزیونی دارم در خصوص آنچه مدیر شرکت ویتانا در زمینه های تولید و بازاریابی و …. بایستی انجام بدهند نمی توانم نظر بدم اما در زمینه تصمیم گیری در خصوص تیزر تبلیغاتی محصول چنانچه بخواهم درجایگاه مدیرتبلیغات شرکت تصمیم بگیرم نکاتی رو بعنوان پیشنهاد بعرض میرسانم :
  نام برند یک نام منحصر بفرد و زیبا ست و حسی رو به انسانها منتقل می کنه که با گذر زمان از ارزش آن کاسته نمیشه و اینکه در بین تمام انسانها با هر نژاد و سلیقه و مذهب و …. نماد مهر و عشق و زیبایی است.پس به هیچ وجه نام محصول رو تغییر نمی دادم .
  از سوی دیگر سعی می کردم با به تصویر کشیدن این احساسات (عشق مادر به فرزند ) در تیزرها از جاذبه احساسی به بهترین نحو استفاده کنم .
  در خصوص نماد یا لوگوی مادر و فرزند که تداعی کننده مجسمه حضرت مریم (ع) و مسیح (ع) در کلیسا هاست و اگر هم به سبقه تاریخی این نماد برگردیم نماد اساطیر مصر باستان و الهه های آنان است ، را حذف می کردم و از لوگو یی با استفاده از نام برند و یا تصویر کودکی زیبا و جذاب استفاده می کردم (البته اگر بازار هدف من نوباوه هایی باشند که از این محصول بعنوان غذای کمکی استفاده می کنند)
  با عنایت به اینکه در تحریم هستیم و امکان استفاده از غذاهای کمکی (برندهای خارحی ) برای همه اقشار مهیا نیست موقعیت گذاری محصول در تیزرهای تبلیغاتی خود را بر اساس در دسترس بودن ، قیمت ارزان محصول و از همه مهمتر مقوی بودن آن متمرکز می کردم.
  سعی می کردم از تمام المانها و نماد هایی در تیزرهایم استفاده کنم تا احساساتی که بین مخاطب با مادران و یا فرزندانشان وجود دارد را برانگیخته کنم و بدین وسیله حس خوبی رو به مخاطب انتقال بدم (البته روی سناریو و استوری بردها تست بازخورد می گرفتم سپس اقدام به تولید می کردم )
  احیای برند قدیمی که در دوره گذشته بسیار موفق عمل کرده کار بسیار پیچیده و حساسی است بنابراین حتما از مشاورین ارتباطات و جامعه شناس هم در گروه مشاورین تبلیغاتی ام استفاده می کردم چرا که مشتریان امروز با سی سال پیش از نظر فرهنگی اقتصادی و … متفاوت هستند و این دسته از متخصصان با توجه به پژوهش هایشان می توانند در تنظیم پیامی که تبلغات به مخاطب انتقال می دهد کمک شایانی می توانند انجام دهند.

  البته چنانچه دوستان بخواهند شیوه های تبلیغات پنهان را هم در باره این محصول بعرض می رسانم

 6. سلام. من اگر جای مدیر بودم یک آگهی تبلیغاتی که یادآور بیسکوییت مادر چند ده سال پیش بود را میساختم و تنها در انتهای آگهی از طرح بندی جدید استفاده میکردم. ما ایرانی ها بسیار احساساتی هستیم و همیشه دوست داریم با خاطرات خوب و حتی بد گذشته زندگی کنیم. وارد شدن از دریچه احساسی به نظر من میتونه بیسکوییت مادر رو وارد یک رقابت تنگاتنگ با دیگر بیسکوییت ها بکنه

 7. با سلام

  به نظر من ، بهترین راه برای بیسکویت مادر ، پخش به وسیله نتورک مارکتینگ است !!! بله درست شنیدید !

  بعد از گذشته تلخ سواستفاده از نتورک مارکتینگ ، شاهد شوکوفایی آن در ایران هستیم ، در سال 1388 ، وزارت صنعت معدن تجارت و وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی با همکاری مجلس شورای اسلامی برای نتورک مارکتینگ صحیح و سالم اقدام به قانون گذاری کردند. و هم اکنون 8 شرکت مجوز فعالیت دارند.

  توضیح مختصر که چرا نتورک مارکتینگ می تونه برای بیسکویت مادر مفید باشه :

  نتورک مارکتینگ صحیح ، پورسانت های بازاریابان رو از محل حذف واسه ها تامین می کنه ، یعنی اینکه کالایی که در کارخانه تولید می شه رو مستقیم به دست مصرف کننده می رسونه و دلالان رو از میان بر می داره.
  خوب یکی از هزینه هایی که شرکت های تولیدی از آن رهایی پیدا می کنند و هزینه خیلی زیادی هم هست ، هزینه تبلیغات هست و همچنین هزینه پخش .
  از اونجایی که در نتورک مارکتینگ تبلیغات به صورت مشتری راضی و نفر به نفر است (بازاریابان هم برای همین دارن پورسانت میگیرن) ، اثر بخشی بیشتری داره و دیگه نیازی به تبلیغات تلویزیونی و غیره نیست .
  و در نظر بگیرید که دیگه نیازی به پخش در سرتاسر مغازه ها نیست ، چراکه بازاریابان شرکت های نتورک مارکتینگ ، کالای شما رو به اطرافیان خودشون معرفی می کنند و شما کافیست که کالای خودتون رو به شرکت بازاریابی شبکه بدید.

  و همه ما می دونیم که بیسکویت مادر و احتمالا دیگر محصولاتی وجود دارند که کیفیت خیلی عالی دارن ولی در بخش تبلیغات و یا پخش ضعیف هستند ، چی بهتر از این ؟؟؟؟؟
  احتمالا شاهد این بودید که کالایی رو دوست شما و یا یکی از نزدیکان استفاده کرده و به شما معرفی می کنه و شما هم بعد از استفاده از اون اون رو به دوستان و نزدیکان خودتون معرفی می کنید !!
  یا مثال بهتر از اون :
  توی فامیل احتمالا یه خاله ای داشتین که یه ظرفی رو خریده اون به مادر شما گفته و مادر شما به عروسش و همینطور ادامه پیدا کرده تا اینکه در عرض یه هفته کل فامیل شما از اون ظرف می خرن !!!

  هر سوالی در این زمینه داشتید لطفا به من ایمیل بزنید : ebrahimrb@live.com

   1. مجتبی ، من چرا باید بخوام تبلیغات کنم ؟ من چه احتیاجی دارم که شمای نوعی بیای برای من کار کنی ؟ من فقط نظرم رو بیان کردم

    و فقط برای اینکه بگم روش های جدید بازاریابی چی هست ، و اینکه اون دیدی که همه به نتورک مارکتینگ دارند رو عوض کنم این ها رو مطرح کردم

    بعدم ، از کی تا حالا کسی جایی تبلیغ می کنه و نه اسمی از شرکتش می بره و نه از اون حرف می زنه ؟

    شما به جای اینکه هرچیزی که به ذهنتون میاد رو مطرح کنید ، بهتره قبل از اون کمی فکر کنید !!

    و به جای انتقاد از دیگران خودتون رو اصلاح کنید …

 8. راستی یادم رفت بگم ، می تونید از طریق سایت http://networkmarketing.moc.gov.ir ، درباره قوانین نتورک مارکتینگ و اینکه شرایط شرکت نتورک مارکتینگی که می خواید در اون عضو شید چی باید باشه.

  برای اونهایی که وقت کمی دارن و شاید نتونن کلش رو مطالعه کنن من خلاصه اون رو مطرح می کنم :

  1- عضویت کاملا رایگان باید باشد
  2- دوره های آموزش باید رایگان باشد و در مکان هایی که مجوز دارند باید برگزار شوند.
  3- فروش کاملا اختیاری باید باشد و فروش اجباری سبب گرفتن اخطار می شود (اگه اخطار ادامه پیدا کنه مجوز لغو میشه)
  4- شرکت موظف است فقط طبق طرح پورسانت دهی که شرکت بازاریابی شبکه ای مجوز اون رو گرفته پورسانت ها رو پرداخت کنه و هر پرداخت خارج از طرح غیر قانونی است
  5- پورسانت ها فقط در ازای فروش کالا یا خدمات به بازاریاب پرداخت می شود (یعنی درصدی از فروش کل تیمتون رو میگیرید با توجه به طرح های پرداختی شرکت)

 9. من بعنوان یکی از مصرف کننده های اصلی و همیشگی بیسکویت مادر که از سال های ابتدایی زندگیم از این مکمل برای صبحانه استقاده می کردم و در حال حاضر هم بیسکویت مادر حتما در خرید هام حضور دارد و با توجه به مختصر اطلاعات وام گرفته از حوزه تحصیلیم این نظر را مینویسم . به امید استفاده مدیران ویتانا برای درخشش همیشگی و در اوج این محصولات .
  1. برای قرار گرفتن کالای قدیمی در سبد خرید جوانان و مادران امروز اولین قدم و کاربردی ترین اقدام شناخت مادران این نسل و آگاهی پیدا کردن از دغدغه ها ، نگرانی ها و البته خواسته ها و نیازهای آن ها در خصوص تغدیه ی مناسب برای کودکانشان می باشد وقتی شناخت کامل ایجاد شد اقدامات بعدی به اولویت بندی اجرا میشود و هم چنین برای جمع آوری این اطلاعات مراجعه به مهد های کودک پیشنهاد می گردد . و انجام نظرخواهی از مادران . بعد از بررسی و مطالعه مورد دوم را ارسال میکنم .
  من آماده ی همکاری برای شناخت مصرف کننده هستم در صورت نیاز .از دانسجویان دکتر محمودی

 10. خودتون ببینین چه بلایی سر صنعتمون اومده بعداز انقلاب
  مدیرای خوبی که دلسوز بودو نه تحصیلات الان رو داشتن هم بهترین محصول رو داشتن هم حقوق کارگر رو میشناختن الان این مدیرای الکی که نه علم دارن نه درک گند زدن به کل صنعت و زندگی کارگر و مردم

 11. سلام خدمت همه دوستان
  یادتون هست شرکت مینو به عنوان یکی از قدیمی ها با همین مشکلات تبلیغاتی و بازیابی جایگاه خود چه اقدامی انجام داد ؟
  منم وقتی که بچه بودم مینو رو می شناختم
  در دنیای اطلاعاتی امروز با حجم وسیع انتقال داده بپذیریم که ااین داده ها از نسل به نسل بعد نیز سریعتر از قبل انتقال می یابد و کافی است درگاه انتقال داده روشن شود . همین امروز نیز کودکان دیروز مادران این جامعه هستند و تبلیغات جدید با بسته بندی های زیبا و عجیب غریب نمی توانند حس آن دوران را برای مادران به وجود آورندو اگر کسیذاز نسل قبل بیسکویت مادر را ببیند مطمین باشید لحظه ای ایستاده و لبخندی همراه با اندوه به یاد قدیم خواهد زد. نمونهدشهد بر ادعا مدادهای سوسماری یا پاک کن های دو رنگ آبی و قرمز است. به نظر بنده فرض را باید بر این گذاشت که بیسکویت مادر هنوز در بسیاری از خانه ها به عنوان یک بیسکویت درجه یک و مناسب مصرف می شود و با کمک آنها باید بقیه خانواده ها را تحریک به مصرف کرد. در مورد مکمل غذایی بودن این نکته را باید اذعان کرد که امروزه تمامی محصولات مشابه دارای فرمولاسیون نسبتا یکسانی بوده و میتوانند مکمل غذایی بهتری باشند و این ادعا تازه باعث شکست بیسکویت مادر در جهان تجارت علمی امروز خواهد شد. باید موارد دیگری را برای موفقیت در نظر کرفت. مادر امروز انتظار دارد طعم همان محصول را با کیفیت بالاتر و تغییرات غذایی مناسب تجربه کند و دنبال بهانه برای رجعت است. رعایت عواملی که حس وفاداری در مشتریان را بر می انگیزد می تواند لااقل بازار قدیم را برگرداند. با افزایش کیفیت و تنوع محصولات و به روز شدن بسته بندی در چند مرحله و به آرامی نسل جدید را هم می تواند پوشش دهد. فراموش نکنیم ویتانا نسل قبل را در خاطرات تجاری خود دارد.
  با تشکر موفق باشید

 12. با سلام. فکر میکنم برگرداندن شکل و بسته بندی بیسکویت مادر به شکل اولیه آن نقش موثری درجذب و برقراری ارتباط دوباره مشتریان با این محصول نوستالژیک خواهد داشت. از طرفی با قرار دادن خدمات ویژه به بوفه های مدارس و قرار دادن حاشیه سود قابل توجه برایشان میتوان از طریق فروشگاه های مدارس کودکستانها و حتی دانشگاهها مسیری برای ارتباط با این محصول و سایر محصولات را قرار داد. ابداع یا تولید محصولی حدبد که یا اصلا در صنعت مواد غذایی وجود ندارد یا در کشور ما تولید نمیشود و ذکر عبارت اولین بار با ویتانا در تبلیغاتش میتواند گامی موثر در اوج گرفتن این برند قدیمی داشته باشد.
  استفاده از سوپر وایزر به منظور ارایه جوایز به خریداران به غیر از زمان پخش مستقیم و گفت و شنود با آنها به منظور جلب اعتماد و اخذ نظرات گام مهم دیگریست.
  من آماده همکاری در تمامی قسمتها به ویژه تبلیغات و بازاریابی میباشم.

 13. با سلام
  من از بچگی بیسکویت مادر دوست داشتم ولی به نظرم کیفیتش نسبت به سالهای قبل افت کرده و کمی سفت شده دیگه توی دهان به راحتی نرم نمیشه و اون بوی خوشمزه ی مهربون رو نداره شده.

 14. سلام بسیار از حفظ این برند ممنونم.خیلی خاطره انگیزه بیسکوییت مادر اما
  برسیم به سوال شما:
  اگر من مدیر بودم ابتدا طعم این بیسکوییت را به همان سابق برمیگردوندم اگر در جامعه تحقیق بشه همه از اسانس و افزودنی ها میگن و میگن قبلا فقط بیسکوییت ماد ربود که هیچ افزودنی خاصی نداشت .راستش مزه اش افتضاح شده از لحاظ تست پنل این بیسکوییت در دهان داغ نمیشه و راحت الهضم نیست
  -من اومدم برای خرید در کارخونه تعاونی کنار کارخونه در خلیج تهران .اگر من مدیر بودم برای مسئولین فروش کلاس های روابط عمومی میذاشتم و جوان تر ها رو انتخاب میکردم
  -برای مشتری ها که از راه دور به عشق خاطرات کودکیشون برای خرید به کارخونه من میومدن تولید همون روز را یا یک هفته بعد از تولید را در نظر میگرفتم
  -دنبال علت افت این برند میگشتم و این که چرا فقط ویتانا تو خاطراته و دیگه در سبد تغذیه بچه ها جایی نداره

  1. من مطمئن هستم اگر مدیران ویتانا به این بخش نظر داشته باشند حتما اطلاعات خوبی از برندشون بدست می اورند. نکات شما هم بسیار ارزنده بود.

 15. متاسفانه بعد انقلاب خیلی از برند های معتبر از بین رفتن و دیه سری برندای بی اسم و رسم اومدن جاشونو گرفتن واقعا که این جایگاه فعلی ما نیست و ما باید خیلی بالاتر از این حرفا بودیم که در مورد یک بیسکوییت نظر بدیم

 16. با توجه به بالا رفتن سطح سواد دانشگاهیی در اجتماع بهتره تبلیغ رو کیفیت فوکوس کنیم .مثلا مواد تشکیل دهنده بیسکوییت قبل از انقلاب رو با بعد از انقلاب قیاس کنیم و دلیل بی میلی ها رو ببینیم. الان دیگه بیسکویی مادر طعم اون موقع رو نمیده …

 17. سلام
  من قبل از بیان دیدگاهم ابتدا سایت شرکت ویتانا را بررسی کردم. از نظر من در دنیای امروز با تنوع و شگردهای مختلفی که در زمینه تبلیغات وجود دارد و همچنین به دلیل رغابت بالایی که بین محصولات مختلف وجود دارد اصلی ترین موضوع بازنگری در مواردی است که جامعه ی مخاطبان شما در اولین برخورد با آن مواجه هستند. به نظر من در اولین قدم شما باید برای سایت شرکت ویتانا و در مرحله بعد برای محصولات قدیمی از قبیل بیسکویت مادر طراحی و دیزاین جدیدی را در نظر بگیرید. و این طراحی باید از هر نظر موشکافانه و بی نظیر باشد چرا که اولین تغییر بعد از سالها مهم ترین و شاید آخرین فرصت بازگشت شما به عرصه رغابت باشد. پس این شانس را نباید به هیچ قیمتی از دست بدهید. این تغیر را با کمک بهترین متخصصان پیش ببرید و بعد از این مرحله ساخت تیزری عالی برای معرفی و تاکید بر این مطلب که حضور جدید شما با همان طعم گذشته های دور همراه است و البته باید تلاشی در زمینه کیفیت محصول نیز انجام شود. به نظر من در تمام این مراحل باید از مراکز برتر ایران برای مشاوره ساخت و طراحی استفاده کنید. چون من به جد معتقدم این فرصت مناسب ترین و مهم ترین فرصت شماست که نباید آن را از دست بدهید

 18. من اگر جای مدیر بودم اول طعم و کیفیت و ارزش غذایی محصولمو بالا میبردم چند روز پیش برا بچم خریدم اینقدر بدمزه بود که خودمم بدم اومد چه برسه به بچم با نوع قدیمیش زمین تا اسمون فرق داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *