خواندن این کتاب را از دست ندهید // این بار نسخه بروز شده

‌دکتر علی محمدی: امروزه در دنیای #بازاریابی مفهوم #تبلیغات ذیل ساختار #ارتباطات #یکپارچه بازاریابی تعریف می‌گردد. افزایش سطح تنوع و عمق کانا‌‏ل‌های تماس در کنار تحول بنیادین ماهیت ارتباط، از رفتاری یک طرفه به تعاملی دو (یا چند) سویه دورانی تازه از دیالوگ میان برندها و محیط پیرامونی ایشان را به ارمغان آورده است.
دانش ارتباطات یکپارچه بازاریابی معتقد است که برنامه‏های ارتباطی برند بایستی در ساختاری یکپارچه و هم افزا و از طریق رسانه های متعدد پیام خود را برای مخاطبین ارسال نمایند. با این روش پیام‌های برند از کانال‌هایی گوناگون ولی در ساختاری همنوا برای مخاطب ارسال می شوند، موردی که منجر به افزایش کارآیی فعالیت‌های ارتباطی برند می گردد.
نخستین باری که با مفهوم ارتباطات یکپارچه بازاریابی آشنا شدم، حول و حوش سال ۱۳۸۶ و در پی یافتن کتابی از برادران بلچ بود. اساتید دانشگاه ایالتی سن‏‌دیگو در کتابی به عنوان تبلیغات و ترویج، چشم‌اندازی بر ارتباطات یکپارچه بازاریابی، این مفهوم زیبای تعاملی را در ساختاری منسجم ارائه کرده بودند. این کتاب در سال ۲۰۰۳ توسط انتشارات مک‌گروهیل منتشر شده بود و من فایل الکترونیکی آن را از طریق انجمن‌های علمی دانشگاه یافته‌بودم. تجدید چاپ این کتاب تاکنون ادامه یافته، به گونه‌ای که آخرین نسخه آن در سال ۲۰۱۸ در اختیار علاقه‏مندان تبلیغات و بازاریابی قرار گرفته‌است.
دکتر مایکل بلچ و دکتر جرج بلچ در این کتاب مخاطب خود را در ۷ بخش همراه می‏سازند:
اول: معرفی
دوم: تحلیل وضعیت
سوم: تحلیل فرآیند ارتباطی
چهارم: هدف‏گذاری و بودجه بندی
پنجم: توسعه برنامه IMC
ششم: مشاهده، ارزیابی و کنترل
هفتم: عناوین منتخب و چشم اندازهای آتی
در آخرین نسخه کتاب، این ۷ بخش شامل ۲۲ فصل خواندنی هستند، که بیگمان برای تمامی فعالان عرصه تبلیغات جذاب و خواندنی به نظر خواهندرسید. مطالب کتاب در خصوص سازماندهی نیروها، برنامه‌ریزی در صنعت تبلیغات، ماهیت و چگونگی مواجهه با مفاهیم جدید و رسانه‌های نو در کنار تاکیدات همیشگی بر ساختار یکپارچه و هم‌افزای ارتباطات یکپارچه بازاریابی، تضمینی بر یادگیری و لذت بردن خوانندگان از سفری به راهنمایی برادران بلچ است.
خواندن این کتاب را به کلیه دوستداران صنعت تبلیغات توصیه می کنم، از این رو می‌توانید به کانال‏‌های ارتباطی کافه بازاریابی مراجعه و نسخه ۲۰۱۸ آن را دریافت نمایید. در انتها لازم می‌دانم از دوستانم در کافه بازاریابی بابت پذیرش و به اشتراک گذاری این کتاب ارزشمند و از دوست عزیزم مهدی علی‌بخشی بابت یافتن آخرین نسخه این اثر تشکر نمایم.

دانلود نسخه pdf کتاب


One thought on “خواندن این کتاب را از دست ندهید // این بار نسخه بروز شده”

  1. ممنون از دوستانی مثل شما که کتاب معرفی میکنید ، حقیقاتا من معمولا کم کتاب میخونم ، ولی کتابی واقعا موثر و کاربردی باشه رو اولویت قرار میدم ، امیدوارم این کتاب جزو اون دسته از کتاب ها باشه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *