چطور تولید محتوای اثربخش می کنند!

آدم جذابی است این “گری وی“. اهالی جدی فضای مجازی و سوشال مدیا احتمالا “گری وی” را با آن انرژی بالایش می شناسند. “گری وی” از بازیگران “صاحب مدل” فضای مجازی است. به شکلی ساده تولید محتوای اثربخش در فضای مجازی را تابع یک مدل ۶ بخشی می داند که سه بخش آن را در تصویر می بینید. مدل کارامد او شکلی ساده ای دارد.

مدل تولید محتوا گری وی

هرم تولید محتوای اثربخش از نگاه گری وی

*اول تولید یک محتوای بلند یک سخنرانی یک ساعته یا یک وبینار یا حتی یک سفرنامه تصویری و …

*دوم محتوای بلند را به محتواهای کوچک تبدیل کنید مثلا هایلایتها، بخشهای جذاب و حتی پشت صحنه ها را از ویدیوی بلند آماده کنید.

*سوم ویدیوها را در پلتفرم های مختلف منتشر کنید.

*چهارم نظرات را خوب رصد کنید.

*پنجم از پاسخ دادن به نظرات مخاطبان و یا از خود نظرات محتوای مجدد بسازید.

*ششم حالا تعامل با نظرات را باز منتشر کنید.

.

این مدل جمع و جوری می تواند برای تولیدکندندگان فردی محتوا خیلی مثبت باشد. “گری وینرچاک” با نام اختصاری گری وی،کارآفرین، نویسنده، سخنران و شخصیت اینترنتی بلاروسی-آمریکایی است. وینرچاک ابتدا به عنوان منتقد شراب شناخته می‌شد اما اکنون او بیشتر با کارهایش در زمینه بازاریابی دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی شناخته می‌شود. که او مجری یکی از بهترین پادکست‌های روزانه کارآفرینی به نام #AskGrayVee است و با سمینارها و ویدیوهایش به میلیون‌ها نفر کمک کرده است.

او همچنین با نوشتن چند کتاب در سال‌های گذشته به یکی از برجسته‌ترین نویسنده‌های حوزه‌ی کارآفرینی تبدیل شده است. همه‌ی کتاب‌های او در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز و وب‌سایت آمازون قرار گرفته‌اند. اما یکی از مهم‌ترین کتاب های گری وی، کتاب شکست دادن یا Crushing It است با یک جمله از کتاب او این بخش رو تموم می کنم. “کاری رو که دوست نداری اصلا انجامش نده، و فقط کاری را انجام بده که عاشقش هستی، مهم نیست دیگران راجع‌بهش چی میگن”


One thought on “چطور تولید محتوای اثربخش می کنند!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *