کافه بازاریابی وارد سیزدهمین سال فعالیت خود شد // پیام دکتر محمدیان به مناسب دوازده سال فعالیت کافه بازاریابی // صحبتی با تمام مخاطبان کافه

متن پیام دکتر محمدیان به مناسبت دوازده سال فعالیت کافه بازاریابی: مثل برق و باد گذشت. بیش از دو دهه هست که در حال تدریس در دانشگاه و مشاوره هستم و نزدیک به ۱۲ سال است که به کمک برادرم آقای مجتبی محمدیان پایگاه کافه بازاریابی را به راه انداخته ایم.

کار با تاسیس سیگما گروپ شروع شد و با وبلاگ نویسی به عنوان بازوی رسانه ای آن ادامه یافت. بعد از یک دوره کار با مشکلی که برای میهن بلاگ پیش امد همه چیز صفر شد و دوباره شروع کردیم. وبلاگ سیگما هنوزم وجود دارد و به شهرام صوفی واگذار شده است او نیز زیر چتر نام "کافه بیزینس" تولید محتوا می کند. هنوز هم هر از گاهی بهش سر می زنم چون حکم خانه قدیمی را دارد. بعد اسباب کشی کردیم اومدیم کافه بازاریابی. کافه بازاریابی بازوی رسانه ای سیگماگروپ شد و در این خانه حسابی موندیم. ادمای زیادی باهامون همراه بوده و هستند. هیچکدومشون ارتباطشون قطع نشد و رفاقت ادامه یافت و محکم تر هم شد. اما بعضیا بنا به سفر یا شرایط جدید ارتباط کاریشون خیلی کم شد اما ارتباط دلیشون هنوز هم هست.

اولین رفقا که کرکره رو با اونها بالا دادیم دکتر ناصرزاده و مهندس هروی بودند. بعد علی محمدی، ایراندوست و شهیدی پیوستند. بعدش جواد حسینی به ما ملحق شد عزیزی نفر بعدی بود. بعد شورای نویسندگان کافه بازاریابی شکل گرفت. نمی خواهم نام تک تک دوستان را بیاورم چرا که قطعا نام خیلی ها جا می ماند اما با تشکیل شورای نویسندگان مخاطبان با قلم داورنیا، میراشرفی، توانا، احمدی و تیموری آشنا شدند. حالا هم دهکانی،کریم پور، سلطانی، یگانه، شهربانویی و بیدگلی از چهره های مهم نویسندگی در کافه بازاریابی هستند. با شکل گیری پلتفرم های دیگر از جمله کانال تلگرام و پیج اینستاگرام ضمن حفظ ارتباط در وب سایت کافه بازاریابی و تعریف آن به عنوان اصلی ترین پایگاه ارتباطی با مخاطب، شکل ارتباطی را کمی توسعه دادیم و کریم پور و دهکانی به همراه آقای دلیلیان و خانم زمانی با همت فراوان با شکل تازه ای از تولید محتوا همراه شما مخاطبان بودند. تغییر ظاهری سایت کافه بازاریابی در سال ۹۵ هم به عهده محسن نوع پرور بود که با ظرافت این کار رو انجام داد. تو این سالها مدیریت مجموعه به برادرم مجتبی محمدیان سپرده شد و من بیشتر سعی کردم با ارایه مشاوره کافه بازاریابی را همراهی کنم. بدون کمک این دوستان قطعا کار جلو نمی رفت از همه دوستان ممنونم و دوستان پایدار من هستند. حتم دارم که با انگیزه بیشتر وارد سال سیزدهم کار و ارتباط با مخاطب خواهند شد.

مجتبی محمدیان: مجموعه پلتفرم های کافه بازاریابی (وب سایت، اینستاگرام، تلگرام، آپارات) بسترهای ارتباطی ما با شما بوده است. توان اصلی ما بر روی سایت کافه بازاریابی است. حرف های مهم و مبسوط را در سایت با شما می زنیم. از بسترهای دیگر برای انتقال اطلاعات تاریخ مصرف دار استفاده می کنیم.


29 thoughts on “کافه بازاریابی وارد سیزدهمین سال فعالیت خود شد // پیام دکتر محمدیان به مناسب دوازده سال فعالیت کافه بازاریابی // صحبتی با تمام مخاطبان کافه”

 1. سلام به همگی و تبریک تولد کافه بازاریابی
  این محفل باعث شد تا "من بازاربی" خودم رو بشناسم و به خیلی ها معرفیش کنم. یاد گرفتم که ارزش یک برند به رو باید درک و تشویق کرد خصوصا در ایران و یاد گرفتم که بازاریابی فقط تبلیغات نیست و تبلیغات فقط نقد نیست و نقد فقط کوبیدن نیست. بلکه نقد یعنی تشویق با اشاره به نقاط قوت و نقاط قابل بهبود. نقد یعنی شکافتن کالبد برند، تشریح فعالیتهای بازاریابی آن، درک اثرات جانبی خوب و بد تبلیغاتیش و پی بردن به ارزش افزوده این موارد بر روی شخصیت برند.
  کافه بازاریابی من و خیلی افراد مثل من رو که علاقه مند به بازاریابی و تبلیغات بودند رو از نظر شخصیت کاری و حرفه ای مورد آموزش قرار داد. مهر کافه بازاریابی روی شخصیت کاری من افتخاری بود که در بسیاری از محافل باعث سربلندی من بود و باعث شد مسیر مناسبی رو از زمانی که فارغ التحصیل شدم پیش بگیرم. اتفاقی که برای فارغ التحصیلانی که بجز تعملیمات آکادمیک چیز دیگه ای به خود ندیدن، یک نعمت به حساب میاد.
  طی این سالها در مسیراین همراهی، کافه بازاریابی موارد و هدایای زیادی به من داد، بیش از آنچه که به اون بدم. در واقع کافه بازاریابی شخصیتی بس مهم در زندگی من بوده و هست. جایی که افتخار شاگردی دکتر محمود محمدیان و مجتبی محمدیان رو داشتم و دارم و الان افتخار دوستی صمیمانه با این دو عزیز. کافه بازاریابی دوستان مهم و خیلی خوبی رو از جمله جواد حسینی دوست داشتنی و حسن عزیزی مهربان و همچنین افتخار همکاری و دوستی با جناب مهدی یوسفی فر عزیز به من داده که از این بابت خیلی خوشحالم. و البته که مهمترین اتفاق زندگی من در کافه بازاریابی و جلسات شواری نویسندگیش بود که با همسر و بهترین دوستم خانم میراشرفی آشنا شدم.
  یک بار دیگه از دکتر محمدیان عزیز و مجتبی محمدیان برای حفظ و بهبود همیشگی این محفل صمیمانه تشکر میکنم و به جرات میتونم بگم مدیریت تداوم فعالیت پیوسته کافه بازاریابی درایت بالایی می خواد که در اینجا بواسطه این اساتید وجود داشته و خواهد داشت. میدونم که مجتبی محمدیان عزیز همواره بخشی از زندگی روزانه و شخصیش رو روی کافه بازاریابی گذاشته و بخاطر این موضوع ازش متشکرم.
  برای کافه بازاریابی آرزوی تداوم و توسعه روزافزون همیشگی دارم و ممنونم ازش بخاطر قدمهایی که در مسیر بهبود کیفیت بازاریابی و تبلیغات ایران بر میداره.

  1. شاهرخ عزیزما هم افتخار داشتیم و داریم که با دوست خوبی چون تو در این مدت همراه بودیم. تلاش های تو برای کافه بازاریابی فراموش شندنی نیست و مطمین هستیم همیشه با ما خواهی بود. برای تو نیز ارزوی موفقیت و سربلندی داریم. نقد های تو در کافه امضای خودش را داشت و مخاطب همواره دنبال می کردو باز هم منتظر نقدهای سازنده ات هستیم.

 2. استاد بزرگوار و عزیز ممنون از کافه ای که برای ما ساخته اید و همینطور خسته نباشید به آقای محمدیان پر تلاَش و سرکار خانمها کریم پور و دهکانی گرانقدر.استمرار موفقیت کافه را در سایه راهنمایی های شما و علاقه دوستان دست اندر کار آرزوی بسیار دست یافتنی می بینم. به امید موفقیت های بیشتر حضرتعالی، کافه بازاریابی و اعضای محترم و دانشمند شورای نویسندگان

 3. سلام. تولد کافه بازاریابی را تبریک میگم.

  دکتر محمدیان عزیز, جامعه علمی ایران باید به داشتن استادی گرانقدر چون شما افتخار کند. امیدوارم همیشه سلامت و تندرست باشید.

  جناب محمدیان از شما و سایر همکارانتان متشکرم که چنین محیطی را فراهم کردید تا من و سایر تازه واردان و علاقمندان به حوزه بازاریابی بتوانیم همواره بیاموزیم.

  موفق و پاینده باشید.

 4. درود بر شما
  بسیار خرسندم که تقریبا ۵ سال پیش با این مجموعه آشنا شدم و کار کردم و بسیار متاسفم که حضورم کمرنگ کمرنگ شد،ممنون از شما بزرگواران که نام من رو هم به عنوان اعضای شورا نام بردید با اینکه عملا هیچ فعالیتی در سال های اخیر انجام ندادم
  امید که بتوانم فعالیتم رو پررنگ کنم

  شاد و تندرست باشید
  توانا

 5. با سلام
  تولد کافه بازاریابی را تبریک می گویم. خیلی خوشحالم که با یاری استاد گرانقدر دکتر محمدیان و دوست عزیزم مجتبی محمدیان امروز شاهد این شاهکار در عرصه بازاریابی کشور هستم و بدون شک اقرار می کنم که این یادگار ارزشمند حداقل در یادگیری های من نقش بسزائی داشته و مطمئنم که خیلی دیگر از دوستان نیز با من هم عقیده هستند که کافه بازاریابی در رسالت خود در راستای تأثیرگذار بودن بر جامعه بازاریابی ایران موفق بوده است.
  و مطمئن هستم که با تلاشهای این عزیزان و با یاری دکتر محمدیان، شاهد رشد و ارتقا مستمر کافه بازاریابی خواهیم بود.

  با آرزوی بهترینها

 6. با سلام ودرود به همگی...
  قطعا ذکر نام من چیزی جز لطف بیکران جناب دکتر محمدیان نیست زیرا برکت گیرایی قلم به قطع یقین به فرهیختگی صاحب قلم است که من نه تنها در این میان نیستم بلکه جز کمترینها هستم .کافه بازاریابی سایت نیست بلکه یک انسان و یک شخصیت است سایتی که مثل کودکی سرزنده به مسیر بالندگی خودش ادامه داد و همانطور که دوست داشت زندگی کرد و بر تحقق رویاهاش تمرکز کرد و از نقد دیگران نترسید.درنهایت الگویی از خودش به جا گذاشت که در مسیر بلوغش بی چشم داشت و‌با انسانیت بی مثال بر بهبود و رشد و‌بالندگی افراد زیادی تاثیر گذاشته و قطعا خداوند به درخشندگی چند وجهی نایاب این الگو برکت بخشیده و هر روز رحمت های زیادی رو نصیبش میکند ...

 7. با سلام و عرض تبریک به مناسبت تولد ارزشمند کافه بازاریابی
  کافه ی من چایت همیشه گرم و کافه دارت همیشه سلامت. زمانی که با کافه آشنا شدم عجیب نشئه ی فضا و مرامش شدم. هرگاه دلم گرفت به کافه سر زدم. هرگاه ترسیدم به کافه سرزدم. نمی گویم کافه برایم چه کرد یا چه کسی چراغش را روشن نگه داشت. هرچه هست جایی است برای من تا بنشینم و تجربه کسب کنم. بر داشته هایم بیفزایم و آنچه را که باید بدانم در این کافه یاد بگیرم. عجیب است هر شبی یا هر لحظه ای که به کافه می آیم قهوه اش طعم دیگری دارد و همین باعث می شود تا همیشه دلتنگش باشم. دعوا می شود، محبت فزونی می یابد، قهر می کنند و آشتی، نقد می کنند و یاری می دهند، هرچیزی که بین اهالی یک کافه اتفاق می افتد اینجا نیز رخ می دهد، ولی یک چیزی هست که ته دل آدم را قنج می برد. اینجا همه برای کنار هم بودن و دوست بودن تلاش می کنند. اهالی کافه من اهل عشقند. سپاس من به روشنگر چراغ کافه و درود بر تمامی آنهایی که محفلش را گرم نگه داشتند. خوش بر احوال من و امثال منی است که می آئیم بی اجازه و می نویسیم کافه من.

 8. درود بر شما
  جناب دکتر چه زیبا فرمودند : « بعضی ها بنا به سفر یا شرایط جدید ارتباط کاریشون خیلی کم شد اما ارتباط دلیشون هنوز هم هست»
  امان از سفرها و مشغله هایی که فرصت و لذت شاگردی کردن رو از ما میگیره. ولی همونطور که فرمودید ارتباط دلی همیشه هست و خواهد بود.
  سپاسگزارم از اینکه نهایت محبت و شاگردنوازی فرموده و از کمترین عضو کافه ــ بنده حقیر ــ یاد فرمودید که نهایت خدمتش یکی دو مرتبه دم کردن چای بود و بس 🙂
  از خداوند منان طلب توفیق و ادامه تلمّذ و شاگردی در محضر اساتید را خواهانم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *