کودکان برگ برنده بانک ها

به قلم امیرحسین محسنی فر / کارشناس حوزه کسب و کار: با توسعه بانکداری دیجیتال و محیا شدن زیر ساخت های نظیر افتتاح حساب آنلاین، صدور و ارسال کارت درب منزل و از همه مهمتر سیستم احراز هویت آنلاین کمک شایانی به حضور متفاوت بانک ها در فضای کسب و کار شده است. اما تنها بانک های توانسته اند که از این امکان استفاده کنند که از سطح چابکی بالایی برخوردار باشند، به نوعی می توان از آن ها به عنوان بانک های منعطف یاد کرد. بانک پاسارگاد با گذر از عصر بانکداری سنتی و بهره جستن از ظرفیت های به وجود آماده از توسعه فضای دیجیتال به خصوص در بعد فرهنگی جامعه سرزمین هوشمند پاد را به بازار معرفی کرد و در پی آن محصولات ویپاد، کیپاد و زیپاد را روانه بازار نموده است.

ورود متفاوت بانک پاسارگاد به بازار خدمات مالی با تمرکز بر روی بعد تربیتی مستقلانه کودکان با شعار (وقتشه حسابش رو جدا کنی)؛ این بانک با ارائه محصول جدید خود به نام زیپاد به دنبال ماجراجویی جدیدی در حوزه خدمات مالی است. به نظر میرسد با افزایش رقابت در صنعت بانکداری فعالین این صنعت درپی جذب کودکان هستند تا این دسته از بازار را تبدیل به پایگاه قدرتمد اجتماعی خود نمایند تا سودآوری بانک را در سال های آتی تضمین نمایند. چرا که بررسی ها در حوزه رفتار مصرف کنندگان صنعت بانکی نمایانگر آن هست که مشتریان به سختی حاظر به تغییر بانک متعامل خود میشوند در این شرایط درصورتی که بانکی موفق به اقناء مشتریان در جهت مهاجرت به تعامل با سازمان متبوع خود شود، هزینه های زیادی نظیر سود ترجیحی، خدمات سفارشی شده، هزینه های بازاریابی با و… را متحمل می­شود. پس میتوان گفت جذب مخاطبی که به صورت بلند مدت با بانک همکاری داشته باشد یک سیاست برنده برای بانک ها پیشرو می­باشد. از این رو بانک پاسارگاد برای جذب مشتریان خردسال از هدف گذاری و یک سیاست هوشمندانه بلند مدت جهت حفظ وضعیت و در دست گرفتن بازار در سال های آتی برخوردار می­باشد. اما باید توجه کرد که زیپاد در این راه تنها نیست و باید با رقیای قدرتمندی نظیر بلوجونیور که محصولی ارائه شده توسط بلوبانک میباشد و همچنین به عنوان بانکی نوآور در بازار شناخته شده به رقابت بپردازد.

با نگاه موشکافانه تر به این محصول جدید در حوزه بانکی به وضوح دقت شناخت مخاطب کودک و نوجوان دیده می­شود چرا که برخلاف رویه های سنتی بانک های ایران که در طراحی محصولات مختص به این بخش از بازار به نام گذاری و درج (مخاطبین محصول: گروه سنی کودک و نوجوان) در شناسنامه محصول اکتفا میکردند بانک پاسارگاد با ارائه نرم افزار زیپاد که به صورت اختصاصی برای این قشر از مخاطبان طراحی شده و با ارائه مزیت های نظیر افتتاح حساب آنلاین توسط والدین و جاذبه های ترغیب کننده مالی نظیر هدیه افتتاح حساب و به تبع آن پیروی از خط مشی ها در طراحی تمام نقاط تماس متناسب با مخاطبین کودک و نوجوان نظیر کارت های بانکی در مدل های گرافیکی متفاوت، طراحی اپلیکیشن با رابط کاربری مختص کودک و نوجوانان و… در راه نیل به شناخت ذائقه مشتریان خود حرکت کرده است. شناختی که حلقه ی مفقود سیل کثیری از محصولات صنعت بانکی است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *