تشریح ارزیابی و ستاره دهی به آگهی های تلویزیونی // اختصاصی کانال کافه بازاریابی

کسانی که در کانال رسمی کافه بازاریابی به نشانی @KafeMarketing_official  عضو هستند می دانند که بیش از یک سال است که ایده ارزیابی و ستاره دهی به آگهی های محیطی ایران را شروع کردیم که استقبال از آن بسیار عالی بوده. . حالا فاز دوم که به ارزش گذاری اگهی های تلویزیونی اختصاص دارد را آغاز می کنیم. پیش از هر چیز توجه داشته باشید که قصد داریم که در ارزیابی آگـهی های تلویزیونی در ابتدا صرفا به ارزیابی آگهی های برجسته بپردازیم. چرا که اعتقاد داریم طرح هایی مثل طرح اگهی رایگان صدا وسیما حجم آگهی های بی ارزش را بالا برده و بررسی همه اگهی ها کمی از حوصله مخاطب خارج خواهد بود. حتما توجه دارید اینجا نه ما قصد دنباله روی از جشنواره های معروف تبلیغات را داریم و نه ادعای کامل بودن ارزیابی ها (که البته هیچ کس نمی تواند ادعای ارزیابی کامل داشته باشد). اینجا کافه بازاریابی است و به سبک خودمان کار را پیش می بریم و البته سعی می کنیم اول از همه منصفانه باشد.

چه گروهی ارزیابی را انجام می دهند؟

هیات داوری و ارزیابی متشکل از ۳ عضو ثابت و ۲ عضو متغیر (به تناسب موضوعات انتخابی) خواهد بود. علت این موضوع این است تا در طی زمان، دیدگاه و نگرش داوران، نتایج را به سمت و سوی خاصی هدایت نکند. بر خلاف تبلیغات محیطی در ارزیابی تبلیغات تلویزیونی از گروه مخاطبان برای ارزیابی استفاده نخواهد شد.

معیارهای اصلی ارزیابی (بدون اولویت) چیست؟

  • کیفیت ایده آگهی (ارتباط بین ایده و محصول – در خدمت محصول بودن ایده)
  • خلاقیت در آگهی (بدیع و نواورانه بودن ایده آگهی)
  • کیفیت اجرای ایده (ساخت آگهی)ہ
  • ماندگاری آگهی

ملاحظه: در ارزیابی ها دو معیار "تاثیر آگهی بر فروش" و "ارزیابی استراتژی پیام" صورت نمی گیرد.

 شرایط انتخاب آثار چیست؟ حجم تولید آگهی های تلویزیونی زیاد است در فاز اول فقط اگهی های برجسته تلویزیونی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. انتخاب توسط مدیریت کافه بازاریابی صورت می گیرد.

بستر اعلام نتایج کجاست؟ این ارزیابی و اطلاع رسانی  در کانال کافه بازاریابی در تلگرام دنبال می شود و در سایت نتایج فصلی منتشر می شود. پس در کانال تلگرام به آدرس  @KafeMarketing_official با ما همراه باشید.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *