گزارش کامل از رویداد چهارم کافه مارکتینگ /// انتخاب دوست داشتنی ترین برند ایران

یک بار دیگر افتخار داشتیم که در مجموعه کافه مارکتینگ یک رویداد بزرگ را برگزار کنیم. این بار تجربه جذاب رویداد انتخاب دوست داشتنی ترین برند ایران به انتخاب همراهان کافه مارکتینگ. با رویکردی ویژه. اینکه برندها را طبقه بندی نکردیم و از هر صنف نماینده قرار ندادیم. مساله ای که بیشترین سوال را هم برای مخاطبان به وجود آورد. ما تلاشمان این بود که به موضوع به شیوه ای چالشی تر وارد شویم. یک هواپیما قرار است دوست داشتنی ترین برندهای تجاری ایران را سوار کند و به جزیره برندهای دوست داشتنی ببرد. این ۳۲ برند با پیشنهاد اولیه خودِ شما و در نهایت با انتخاب هیات انتخاب کافه مارکتینگ در جدول رقابت چیده شد. رقابتی که قرار بود نشان دهد کدام برند باید روی صندلی شماره یک بنشیند. چیز پیچیده ای نیست. می شود در یک روز بانک سامان را با دلپذیر مقایسه کرد که ببینیم کدام برای مخاطب جذاب تر است. طبیعی است که برندهایی توان برتری خواهند داشت که احتمالا ریشه در نوستالژی ما دارند، معروف تر هستند و مردم بیشتر با آنها سر و کار دارند.

طبق روال همیشه، در گام اول در سه مرحله از شما درباره دوست داشتنی ترین برندها پرسیدیم. بیش از ۱۵۰ برند وارد سبد اولیه شد. پرتکرارترین آنها و بررسی کیفی آنها توسط هیات انتخاب کافه مارکتینگ نهایتا ۳۲ کاندید را وارد بخش رقابت کرد. ما معتقدیم صِرف حضور این ۳۲ برند در این رقابت دستاوردی بزرگ بر هر کدام بوده است. در انتخاب همین ۳۲ برند هم با چالش هایی همراه بودیم و طبیعی بود که حداقل ۱۰ برند دیگر شایسته حضور در این رقابت بودند ولی محدودیتهای جدول اجازه نداد.

طی ۴۰ روز رقابت با انتخاب شما در پیج اینستاگرام کافه مارکتینگ نهایتاً دو برند مینو و مای لیدی به فینال این رقابتها رسیدند. رقابت طبق روال برای ۲۴ ساعت باز شد و رقابت شانه به شانه این دو برند بسیار جذاب بود. نهایتا با حذف آرای باطله، فاصله دو برند اون قدر کم بود که هیات داوری کافه مارکتینگ تصمیم گرفت هر دو برند را به عنوان دوست داشتنی ترین برند ایران در سال ۱۴۰۲ معرفی کند. یک برند “مینو” که ریشه در نوستالژی ما دارد و پیش بینی هم می شد که بر این جایگاه تکیه بزند و برند دیگر “مای لیدی” که بازیگر تازه بازار برای محصول “سخت فروش” است که نشان داد، حمایت جامعه مصرف کننده خود را پشت سر خود دارد.

هر سال و در هر رقابت فقط یک حامی مالی و نه بیشتر را کنار خود خواهیم داشت. امسال و در این رویداد مجموعه “صباویژن” بزرگترین آژانسِ تبلیغاتِ آنلاینِ ایران را کنار خود به عنوان حامی مالی داشتیم که بر خود واجب می‌دانم از مدیران این برند تشکر ویژه داشته باشم.

چند نکته آماری

-در این رویداد (نظرسنجی) مجموعا بیش از ۹۵ هزار رای ثبت شد.

-بیشترین تعداد ثبت رای، متعلق به رقابت فینال بین مینو و مای لیدی بود که بیش از ۶ هزار رای ثبت شد.

-نزدیکترین رقابت هم بین ماهشام و دلپذیر بود که ماهشام با تعداد رای ناچیزی راهی مرحله بعد شد.

نهایت آنکه در کافه مارکتینگ اعتقاد داریم برگزاری چنین رویدادهایی می‌تواند به دست اندرکاران برندها دید بهتری از جایگاه برندشان در بازار بدهد. در پایان از همه شما عزیزان بابت همراهیتان در این پروژه تشکر می کنم.

جزییات رویداد اول کافه مارکتینگ با عنوان جذابترین همکاری برندها با سلبریتها در دهه نودِ تبلیغات ایران. (اینجا را ببینید)

جزییات رویداد دوم کافه مارکتینگ با عنوان محبوب ترین کاراکتر تبلیغاتی چهار دهه اخیر ایران (۱۳۶۰ تا ۱۴۰۰). (اینجا را ببینید)

جزییات رویداد سوم کافه مارکتینگ با عنوان جذابترین پروژه ریدیزاین سالهای اخیر ایران. (اینجا را ببینید)


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *