مزایده اسفندماه سازمان زیباسازی // و سال سخت تبلیغات محیطی

مزایده اسفند سازمان زیباسازی با حواشی همراه بوده است. از تمایل تیم مدیریتی سازمان زیباسازی به “برگزار نشدن” این مزایده که بگذریم. (که در نوع خودش منافعی را برای گروهی خاص ایجاد می کرد) حالا سازمان زیباسازی تصمیم به مزایده گرفته، اما با قیمت هایی که برای جامعه کسب و کار بسیار نگران کننده خواهد بود. قیمتهایی که پای کسب وکارهای کوچک و متوسط را از تبلیغات محیطی خواهد برید!

در مزایده پیشرو قیمت های پایه، برای باکس ها با رشد عجیبی همراه بوده است. قیمت اولیه در مقایسه با مزایده تیر و مرداد سال ۱۴۰۲ حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ درصد افزایش یافته است! یک خبر نگران کننده که در مرحله بعد با رقم سودی که برنده باکس روی هر تابلو اعلام می کند تن هر برندی را خواهد لرزاند ور تبلیغات محیطی را از دایره صرفه خارج خواهد کرد!

این رشد قیمت برای یک مزایده محدود سه و یا چهار ماهه، در روزهای پایانی سال، چه معنایی دارد؟ در مزایده بعدی در بهار سال آینده، سازمان زیباسازی قرار است چه رشد قیمت دیگری برای تبلیغات محیطی ایجاد کند و آیا برندها توان پرداخت این هزینه ها را خواهند داشت. برنده و بازنده این تصمیمات چه کسانی خواهند بود؟

اگر می خواهید به بطن ماجرا پی ببرید همین قدر بدانید که مجموع قیمت پایه یکساله تابلوهای ۲ طبقه اتوبان صدر حدود ۲۱۱ میلیارد تومن تعیین شده است و این نرخ ها برای یک محور بسیار سنگین است.

آیا مشتریان و آگهی دهندگان توان  تحمل پرداخت سه و یا چهار برابری هزینه های تبلیغات را دارند؟ با این روند (اگر تغییری در تصمیمات ایده پردازان این مزایده صورت نگیرد) سال سختی برای تبلیغات محیطی خواهد بود.

نظر شما چیست؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *