دیجیتال مارکتینگ دقیقا چیست؟

در سالهای اخیر عنوان دیجیتال مارکتینگ، بارها به گوش همه ما خورده است.

 • اما دیجیتال مارکتینگ چیست و دقیقا چه تاثیری بر کسب و کارها دارد؟
 • تاثیر حضور دیجیتال مارکترها در کسب و کارهای آنلاین به چه اندازه است؟
 • درآمد یک دیجیتال مارکتر چقدر است؟

و جواب بسیاری دیگر از سوالهای که درباره دیجیتال مارکتینگ در ذهن همه ما ایجاد شده است را در ادامه به دقت بررسی خواهیم کرد.

دیجیتال مارکتینگ چیست و دقیقا چه تاثیری بر کسب و کار ها دارد ؟

 برای تعریف دقیق دیجیتال مارکتینگ چند پرسش ساده نیاز است.

 • بیشتر از تاکسی های آنلاین استفاده میکنیم یا از آژانس های تاکسی سرویس؟
 • برای جابه جایی پول از اپلیکیشن ها استفاده میکنیم یا مانند گذشته با مراجعه به باجه های خودپرداز این کار را انجام میدهیم؟
 • برای سفارش غذا به دنبال شماره رستورانها میگردیم یا با استفاده از اپلیکیشنها موبایلی سفارش خود را ثبت میکنیم؟
 • و حتی برای خرید بسیاری از اجناس به فروشگاه های آنلاین مراجعه میکنیم یا با رفتن به فروشگاهها، حضوری خرید خود را انجام میدهیم؟

اگر کمی به جوابهای داده شده دقت کنیم متوجه خواهیم شد که کسب وکارهای آنلاین به سرعت در حال پیشرفت هستند.

دلیل این رشد بسیار ساده است.

همه ما به دنبال راحتی و سرعت هستیم و با وجود فضای آنلاین هر دو مورد راحتی و سرعت در استفاده از خدمات و خریدها برای ما وجود دارد.

اما یک دلیل دیگر که باعث سرعت بسیار بالای رشد کسب وکارها در فضای آنلاین شده است وجود مهارت دیجیتال مارکتینگ است .

در واقع دانش دیجیتال مارکتینگ پایه ی همه و تاکید میکنم همه کسب و کارها در فضای آنلاین است. اهمیت این دانش تا به اندازه ای است که اگر از آن غافل باشید کسب وکار شما در دنیای آنلاین به سرعت با شکست مواجه میشود.

تاثیر حضور دیجیتال مارکترها در کسب و کارهای آنلاین چقدر است؟

جالب است بدانید

تمام استراتژیها و تاکتیکهای کاربردی یک کسب و کار آنلاین توسط یک دیجیتال مارکتر طراحی میشود. و همین استراتژی ها و تاکتیکها باعث شده تا سود بسیار بزرگی نصیب کسب وکارهای آنلاین بشود.

با یک جستجوی ساده درباره میزان درآمد اپ ها و سایت هایی که در فضای آنلاین حضور دارند متوجه خواهید شد افرادی که مهارت دیجیتال مارکتینگ را دارند (دیجیتال مارکترها)در نگاه بیزینس ها به چه اندازه مهم و کاربردی هستند.

دیجیتال مارکترها افرادی هستند که به واسطه دانش دیجیتال مارکتینگ و استفاده از پلتفرم ها و ابزارهای که در این زمینه وجود دارد به فروش، برند سازی، طراحی و ورود کسب و کارها به فضای آنلاین کمک بسیار زیادی میکنند.

نتیجه میگیریم که آینده بازاریابی و فروش محصولات و خدمات شما و یا بیزنس های بزرگ در گرو آگاهی و پیشرفت در زمینه بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) است.

اینکه:

 1. چطور بازار هدف محصولات و خدمات خود و یا کسب وکارها را شناسایی کنید
 2. درک درستی از سلیقه و خواسته های مخاطب خود داشته باشید
 3. رفتار آنها را به درستی تحلیل کنید
 4. و برای معرفی کسب وکار خود و یا یک بیزینس به مخاطبان برنامه ریزی هدفمند داشته باشید مهمترین بخش برای موفقیت در دنیای آنلاین است.

فرقی نمیکند که یک کسب و کار خانگی داشته باشید یا کارمند یک مجموعه سازمان یافته بزرگ باشید، شما به این مهارت نیاز اساسی دارید تا بتوانید در فضای آنلاین پیشرفت کنید. این نیاز در حالی است که این روزها، بیشتر فعالیت ها در فضای آنلاین است وطبق آمار و گزارش های جهانی، در چند سال آینده جایی برای مشاغل و بیزنس های آفلاین و سنتی وجود نخواهد داشت.

درآمد یک دیجیتال مارکتر چقدر است؟

با یک سرچ ساده درباره درآمد یک دیجیتال مارکتر در کشورهای دیگر متوجه خواهید شد متوسط درآمد دیجیتال مارکترهای فیریلنسر در سال بین ۶۶ تا ۷۹ هزار دلار است.

با توجه به رشد کسب وکارهای آنلاین در کشور ایران و نیاز اساسی کسب وکارها به دیجیتال مارکترها متوسط درآمد دیجیتال مارکترها در ایران  بین ۵ میلیون تا ۱۲ میلیون تومان در ماه است. تمام این اعداد را میتوانید با رجوع به سایت های کاریابی ببینید.

این سطح درآمد، یکی دیگر از دلایلی است که نشان میدهد این دانش و مهارت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

اگر شما نیز صاحب یک کسب وکار آفلاین هستید و یا به دنبال شغلی جذاب در شرکت های بزرگ آنلاین هستید، به شما پیشنهاد میکنم به دنیای جذاب، حرفه ای و بسیار  مدرن دیجیتال مارکتینگ وارد شوید.

با توجه به مطالبی که تا به اینجا مطالعه کردید، حتما متوجه شده اید که فضای دیجیتال فرصت و پتانسیل جدیدی برای جذب مخاطب، افزایش فروش و رشد چشمگیر کسب و کارهاست و برای رسیدن به موفقیت در این فضا نیاز به یادگیری مهارت دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال مهمترین مسئله است.

مهارتی که به شما کمک میکند حرفه ای ترین و بهترین استفاده را از فضای آنلاین (وبسایت، اپلیکیشن موبایل، ایمیل، شبکه های اجتماعی و دیگر ابزارهای بازاریابی دیجیتال) داشته باشید.

اما این مهارت را بطور جامع و تخصصی در کجا و چگونه یاد بگیریم؟

دوره مدیریت بازاریابی دیجیتال

اهمیت کسب و کار شما بر ما پوشیده نیست و چالش هایی که برای کسب و کارتان در پیش روی شماست ملموس و قابل توجه است. به همین دلیل در آکادمی دیجیتال مارکتینگ دهبان، دوره تخصصی و حرفه ای را برای شما طراحی کردیم که به کمک آن میتوانید کسب وکار خودر را وارد دنیای آنلاین کنید و یا در شرکت ها و پلتفرم های بزرگ آنلاین مشغول به کار شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این دوره به نشانی:

https://dmacourse.com/classdigitalmarketingmanagementonline  .مراجعه نمایید

در آکادمی دیجیتال مارکتینگ دهبان چه مباحثی را با هم میآموزیم؟

 • به کمک هم و کاملا عملی تحقیقاتی موثر در فضای آنلاین و دیجیتال انجام میدهیم.
 • استراتژی و نقشه راه مختص کسب و کار شما را بررسی میکنیم.
 • در مسیر هدف کسب و کارمان یک کمپین بازاریابی دیجیتال راه اندازی میکنیم.
 • آموزش طراحی وب سایت با سیستم مدیریت محتوای وردپرس را خواهیم آموخت و وبسایتی حرفهای برای کسب و کارمان طراحی میکنیم.
 • همچنین میآموزیم که به چه صورت محتوای خلاقانه با توجه به نیاز مخاطبان کسب و کار خود تولید و منتشر کنیم.
 • یاد میگیریم تا در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، لینکدین، توئیتر و… کمپین های تبلیغاتی ایجاد کنیم و گزارش دقیقی از میزان تاثیرات آن استخراج خواهیم کرد.
 • با تبلیغات در موتور جستجوی گوگل آشنا میشویم و چگونگی کاهش هزینه های تبلیغات در این موتور جستجو را میآموزیم.
 • به کمک مفاهیمSEO یاد خواهیم گرفت که چگونه وبسایت خود را در موتور جستجوی گوگل بهینه سازی کنیم به گونه ای که جایگاه نخست صفحه اول و یا لینک اول گوگل از آن کسب و کار ما باشد.
 • همچنین با نحوه تبلیغات نمایش بنری در سایتهای مختلف آشنا می شویم.
 • اهدافی برای کسب و کار خود تعیین میکنیم و با استفاده از ابزارهای مختلف مانند گوگل آنالیتیکس میزان اثربخشی کمپینها و فعالیتهای بازاریابی دیجیتال خود را ارزیابی میکنیم. دوره ی مدیریت دیجیتال مارکتینگ دهبان از دوره های نخستین دیجیتال مارکتینگ در ایران و تهران است، که از سال ۱۳۹۳ شروع به آموزش های حضوری و آموزش های آنلاین دیجیتال مارکتیگ کرده است.

 

برای استفاده از موقعیتها زمان مهمترین مسئله است. فرصت پیشرفت را امروز از دست ندهید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *