گفتگو // بررسی کمپین جدید نوین چرم با عنوان " ست بپوشید" در گفتگو با شاهرخ داورنیا

 

"آقای مهدی یوسفی فر" مدیرعامل برند نوین چرم در سالیان اخیر به حرکت تبلیغاتی نوین چرم رنگ و رویی خاص بخشیده و با پیاده‌سازی ایده‌ها خاص توانسته خود را از سایر برنده کمی جدا کند. ازجمله امسال. "سِت بپوشید" ... شعار کمپینی است که از ابتدای آبان امسال از نوین چرم در رسانه‌های مختلف شاهدیم. کمپینی که حرف محکمی رو به مخاطب می زنه و جنسش بیشتر از نوع مارکتینگ بوده.

novin learther

به همین بهانه مصاحبه‌ای رو ترتیب دادیم با آقای شاهرخ داورنیا مسئول تبلیغات برند نوین چرم که اتفاقاً از نویسنده‌های کافه بازاریابی هم هستند، تا بتونیم اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنیم. سؤال و بحث در مورد سبک تبلیغاتی نوین چرم بسیار زیاده اما در این مصاحبه بیشتر به موضوع کمپین ست بپوشید پرداختیم. در این گفتگو حرف های زیادی مطرح‌شده با این وجود در پیاده‌سازی آن از حاشیه پردازی پرهیز کردیم و مستقیم به موضوع پرداختیم.

 ۲۰۱۶-۰۱-۰۹_۰۰-۰۴-۲۶

کافه بازاریابی: بی‌مقدمه، اصلاً چرا "ست بپوشید"؟

شاهرخ داورنیا: چون حرفهای کافی برای گفتن داره. از مدتی قبل از شروع ماه آبان در نوین چرم قرار بود برنامه ای برای ماه‌های آبان، آذر و دی نوین چرم در نظر بگیریم. طی جلسات متعدد با حضور مشاوران و متخصصین نوین چرم داشتیم و بر اساس ایده پردازیها و جمع بندیها نتیجه بر این شد که باید سبد کالایی خریدار را گسترش بدیم و به عبارت بهتر، بر روی رفتار خرید مشتری، تأثیر محسوس و مستقیم بگذاریم. درنتیجه سبدهای کالایی تعریف شد که بشود در هنگام خرید جذابیت و پتانسیل لازم برای بیشتر خرید کردن ازلحاظ تعدادی و ریالی فراهم شود. طبیعتاً این سبد کالایی در طبقات قیمتی متفاوت و شامل ست های بانوان و آقایان می‌شود. یعنی شما می‌توانید یک کت چرمی نوین چرم را خریداری کنید و دو کالای ست دیگر شامل کمربند و کفش را با قیمت جذاب پایین‌تری از قیمت اصلیشون خریداری کنید.

۲۰۱۶-۰۱-۰۹_۰۰-۱۷-۴۷

کافه بازاریابی: برنامه تبلیغاتی برای موضوع چگونه بود؟

شاهرخ داورنیا: اول از همه شعار این کمپین برای ما هم بود. شعار باید مستقیم، قابل درک و برای توجیه سبد کالای این کمپین کافی می‌بود. ست بپوشید یکی از بهترین شعارهای ممکن برای این بحث بود. خصوصاً اینکه ست پوشیدن در خصوص کالای چرمی، یک استایل به حساب میاد و از طرف یاز لحاظ تولید محتوا و بازی با کمپین پتانسیل خوبی داشت. البته با توجه به حساسیت جذب مشتری و ... عبارت هدیه بگیرید هم به شعار اضافه شد اما خب خوشبختانه شعار ست بپوشید به خوبی جاشو در اذهان باز کرد. در ابتدای دی ماه با توجه به حساسیت مجوز برای طرح جدید تبلیغات محیطی که تصویر خانم هم داره اتفاق جالبی افتاد و ایراد به عبارت ست بپوشید وارد شد و قرار شد به فارسی برگردانده شود که وارد جزئیات نمی شم و فقط همین رو بگم که نزدیک‌ترین شعار رو ازلحاظ بصری طراحی کردیم که "یکدست بپوشید" بود. این هم از مسائلی است که در حین اجرای کار تبلیغات به وجود میاد.

کافه بازاریابی: حالا که بحث رسانه شد یه ذره از تصمیماترسانه ای و برنامه های رسانه ای تون برای این کمپین بگید؟

شاهرخ داورنیا: ما از رسانه های متعدد و متنوعی سعی کردیم استفاده کنیم که شامل بیلبوردهای محیطی تهران، حومه تهران و شهرستانهایی که در آنها فروشگاه داریم، روزنامه های تراز اول، مجله های معتبر، وب سایتهای با پتانسیل بالا و البته شبکه های اجتماعی. البته اینم بگم به دلیل معضلات بوجود اومده در وضعیت تبلیغات محیطی تهران متاسفانه حجم تبلیغات محیطیمون به شدت کاهش پیدا کرد. در تبلیغات نوین چرم حفظ یکپارچگی بین رسانه‌ها موضوع بسیار مهمیه برای ما به شکلی که حتی استیکر های روی دربهای شعب هم تصویری از بیلبوردهای در حال اکران رو نشون می دن این یکپارچگی به ما کمک میکنه تا بتونیم در این شلوغ تبلیغاتی، صدای رساتری داشته باشیم. البته از طرف دیگر هم باشگاه مشتریان بسیار قوی داریم که همیشه سعی میکنیم با تعامل برد-برد خدمات و مزیتهای بهتری برای اونها فراهم کنیم و بیشتر درگیرشون کنیم.

۲۰۱۶-۰۱-۰۹_۰۰-۱۸-۲۷

کافه بازاریابی: آیا این کمپین فقط محدود به پیام "ست بپوشید" بود؟

شاهرخ داورنیا: مطمئنا نه. ایستایی در بازاریابی و تبلیغات حکم مرگ رو داره. البته به دلیل وجود محدودیتهای زیاد که خیلی از اونها مربوط به محیط داخلی کشور می شوند، موانع زیادی بر سر راه برندهای پوشاک خصوصا برندهایی که هم برای آقایان و هم برای بانوان محصول و خدمات فراهم میکنه وجود دارد اما همیشه بهترین راهکار حرکت است. بنابراین ما هم در دل این کمپین چند کمپین کوچکتر که پایه و اساسشون همین ست بپوشید بود رو اجرا کردیم و نتایج قابل توجهی هم گرفتیم. کمپینها هم برای داخل باشگاه مشتریان بود و هم برای جذب مشتریان جدید به صورت جداگانه طراحی می شد. یکی از اونها هم کمپین روز دانشجو بود که با رسانه‌های دیجیتال پایه گذاری شده بود. اجرا خوب بود و میزان قابل توجهی مخاطب قابل شناسایی بوجود آورد که نزدیک به ۲۵% از اونها مشتری بالقوه نوین چرم شدند و ۵% به مشتری بالفعل تبدیل شدند و البته که درخواست برای تمدید کمپین هم زیاد بود.

کافه بازاریابی: و حرف آخر ...؟

شاهرخ داورنیا: حرف آخر یکی اینکه در پروسه فعالیتهای مارکتینگ و تبلیغات عوامل زیادی بر روی موفقیت تاثیر میگذارن از جمله مشاوران زبده برند در زمینه های مختلف، متخصصین درون سازمانی صاحب فکر و تجربه، هماهنگی در درون سازمان برای اجرای مناسب و البته قدرت ریسک پذیری، رهبری و مدیریت و اعتماد و تفیض اختیار صاحب برند به این عوامله. ما به دلیل وجود این موارد در نوین چرم توانستیم کمپین بلند مدت و موفقی داشته باشیم و دیگر اینکه تجربه کمپین ست بپوشید به من یکی برای چندمین بار ثابت کرد که اگر کمپین تبلیغاتی، برنامه، پلن یا هر چیزی که اسمش رو میگذاریم، ساده یا پیچیده، اگر پایه و اساسش مارکتینگ باشه یعنی هدف، پیام، برنامه ریزی، ارزیابی و نتیجه گرایی اش همه بر اساس مارکتینگ باشن، نتیجه ای به مراتب بهتر با ماندگاری بالاتر گرفته می شود و حتی کارهایی مثل اثرگذاری بر رفتار خرید مصرف کننده عملی خواهد بود.

کافه بازاریابی در پایان برای این برند ارزوی موفقیت دارد.


35 thoughts on “گفتگو // بررسی کمپین جدید نوین چرم با عنوان " ست بپوشید" در گفتگو با شاهرخ داورنیا”

 1. سلام
  خیلی خوشحالم از دیدن این مطلب و مجددا تبریک میگم به دوست خوبم آقای داورنیا بابت این کمپین و این شعار پرفکت! قبلا در این خصوص با ایشون صحبت کرده بودم و تنها ایرادی که به ذهن من رسید قسمت "هدیه بگیرید" بود! البته بودن یک مشوق در کنار کالای اصلی خیلی خوبه ولی شاید برای کالایی که (با توجه به قیمت های بالا مخصوصا در نوین چرم)، لوکس محسوب میشه، کمی توی ذوق میزد. اگه بخوام منصف باشم باید بگم که "هدیه بگیرید" مشوق خیلی خوبیه برای افرادی که پیش از این خریدار پوشاک چرم نبوده اند! در کل ارتباط خیلی خوبی باهاش برقرار کردم.
  در خصوص بیلبوردهای تبلیغاتی، سوالی که هنوز واسم حل نشده اینه که تا حالا ندیده بودم عکس یه مدل خانم روی تابلوهای محیطی بره! و آیا این موضوع از نظر من عجیب بوده یا کلا از نظر سازمانهای ذیربط که محتوای تبلیغات رو بررسی میکنن ایرادی بهش وارد نیست؟!

  1. سلام به حامد عزیز
   متشکرم از نظرات کارشناسانت. در خصوص سوالت باید بگم در تهران وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی نظارت کامل و سفت و سختی بر روی طرحهای اکران شده در فضاهای تبلغاتی داره. اتفاقا روی بیلبوردها این نظارت دو چندان هم هست. اما از طرفی هم ما سعی کردیم تمامی مواردی که مانع از به اکران درآمدن این طرح میشد را از میان برداریم و از طرف دیگر وزارت ارشاد مجوز لازمه را صادر کردند. البته بگم که کار مهمی بود این اتفاق اما خوشبختانه اجرایی شد. به هر حال برای برند نوین چرم و امثال آن که محصولاتشون هم برای بانوان هستش و هم آقایان، اینکه بتونن به این موارد هرچه بهتر اشاره کنن خیلی مهمه و البته تاثیرگذار

  1. سلام به جناب دکتر محمدیان عزیز
   متشکرم از شما. در خصوص سوالتون عرض کنم فروش اتفاق افتاده از زمانی که این کمپین اجرا شده برای مشتریان جدید نوین چرم بالای ۴۰% بوده. به عبارتی نزدیک به نیمی از خریدها از طرف خریداران جدید بوده به اضافه اینکه کمپین های خردی که برای بیرون باشگاه مشتریان طراحی شد مثل همون کمپین دانشجو فقط به منظور جذب مشتریان جدید بوده و اتفاقا موفقیت آمیز هم بوده.
   اما این موضوع مسئولیت ما خصوصا بخش CRM نوین چرم رو بیش از پیش میکنه چراکه باید این مشتریان جدید رو حفظ و نگهداری کنه

 2. سلام. وقتی در مورد این بیلبورد با چند نفر صحبت کردم بیشتر به این موضوع اشاره می کردند که نوین چرم به زن و شوهر هایی که کت های هم شکل می خرند جایزه می دهد، یعنی برداشتشان این بود که زوجها لباس هماهنگ بخرند و البته با توجه به اینکه لباس مانکن ها اصلا چنین خصوصیتی نداشت هیچ رقمه نمی توانستم بین شعار و این مفهوم ارتباط برقرار کنم و کلا دچار سردرگمی شده بودم. ولی چون برداشت عموم این بود فکر می کردم لابد من چشم بصیرت ندارم. حالا کمی به خودم امیدوار شدم...
  پ.ن: این ماجرا نقش شعار را برایم پررنگ تر کرد. و اینکه واقعا ما مردمی هستیم که هنوز سواد کلامیمان قوی تر از سواد بصریمان است.

  1. سلام به خانم بیدگلی
   مشتکرم از اینکه نظرتون رو مطرح کردید. اگر بخوام شفافتر با شما صحبت کنم باید بگم ما ترجیح میدادیم که مخاطب هرگونه خودش علاقه منده شعار رو پیش خودش تفسیر کنه اما بهش حس مثبتی از استایل ست پوشیدن بده که فیدبک ها حاکی از این بود که این اتفاق افتاده. اما خوشحال میشم که اگر بیشتر برام توضیح بدید که چه انتظاری از شعار داشتید و چه مقدار شعار انتظار شما رو برآورده کرد؟

   1. سلام و تشکر. متاسفانه من مشتری چرم و البسه چرمی نیستم واین بیلبورد هم به خاطر حضور خانم مانکن توجهم را جلب کرد. اما مشکلی که داشتم این بود که نمی توانستم بین شعار و تصویر، ارتباطی معنادار پیدا کنم. شعار" ست بپوشید" شعار خوبی است ولی تصویر برایم گنگ بود. چی را با چی ست کنم؟ چی را با کی ست کنم؟ 🙂 اینها چی شان ست است الان؟ و چون اشراف به محصولات نوین چرم نداشتم نمی توانستم درک کنم که ممکن است اشاره به اکسسوری و یا چیزهای دیگر باشد. خلاصه که بیلبورد چالش برانگیزی است که خود موفقیت بزرگی است. یه خصوص که دوستان و بینندگان هم از ظن خود معانی گوناگون برداشت می کنند. و بیشتر هم همان که این کمپین به خاطر ایام عروسی ها مخصوص زوج های جوان است. و فکر می کنم دلیلش هم این است که هرکس در ناخودآگاه فکر می کند که هر روز هنگام انتخاب لباس،" ست می پوشد" پس "ست پوشیدنی" که اینجا به آن اشاره شده باید حرکتی متفاوت از روزمرگی باشد. در هر صورت موفق باشید که قدم بزرگی برداشته اید.

 3. سلام
  آقای داورنیا قبل از اینکه بخوام راجع به کمپینتون صحبتی بکنم یه مسئله ای که در رابطه با نوین چرم مطرح هست وهم خودم وهم دوستانم برای خرید کردن باهاش مواجه هستیم این هست که محصولات نوین چرم دو دسته هستند یا محصولاتی که زیبایی خیلی خیلی کمی دارند و گروه دیگه محصولات محدودی که زیبا هستند اما فیمت خیلی بالایی دارن. در این صورت با وجودی که کمپین از همه نظر عالی بود اما من بعنوان مشتری وفتی وارد نوین چرم میشم . هیج محصول زیبایی نمی بینم که برای اون انگیزه ای برای خرید ست اون محصول و گرفتن تخفیف داشته باشم. از طرف دیگه وفتی میبینم قیمت بعضی از محصولاتش خیلی زیاد هست به خودم می گم چرا باید برای مثال ۷۰۰ هزار تومن بوت از نوین چرم بخرم؟ وقتی میتونم با همین قیمت و حتا در فصل تخفیف برندهای خارجی مثل کلارکس، ژئوکس و یا اکو بوت های خیلی شیک با قیمت مشابه یا کمتر بخرم که علاوه بر اینکه کفش ها از نظر ساختار مورد اعتمادم هستند، بعنوان یک برند مطرح در دنیا بهم حس خوبی می ده؟ بطور کلی میخوام بدونم مزیت برند نوین چرم چی هست که منه مشتری باید اونو به برندهای مطرح دنیا ترجیح بدم ؟
  از طرفی پوزیشنینگ این برند دقیقا چیه؟ همه ما می دونیم که در بین برندهای چرم داخلی درسا برند لوکس محسوب میشه. نوین چرم با توجه به محصولاتش برند لوکسی نیست اما از طرفی در تبلیغاتش با استفاده از بهرام رادان که خودش فرد لوکسی در صنعت سینما مطرح میشه به نظرم دچار تناقض هست.
  انتقاد دیگه اینکه نوین چرم رو ما با تبلیغاتش شناختیم اما حقیقتش یکنواختی بیلبوردها در استفاده از بهرام رادان خیلی بحث برانگیزه. که باید بهتون تبریک بگم که حداقل با اضافه کردن کپی خوب ست یپوشید و کمپین اون این مسئله رو کمرنگ تر کردید.
  در کل وقتی تبلیغات نوین چرم رو میبینم با توجه به هزینه ای که برای تبلیغات انجام میده و اینکه افراد حرفه ای رو در این زمینه در اختیار داره، به خودم می گم ای کاش این برند ایرانی با توانایی که می تونه داشته باشه در مطرح کردن صنعت چرم ایران یکمی ذوق بیشتری در طراحی و تولید محصولاتش به خرح بده.

  در رابطه با کمپین بعد از انتقادات زیادی که کردم 🙂 از اونجایی که می دونم برای برنامه ریزی و طراحی یک کمپین چه زحمتی کشیده میشه باید بگم کانسپت و اجرای این کمپین خیلی خوب بود. اصولا مردم موقع خرید اکر بتونن مکمل یک محصول رو هم بخرن حیلی براشون جذابیت داره.
  با توجه به اینکه در حال حاضر خرید آنلاین خیلی رو بورس هست پیشنهاد میکنم در سایتتون هم در قسمتی که محصولات نمایش داده میشه با انتخاب یک محصول محصولات مکمل پیشنهادی رو هم نمایش بدید . فکر می کنم در راستای این کمپین حرکت خوبی بشه. 🙂

  1. سلام به خانم میراشرفی
   از انتقادات و پیشنهاداتون بسیار ممنونم و مطمئنا خیلی مفید بود.
   در خصوص بحث اول اجازه با پاسخ به سوال دومتون شروع کنم. مخاطب نوین چرم مرد و زن بین ۲۵ تا ۴۵ سال رو پوشش میده. نوع متریال یعنی چرم یک متریال لوکس به حساب میاد اما نوین چرم خودشو برند لوکس بازار چرم نمیدونه. بنابراین باید بازه بزرگی از مخاطبین رو پوشش بده. در نتیجه تمرکز خودش روی تنوع گذاشته. همین موضوع کار رو برای یک تولید کننده داخلی با محدودیت های فراوان خیلی سخت میکنه و نتیجه میشه اونی که شما فرمودین. اما با جدیت زیاد این موضوع داره پیگیری میشه که بهبود پیدا کنه و ان شاء الله محصولات نوین چرم بتونه به زودی نظر شما ودوستانتون رو هم جلب کنه. در خصوص آقای رادان باید عرض کنم که بُعد محبوبیت و Popularity ایشون بیشتر مد نظر ماست به علاوه اینکه همونطور که عرض کردم ما در یک بازار لوکس به سر می بریم
   در رابطه با یکنواختی طراحی هم با شما موافقم اما تغییر آنچنان کار ساده ای نیست ولی داره انجام میشه و در آینده تبلیغات نوین چرم ان شاء الله متفاوت تر خواهد بود.
   از پیشنهادتون در زمینه فروش آنلاین هم متشکرم جای تامل زیادی داره و حتما بررسی میشه.
   از اینکه برای این برند داخلی وقت گذاشتید بسیار ممنونم از شما

 4. با سلام
  بنظر من نوین چرم نیاز به چیزی داره که بتونه اونو از سایر رقبا متمایز کنه، یکی از چیزایی که میتونه تو این کار بهش کمک کنه اینه که تو فروشگاههایی که در تهران و شهرستان داره صرفا فروشنده نداشته باشه بلکه افرادیباشند که بتونند برای مشتریانی که به فروشگاهها میان لباس یا ست لباسی مناسب انتخاب کنند یعنی افراد خوش ذوق و سلیقه ای که به خوشتیپ شدن مشتری کمک کنند، این کاراگه درست انجام بشه تو بلند مدت میتونه برند شما رو متمایز کنه

  1. جالبه که اساسا من هم در فروشگاههایی که چنین سرویسی را به صورت ناخواسته می دن حس بهتری دارم و معمولا خریدم را از اونجا انجام می دم. شدیدا با شما موافق هستم

  2. سلام به جناب صابری
   متشکرم از اینکه برای برند نوین چرم وقت گذاشتید. کاملا درست می فرمایید. البته این اتفاق تا حدودی در بحث ست بپوشید اجرایی شد اما ما هم مثل شما انتظارات بسیار بیشتری داریم. حتما این پیشنهاد ارزشمند شما مد نظر قرار میگیره و امیدوارم که زود محقق بشه
   راستی نظرتون در خصوص انتقال پیام کمپین چگونست جناب صابری عزیز؟

   1. سلام جناب داورنیا
    کمپینی که نوین چرم اجرا کرده همانطوری که در گزارش آمده بیشتر متکی بر پروموشن فروش (تخفیف قابل توجه به منظور بیشتر خرید کردن) میباشد. که این نوع کمپین بیشتر افرادی که چرم پوش بوده اند را درگیر میکند.
    بنظر میرسد نوین چرم بهتره کمپینی هایی را اجرا کنه که چرم پوش شدن را با تاکید بر خوشتیپ شدن، لوکس شدن و متمایز شدن اجرا کند تا افراد جدیدی را به سمت چرم پوش شدن بکشاند.

 5. با عرض سلام و ادب خدمت جناب آقای داورنیا
  بحث بر روی اینکه برند نوین چرم چه نقاط ضعف و قوتی داره به نظرم در این مبحث نگنجاید و از آن میگذرم و وارد بحث همین کمپین ست بپوشید میشوم. سوال اولی که از حضرتعالی دارم اینکه این کمپین یک نوع استفاده از چاشنی فروش می باشد یا خیر؟؟ که با مطالب ذکر شده این به ذهن بنده رسید که یک نوع چاشنی فروش میباشد. اگر نیست که هیج ولی اگر چاشنی فروش است واقعا به جنابعالی و تیمتان تبریک عرض می کنم از این عنوانی که با خلاقیت استفاده شده است. در متن ذکر شده بود که در ابتدا قرار بوده عنوان هدیه بگیرید مطرح شود که در این صورت به نظر بنده مردم کم کم حس منفی به این قبیل تبلیغات پیدا کرده اند و احساسشان از کلماتی این چنینی و یکی بخرو جایزه و هدیه ببر یک جنس لوکس نمی باشد. ولی این عنوان به صورت غیر مستقیم هدف خود را بیان می کند که جای تقدیر دارد.
  نکته دیگر اینکه نوین چرم به نظر بنده در تبلیغاتش نوعی تناقض ایجاد میشود مثلا این که در تصویری که خانم وجناب آقای رادان کشیده شده است اولین نکته که به ذهن تداعی میشود این است که نوین چرم برای زوج های جوان کمپین راه اندازی کرده است .هرجند ممکن است که این ذهنیت با تصاویر دیگر اصلاح شود .
  نکته آخر اینکه بنده اطلاع ندارم استراتژی نوین چرم چیست ولی سوالی دیگری که از حضرتعالی دارم این است که چرا نوین چرم بیشتر از این گونه شیوه ها استفاده میکند( ست بپوش هدیه بگیر، تخفیفات ده درصدی و بیست درصدی، تخفیف روز دانشجو و ...) و کمتر بر کیفیت تمرکز می کند؟؟؟
  با تشکر

  1. سلام به جناب اصلانی عزیز
   ممنونم از اینکه با نظرات خوبتون مارو همراهی میکنین.
   در خصوص نحوه فروشی که در این کمپین اجرا شد دقیقا همینطوره که شما فرمودین و چاشنی فروشی که استفاده شد در واقع قطعه ضروری این کمپین بود. در مورد القای ست بپوشید برای زوج ها، در واقع ما در این خصوص هم ابعاد رو سنجیدیم و با توجه به نوع اجرای کمپین این موضوع رو به عنوان مانع ندیدیم. در واقع خللی در ایجاد انگیزه فروش ایجاد نمیکرد و نکرد این موضوع.
   در خصوص بحث آخر هم با شما موافقم و همونطور در کامنتهای دیگه هم عرض کردم به دلیل پوشش یک بازار هدف بزرگ تمرکز بر روی تنوع بوده که خب از طرف دیگه داره بر روی کیفیت هم به موازات کار میشه.
   متشکرم از مشارکت شما

 6. جناب اقای داورزنی سلام
  خوشحالم که مطلبی از شما میخوانم.
  بنده از هدیه دانشجویی نوین چرم استفاده کردم و خیلی هم لذتبخش بود:-D
  موضوعی که بنده نیز مانند خانم میر اشرفی با دوستانم در موردش به نتیجه رسیدیم/ظرافت و زیبایی طراحی به نسبت اندکِ اکثر کارها ؛مخصوصا کفش های این برند.
  اما در زمینه تبلیغات و مشتری مداری به نظرم گام های بسیار خوب و حرفه ای را نوین چرم انجام داده و در حال انجام است،کارت مشتریان/باشگاه فعال مشتریان/پروموشن هایی مانند هدیه روز دانشجو/افرهای مناسبتی شخصی(تولدو...)/ به روزمجموعه ,اینستاگرام و انتخاب خوب سلبریتی و ...
  من "ست بپوشید" را انتخاب هوشمندانه ای میدانم و تحت تاثیر آن نیز قرار گرفتم،به عبارتی وسوسه ی خرید را احساس نمودم.اما مساله این است که ایا پس از مراجعه به شعبات فروش ؛ زیبایی و طراحی کارها به میزانی منحصر بفرد هست که حاضر به پرداخت قیمت های به نسبت بالای کالا شوم؟!
  واقعیت امر این است با اختلاف زیادی نوین چرم را از لحاظ تبلبغات و مجموعه فعالیت های بازاریابی نسبت به سایر برندهای چرم ایرانی در صدر می دانم اما طراحی کارها آنقدر که باید نظرم را جلب نکرده است.

  1. سلام به خانم دهکانی
   خیلی ممنونم از اینکه دیدگاهتون رو به اطلاع ما هم رسوندید. بسیار ارزشمنده.
   خیلی خوشحالم که طرح های مارکتینگ نوین چرم برای شما هم جذاب بوده. در خصوص مساله ای که مطرح کردید در پاسخ به خانم میراشرفی مفصلا توضیح دادم و اضافه میکنم که مطمئنا ما اگر نتونیم کیفیت طراحی و تولید رو بالا ببریم اعتمادی که از اطریق اطلاع رسانی و ارتباطات بدست آوردیم کم کم از دست خواهیم داد. برای همین با استقبال از نظرات شما و دوستان دیگر که پیشنهادات و انتقادات رو به ما انتقال میدید برای مرتفع کردن این مسائل داریم تلاش میکنیم. امیدوارم در آینده ای نه چندان دور شاهد کامنتهای مثبت شما در این زمینه باشیم.
   سپاسگزارم

 7. سلام جناب داورنیا
  علیرغم اینکه از مصرف کنندگان برند نوین چرم نیستم اما برای این مجموعه احترام زیادی قایلم و جناب یوسفی فر را از مدیران کاربلد و دلسوزی میدانم که به درستی می داند که چه می کند.( برخلاف بسیاری از صاحبان برند در کشورمان)
  حرکت ایشان در زمینه انتخاب اصلح ترین فرد برای سپردن مسولیت خطیر مدیریت تبلیغات، نشان از همین درایت و هوشمندی نامبرده دارد.
  برایتان بهترینها را ارزومندم

  1. سلام به جناب جاوید عزیز
   شما لطف زیادی به من دارید و من با این تمجید شما هنوز فاصله دارم. اما از اینکه این حس و روحیه مثبت رو بهم انتقال دادید بسیار سپاسگزارم جناب جاوید.
   من هم برای شما آرزوی توفق هر روزه دارم.
   سپاس فراوان

 8. من شعار رو خیلی دوست داشتم و بیشتر چرم بازها ست رو دوست دارند و به دلیل گرونی کارهای چرمی دادن چند تکه از این پازل بصورت هدیه آدم قلقلک میده که زمستون ست بپوشه اونم از نوع چرم . یک چیز در شخصیت چرم بازها دیدم کلا لاکچر بازن حتی روزنامه ی لوکس و گرون انتخاب می کنند مثل روزنامه آسیا در ایران . توجه کردید چه کاغذ خاصی داره
  تبریک به جناب داورنیا
  انتخاب شعار عالی
  انتخاب مخاطب عالی
  انتخاب رسانه عالی
  سادگی در عین شیک بودن طراحی عالی

 9. سلام
  برای کمپین نوین چرم بسیار زحمت کشیده شده وبه قول دوستان کار آبرومندی هم بوده است.
  ولی این همه هزینه و تبلیغات مستلزم فروشنده های مجرب وآموزش و...دیده می باشه که به نظر بنده این نوین چرم فاقد اونه .
  من چند سالی میشه مشتری نوین چرم هستم.چند باری ازش کفش گرفتم.جالبه فقط قسمت چرمی کفشو گارانتی می کنه از طرفی زیره کفاشاش کیفیت قابل قبولی ندارند که پس از مدتی غیر قابل استفاده میشه(آخه من کفش بدون زیرهمی خوام چکار).در کل به نظر بنده راه اندازی کمپین تبلیغاتی با این حجم نیازمند پیشتیبانی فرایندهای داخلی یک سازمان می باشه که مدیران محترم نوین چرم به این مسئله توجه داشته باشند.

  1. سلام به جناب مهری
   سپاسگزارم از اینکه با بیان دیدگاهاتون مارو راهنمایی میکنید. اول از همه از اینکه کیفیت کفشهای نوین چرم مطلوب شما نبوده عذرخواهی میکنم و امیدوارم که بتونیم در تجربه های بعدی عملکرد بهتری داشته باشیم.
   در خصوص گارانتی زیره ها راستش حتی برند اکو هم رویه کفشها رو مادام العمر گارانتی میکنه، زیره کفشهاش رو فقط ۶ ماه گارانتی میکنه اونم به دلیل اینه که زیره تحت شرایط فرسایش شدیدی قرار داره. بنابراین امیدوارم به ما حق بدید که دراین مورد وعده ی آنچه که از پسش بر میایم رو به شما به عنوان مشتری بدیم.
   ان شاء الله تلاشهامون هم در زمینه هایی که فرمودین زودتر به ثمر برسه تا همونطور که از نظر شما و خیلی از دوستان دیگه در بحث مارکتینگ و تبلیغات، مناسب عمل کردیم بتونیم در بحثهای دیگر هم از سطح قابل قبول بالاتر بریم
   سپاسگزارم از شما

 10. با سلام

  مسأله ای که قصد مطرح کردن آن را داشتم بحث تبلیغات نوین چرم است. ۱-در تبلیغ کالاهای مردانه به گمانم بیشترین تأثیری که مدل میتواند داشته باشد بواسطه فیزیک بدنی میباشد نه چهره ، و آقای رادان علارغم محبوبیت و جذابیت ظاهری که دارند از لحاظ فیزیکی بخصوص مساله قد چندان جذاب نمیباشند درحالیکه مدل رقیبی به طور مثال مانند چرم درسا بواسطه فیزیک مناسبتر رغبت بیشتری در ببیننده مذکر ایجاد میکند. ۲- استفاده از سلبریتی ها در تبلیغات در ایران به گمانم زمانی تاثیر خواهد داشت که بیننده بداند این سلبریتی به عنوان تبلیغ این محصول را استفاده نکرده است یعنی بیننده این احساس را داشته باشد که این سلبریتی از خود محصول استفاده میکند درحالیکه در مورد آقای رادان بهیچ وجه این احساس به بیننده منتقل نمیشود که ایشون بطور عادی از نوین چرم استفاده میکنند، درحالیکه بیننده صرفا با دیدن چند عکس از آقای رادان که در مجالس از کت شلوار مسیح زاد استفاده کرده بودند ناخودآگاه این مساله در ذهنش نقش میبندد که مسیح زاد حتما کالای ارزشمندی تولید میکند که بهرام رادان برای استفاده شخصی آن را انتخاب کرده است.
  با پوزش از اسم بردن از برندهای دیگر، صرفا برای روشن شدن بیشتر این کار را انجام دادم
  و با آرزوی موفقیت بیشتر برای این برند ارزشمند

  1. سلام خدمت سرکار خانم نازلی
   متشکرم از وقتی که برای این مطلب گذاشتید. نکات بسیار ارزشمندی رو فرمودید که جای تشکر داره.
   در خصوص مورد اولی که فرمودید نکته جالب اینجاست که نوین چرم هم دقیقا مانند شما در ۴ ۵ سال پیش فکر میکرد و از چنین مدلی که توصیف کردید استفاده می کرد اما زمانی که با افت فروش مواجه شد به واسطه درک مناسب صاحب برند دست به تحقیقات بازار گسترده زد و در کمال ناباوری متوجه شد مدل که برای بازار هدف نوین چرم نیاز دارد فردی نیست توصیف کردید. بلکه فردی با سن میانه ۳۵ تا ۴۰ سال با ظاهری مردمی پسند است. که سرانجام این امر به همکاری ارزشمند با اقای بهرام رادان ختم شد و نتایج فروش تصدیق کننده انتخاب درست از دو سه سال پیش بوده است. به عبارت دیگر نیمتوان هر مدل یا سلبریتی را بر اساس یک چارچوبی که از نظر ما ایده آل است انتخاب کرد. بلکه باید بر اساس تصویر برندی که ساخته شده عمل کرد.
   در خصوص مورد دومی که مطرح کردید باید عرض کنم که برای اینکه متوجه بشیم مخاطبین نوین چرم را انتخاب بهرام رادان نمی دانند باز هم باید تحقیقات کرد. البته نظر شما نشان دهنده این است ما حداقل برای انتقال این پیام به شما آنچنان موفق نبودیم و در نتیجه باید بیشتر تلاش کنیم. اما صرف اینکه اقای رادان ترجیح می دهد در یک میهمانی رسمی کت و شلوار رسمی بپوشد (لباسی که همه می پوشند) نظر شخصی من اینه که نمیشه این قضاوت رو داشت. ولو اینکه چرم رو هرجایی نمی شه پوشید. حتی در برخی جاها شکل جالبی هم ندارد. البته آقای رادان در بسیاری فیلم ها و سریالی که باز میکنند اصولا نوین چرم به تن دارند. در کنار این موارد باید ذکر کنم که بسیاری از مراجعات به فروشگاه ها نشان دهنده این است مشتریان ترجیح می دهند هم سبک اقای رادان لباس بپوشند یا کالای چرمی خودشون رو انتخاب کنند.
   خانم نازلی راه کار شما برای اینکه در رابطه با مورد دوم نوین چرم بیشتر موفق باشد چیست؟

   1. راهکاری که برای مورد دوم به نظر من میرسد : در قراردادهای تبلیغاتی که با آقای رادان و یا سایر سلبریتی ها بسته میشود بندی اضافه شود مبنی بر اینکه سلبریتی تحت قرار داد در حداقل تعدادی از برنامه هایی که توسط رسانه ها( چه دیداری، چه مکتوب) پوشش داده میشود مانند جلسات نقد فیلم، مصاحبه با روزنامه ها و مجلات، برنامه های تلویزیونی،کارهای خیریه و یا حتی عکسهایی که از ملاقاتهای دوستانه خود در صفحات مجازی منتشر میکننند موظف به استفاده از نوین چرم می باشند. به نظرم نوین چرم میتواند بهترین استفاده از آقای رادان را در جشنواره فیلم فجرکه با پوشش گسترده خبری همراه است داشته باشد.

 11. ضمن خسته نباشید به دست اندرکاران این پروژه تبلیغاتی
  نظرشخصی من در مورد این کمپین و به ویژه بهرام رادان این است که این بار برند نوین چرم فعالانه تر از این چهره استفاده کرد و محصول را با او خوب درگیر کرد به گونه ای که فقط چهره دیده نمی شه و تاصیر بهتری داره.
  بخشی از جرفهام رو دوستان پیش از این گفتند و من دیگه تکرار نمی کنم

  1. سلام به جناب مجتبی محمدیان عزیز
   متشکرم از نظری که درج کردید و عذرخواهی بابت تاخیر در پاسخگویی رو بپذیریدو مطمئنا کامنت شما برای من بسیار روحیه بخشه. امیدوارم تلاشهای ما بتونه در آینده در استفاده از سلبرتی ارزشمند نوین چرم، تاثیرگذارتر باشه

 12. با سلام
  جناب داور نیا، هرکی ندونه شما از علاقه مندی من به برند نوین چرم آگاهی دارین ولی می خواستم اشاره کنم که مفهوم یکپارچگی در بازاریابی صرفا به موضوعات تبلیغات و یا حتی برنامه های ترفیعی و ...محدود نمی شه و با صرف شعار ست بپوشید در تمامی بازوهای تبلیغاتی این امر صورت نمی گیره واما در مورد نوین چرم لازم می دونم به این نکته اشاره کنم که یکپارچگی چندانی میان محصولات موجود در دوره این کمپین وشعار این کمپین عملا وجود نداشته و این ضعف مهم رو نمی تونیم با سلبریتی، شعارخوب و یا هر عامل دیگه ای پوشش بدیم. در شهادت از ادعای خودم می تونم به این مورد اشاره کنم که از تیرماه سال ۹۴ تا کنون موفق نشدم کمربندی با برند نوین چرم برای کفش نوین چرم خودم ست کنم (به این نکته توجه کنید که معمولا ست کفش و کمر بند در بیشتر برندها جزو اصول اولیست حالا این ست می تونه هماهنگی کلاسیک یا تناقضی کژواال داشته باشه) از طرفه دیگه شیوه تخصیص محصولات در شعب نوین چرم هم چه در دوره این کمپین و چه پیش از اون هم به صورت جزیره هایی جدا از هم بوده، یعنی شما برای دیدن مدل های مختلف برای مثال در تهران تقریبا باید به تمامی شعب سر بزنید و معمولا هم شعب محصولاتشون کامل نیست یا به عبارت دیگه ست نیست البته شاید این مورد دلیلی داشته باشه که اگه صحبتم درست هست، مایلم استدلال اون رو بدونم
  ممنونم

  1. سلام به دوست خوبم دکتر صادق اسحاقی عزیز
   عذرمیخوام از اینکه انقدر طول کشید پاسخت رو بدم و متشکرم که مثل همیشه انقدر خوب مطالب رو به چالش می کشی. مشکل پسند بودن شما رو که باید در این کامنت قید کنم اما این موضوعی که بهش اشاره می کنی رو هم باهاش مخالفم و هم موافق. مخالفم به دلیل اینکه آمار فروش و رضایت مشتریها از خرید ست به ما نشون میده بسیاری از مشتریها ست مورد علاقشون رو تونستن پیدا کنن. حتی برای ما در اینستاگرام عکس ستهایی که خریدن رو هم فرستادن. از طرف دیگه موافقم به دلیل اینکه با توجه به توسعه تعدادی فروشگاه های نوین چرم کار توزیع هر روز سخت تر میشه. البته اگر ما تنوع محصولات نوین چرم انقدر زیاد نبود توجیح من کاملا اشتباه بود اما با توجه به وجود مدل های متعدد در هر دسته از محصولات، تحلیل و توزیع و جابجا کردن مدلها و محصولات بین فروشگاه ها کار ساده ای نخواهد بود. به علاوه اینکه با وجود استقبال مشتریان از ست بپوشید ما در برخی از فروشگاه ها گاها با مشکل تامین ست مناسب هم مواجه بودیم که منجر به فشار کاری مضاعف برای برطرف کردن مساله بود.
   من به شخصه این اطمینان رو به شما میدم که کامنت شما و تمامی دوستان رو مدیرعامل و مدیران ارشد نوین چرم مطالعه می کنن و حتما مد نظر قرار می دن. ولو اینکه از روزی که این مطلب بر روی سایت قرار گرفته چندین بار جلسه بابت موضوعات مطرح شده در اینجا، شکل گرفته تا بررسی بشن.
   صادق جان حالا یک سوال دیگه دارم، به نظرت حضور یک بانو بر روی بیلبوردهای نوین چرم، چه نکات مثبت و منفی برای این برند داره؟

   1. با سلام مجدد به دوست خوبم
    چون فرمودین مجموعه نوین چرم، این کامنت ها رو رصد می کنه، عرض ادب دارم خدمت این مجموعه و خداقوت
    در خصوص آمار رضایت مشتریان و عکس هایی که فرستادن، اگر این درصد مثل درصد رضایت عنوان شده در خودروسازی های ماست که باید به روش پژوهش ایراد بگیرم ولی اگر درصد واقعی هست (خودم دوست دارم اینطور فکر کنم که هست) این سوال رو می خوام مطرح کنم که آیا ست مورد نظرشون رو تونستن پیدا کنن معادل است با رضایت؟ ست داشته علاوه بر اینکه حس خاصی به مشتری می ده به رفاه اجتماعی، مصرفی و زندگی فرد کمک می کنه، آیا رضایت مشتریان به خاطر ست داشتن است یا ست نوین چرم باعث خرسندی مشتری شده (ماهیت این کمپین رو می پسندم و خیلی متمایزکننده است ولی بیشتر بحثم در مورد ارزیابی ها و سنجش های پس از اون هست)
    در خصوص نوع توزیع و ادعای استقبال که باعث توزیع نامناسب شده، خود گواه عدم تامل و پیش بینی مناسب است که به نظرم تلویحا اشاره کردین... در ضمن نه فقط ادبیات بازاریابی بلکه تکنیکهای زیادی وجود داره که مطمنن به پیش بینی توزیع محصولات در شعب، پیش بینی فروش و خوشه بندی، دسته بندی، طبقه بندی و... کمک شایانی می کنه... اگر فروش نوین چرم خوب است و اگر داده های محصول از تولید تا پس از مصرف ثبت و ضبط می شود، بهترین حالت برای کاربرد این تکنیکها مثل داده کاوی برای نوین چرم فراهم است و قطعا تاکید صرف بر شهود و تصمیم گیری مبتنی بر تجربه کار توزیع رو سخت می کنه
    در خصوص استفاده از بانوان در بیلبوردهای تبلیغاتی... فکر کنم اولین بار هست که این اتفاق می افته (البته تا اونجایی که ذهنم یاری می کنه، اگه اشتباه می کنم، دوستان اصلاح کنند) و اجرای اون شهامت خاصی می خواد ولی نکته ای که قابل تعمل این هست که در فضای تبلیغاتی کشور استفاده از بانوان نوعی هنجارشکنی (نه نوع هنجاری که مشمول مجازات باشد) به شمار می رود و هنجارشکنی هایی از این دست خودمختاری و استقلال رو نشون می ده و برندی با داشتن این ویژگی، جذاب تر(cool) در ذهن مشتری تصویر سازی می کنه (به شرط رعایت هنجارهای قطعی).. در مقام مقایسه برای این ادعای من می تونید تبلیغات دهه ۸۰ میلادی اپل رو رصد کنید که شدیدا هنجارهای غیر قطعی (مثلا استفاده از مفهوم کتاب ۱۹۸۴در تبلیغات و حتی نوع پوشش شخص جابز که نشان از خودسری و استقلال یا بهتره بگم رهبری برند داشت) رو زیر سوال برد و می بینم که به نوعی از جذاب ترین (باحالترین!!) برندهاست. در مجموع من این حرکت نوین چرم رو اصطلاحا اغازی برای باحال!! بودن، تعبیر می کنم و امیدوارم روز به روز به باحال تر بشه...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *