برندهای مسئول/ رونمایی از منوی بریل مجموعه رستوران‌های ارکیده

این روزها عمل به مسئولیت اجتماعی برای خلق یک برند محبوب‌تر رفته رفته به دنیای برندهای ایرانی وارد می شود و برندها مسئولانه‌تر از گذشته در برابر مخاطبان خود رفتار می‌کنند. طی روز های گذشته خبری از رونمایی منوی مخصوص نابینایان در مجموعه رستوران‌های ارکیده منتشر شد، اتفاق مثبتی که شایسته است کمی بیشتر به آن پرداخت.
مجوعه رستورانهای ارکیده با داشتن ۶ شعبه در کشور، یکی از شناخته‌شده‌های صنعت غذا و رستورانداری در کشورمان است، باتوجه به این موضوع مخاطبان زیادی دارد که بخشی از آنها می‌توانند روشندلان باشند. آنطور که در وبسایت این رستوران می‌خوانیم؛ مدیریت مجموعه بر این باور است که تمامی افرادی که مایل به دریافت خدمات این رستوران هستند، بایستی آگاهانه و با توجه به نیازهای واقعی خود سفارش دهند. از این رو توجه مجموعه به یکی از قشرهای آسیب پذیر جامعه یعنی نابینایان و کم بینایان جلب شده است که جمعیتی حدود یک میلیون نفر در کشور دارند.

به هرحال همه ما می‌دانیم که یکی از لذت‌های رفتن به رستوران، انتخاب غذا از بین گزینه‌های منو است، لذتی که شاید اگر شخص دیگری مانند گارسن یا همراهان بخواهند برایمان بخوانند، آنقدر لذتبخش نباشد. با در نظر گرفتن این موضوع اولین گزینه ای که برای رفاه بیشتر نابینایان در صنعت رسنورانداری به ذهن متبادر می شود امکان طراحی منوی بریل می باشد.

مراسم رونمایی از منوی بریل رستوران ارکیده و اعلام عمومی آن روز یکشنبه مورخ بیست و نهم اردیبهشت ماه سال جاری با برگزاری مراسمی به صرف افطار در شعبه اقدسیه این رستوران، با حضور جمعی از روشندلان و خانواده‌هایشان انجام شد.
به هر حال همانطور که می‌دانیم تعاریف مختلفی از مسئولیت اجتماعی شده است و در یکی از این تعاریف اینگونه میخوانیم که،«مسئولیت اجتماعی شرکت ها» به معنی اخلاق کسب و کار است و به نقشی که شرکت ها در حوزه اجتماعی بر عهده دارند، ربط پیدا می‌کند. موضوعی که مجموعه رستوران ارکیده آن را با طراحی منوی بریل در دستور کار خود قرار داده است و مسئولیت خود را در قبال جامعه و تمام کسانی که تحت تأثیر فعالیت‌های سازمان قرار می‌گیرند رعایت کرده است و امیدوار است به زودی دیگر امکانات مناسب را برای سایر قشرهای آسیب پذیر جامعه فراهم نماید.
.
کافه بازاریابی ضمن ارج نهادن به این کار خوب از سوی رستوران ارکیده، بر این باور است که عمل به مسئولیت‌های اجتماعی، استراتژی برندهای هوشمند و مسئول  است.


2 thoughts on “برندهای مسئول/ رونمایی از منوی بریل مجموعه رستوران‌های ارکیده”

  1. سلام و عرض ادب
    بعد از حرکت بایودنت روی بسته بندی محصولاتش به نظر میرسه نابینایان حق و حقوق خودشون از جامعه رو به مرور دریافت می کنند. این ما هستیم که با حرکتها و رفتارهای این چنینی به همدیگر احترام می گذاریم. چقدر خوب است تا اینگونه رفتارها در آینده برای ما تازگی نداشته باشد و وظیفه همه افراد باشد. مثلا تمام رستوران ها منوی ویژه نابینایان داشته باشند. یا مثلا در بانک ها تبلیغات و بروشورهای ویژه نابینایان باشه.
    ایام به کام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *