گزارش یک برند به روایت محمود محمدیان // هتل بین المللی خلیج فارس

امسال هم نظیر پارسال در شهر بندر عباس سخنرانی داشتم. امسال به دعوت شرکت تصویر هنر و از سوی آقای احمدی و آقای شهرزاد رفتم بندر عباس و در هتل هرمز که پارسال محل اقامتم بود به همراه سخنران محترم همکار آقای محمدی ،سخنرانی در خصوص اصول موفقیت در بازار ایران کردیم.همان طوری که گفتم محل سخنرانی هتل هرمز بود که مدیر این هتل هم خیلی به من محبت داشت.

اما محل اقامتم هتل بین المللی خلیج فارس بود در ده کیلومتری شهر بندر عباس در یک فضای صنعتی و کنار شرکتها و هولدینگهای بزرگ بندر عباس.در این هتل با آقای امیر عباس بشاش آشنا شدم که مدیر هتل بودند و آن قدر فرد حرفه ای و توانمندی بودند که من را تحت تاثیر قرار دادند. ایشان در هتل خلیج فارس برنامه های تحولی زیادی را دارند پیگیری می کنند که البته همه می دانیم فضای کسب و کار هتل ها در ایران بسیار سخت و توانفرساست.

غذای بسیار خوب دریایی که در این هتل سرو شد خاطره خیلی خوب از بندر عباس در ذهن من برجا گذاشت.آقای بشاش بر روی نیروی انسانی خود در حال سرمایه گذاری جدی است و در عین حال تلاش می کند در آینده هتل را به فضایی برای برخی از برنامه های جانبی برای جوانان تبدیل کند.این هتل رفته رفته می رود که خود را به بهترین هتل بندرعباس تبدیل کند. راهی سخت که به نظرم با شخصیت و تجربه و توانی که در مسوولان این هتل سر و کار دارم انجام شدنی است.

همیشه اعتقاد دارم که مدیران توانمند نظیر آقای بشاش می توانند در هر سیستمی تحول ایجاد کنند. متعاقبا در خصوص هتل ارزشمند هرمز نیز در این قسمت مطالبی را خواهم نوشت.

.

پاورقی: به نظر شما مهم ترین چالشهای هتلداری در شهری نظیر بندر عباس چه می تواند باشد؟


49 thoughts on “گزارش یک برند به روایت محمود محمدیان // هتل بین المللی خلیج فارس”

 1. با سلام خدمت اهالی محترم کافه بویژه استاد عزیزم

  به نظر من حوزه هتلداری یکی از مهمترین حوزه های کسب و کار مهجور مانده در ایران است. این حوزه خود به تنهایی میتواند سبب جذب توریست و به تبع آن ورود ارز و سرازیری جریان نقدی قابل توجه به کشور گردد. برای همین نگارش در معرفی و اهمیت این حوزه بسیار پسندیده و موثر است. خوشبختانه طی سال های اخیر رویکرد افراد نسبت به تحصیل در رشته مدیریت جهانگردی و هتلداری تغییر کرده و مثبت شده است که این خود نشان دهنده پی بردن به اهمیت این رشته و این صنعت میباشد. بر دوستان متخصص در حوزه های دیگر مانند بازاریابی، تبلیغات و … لازم است به حمایت از این صنعت مهم بپردازند که همین مقاله در کافه نشان دهنده اهتمام دوستان به موضوع است.

  1. با سلام
   در زمینه هتلداری متاسفانه کسانی وارد بازار کار می شوند یا اقدام به ساخت هتل می نمایند که متاسفانه هیچ گونه تخصصی در این زمینه ندارند و این شغل را به خاطر شیک بودن آن انتخاب می کنند و استاندارها را رعایت نمی کنند و به صورت شخصی و سلیقه ای هتل را اداره می کنند
   که از نظر بنده فقط بیرون آن شیک است
   پر شدن ظرفیت های هتل ها و جذب توریست یک قسمت کوچک از ایرانگردی و گردشگری می باشد و جذب گردشگر خارجی نیاز به کارهای زیر بنایی و تبلیغات در سطح وسیع می باشد ولی متاسفانه صنعت گردشگری همیشه از چشم ها دور بوده و توجهی به آن نشده

 2. سلام عرض می کنم خدمت دوستان کافه بازاریابی و استاد ارجمند آقای محمدیان .
  خوشبختانه با گذشت بیش از یک ماه از سمینار مردم از اثرات سازنده سخنان شما در کسب و کارشون هر روز برای ما انرژی زیادی خلق می کنند .

  باید خدمت دوستان عرض کنم هتلداری در بندرعباس به عنوان پایتخت اقتصادی ایران از حساسیت بیشتری برخوردار است و هتل های زیادی در فضایی بسیار دوستانه به رقابت می پردازند . مدتیست هتل خلیج فارس با مدیریت جناب بشاش با ایجاد احساس خوب در اذهان عمومی برند هتل رو بیش از پیش برای مردم محبوب کردند و ما از بندرعباس شاهد پیشرفت این هتل هستیم ، برای این مجموعه آرزوی توفیق روزافزون دارم و مطمئنم این برند با رویه ای که در پیش گرفته به تمام خواسته های خود می رسد .

  1. با سلام خدمت استاد گرامی و ممنون بابت مطلب زیبای شما و لطف زیادی که به من داشتید
   هتلداری در بندر عباس دارای مشکلات بسیار خاصی می باشد که گرمای هوا و میزان رطوبت بسیار زیاد به آن می افزاید
   نبود نیروی متخخص از عمده ترین مشکلات در این شهر می باشد و پس از آن لوازم مورد نیاز تاسسیات هتل که به نظر بنده مغز هتل می باشد

 3. جناب آقای دکتر محمدیان آیا می شود در مورد سن و سال و تجربه و نوع آشنایی آقای بشاش با صنعت هتلداری با ایشان مصاحبه ای ترتیب داده شود. ما هم سوالهایی داریم که دوست داریم ایشون جواب دهند با ارادت

  1. بنده امیر عباس بشاش ۲۹ سالم هست و رشته تحصیلی اینجانب متالورژی مواد و کامپیوتر بوده و در آخر هم رشته هتلداری
   خدمت شما عرض کنم که هتلداری شغل خانوادگی ما می باشد از سمت پدری از زمان قبل از انقلاب به این کار مشغول بوده اند و هستد و بنا بر قانون نا نوشته دنیا که فرزندان اکثرا شغل پدر را ادامه می دهند من هم از این قائده مستثنی نبوده و برای آینده حرفه ای خود وارد این صنعت شدم.
   از آنجا که از کودکی در هتل بزرگ شدم و تجربه های فراوانی دارم و با توجه به سن کم خود در بالاترین سطح این صنعت می باشم
   در هتل ها و شهرهای مختلفی کار کردم و از بزرگان این صنعت تجربه های فراوانی آموختم.
   در حال حاضر نیز مدیریت هتل بین المللی هتل خلیج فارس بندر عباس را بر عهده دارم
   سوال دیگری هست در خدمت شما هستم

  1. با سلام خدمت شما
   ما یک خانواده هتلی می باشیم که پدر من بالای ۵۰ سال سابقه این کار را دارن و خود ایشان چندین سال است عضو اتحادیه هتلداران تهران می باشد و ما داخل تهران هم دارای هتل می باشیم
   سابقه هتلی من در شهرهای تهران, قشم و بندر عباس می باشد
   بیشترین مشکلی که ما در بندر عباس با آن داریم بحث نبود نیروی تخصصی برای هتل است که در تهران این موضوع کمتر به چشم می آید
   بحث هتلداری در تهران خیلی متفاوت تر از بندر عباس می باشد همانطور که دوستان در جریان می باشند ما در زمینه هتلداری بازارهای هدف متفاوت داریم که بازار هدف بندر عباس فقط به بحث تجاری و صنعتی بودن آن ختم می شود و ما هیچ وقت دنبال توریست نمی باشیم ولی در تهران این بازار هدف بزرگتر است و تنها جنبه بزرگتر و مشابه آن تجاری و صنعتی بودن آن با بندر می باشد

 4. با سلام. من هم تجربه دو روز اقامت در هتل بین المللی خلیج فارس رو داشتم ولی خوب افتخار آشنایی با جناب بشاش نصیبم نشده. خدمات رفاهی و پذیرایی هتل خلیج فارس راضی کننده است که قطعاً همین واقعیت تاثیر بسزایی در وفادار شدن بازدیدکنندگان این هتل داره.

   1. برای شما و کادر مدیریتی شما آرزوی موفقیت دارم. فکر می کنم کمتر از دو ماه دیگر بندرعباس خواهم بود، قطعاً برای سومین بار مهمان هتل شما خواهم بود.
    پی نوشت: من ۷ سال بندر عباس زندگی میکردم، و خوب پس از آن بارها در هتل های مختلف این شهر میهمان بوده ام. ارادت بسیار زیادی به هتل همای این شهر دارم، ولی متاسفانه جاده کمربندی که از جلوی این هتل رد شده و باعث شده که ارتباط هتل با ساحل دریا قطع بشه، از جذابیت این هتل برای من کم کرده. با این حال استخر رو باز این هتل هنوز هم برای من یه نوستالژی شیرینه.

 5. سلام
  قبل از هر چیزی از آقای بشاش به خاطر حضور در این گفتگو ممنونم و این رو خوب می دونم که ایشان حتما به دنبال پیدا کردن راه حل برای مشکلات موجود در هتلداری در شهر بندرعباس هستند و شنیدن راهکارها می تواند برای ایشان و کارشان مفید واقع شود ضمنا در این میان شنیدن برخی انتقادات نیز برای ایشان مفید واقع خواهد شد.
  بنظرم بهترین راه برای بیشتر آشنا شدن با برخی از موارد یکراست جستجو در اینترنت هستش. (البته باید سایتی داشته باشند و یا حداقل مطلبی در این مورد نوشته شده باشد)
  من سری به سایت هتل بین المللی خلیج فارس زدم. http://www.persiangulfhotel.com
  – دوزبانه نبود.
  – هتل پنج ستاره هستش و سایت، خودش را بین المللی و پنج ستاره نشان نمی دهد.
  – در انتهای سایت نوشته شده: اجرا: امیر عباس بشاش
  – در بعضی قسمت ها غلط های املایی دیده می شود.
  – بعضی قسمتهای سایت فعال نیستند و نوشته “در TripAdvisor نظر دهید” را نشان می دهند.
  – رزرواسیون آنلاین فعال نیست.
  – عکسهای نشان داده شده دفرم شده اند.
  – در قسمت تماس با ما یک فرم برای همه قسمت های مدیریت، امور قراردادها و … وجود دارد.
  – به غیر از صفحه اول، در انتهای همه صفحات سایت نوشته آشنایی با هتل و در دو مورد نوشته های نزدیک به بندر شهید رجایی آمده است.
  – منوهای انتهایی سایت ” گروه هتل های ستاره آسیا و … فعال نیستند.
  مهمترین قسمت اینکه این هتل بین المللی هستش و باید برای تبلیغات، سایت و سایر موارد تبلیغاتی برای این هتل از افراد و شرکتهایی که بین المللی کارکرده اند و تجربه های این مورد را داشته اند کمک گرفت و نهایتا اگر هم پیدا نشد از شرکت های خارجی متخصص در این زمینه مشاوره و از تجربیات آنها استفاده کرد تا بتوان در آینده نه چندان دور به نتایج دلخواه دست پیدا کرد.
  باز هم ممنونم.

 6. با سلام خدمت شما
  ۱۰۰ % همینطور می باشد و ما آماده دریافت هرگونه انتقاد سازنده می باشیم
  با اجازه شما من برای هر مورد از ایراداتی که گرفتید توضیح جداگانه بدهم
  ۰۱-سایت در دست راه اندازی می باشد و در فاز اول فقط شامل زبان فارسی می باشد بعد از گرفتن ایرادهای طراحی زبان های دیگر اضافه خواهد شد
  ۰۲- در ابتدا خدمت شما عرض کنم که سایت در فاز اول طراحی خود می باشد و برای ایرادگیری منتشر شده است
  ۰۳- اگر در انتهای سایت نام طراح و اجرا کننده به نام خود من می باشد دلیل دیگری ندارد به غیر از اینکه سایت را خود من طراحی کردم و اینجانب و تیم کمک کننده زیر تمامی سایت های خود کپی رایت مربوط به سایت را میزنیم
  ۰۴-در مورد غلط املایی حتما سایت بازبینی خواهد شد
  ۰۵-در قسمت هایی که فرمودید فعال نیستند بله حق با شماست و متن و عکس هلی اون قسمت هنوز آماده نشده.
  ۰۶-رزرواسیون آنلاین فعال می باشد و بارها بارها چک شده است . این قسمت مربوط به طراح سایت نمی باشد و متعلق به شرکت نرمافزاری هست که تقریبا بیش از ۸۰% هتل های ایران از نرمافزار این شرکت استفاده میکنند و اگر ایرادی در لود کردن باشد به خاطر اینترنت می تواند باشد.
  ۰۷-در مورد عکس ها هم خدمت شما گفتند سایت برای ایرادگیری منتشر شده و حتما نظر شما در این قسمت اعمال خواهد شد.
  ۰۸-در قسمت تماس با ما هر قسمت فرم جداگانه می باشد و مستقیما به مسئول آن بخش مرتبط می باشد و فقط از لحاظ ظاهری یکسان می باشد.
  ۰۹-در صفحه اول این مورد و توضیح در مورد هتل به صورت کامل تری ارائه شده و در قسمت فوتر به صورت خلاصه و خدمت شما عرض نمایم که یکی از دلایل موفقیت این هتل نزدیک بودن آن به اسکله شهید رجایی می باشد
  ۱۰- منوی انتهای سایت به این دلیل فعال نمی باشد چون هنوز سایت این شرکت طراحی نشده است.
  ۱۱- در مورد TripAdvisor هم خدمت شما عرض کنم که اگر نظر سنجی و نظر دهی در سایت بی طرفی باشد که اینجانب در آن دخیل نبوده و اگر کسانی نظر منفی دادند اینجانب نتوانم در آن دخل و تصرفی داشته باشم بهتر است و این نشان از این دارد که ما انتقاد پذیر هستیم و پذیرای تمامی انتقادات می باشیم.
  و این سایت بزرگترین سایت در دنیا در زمینه هتلداری و گردشگری می باشد و بهترین های های دنیا از طریق این سایت انتخاب خواهد شد که نشان قدرت این سایت میباشد
  ۱۲-برای مورد آخر بنده ۵ سال در زمینه بین المللی فعالیت تبلیغاتی داشتم و یکی از شرکت های ما نماینده انحصاری یک شرکت معروف اروپایی می باشد و یکی از تخصص های دیگر من طراحی سایت به زبان های مختلف از جمله CSS می باشد

  1. جناب بشاش سلام
   همت شما برای پاسخگویی منطقی به سوالات و نقدهای دوستان ستودنی است
   جدای از مباحث مطرح شده به نظرم این حرکت شما اعتبار خاصی به هتل خلیج فارس می دهد
   راستی بنده یکی از مشتری های پرو پا قرض tripadvisor هستم و استفاده از ان در سایت شما برای من جالب بود
   سایر نقدهای دوستان نیز همان طور که فرمودید حتما مد نظر شما قرار خواهد گرفت
   موفق باشید

   1. من خیلی سال هست با این سایت آشنا هستم و از نظر شخصی من تنها سایت مورد اعتماد در این زمینه می باشد و تمامی مهمانان خارجی برای انتخاب هتل و مقصد خود از این سایت استفاده می کنند من الجمله خود من
    برای اینکه نظر سنجی در مورد این هتل سالم و دست نخورده و قابل اعتماد باشد از نظر سنجی آن در سایت هتل استفاده کردیم

   2. جناب آقای محمدیان
    یک انتقاد نسبت به سایت داشتم و به خطر همین انتقاد مجبور بودم دیر جواب بدهم
    با توجه به رشد روز افزون استفاده از موبایل و تبلت لازم می باشد شما نیز نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و نسبت به تغییراتی در سایت کافه بازاریابی اقدام نمایید که آن Responsive بودن قالب سایت می باشد که بتوان آن را غیر از کامپیوتر در گوشی های موبایل و تبلت ها هم به خوبی مشاهده کرد

 7. با سلام و درود فراوان
  جا دارد مجددا از حضور جناب آقای محمدیان ، در سمینار اصول موفقیت در بازار ایران -که در بندرعباس برگزار شد تشکر کنم. همانطور که دوستان فرمودند هنوز شرکت کنندگان سمینار از این برنامه به خوبی یاد می کنند و منتظر حضور مجدد استاد به بندرعباس هستند.
  به شخصه که خیلی مطالب مفید از استاد محمدیان یاد گرفتم. و همچنین ازشخصیت و دیسیپلین ایشان.
  عرض کنم خدمت دوستان با توجه به اینکه خیلی اهل سفر هستم و از هتل های مختلف ایران جهت اقامت استفاده کرده ام ، متاسفانه هیچ کدام حتی آن ۵ستاره ها آن طور که باید خدمات رسانی نمی کنند واز سطح کیفی خوبی برخوردار نیستند باتوجه با اینکه جهت اقامت مبالغ بالایی هم دریافت می کنند که انتظار می رود در مقابل شما از اقامت درآنجا لذت ببرید.
  به نظرم با وضعیت بد اقتصادی موجود درایران و وضع بد گردشگری هتل ها باید تدابیری جهت پذیرش مهمانان بیاندیشند.بجای اقامت چند روزه و پردردسردر چادر!
  مطمئنن آقای بشاش در مجموعه هتل بین المللی خلیج فارس با هدف بزرگ جذب گردشگر جلو می روند.
  باسپاس از ایشان و شما

  1. بله من هم با نظر شما در این رابطه مه یزان پرداخت مهمان با خدمات دریافتی یکی نمی باشد کاملا موافق هستم
   ولی هزینه های بالای این صنعت به خصوص آب و برق و حقوق پرسنل هزینه های کمر شکنی هستند و خیلی از هزینه های دیگر
   متاسفانه هیچ وقت این صنعت در ایران مورد توجه نبوده و بخش خصوصی ضرر های زیادی در این زمینه دارند تقبل می کنند که این باعث ضرر دهی این صنعت شده است

 8. آقای امیرعباس بشاش سلام و ارادت . ممنون از پاسخگویی شما از فرد حرفه ای مثل شما جز این انتظار نمی رود . در مورد سایت مزبور باید گفت که همان طور که مستحضر هستید بهترین سایت در این صنعت است و حرکت شما کاملا حرفه ای است. موفق و پیروز باشید

 9. با سلام و عرض ادب خدمت آقای دکتر و آقای بشاش و سایر دوستان. تبدیل شدن هتل خلیج فارس به یک هتل درجه یک با تعاریفی که آقای دکتر از آقای بشاش نمودند، امری قابل تحقق است. یه سوالی داشتم، همانطور که بیان شد این هتل در یک منطقه صنعتی واقع شده است. فرض می کنیم که سایر هتل ها در مناطق گردشکری و مناطق توریستی قرار دارند ( من از وضعیت هتل های این شهر اطلاعی ندارم به همین دلیل فرض کردم)، واقع شدن هتل خلیج فارس در این منطقه خاص، فرصت ها و تهدید هایی به همراه خواهد داشت. سوال من بیشتر در مورد تهدیدها است. به عنوان مثال، تدارکات و تشریفات سازمانی، برای یکی از اعضای خود، هتلی را در بندر عباس به دلیل ماموریت کاری رزرو می کند، اما هتل خلیج فارس را به دلیل فاصله از شهر برای این فرد رزرو نمی شود (منظورم این است که ممکن است مصرف کننده خود قدرت تصمیم گیری در انتخاب هتل نداشته باشد)، به جز نیروی کاری متخصص و متعهد که خود ذکر کردید، فکر می کنید که چه استراتژِ هایی لازم است تا با محدودیت ها و تهدید هایی این چنینی مقابله شود؟ ممکن است برخی تصور کنند که هتل خلیج فارس یک هتل تخصصی و بیزنسی است و برای توریست مناسب نمی باشد ( فرض کردم) ، چطور می شه که از این افکار عمومی جلوگیری نمود. اگر استراتژی هایی در این رابطه به خوبی تدوین شود آنگاه هتل خلیج فارس جایگاه خوبی در اذهان پیدا می کند.

  1. با سلام خدمت شما
   خدمت شما عرض کنم هر شهری در دنیا پتانسیل های خاص خود را دارد که بندر عباس هم مستثنی از آن نمی باشد
   شهر ها دسته بندی های مختلفی دارند که می توانند توریستی , تجاری,صنعتی و… یا تلفیقی از اینها باشد
   که بندر عباس شهری است که جنبه تجاری و صنعتی دارد که این نشان دهنده آن است توریست خاصی در این منطقه موجود نمی باشد و اکثر مهمانان برای کار به این شهر تشریف میارند که می توان به کارهایی از قبیل ترخیص کالا , شرکت های نفتی , کشتی سازی , صادرات و… اشاره کرد
   هتل های بندر عباس به خصوص هتل ما هدف خواصی برای جلب توریست نداریم و بازار هدف ما جلب مهمان های تجاری و صنعتی می باشد
   روزی که من این هتل را تحویل گرفتم یک هتل تعطیل و پر از مشکلات فراوان بود که حتی خود مردم بومی هم نمی دانستند همچین هتلی در بندر عباس موجود است اما بعد ۳ ماه زنگ خطری شدیم برای بقیه هتل های منطقه و در حال حاضر ظرفیت اشغال ما بالاتر از همه آن ها در فصل رکود کاری است
   اولین راه در این زمینه داشتن خدمات خوب نسبت به بقیه هتل ها می باشد و بعد از آن روابط خوب سپس معرفی هتل به مردم عادی به وسیله تبلیغات

 10. با سلام : خدمت آقای بشاش و همکارانشان در هتل خلیج فارس بندرعباس
  واقعا لذت بردم از پاسحگو بودن و در اولویت اول شنیدن انتقادات و صحبتهای دوستان و پس از آن استقبال از نظرات دیگران . بنده در سمینار موفقیت بندرعباس در هتل هرمز افتخار دیدن و پس از آن شنیدن سخنرانی جاب آقای بشاش را داشتم.
  واقعا به عرض دوستان کافه بازار برسانم از مدیران پر کار و به روز و فعال بودند و در سخنرانی چند دقیقه ای اهداف بلندی را در صنعت هتل مد نظرداشتند. امید است که موفق باشند.//

 11. سلام
  خوب من یکم دیر به این بحث رسیدم، پرسیدنی ها را پرسیدند و شما هم به خوبی جواب دادید.

  امیدوارم که موفق باشید و هتل شما که احتمالا بیشتر شاهد گردشگران و توریست های صنعتی است، بتواند موارد مورد نیاز این گردشگران خاص را تامین کند که برای اطلاع یافتن از آنها می توانید به سایت هتل هایی با موقعیت هتل شما در سایر کشورها مراجعه کنید و در پایان هم می توانم پیشنهاد بدهم که در صورتی که دوست داشتید می توانید روی کمک بچه های دانشگاه تهران برای ترجمه کاتالوگ و غیره به انواع مختلف مانند انگلیسی، آلمانی، فرانسه، کره، چین، ژاپن و حتی هندی حساب کنید. من و دوستانم در خدمت شما هستیم.
  در ضمن شما میتوانید برعکس بسیاری از رقبای داخلی خود، که تمایلی به ارائه گزارشهای مالی و همچنین استراتژی های خود ندارند، و مشابه با هتل های خارجی، با فراهم آوردن این گزارش ها، علاوه بر تغییر دید افراد و بازدیدکنندگان سایت، از مشاوره و کمک آنها هم بهره مند شوید.

 12. آقای دکتر محمدیان سلام با توجه به این که مدیر عامل محترم نوین چرم برای سه نفر از نظردهندگان هدایایی را در نظر گرفته بودند آیا در مورد هتل خلیج غارس هم این گونه خواهد بود یا این که حرکت آقای یوسفی یک حرکت شخصی بود. با ارادت و احترام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *