نتایج نظرسنجی کافه بازاریابی درباره تغییر سردر کفش ملی

نظرسنجی های کافه بازاریابی در اینستاگرام به بخش جذاب این روزهای کافه بازاریابی تبدیل شده. در هفته گذشته "نظر شما در مورد تغییر سردر فروشگاههای کفش ملی" پرسیده بودیم که مشارکت بالای شما بخش نظرات را تبدیل به یک کلاس درس کرد. به عنوان یک جمع بندی مختصر بد ندیدیم که گزارشی از این نظرسنجی های را برای شما در کانال تلگرام هم ارایه کنیم. (در هفته های آینده با #نظرسنجی های کافه بازاریابی همراه شوید. نتایج نظرسنجی ها را دقیق منتشر خواهیم کرد.)

🔻"تعداد مشارکت کننده": بیش ۱۰۰ نظر ثبت شده است

🔻"نوع نظرسنجی": ثبت کامنت

🔻"نتیجه": با کنار گذاشتن برخی از نظرات که به ضرورت تغییر و الزامات آن پرداخته بودند (که در نوع خود درست است اما پاسخ سوال ما نبود) بررسی ها نشان می دهد که ۶۵ درصد از نظردهندگان این تغییر را به لحاظ بصری جذاب ارزیابی نکرده اند و ۳۵ درصد این تغییر را پسندیده اند. لازم است متذکر می شویم که پاسخگویی آقای #جمشاسب به عنوان مشاور اجرای پروژه ری برندینگ کفش ملی در بخش نظرات توانست جذابیت خوبی به این بخش بدهد.

🔻 "برخی از نظرات قابل تامل":

adabiyate_tabligh

📍📍"با ورود به فروشگاه کفش ملی ، تغییرات به سمت نو شدن بنظر میرسه و بنظرم این تغییر سردر هم مفید باشه بشرطی که با تبلیغات شکل قدیمی رو که در ذهنها حک شده رو بسوی این طرح جدید هدایت کنن ...

mehrdadrafizade

📍📍... تغییر لوگو زمانی که یک برند در زمان اوفول به سر میبرد شاید تولدی دیگه ای براش محسوب بشه و مخاطب رو به فکر ببره که آیا چه تغییری در روند تولید و عرضه محصول داشته. ولی درمورد کفش ملی لوگوی قدیمی بهتر از لوگوی جدید بوده(از نظر طراحی) ولی تو مخاطب تاثیر به ظاهر مثبتی ارائه خواهد داد.

mandanainred

📍📍نمی دونم مبنای این تصمیم و تغییرات چی بوده و تحقیقات بازار چی گفته... ولی برای من که با این لوگو و هویت خاطره های بسیار خوب دارم و جزئی و هویت کفش ملی شاید بخشی از هویت خودم باشه یا حداقل خاطرات خوب دوران کودکی، این تغییر مثل قتل برند محبوبم بود. اصولن هم فکر می کنم برندهای قدیمی خیلی با احتیاط باید هویت بصری رو تغییر بدن چون خیلی وقت ها همون قدیمی بودن اعتبار و اعتماد میاره و به مخاطب می گه من خیلی وقته توی این کار هستم و کارمو بلدم! البته کفش ملی مثل خیلی از برندهای خوب دیگه سال های گپ کاری داشت و یه جورایی بود اما نبود، پس چند نسل باهاش آشنایی و ارتباطی چندانی ندارن و حالا که می خواد با این نسل ها ارتباط برقرار کنه این هویت جذابیت بصری چندانی فکر نمی کنم برای جوون های امروزی داشته باشه. بعید نمی دونم که هم علاقمندان قدیمی مثل من رو رنجونده باشه هم در جذب نسل جوون چندان موفق نباشه.

saravalimirza

📍📍لوگوی قبلی هیچ تداعی از ملی بودن تداشت بخصوص انتخاب فیل که نه خیوان بومی کشور ماست و نه هیچ نماد فرهنگی دیگه ای رو متصور نمی شد بود باهاش، فقط یه خس نوستالژیک بود شاید و اون هم تداعی کیفیت پایین محصولات کفش ملی بود و نا زیبا بودن اونها، امیدوارم با این تغییر لگو تغییر نگرش مدیریتی در این برتد نام آشنا ایجاد بشه و بتونه از فرصتهاش برای ارائه محصولات و خدمات بهتر و بیشتر استفاده کنه
mehdi.farbehi

📍📍به نظرم نوستالژی تنها دارایی باقی مانده کفش ملی بود که ظاهرا با موفقیت اون رو هم از دست خواهند داد؛ این کار کفش ملی رو مقایسه کنید با کار میهن در استفاده از تبلیغ محبوب قدیمیشون در کارهای جدید.
shahrzad.shirazi3300

📍📍در ریدیزاین یک برند نباید تغییرات اساسی به چشم بیاد باید از لحاظ دیداری ذهن بیننده رو به همون خصوصیت های قبلی بازتاب بده،نه اینکه کار از بیخ و بن جدید باشه این کاملا اون برند رو نابود میکنه.

farnoud_trips

📍📍برای یک برند قدیمی تغییر صد در صد طرح پیشنهاد نمیشه و بهتر بود همون طرح قدیمی بازطراحی و بهینه بشه که هم اصالت حفظ بشه و هم بشه تغییر در ساختار سازمانی رو توی طرح جدید نشون داد، طرح جدید فاقد احساسه و از لحاظ طرذحی یه کار یکی دو ساعته هست که به شرکت هیچ کمکی نمیکنه. با عرض پوزش چون نظر خواهی کردین منم نظرمو نوشتم.

در هفته های آینده با #نظرسنجی های کافه بازاریابی همراه شوید. نتایج نظرسنجی ها را دقیق منتشر خواهیم کرد.


2 thoughts on “نتایج نظرسنجی کافه بازاریابی درباره تغییر سردر کفش ملی”

 1. با سلام و یاد خدایی که در همین نزدیکی است
  شروع خوبی بود ...اما نیجه مطلوبی نداشت!
  بدیهی است ، کفش ملی با قدمت نزدیک به ۶۰ سال زمانی پا به عرصه فروشگاههای زنجیره ای فروش کفش گذاشت که رقبای زیادی در این عرصه حضور نداشتند.
  تنها می توان از کفش بلا و کفش وین نام برد که در طول زمان دچار روزمرگی شدند و در نتیجه از قافله رقابت با برندهای نوظهور خارجی و ایرانی بازماندند.به خصوص که این روزها کفش های چینی هم در صف رقیبان دیده می شوند.
  آری نشان و خط نوشته کفش ملی شاید نیاز به طراوت و به روز بودن داشت. اما سردر های بی رنگ و روی این روزهای کفش ملی ، نشانی از رونق بازار و جبران شکست تجاری آن را نمی دهد.
  چون تنها با تغییر نشان و خط نوشته نمی توان هویت بصری یک برند را ارتقا داد. بلکه باید در کنار تغییر هویت بصری ، ابتدا خط مشی تجاری ، تنوع و طراحی محصولات ، نحوه عرضه و فروش کفش و ارتباط با مخاطب باید با بازار هماهنگ شود .
  پس باید جان تازه ای در برند کفش ملی بوجود آید ، هویت برند ، هویت سازمانی ، هویت کلامی و ... در راستای اهداف بازاریابی به کار گرفته شود تا در پایان برنامه یکپارچه و جامع بازاریابی به نتایج از پیش تعیین شده دست یابد.
  رستم ایران نژاد

  1. با سلام و درود
   بسیار با نظر جناب ایران نژاد موافقم
   من بسیار معتقدم که در ایران و در این حوزه یعنی ری برند کردن و بخصوص در قسمت عناصر بصری برند دارای فقر بسیار زیادی هستیم که بیشتر ناشی از عدم دانش مدیریتی کارشناسان هنری ما از یک سو و ورود مدیران و کارشناسان بازاریابی و فروش در حوزه های بصری و هنری بدون داشتن تجارب پرکتیکال بخصوص در حوزه عناصر بصری برند می باشد.
   و پیشنهاد من تعامل بیشتر این دو گروه در جهت توسعه برندهای کشور عزیزمان است.
   با تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *