کمپین “ما در یک آینه” برند سینره

کمپین شرکت طبیعت زنده با برند سینره، // تاریخ برگزاری: ۳۰-۱۰ دی ماه ۱۴۰۲ //  ایده پردازی: واحد بازاریابی برند سینره // ساخت ویدئو: کانون ایران نوین

با حضور سپیده توکلی (قهرمان پرش ارتفاع ایران و آسیا) به همراه مادر در ویدئو. شرکت طبیعت زنده با برند سینره، سالیان سال است که در بازار آرایشی و بهداشتی ایران حضوری گسترده دارد و همواره مورد اعتماد مصرف‌کنندگان بوده است و در صدر لیست محصولات باکیفیت ایرانی بوده است.

به مناسبت روز مادر امسال و با هدف ایجاد ارتباط و جذب قشر جوان به برند سینره، کمپینی با هدف ایجاد ارتباط نسل جوان با این برند، با مضمون مادر و دختر توسط این شرکت اجرا شد.

ایده اصلی کمپین بر این مساله استوار بود که اولین و تأثیر‌گذارترین زن در زندگی هر دختر، مادر اوست؛ مادران نقش به‌سزایی در باور مفهوم زنانگی، توانایی‌ها و پتانسیل‌های فردی دختران خود دارند و بی‌شک شخصیت و اعتماد به نفس هر دختر از ارتباط او با مادرش تأثیر گرفته است.

از طرفی در دوران جوانیِ دختران و میانسالی مادران این ارتباط و تاثیرگذاری از سمت مادر به سمت دختر، چرخش پیدا می‌کند و مادران برای همراهی با زمانه از دختران جوان خود تأثیر می‌پذیرند.

این مفهوم تاثیرپذیری از یکدیگر با المان آینه همراه شده بود از این جهت که آینه همه ویژگی‌های افراد را چه خوب و چه بد در برابرش قرار می‌دهد اما شخص را قضاوت نمی‌کند و از سمت دیگر انگار مادر و دختر انعکاس یکدیگر در آینده هستند و به نوعی یک نفرند.

در ویدئوی اصلی این کمپین، سپیده توکلی به همراه مادرش حضور داشته است.

سپیده توکلی نیک، ورزشکار دو ‌و میدانی است که رکورددار رشته‌های هفت‌گانه، پنج‌گانه و پرش ارتفاع ایران است. علاوه بر این او توانسته تحصیلات دانشگاهی خود را تا مقطع دکترای مدیریت ورزشی ادامه دهد. بانوی پرنده ایران، در سال ۲۰۱۸ موفق به کسب مقام  قهرمانی آسیا در رقابت های پنج‌گانه و نایب قهرمان در رشته پرش ارتفاع شد.

سپیده عزیز که تمامی موفقیت‌هایش را مرهون مادرش می‌داند، با اشتیاق زیاد این همکاری را پذیرفته است تا به این شکل از زنی که هویت، قدرت و موفقیتش را مرهون اوست، تشکر کند.

ایده‌پردازی این ویدئو را واحد دیجیتال شرکت طبیعت زنده انجام د اده است و بر اساس سناریوی برند سینره، کانون ایران نوین، ساخت ویدئو را انجام است.

ویدئو مناسب بستر دیجیتال و با هدف جذب مخاطب در زمان کوتاه ساخته شده و در عین حال توانسته است تا ارتباط بین مادر و دختر و تاثیر مادر در قهرمانی سپیده را به نمایش بگذارد. در انتها نیز، صدایی به ما یادآوری می‌کند که مادر و دختر هر دو از هم قدرت می‌گیرند.

پوستر کمپین هم در تناسب با ویدئو، فرم آینه را حفظ کرده و نیمی از صورت سپیده توکلی در جلوی تصویر که نسل امروز است و نیمی از صورت مادر که نقش حامی و حضور همیشگی در پس‌زمینه زندگی دختر را دارد، به نمایش گذاشته است.

تم رنگی روشن (سفید و طلایی) استفاده شده در کمپین که هم در پوستر و هم در نمای پست‌های طول کمپین، در شبکه‌های اجتماعی سینره رعایت شده است، نشان پاکی، آرامش، صداقت و امید به آینده دارد.

در طی کمپین از کاربران اینستاگرام دنبال کننده صفحه سینره درخواست شد تا تصویر خودشان به همراه مادرشان و جمله‌ای از مادر که همیشه به آنها قدرت می‌داده به همراه هشتگ کمین (#مادریک_آینه) به اشتراک بگذارند.

استقبال از این دعوت بسیار زیاد بود و صدها نفر تصاویر دو نفره با مادرشان را به همراه رمز قدرتشان از مادر استوری کردند. جالب اینجاست که هرچند سینره شرطی برای شکل و شمایل عکس قرار نداده بود، کاربران به پیروی از عکس سپیده و مادرش، عکسی مشابه همان که نصف صورت خودشان و نصف صورت مادرشان بود، ارسال کردند.

در انتهای کمپین هم به قید قرعه، بسته‌هایی از محصولات سینره به شرکت‌کنندگان کمپین هدیه شد.

باید دید که در ادامه، آیا سینره قصد دارد تا این مفهوم را با توجه به محصولات تخصصی مراقبت پوستی‌اش که برای دو رنج سنی بالای چهل سال و پایین چهل سال طراحی شده است، در تبلیغات حفظ کند یا نه!


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *