یوز پلنگ ایرانی تصویر احتمالی ایران در جام جهانی فوتبال // آیا یوز پلنگ گزینه مناسبی است؟

مطلبی به قلم خاطره توانا: مطلب زیر در ادامه بحث یوزپلنگ آسیایی است که چند وقت پیش در کافه توسط اینجانب مطرح شد. به نظرم رسید که شاید تعدادی از دوستان عزیز پیگیر این مسئله باشند و مهم باشد که واقعا در نبرد بین برندهای مختلف به دنبال حمایت از تیم ملی فوتبال و یوزپلنگ کدام یک به پیروزی می رسند که خبر خوشی در راه است و در زیر من صحبت های جناب درویش را در این زمینه می نویسم :

به رغم برخی تنگ‌نظری‌ها و سنگ‌پرانی‌های معمول، ایده‌ی حضور یوز ایرانی در جام جهانی با حمایتی شورانگیز و وصف‌ناشدنی از سوی اغلب اقشار جامعه، چه مدیران ارشد حکومتی، چه نخبگان و چه مردم کوچه و بازار و فعالان رسانه‌ای روبرو شده  و مهم‌تر آن که اینک عالی‌ترین مقام در فدراسیون جهانی فوتبال – فیفا – خود را حامی یوزپلنگ آسیایی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل می‌داند.

ما از این فرصت استثنایی استفاده خواهیم کرد، همانگونه که چینی‌ها در المپیک پکن استفاده کردند و خرس دوست‌داشتنی پاندا را از خطر انقراض نجات دادند و برزیلی‌ها هم می‌خواهند تا برای آرمادیلوی خود چنین کنند.

ما به دنیا ثابت خواهیم کرد که در ایران؛ سرزمینی که بیش از سه دهه است درگیر جنگ‌ها و تحریم‌های اقتصادی ناجوانمردانه و ناخواسته شده، مردمی زیست می‌کنند که هنوز برایشان خرامیدن یوز در زادبوم‌شان مهم است و می‌کوشند تا به عنوان شهروندی مسئولیت‌پذیر از دهکده‌ی جهانی، برای پایداری توان بوم‌شناختی (اکولوژیکی) این تنها کره‌ی مسکون، رسالت و وظیفه‌ی خود را به شایستگی انجام دهند. امید که شاهد حضور این سرمایه گران بهایمان در جام جهانی باشیم.


2 thoughts on “یوز پلنگ ایرانی تصویر احتمالی ایران در جام جهانی فوتبال // آیا یوز پلنگ گزینه مناسبی است؟”

  1. درود
    ایده تان عالی است
    اما اگر نقشه با یوز نشسته باشد بهتر است اینجا دست و پایش زیادی پیشروی کرده یوز را مدل گربه خانگی بنشانید👌🙏🏻🌿💐🖐🏻

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *