برندها در شرایط گسترش ویروس کرونا چه باید بکنند؟!

برندها در شرایط گسترش ویروس کرونا چه باید بکنند؟ این مساله ذهن خیلی از برندها را طی ماههای اخیر به خود مشغول کرده است. آژانس اگیلوی از بنام ترین آژانس های ارتباطی، هفته های گذشته فایلی را منتشر کرده است که به این سوال پاسخ صریح می دهد.

جدای از شروع جذاب این گزارش کوتاه که در بخش ابتدایی به نمونه قضاوت های مردم در مورد برندها در شرایط سخت که آیا نیروهای شرکت خود را تعدیل می کنند و یا سود خود را قربانی می کنند می پردازد، باید اشاره کنم بازنگری در “محتواهای جاری برند” و کمپین های جاری شرکت، به نظرم ضربتی ترین گام این پیشنهاد پنج مرحله ای است. جایی که اشاره می کند برندها باید در این شرایط گسترش ویروس کرونا، پیامهای ارتباطی “جاری” خودشون رو “دوباره ارزیابی” کنند تا رفتاری مغایر با رفتارهای جدید مصرف کنندگان در ایام گسترش کرونا نداشته باشند. آنجا که اشاره می کند “کی اف سی” کمپین اخیر خود را با عنوان finger lickin را متوقف کرده، صرفا به دلیل اینکه در آن به رفتاری دامن می زند که با رفتارهای عرفی “جدید” جامعه همخوان نیست و مخاطب را به خطر می اندازد.

اقدامات برندها در زمان کرونا

** اما یه سوال برای فکر بیشتر: در فضای تبلیغاتی کشور خودمون همین الان چند برند را می بینید که در تبلیغات خود مردم را دعوت به خرید جشنواره و خرید می کنند؟

چند برند را می شناسید در آگهی هاشان دایم آدم ها در میهمانی هستند؟

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در کافه بازاریابی چند یادداشت دیگر در ارتباط با اقدامات برندها در دوران ویروس کرونا نگاشته شده است؛ شما میتوانید با دنبال کردن لینکهای زیر آنها را مطالعه کنید.

استراتژی های بازاریابی در دوران کرونا

کرونا و برندها // پیام کووید ۱۹ : چابک باشید

کرونا و برندها// نگاهی بر رویکرد کسب و کارها در روزهای بحرانی شیوع ویروس کرونا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *