گروگان تبلیغاتی // اگر قصد همکاری تبلیغاتی با شبکه جم را دارید، موج دوم همکاری را جدی بگیرید!

این یادداشت را جدی بگیرند! همواره همکاری تبلیغاتی برندها را با شبکه های ماهواره ای به ویژه شبکه #جم در کافه بازاریابی رصد کرده ایم. فارغ از خوبی و بدی این کار، همه رفته رفته آگاه شده اند که این نوع همکاری باعث برخی محدودیت های داخلی برای برندها می شود. به رغم همه موارد بازدارنده باز هم این همکاری برای برخی برندها توجیه پذیر است.
اما بحث امروز درباره چرایی و یا اثربخشی این همکاری نیست. پدیده ای که بعد از موج اول این همکاری ها به عنوان موج دوم در حال راه افتادن است گروگان گرفته شدن این برندهاست. در جدیدترین نمونه ها می توان به تبلیغات شدید منفی در مورد یک برند قدیمی و خوب داخلی، صرفا به دلیل قطع همکاری تبلیغاتی با شبکه #جم اشاره کرد. (تصویر زیر بخش هایی از این ویدیوست)

انتشار ویدیویی که به مضرات کشک می پردازد و در آن تمام از نام و نشانه کشک سمیه استفاده می شود (آن هم دقیقا حالا که چند وقتی است از تبلیغات این برند در شبکه #جم می گذرد). این ویدیو نه برای روشنگری که صرفا برای کوبیدن برند سمیه تهیه شده است و اطلاعاتی که به مخاطب می دهد قابل اعتنا نیست. کافه بازاریابی به عنوان یکی از رسانه های تاثیرگذار بر جریان فعالیتها بازاریابی و تبلیغات تاکید می کند که برندها در همکاری های خود همواره به تماما جوانب کار بیندیشند و بعد اقدام کنند. ما اعتقاد داریم با تمام مشکلات موجود، برندهای ایرانی با زحمت بسیار به وجود امده اند و در این شرایط سخت اقتصادی سرپا مانده اند. نقدها باید منصفانه باشد و کافه بازاریابی تاکید می کند تمام توان خود را برای حمایت عادلانه از برندهای ایرانی به کار خواهد بست. جریان خطرناکی که اخیرا توسط رسانه های خارجی به راه افتاده کمکی به برندهای ما نمی کند. برندها باید نگران موج دوم همکاری های خود باشند که مبادا گروگان گرفته شوند.


One thought on “گروگان تبلیغاتی // اگر قصد همکاری تبلیغاتی با شبکه جم را دارید، موج دوم همکاری را جدی بگیرید!”

  1. سلام
    چند وقتی بود این آگهی رو در شبکه جم می‌دیدم و با خودم می‌گفتم چرا یک رسانه باید به این شکل به تخریب یک برند بپردازه!!! تبلیغات مشابهی هم درباره نوشابه انرژی‌زای ردبول داره پخش می‌شه که اتفاقا چندی پیش از طریق همین شبکه تبلیغ مثبت براش انجام می‌شد! واقعا جای بستی تعجب و تاسفه!
    ممنونم این موضوع رو روشن کردین.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *