تبلیغات اسنپ حالا خلاق و مستقیم و ایرانی

چالش های مقطعی نمی تواند برندهای موثر در زندگی مردم را با بحران مواجه کند. حالا اسنپ با کمپین جدید رنگ تازه ای به بازار تبلیغات اپ های حمل و نقل و البته غذا بخشیده است.

تبلیغات اسنپ برای مخاطب ایرانی آشناست. سوار بر قافیه پردازی (گاهی قافیه شنیداری) بین دو عنصر به ظاهر نامرتبط است. در این مجموعه تبلیغات از نام خیابان و مکان های معروف شهر و غذاهای آشنای آن استفاده شده تا مردم هر شهر ارتباط بهتری با پیام ها برقرار کنند، به همین دلیل است که حس ایرانی بودن دست می دهد. این کمپین از آن دست ایده هاست که برای هر محصولی نمی شود استفاده کرد. در واقع از سِری ایده های کشویی شرکتهای تبلیغاتی نیست که به چند برند ارایه می دهند تا بالاخره یکی قبول کند.

آگهی با ایجاد ارتباط میان دو موضوع نسبتا نامرتبط اسباب به خاطر ماندن را فراهم می کند. (اسم مکانی مشخص و غذایی مشخص). و کپی رایتر با استفاده از واژه “همان” مهمترین پیام اگهی را به مخاطب منتقل می کند و این خدمت را از اسنپ فود جدا می کند.

این مجموعه آگهی مثل اکثر آگهی های کلامی با چالش جلب توجه همراه است که سعی شده تا با پیچ و تاب فرم که برگرفته از هویت بصری اسنپ است، کمی آگهی از حالت فلت بودن خارج شود و چشم را به سمت خود جلب کند. در واقع این اولین کمپین اسنپ بعد از تغییر هویت بصری اش است که نشانه های تغییر هویت بصری اسنپ را به خوبی می توان در آن دید. به گونه ای که ظرفیت های این تغییر هویت در این آگهی ها به خوبی دیده می شود و فرم به جذاب شدن ترکیب بندی کمک کرده است.

ایجاد جذابیت این مجموعه آگهی، بازی آوایی کلمات است و استفاده از عکس غذا برای درک بهتر پیام اصلی، که البته می شد بهتر از اینها هم باشد. اما مهمتر اینکه از مخاطب انتظار یک اقدام جدید را ندارد و پیشنهاد ویژه ا استفاده از همان اپ قبلی است. بدون نیاز به آپدیت، نصب مجدد و … که این روزها دردسر های خودش را دارد.

حالا باید گفت در انبوه تبلیغات وربال یا کلامی ایرن روزها، کمپین اسنپ هم خوب دیده می وشد و هم خوب حرفش را به مخاطب می زند و در آن خبری از خلاقیت های افراطی که کشف پیام را سخت می کند نیست.


One thought on “تبلیغات اسنپ حالا خلاق و مستقیم و ایرانی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *