پرسنل را فراموش نکنید // به بهانه ۲۰ سالگی یک آژانس

در صنعت تبلیغات و در عرصه جهانی آژانس ها و اساسا شرکتها بعد از دوره ای فعالیت، تداوم کاری خود را جشن می گیرند. جشن هایی که به اعتقاد بسیاری، بیش از آنکه کارکرد بیرونی داشته باشد کارکرد درونی دارد. انگیزه کاری را در پرسنل بالا می برد و احساس تعلق را در بین آنها ارتقا می دهد. در کل از یک گروه کاری یک تیم می سازد. جشن هایی که در کشور ما کمتر به آن توجه می شود. البته تا قبل از به روی کار آمدن شبکه های اجتماعی.

اخیرا در لابه لای عکس العمل آژانس ها به مناسبت های مختلف شاهد جشن ۲۰ سالگی فعالیت آژانس تبلیغاتی بادکوبه بودیم. رویدادی که شاید در کشور آژانس های زیادی نتوانند ان را جشن بگیرند. جشنی که حداقل در شبکه های اجتماعی و در بین فعالان تبلیغات به خوبی هم دیده شد و با هشتگ ۲۰ ساله شدیم به استقبال آن رفتند.

"هارمیک نواسارتیان مدیر روابط عمومی بادکوبه مهمترین اهداف این جشن را ایجاد حس همدلی در پرسنل عنوان کرد در کنار این موارد بازتعریف اهداف آژانس بادکوبه برای پرسنل را از دیگر اهداف این مراسم عنوان کرد. وی اشاره کرد که برگزاری این مراسم می تواند در خلق تصویری قوی از آژانس بادکوبه در ذهن مشتریان بالقوه نیز موثر باشد." به نظر می رسد در بازاری که مشتریان به قدیمی ترها بیشتر اعتماد می کنند این دست مراسم می تواند بسیار موثر باشد.

در فضایی که تمام تمرکز مدیران آژانس ها بر روی مشتریان نهایی (کارفرماست) برگزاری این چنین مراسمی بسیار بهتر از عکس العمل نشان دادن به روز تشتک بازکنی با دست چپ تا سایر روزهای کمی معروف تر است. در فضای تبلیغات کشور ما که حرمت و احترام به پرسنل در شرکتها جایگاهی ندارد و تمام تامین اهداف مشتری اجازه هرگونه برخوردی را به پرسنل می دهد و به همین دلیل بیشتر جابجایی ها را در این صنعت شاهد هستیم قطعا برنامه داشتن برای ایجاد حس تعلق در پرسنل بسیار اولویت دارد.

آنچه که در این بین بیش از همه اهمیت دارد این است که شبکه های اجتماعی این فرصت را به برندها داده تا فعالیتهای خود را بهتر به گوش مخاطبانشان برسانند. این روزها بیشتر متوجه می شویم که آژانس ها در مراسم یلدا برای پرسنل و مشتریان خود چه چیز تدارک دیده اند. ایام سال نو مسیحی را با چه اقدامی سپری می کنند. بیشتر متوجه می شویم که برای ایام نوروز چه خیزی برداشته اند. در واقع شبکه های اجتماعی شاید باعث شده که میزان عکس العمل برندها به مناسبتها هم بالاتر برود. شبکه های اجتماعی این فرصت رو به فعالان تبلیغات داده تا شناخت خودشون رو از از هم عمق بیشتری ببخشند.

پاورقی: کافه بازاریابی برای انعکاس مراسم سالگرد سایر آژانس های آمادگی دارد.


One thought on “پرسنل را فراموش نکنید // به بهانه ۲۰ سالگی یک آژانس”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *