FCBARTGROUP اولین آژانس تبلیغاتی بین‌المللی در ایران، فعالیت خود را آغاز کرد.

FCBARTGROUP که عضو شبکه جهانی FCB است، از اواسط تیر ماه ۱۳۹۷ فعالیت خود را در بازار ایران شروع کرده است. FCB Global که متعلق به Interpublic Group (IPG)، یکی از سه گروه برتر ارتباطات بازاریابی دنیا است و در ۹۰ کشور جهان با بیش از ۱۵۰ شعبه، مشغول به کار است.

ARTGROUP در سال ۱۹۸۶ در استانبول تاسیس شد و به مدیریت آقای فهمی اوزکان (Fehmi Ozkan) درسال ۲۰۱۵ تبدیل به نماینده‌ی اصلی FCB Global در منطقه شد و کشورهای منطقه‎‌ی TICCA (ترکیه، ایران، قزاقستان و آسیای میانه) را تحت پوشش خود قرار داد. هم اکنون دفاتر دیگر این شرکت، به مدیریت دفتر استانبول در باکو، آلماتی و تهران مشغول به فعالیت هستند. به زودی شعب جدید FCBARTGROUP در تاشکند، بیشکک، دوشنبه، تفلیس و ایروان تاسیس خواهد شد.

FCBARTGROUP تهران، اولین و تنها آژانس تبلیغاتی بین‌المللی خلاقیت محور و دیجیتال در ایران است که فعالیت خود را از تیر ماه ۹۷ مطابق با هویت و ارزش‌های FCB Global آغاز کرد. این شرکت حاصل سرمایه‌گذاری مشترک شرکت‌های FCBARTGROUP و نماآگهی است و به صورت تخصصی در حوزه‌ی خلاقیت و جدا از رسانه‌ عمل می‌کند. FCBARTGROUP در طی چندین سال گذشته در کمپین برندهای شرکت Unilever در ایران یعنی Clear،Cif  و Rexona فعال بوده است. بیش از یک سال پیش همزمان با همکاری FCB در ساخت آخرین کمپین تبلیغاتی Rexona در ایران، تحقیقاتی جهت بررسی شرایط و امکان افتتاح دفتر در تهران شروع شد. پتانسیل موجود در بازار ایران و شباهت‌های فرهنگی دو کشور ایران و ترکیه، انگیزه‌ی FCB برای ورود به بازار ایران شد.

مورات یاووز که از افراد شناخته شده‌ و حرفه‌ای تبلیغات در کشور ترکیه است، مدیریت دفتر FCBARTGROUP تهران را به عهده دارد. او در استانبول سابقه‌ی تاسیس و اداره آژانس‌های بین‌المللی متعددی مانند Grey،Ogilvy  و Dentsu را داشته است.

آقای مورات یاووز می‌گوید: “ما با سایر آژانس‌های تبلیغاتی یک تفاوت منحصر به فرد داریم؛ تمرکز ما بر روی خلاقیت و دیجیتال به عنوان دو شاخص تبلیغات یک برند است، به همین منظور FCBARTGROUP نقشی در خرید و برنامه‌ریزی رسانه انجام نمی‌دهد و فقط در بخش خلاقه و دیجیتال فعالیت می‌کند. ما جریان موجود این صنعت را دنبال نمی‌کنیم هدف ما تغییر وضع موجود است؛ ما معتقدیم که طبق قوانین جهانی تبلیغات، رسانه و خلاقیت، دو مبحث تخصصی و کاملا مجزا هستند و بر خلاف آنچه در بازار ایران می‌گذرد، کارهای این دو حوزه نباید توسط یک تیم انجام شود. ما به پتانسیل موجود در بازار ایران ایمان داریم و برای تبدیل شدن به خلاق‌ترین آژانس تبلیغاتی ایران، بهترین استعدادهای داخلی را استخدام کرده و ابزارهای FCB Global را با آن‌ها به اشتراک گذاشته‌ایم.”

آقای صفا صیرفی رئیس هیئت مدیره FCBARTGROUP TEHRAN می‌گوید: “با ورود FCBARTGROUP به عنوان یک شرکت تراز اول بین‌المللی به ایران، تلاش کرده‌ایم تا با تلفیق دانش و روش‌های روز دنیا با استعدادهای بالقوه داخل کشور در افزایش سطح صنعت تبلیغات ایران سهمی داشته باشیم و این امر باعث خواهد شد تا فاصله کیفی صنعت تبلیغات ایران با استانداردهای جهانی کاهش یابد.”

آقای فهمی اوزکان مدیر دفتر FCBARTGROUP استانبول، می‌گوید: “من از شراکت با سهامداران نما‌آگهی، آقایان علی سلیمی، صفا صیرفی و مجید دلاوری در تهران بسیار خوشحال هستم؛ عملکرد حرفه‌ای و شهرت آن‌ها در زمینه‌ی تبلیغات باعث شد که با وجود عدم ثبات اقتصادی، ما به سرعت وارد بازار تبلیغات ایران بشویم. این قطعاً یک نکته‌ی کلیدی برای FCB Global و FCBARTGROUP خواهد بود چرا که صنعت تبلیغات در ایران دارای پتانسیل زی اد و نیروهای بسیار خلاق است. مطمئن هستم که با مدیریت آقای مورات یاووز، به زودی قادر خواهیم بود تا با کسب اولین جایزه‎ی تبلیغاتی کن (Cannes Lions Award)، خلاقیت ایرانی را به جهان معرفی کنیم.

این آژانس در کنار انجام پروژه‌های مربوط به برندهای Clear، Rexona و Knorr اخیراً همکاری خود را با شرکت Danone Waters و بانک ملّت نیز آغاز کرده است.

  • به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد شبکه جهانی FCB به این لینک مراجعه نمائید:
  • For more information on FCB Global Network: fcb.com
  • به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد FCBARTGROUP به این لینک مراجعه نمائید:
  • For more information on FCBARTGROUP: fcbartgroup.com
  • به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد FCBARTGROUP TEHRANبه این لینک مراجعه نمائید:
  • For more information on FCBARTGROUP TEHRAN: fcbartgroup.ir

 


2 thoughts on “FCBARTGROUP اولین آژانس تبلیغاتی بین‌المللی در ایران، فعالیت خود را آغاز کرد.”

  1. باسلام و خسته نباشید. ضمن تبریک به شما و تیمتون و آرزوی موفقیت برای شما در شروع راهی که هم سخته و هم قابل دستیابی و روشن .بنده دانشجوی دکتر بازاریابی هستم. آیا این امکان وجود داره که بتونم تو این زمینه افتخار همکاری با شما را کسب کنم. با تشکر

  2. امیدواریم این همکاری باعث ورود دانش و نوآوری در حوزه تبلیغات باشه برا دوستان نما آگهی آرزوی موفقیت داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *