میز نقد تبلیغات ایران // قسمت سوم // کمپین”ست بپوشید” نوین چرم” (بخش دوم و پایانی) // یک بحث جذاب درباره سلبریتی ها در تبلیغات و ... تصویری ببیند!

دوستان عزیز همان طور که پیش از این و در قسمت اول از برنامه تصویری “میز نقد تبلیغات” دیدید موضوع نقد تبلیغات را با نقد پروژه مگاپارس شروع کردیم. در ادامه با قسمت دوم و موضوع نوین چرم برنامه رو پیش بردیم (اینجا) که به دلیل طولانی شدن برنامه موضوع نوین چرم را قرار شد در دو قسمت به شما ارایه دهیم. امروز قسمت پایانی موضوع نوین چرم رو می تونید ببینید. در این قسمت در مورد استفاده از سلبریتی در تبلیغات و پیچیدگی های تصمیم در این حوزه بحث های خوبی مطرح شده و اطلاعات جذابی در مورد موفقیت استفاده از بهرام رادان در نوین چرم، نگاه ما را به این حوزه تحت تاثیر قرار خواهد داد.

۲۰۱۶-۰۶-۲۲_۲۲-۰۶-۵۵

با میهمانان و میزبانان این برنامه آشنا شوید.

۲۰۱۶-۰۶-۲۲_۲۲-۰۳-۰۳

نسخه تصویری این برنامه را می توانید حالا ببینید. (این برنامه صرفا به شکل تصویری ارایه می شود).

 

 در نسخه تصویری کل تبلیغات این پروژه به نمایش در آمده اما اگر می خواهید کمی دقیق تر ببینید در ادامه آنها را برای شما آورده ایم.

۲۰۱۶-۰۶-۲۲_۲۱-۵۱-۵۹

۲۰۱۶-۰۶-۲۲_۲۱-۵۲-۵۰

ما اعتقاد داریم جامعه بازاریابی و تبلیغات به ساخت چنین برنامه هایی نیاز دارد به خاطر همین ما برای آن وقت گذاشتیم، شما هم برای آن وقت بگذارید. در ضمن شرکتهای تبلیغاتی و کارفرمایانی (سفارش دهندگان) که علاقه مند هستند تا پروژه های تبلیغاتیشان به این سبک و سیاق نقد شود می توانند به ما ایمیل بزنند.

 

۰۹۱۲۶۵۰۸۳۷۱

 

در انتها جا داره از تلاشهای آقای آرش سلطانعلی به خاطر در اختیار قراردادن فضای مناسب برای ضبط برنامه تشکر کنیم. آرش سلطانعلی و مدرسه تبلیغات ایده قطعا یکی از معدود پایگاه های آموزش تبلیغات در کشور هستند که برایشان آرزوی موفقیت داریم.

 

۲۰۱۶-۰۶-۲۲_۲۲-۱۰-۰۴

 

همچنین از خانم دکتر سارا ندافی متخصص پرسونال برندینگ و شاهرخ داورنیا مدیر تبلیغات برند نوین چرم به خاطر حضور در این برنامه تشکر می کنیم. منتظر قسمت هایبعدی میز نقد تبلیغات با موضوعات دیگر باشید. 

۲۰۱۶-۰۶-۲۷_۲۰-۴۴-۱۱


31 thoughts on “میز نقد تبلیغات ایران // قسمت سوم // کمپین”ست بپوشید” نوین چرم” (بخش دوم و پایانی) // یک بحث جذاب درباره سلبریتی ها در تبلیغات و ... تصویری ببیند!”

 1. برنامه خوبی بود. دستتون درد نکنه. در مورد سلبریتی به نظرم خانم ندافی خیلی هنری نگاه می کنه در حالی که برند به دنبال سود اوری است. به نظرم انتخاب رادان و منافع اقتصادی که برای برند نوین چرم داشت قشنگ مشخصه که برای نوین چرم آورده بیشتری داشته. رضا یزدانی یعنی یه بازار کوچک. بهرام رادان بازار زنانه رو هم تحت تاثیر قرار می ده که دوست داشتم بیشتر بهش می پرداختید. در ضمن بهرام رادان گروه زنان رو هم تحت تاثیر قرار می ده . کمتر نیاز به سلبریتی زن احساس می شه.

  1. خانم مهری این زاویه دید و تاثیر گذاری سلبریتی بر گروه بانوان به نظرم نکته ارزشمندی بود که من هم از شما یاد گرفتم . الان که تاکید کردید به گمانم نکته خوبی بود. راستی اگر قرار باشد از سلبریتی زن هم استفاده شود پیشنهاد شما کیست؟

 2. سلام و خسته نباشید خدمت همه دست اندرکاران
  دستمریزاد به خاطر این همه زحمت و همت
  صنعت تبلیغات ما به این برنامه ها نیاز داره. من به شخصه لذت بردم از بحث.
  به نظرم در مورد TOP در صنعت چرم اگر صحبت می شد دیگر نیازی به بحث بیشتر نبود. البته خود شما در جایی اشاره کردید که جدا شدن و دیده شدن در این بازر سخت بوده اما واقعا تصمیم درست و استفاده خوب از بهرام رادان در تبدیل نوین چرم به TOP خیلی موثر بوده.
  یه پیشنهاد هم دارم. ابتدای برنامه در مورد زمانبندی و مدیا پلن کمین بیشتر توضیح بدید تا مخاطب در جریان کار بیشتر قرار بگیره.

  1. ممنون جناب شریعتی. درود بر شما. خستگی مان در می رود با این نظرات.به پیشنهادتان برای برنامه بعدی فکر می کنیم. در مورد TOP OF MIND شدن برندها هم به نظرم تلویحا صحبت شد .شاید به اون شفافی مد نظر شما نبوده.

  1. دوست خوبم. این موضوع جز سیاست های کافه است. کافه بر مینای نظرات شما دوستان در ذیل هر یادداشت شکل می گیره. بحث و تبادل نظر در کانال تلگرام امکان پذیر نیست و در ان جا تولید محتوا به شکلی دیگر دنبال می شود.

 3. سلام و خسته نباشید.
  بنده با این نظر که آقای رادان روی مخاطبان خانم هم تاثیر گذاری دارند و اینکه ایشان انتخاب بهتری از رضا یزدانی بوده موافقم. اما با خانم دکتر هم بابت همسان نبودن شخصیت تصویری و روحی جناب رادان با متریال چرم هم موافقم. از نظر بنده در ابتدای امر رادان سود آوری خوبی برای نوین چرم داشته ولی با گذشت زمان این داستان کمرنگ شده و این موضوع دلایل زیادی میتونه داشته باشه که به نظرم با آوردن یه مدل خانم کنار ایشون راهکاری درست برای این مشکل نبوده است.

 4. متریال چرم یک روحیه کابویی و خشن و ناهنجار را میطلبد که با نوع ترکیب بندی داینامیک و رنگ بندی و زاویه دوربین میشود به این فضا نزدیک شد. با نگاهی به تبلیغات چاپی مارلبورو و انتخاب هوشمندانه ترکیب بندی ها میتوان آموخت چگونه حتی با وجود جناب رادان فضای تبلیغات ما مناسب متریال ما شود.
  سپاس
  الهام الیاسی
  گرافیست و دکتری پژوهش هنر

 5. با سلام و عرض خسته نباشید به جهت تهیه برنامه میز نقد تبلیغات. کار ارزشمندی است و قطعا به جامعه تبلیغات کشور کمک میکند.
  دو قسمت مربوط به نوین چرم را دیدم و نظر شخصی خودم را خدمتتان عرض میکنم:
  - شعار سِت بپوشید به اندازه کافی گیرایی و تاثیر بر مخاطب محصولات چرم را داشت و یکی از شعارهای خوب سالهای اخیر نوین چرم بود. در سوشال نیز اتفاقات بازاریابی خوبی توسط تیم نوین چرم شکل گرفت که امیدوارم در سایر کمپین ها نیز مستمر باشد.
  -در بخش دوم ،انتقاد جدی به انتخاب آقای رادان وارد نشد . از طرفی تصور شد تحقیقات علمی نیز پشت انتخاب آقای رادان نبوده.
  بحث سفرای برند ، حضور سلبریتی ها در تبلیغات، بحث گسترده ای است که شاید لازم داریم ،تحقیقات زیادی داشته باشیم تا با اصول اساسی آن جدی تر آشنا شویم. بعضی موارد در ایران، با انتخاب برخی چهره های مشهور، فروش را بالا میبریم اما به تصویر برند صدمه وارد میکنیم.
  / برای مجموعه خوب نوین چرم آرزوی موفقیت دارم.

 6. چرا شرکتی مثل نوین چرم که دارای محصولات رقابتی خاصی هم نیست تو این بازار تونسته خوب بمونه ولی شرکت هایی مثل مارال چرم و چرم مشهد با شروع انفجاری و جذب محبوبیت زیاد به یکباره افت چشم گیری کردند؟؟؟

  به نظر من به خاطر ۲ عامل ساده و بسیار مهم دیدگاه مشتری مداری و دیدگاه کیفیت مداری هستش! نظر شما چیه؟

 7. سلام
  واقعا خوب بود. بحث ها تو این قسمت بهتر پیش رفت و نتیجه گیری بهتر صورت گرفت. بالاخره بین این همه بحث ها در فضای مجازی اینکه یک گروه از زاویه دید ریالی و نه فقط هنری به قضیه نگاه کرد جای تشکر داره. هر گزینه دیگری می تونست برای نوین چرم کم و بیش موثر باشه ولی انتخاب بهرام رادان با این شیوه به کار گیری به نظرم کاملا درست بوده. مسیری که اگر درسا در تبلیغاتش با این هزینه زیاد هم پیش می گرفت فطغا تاثیر بیشتری می داشت نه اینکه این کاراکتر سرد و بی روح رو در همه تبلیغاتش نشون بده.

 8. با عرض ادب و احترام خدمت همراهان
  و همچنین خسته نباشید به جناب محمدیان و جناب داورنیا عزیز

  ابتدا تشکر میکنم از از تیم کافه بازاریابی که با تولید این نوع برنامه ها ، شروع خوبی برای افزایش سطح دانش تبلیغات در ایران انجام می دهند.

  در مورد این ویدئو من چند صحبت دارم :
  - اول اینکه همان طور که در قسمت اول گفتم من بیشتر منتظر صحبت در مورد خود کمپین ست بپوشید بودم و بیشتر میخواستم عملکرد تیم تبلیغات نوین چرم را در مورد این کمپین ببینم ولی متاسفانه موضوع و صحبت ها اصلا به آن سمت و سو نرفت و متوجه نشدم که چه کارهایی به غیر از عکسی که برای بیلبورد تهیه شده ، انجام شده است ! و اگر فقط همان یک کار انجام شده ، آیا درست است که اسم را کمپین بگذاریم یا خیر ؟
  - دوم اینکه فکر نکنم الزامی وجود داشته باشد که بهرام رادان در مراسم های رسمی تعهدی به پوشیدن چرم داشته باشد ! مگر فوتبالیست هایی مانند مسی و رونالدو هنگام مراسم های رسمی و اهدای جوایز الزام به پوشیدن کفش های ورزشی آدیداس و نایک را دارند !

  تشکر میکنم از همگی دوستان
  امیدوارم با قدرت بیشتر به تهیه و نقد تبلیغات ادامه دهید تا به نتایج خوبی در کشور برسیم.
  ارادتمند - فهمانی

  1. جناب فهمانی دقایق ابتدایی قسمت اول (جلسه قبل) کامل لایه های رسانه ای کار را توضیح دادیم و خروجی ها را هم نمایش دادیم. ان شالله دفعه بعد سعی می کنیم کمی شفاف تر و مشخص تر به این موضوع توجه کنیم. در مورد بخش دوم و الزام مدیریت سلبریتی هم با شما موافقم.

 9. درود بر عزیزان و سروران کافه بازاریابی
  عرض تشکر دارم به خاطر این سلسله مناظرات ارزشمند که موجبات علم آموزی خوبی را برای همه من جمله حقیر مهیا می کنه .
  قبل از هر چیز عرض کنم که .............بله ؛ متاسفانه ما در ایران مشکل نوع شخصیت پردازی های سلبریتی هامون رو دارند.بیاید نگاهی کوتاه به چرم پوشان خاص و سلبریتی هایی با این کاراکتر بیاندازیم :
  ۱- Michael Jacckson و ژاکت های قرمز نوستالژیکش
  ۲- Hugh Jackman دوست داشتنی و شخصیت فیکس چرم پوشش ، باز هم در فیلم و هم در زندگی شخصی
  ۳- Brad pitt و ژاکت های قرمزش و قهوه ای سوخته اش که باز هم در زندگی شخصیش هست و هم در فیلم ها و معروفترینشون هم که ژاکت قرمزش در Fight cliub
  ۴-Harrison Ford و نقش های نوستالژیکش در Indiana jones
  ۵- Vin diesel و نقش های ماندگارش در سری های Fast & Furious
  و در بازار زنان هم :
  ۱- Angelina jolie در سری Tomb raider و باز هم زندگی شخصی اش
  ۲-Madonna و تمرکز بالاش به روی دستکش های چرمی که رکنی از اجزای سبک خاص خودش هستند
  ۳-به تازگی برجسته سازی فرهنگ مصرف چرم توسط Rita ora که خیلی هم گل کرده
  اگر نگاهی به این افراد بندازیم دقیقا به اشاره درست شاهرخ عزیز می رسیم :
  شخصیت های ماجراجو ، رام ناشدنی ، هیجانی ، و............ که همانی است که از آن به عنوان leather bad boys یاد میشه که شاهرخ هم به خوبی بهش اشاره کرد . حالا سوال اینجاست که آیا ما از این نوع شخصیت ها در کشورمون داریم اصلا ؟
  انتخاب شهاب حسینی رو اصلا متناسب این مساله نمی دونم چون هیچ یک از ویژگی های بالا رو در نقش هاش نداره (با حفظ احترام به ایشون که در نوع خودشون بی نظیر هستند ) .
  گزینه هایی که می شد در ایران به اونها نیم نگاهی داشتی :
  رضا یزدانی بهترینش بود و هست ................ ولی خوب در اون زمان هنوز به این شهرت امروزش نرسیده بود .
  شاهرخ استخری با توجه به تطابق بیشتر با این ویژگی ها و تناسب بالاتر با بازارهدفی که شاهرخ عزیزم بهش اشاره فرمود .
  حسام نواب صفوی که خودش قبل از این هم خواسته و نا خواسته به سبک الویس پریزلی بخوای نخوای نزدیکه
  امین حیایی که خودش هم سبک زندگی اش می خوره و هم از این ویژگی ها برخوردار بوده ( بماند که اگر خودم بودم این کار رو نمی کردم )

  در مجموع چند نکته :
  الف) این نوع شخصیت در بین سلبریتی های ایران انتخاب بسیار بسیار محدودی هست ..........به نظرم جای داره که نوین چرم به دنبال پرورش چنین شخصیتی در فضای هنری کشور باشه .
  ب) با توجه به این انتخاب محدود ، انتخاب بهرام رادان رو با وجود انتقادات وارده بسیار درست می دونم ولی سهم حضور محصولات چرمی در زندگی شخصی رادان کمه و به نمیشه با این محدودیت ها حتی اون رو سفیر واقعی برند دونست .
  ج) در مورد سلبریتی زنانه ها تنها اندکی سرکار خانم ضیغمی در این حیطه بوده اند که باز این شرکت رو در محدودیت های وحشتناکی در تبلیغات قرار خواهد داد . (فکر می کنم که باز در این حیطه هم نیاز به پرورش چنین شخصیتی هست که اون هم هزار تا محدودیت داره )

  در نهایت ، کمال تشکر رو از کافه و مجتبی و شاهرخ عزیز و سرکار خانم دکتر ندافی داشته و دارم .

  1. درود بر دکتر مشایخی عزیز.
   خیلی نکات خوبی رو اشاره کردی. انتخاب رادان در این شرایط بهترین انتخابه. دکتر عزیز اجازه بده بگم که سایر پیشنهاداتت از جمله نواب صفوی و ... با رادان خیلی فاصله دارند. رضا یزدانی گزینه خوبی است اما واقعا سهم تثویری عیر قابل مقایسه ای با رادان داره. در مورد بازار زنان اما گزینه خوبی بود. سپاس.

   1. درود مجدد مجتبی عزیز ..........بحث اصلی هم همین محدود بودن شدید گزینه ها هست . من وقتی جدی به این مساله فکر کردم دیدم واقعا اگر خودم هم بودم بهرام رادان رو انتخاب می کردم ولی به مقدار در تصویر سازی بیشتر این هنرمند دوست داشتنی قدم بر می داشتم . و صد البته رضا یزدانی که در نوع خودش واقعا در کشور عزیزمون منحصر به فرده . و به قول خودت هم با فاصله زیادی شاید حسام نواب صفوی بیاد . ولی شاهرخ استخری بد نیست ها !!!!! فقط به قول خودت سهم تصویری و رسانه ای کمتری داره ! در ضمن اخلاقیات یک سلبریتی هم خیلی خیلی مهمه .........که الحمدلله هم بهرام رادان ، هم رضا یزدانی و هم شاهرخ استخری همگی جز با اخلاق ترین هنرمندهای عزیزمون هستند .

  2. شمارو ارجاع میدم به این ضرب المثل معروف که میگه:
   بازی با تاس خوب ساده هستش ولی بازی خوب با تاس بد هوشمندانه ، بزرگ و لذت بخش!!!

   برای مثال سینمای ما با تمامی محدودیت هایی که داره باید در حد کشور بمونه ! پس چرا در جشنواره های مطرحی مثل کن جایزه میگیره؟

   تمامی حرف های شما درست ولی هنر اینه که با تمامی این محدودیت ها از به اونها برسی!!!

   موفق باشید

 10. عرض سلام و ادب به دست اندرکاران وصاحبنظران کافه بازاریابی ،
  از ارائه این مناظره و مطالب دوستان متشکرم ، مثل همیشه مفید فایده است.

  باتوجه به فاکتورهایی که جناب داورنیا فرمودند ،طبعا آقای رادان گزینه مناسبی بوده، گو اینکه بشخصه در اوایل حضور ایشان در تبلیغات چرم نوین دیدنشان با پوشش چرم را یکجور وصله میدانستم اما درتبلیغات اخیر بنسبت بهتر دیده میشوند، شاید به خاطر طراحی و استایل صورتشان باشد که همخوان تر شده.

  در مورد آقای یزدانی: ایشان را نمیشه گزینه ایده آلی دانست تنها به این خاطر که استایل روزمره اشان کت یا کاپشن چرم است! یا عدم موافقت با حضور آقای رادان از این جهت که استایل همیشگی ایشون پارچه های رسمی یا کتان بنظرمیاد!

  میتوان گفت صحبت جناب مشایخی در خصوص ساخت و پرورش سلبرتی ها درسته!
  بنظرم مخاطبان، سلبرتی ها را از روی آثارشان تصور میکنند نه چیزی که واقعا هستند. اگر در طراحی پوشش فیلم هایی که آقای رادان بازی کردند از کت و استایل چرم استفاده می شد، مخاطب به راحتی با انتخاب ایشان برای تبلیغ پوشاک چرم رابطه برقرار میکرد.
  اسپانسر شدن تولیدکننده های ما در فیلمهای سینمایی و تلویزیونی خیلی ضعیف است، اگر هم چنین اتفاقی بیافتد به بدترین شکل وبصورت کلاژ خودشان را نشان میدهند.

  - سوال: نمیتوان در مفاد قرارداد همکاری تعهد پوشش سلبرتی از محصول در زندگی شخصی و روزمره اش گنجاند؟ (یکجور تعهد بدون اجبار)

  1. ممنون از شما به خاطر توجهتان به این میز نقد
   در مورد سوالتان در یک شرایط آرمانی می توان گفت با فرض اینکه چنین امری از سوی سلبریتی شدنی باشد بار مالی خاص خودش را می طلبد. تصمیمات در خلا گرفته نمی شود و همین مسال می تواند کیفیت تصمیم را تحت تاثیر قرار دهد. ولی قطغا همه شرکتها با محدودیتی همراه هستند.

 11. با اهدای سلام خدمت جناب آقای محمدیان بزرگوار و سایر حاضرین
  جناب محمدیان عزیز از شما باید اختصاصا سپاسگذاری کرد و برای تیم با ارزش کافه بازاریابی آرزوی موفقیت های روز افزون دارم.
  ابتدا اینکه فاصله زمانی بین دو بخش نوین چرم اندکی طولانی شد و بنده مجبور شدم هر دو قسمت را همزمان و از اول ببینم که هر چند کمی به نظر بد میرسید ولی در باطن باعث شد تا بحث را بهتر ببینم و نکات با ارزش آن را مجددا مرور کنم بنابراین در عین حال که انتقاد منفی از این مسئله دارم از طرفی هم سپاسگذار حضرتعالی هستم.
  بنده در باب انتخاب سلبریتی که بیشتر پیرامون آن بحث شد معتقد هستم که فرآیند سلبریتی هرچند دارای اصول خاص خود می باشد اما آن چیزی که در واقعیت این اصول را کارآمد می کند، شرایط محیطی برای انتخاب است. بازخرد فرآیندهایی که به نوعی پیشگامی می باشد همیشه پر از انتقاد بوده است و با هموار شدن مسیر برای افراد دنباله رو همیشه کیفیت فرآیند رو به بهبود بوده است و در مورد نوین چرم نیز به همیگونه است. شاید ایراداتی بیان شود ولی هیچکدام از ارزش تلاشها و جسارت تبلیغات نوین چرم نمی کاهد.
  در باب سلبریتی باید د دیدگاه را در نظر گرفت:
  ۱- محصول یا خدمت ما جزوی پذیرفته شده در فرهنگ مصرف کنندگان است
  ۲- محصول در حال ایجاد بستری مناسب برای همنشینی با فرهنگ عامه و زندگی روزمره مصرف کنندگن است.
  در دوره ای به خاطر دارم که چرم پوشی به شکلی عجیب بین مردم رواج پیدا کرده بود و علت آن هم ورود محصولات چرمی بود که به سوغات می آمد. مطمئنا خیلی ها به خاطر دارند اما این دوران نسیم گذرایی بود که از مسیر بدی هم به بوستان چرم پوشی وزیده بود و بعدها رو به خاموشی گذاشت. اگر فرهنگ عامه را در نظر بگیریم به نظرم درصد اندکی از جامعه چرم پوش هستند و بیشتر کتان دارای جایگاه ویژه ای بوده است که علت آن هم مشخص و واضح است. با در نظر گرفتن این موقعیت بنده بیشتر به حالت دوم نگاه می کنم و نوین چرم درتکاپوست تا بتواند چرم پوشی را بخشی از فرهنگ پوششی مردم تبدیل کند و البته برندهای دیگر چرم نیز به همین راه و مسلک می باشند. بنابراین اگر این شرایط را در نظر بگیریم اصول انتخاب سلبریتی کلا دچار تغییر می شود. انتخاب بیشتر حول عام پسند بودن سلبریتی و شهیر بودن آن است تا سبک زندگی وی. بنابراین انتخاب بهرام رادان بدون شک درست و به جا بوده است. برداشت من در همان اول کار با در نظر گرفتن سبک زندگی اطرافیانم اینگونه بود: بهرام رادان هم چرم پوش شد و به نوین چرمی ها پیوست. حالا طرفدارهاش از پوشیدن چرم واهمه نداشته باشند و لذت ببرند. اگر چرم پوشی یک عضوی عادی در روزمره ما بود مطمئنا وجود سبک زندگی منطبق با چرم تاثیر به سزایی داشت. و نکته آخر اگر نوین چرم برای من در سال چند دست لباس چرم بفرستد من از صمیم قلب خوشحال می شوم و بدون اینکه حرفی به من بزند بابت سپاسگذاری خواهم پوشید و در معرض نگاه نزدیکانم قرار خواهم گرفت . شما چطور . نمیپوشید؟ گاهی برای فرهنگ سازی لازم است تا صمیمانه رفتار کنیم و نیازی به فریاد زدن نداریم.
  ایام بکام

   1. سلام آقای دکتر محمدیان ارجمند
    بی شک یک گروه و یک جمع موفق مدیر و رهبری توانمند داشته است. کافه ای ها در گروهی با مدیریت صحیح و کارآمد کنار یکدیگر هستند.
    این ارتباط همراه با ارزش برای دیگران، نتیجه تلاشهای مدیران ارزشمند کافه است.

 12. با سلام.
  خدا قوت بابت این بخش که به نظرم یکی از جذابهای کافه هست و ممنون بابت اطلاعات خوب در این خصوص.
  به نظر من به عنوان یک مخاطب و بدون دانش کارشناسانه حرکت نوین چرم با آقای رادان حرکتی مثبت بوده هر چند که با نظر خانم دکتر ندافی موافق هستم که ایشون چرم پوش نیستند، اما در دوره ای که بیلبوردهای نوین چرم با آقای رادان در حال اکران بود به خاطر محدودیت در این نوع تبلیغ و استفاده از سلبریتی نسبت به موقعیت کنونی حرکت صعودی این برند نسبت به هم صنف های خودش بسیار قابل توجه بود و در اون زمان به جای آقای رادان حتی اگر شهاب حسینی یا محمدرضا گلزار یا ... بودند که با چرم و خصوصیات اون به نوعی همپوشانی که ذکر شد رو نداشتند، باز هم موفقیت مدنظر حاصل میشد. اما در حال حاضر و با توجه به زیاد شدن این نوع تبلیغات و استفاده از سلبریتی ها به نظر میاد باید به تمام ریزه کاری ها حتی در مورد اونچه که بهش اشاره کردید یعنی لایف استایل سلبریتی ها، که میتونه مخاطب رو بیشتر جذب کنه و حتی نظر موافق کارشناسان رو بیشتر به سمت برند بکشه، توجه شود.
  در کل ممنون بابت مباحث و اطلاعات مفیدی که ارائه میکنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *