نوارهایی شب‌رنگ و هشداردهنده // کویرتایر و یک اقدام پسندیده

کویرتایر برای تقویت جایگاه برند خود و برداشتن قدمی در راستای مطالبات محیط زیستی به سراغ آژانس تبلیغاتی بادکوبه رفته است. نتیجه این همکاری استفاده از نوارهای شب‌رنگ هشداردهنده به منظور محافظت از شترها بود.

 ۲۲ درصد از تایرهای تولیدی کشور توسط برند کویرتایر تولید می‌شود. کارخانه تولیدی این برند که عنوان بزرگ‌ترین واحد صنعتی استان خراسان جنوبی را یدک می‌کشد، در بیرجند واقع شده است. تایرهای رادیال استیل بلت و سواری، وانتی، باری و اتوبوسی و تایر سبز از نمونه‌های تولیدی کویرتایر است. در میان محصولات کویرتایر، تایر سبز به عنوان یکی از جدیدترین محصولات، باعث صرفه‌جویی در میزان مصرف سوخت خودروها می‌شود، طول عمر بیشتری دارد و آلاینده‌های زیست محیطی را هم کاهش می‌دهد.

اما کویرتایر فقط یک بنگاه تولیدی به حساب نمی‌آید و در کنار فعالیت‌های مختلف، دغدغه‌هایی در حوزه CSR (مسئولیت اجتماعی) نیز دارد. این دغدغه با توجه به موقعیت جغرافیایی کویرتایر در خراسان جنوبی، بیشتر معطوف به محیط زیست شده است. همین امر موجب شد که کویرتایر برای تقویت جایگاه برند خود و برداشتن قدمی در راستای مطالبات محیط زیستی به سراغ آژانس تبلیغاتی بادکوبه برود.

فعالیت آژانس تبلیغاتی بادکوبه در این زمینه جالب و در خور توجه بود. «استفاده از نوارهای شب‌رنگ هشداردهنده به منظور محافظت از شترها» ولی داستان این شترها چه بود؟

آمار بالا و قابل توجهی وجود دارد از تصادفات و تلفات جاده‌ای میان خودروها و حیوانات کویری مانند شتر. این حیوانات در طول شب، در جاده‌های کویری تردد می‌کنند و متاسفانه بارها پیش آمده که به خاطر تاریکی هوا، خواب‌آلودگی راننده، شرایط جوی و دلایل دیگر، این تردد موجب بروز تصادفات ناراحت کننده و گاهی غیرقابل جبران شده است. معضلی که روند رو به رشدی داشته و نیاز به ارائه راه‌حلی بود که میزان این تصادفات به حداقل برسد.

آژانس تبلیغاتی بادکوبه راه‌حل را در نوارهای شب‌رنگ هشداردهنده دید. این نوارها بر گردن شترها یا دور مچ آنها بسته می‌شود و به خاطر نوری که در تاریکی شب از خود ساطع می‌کنند، رانندگان را از حضور شترها مطلع می‌کنند. کویرتایر هم از این طرح استقبال کرد. بعد از آن تولید نوارهای شب‌رنگ آغاز شد و برای محیط بانان منطقه ارسال شدند تا آنها را بر گردن و مچ شترها ببندند. در روز زمین پاک، کویرتایر در حرکتی نمادین از این فعالیت در سازمان حفاظت محیط زیست رونمایی کرد.


One thought on “نوارهایی شب‌رنگ و هشداردهنده // کویرتایر و یک اقدام پسندیده”

  1. سلام ، بادکوبه جان مرسی ولی ای کاش ، حداقل یک اشاره ای هم به این موضع می کردید که این Refractive Band ها الان مدت خیلی زیادی است که برای حیوانات استفاده می شوند ، مثلا برای اسب ، گاو ، شتر ، شترمرغ ، کانگورو ، نمونه هایی هم برای حیوانات خانگی مثل سگ و گربه وجود دارد ، هم به صورتِ گردنبند عرضه می شوند و هم به صورت مچ بند و نمونه های قلاده ای و افساری هم دارند ، تقریبا ۱۰ سالی هست که وارد بازار شده و تقریبا در تمام پت شاپ ها موجود است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *