جشنواره تبلیغاتی کن در سال‌های کرونا // معرفی پلتفرم Lions Live، بستر آموزش دیجیتال برای حمایت از جامعه خلاقیت

جشنواره‌های تبلیغاتی

از زمانی که صنعت تبلیغات جنبه‌های حرفه‌ای خود را بروز داده و توان تشخیص کار حرفه‌ای را برای متخصصان این حوزه امکان پذیر ساخته است، شاهد برگزاری جشنواره های بزرگ و کوچک تبلیغاتی در نقاط مختلف دنیا بوده ایم. این جشنواره ها از زمانی رونق بیشتری گرفتند که صنعت تبلیغات توانسته است قدرت تأثیرگذاری خود بر اقتصاد کشورها را به رخ کشیده و بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا را برای ارتقای تصویر برند و فروش محصولات خود به خودنمایی در جشنواره های تبلیغاتی ترغیب سازد. از جمله جشنواره های معتبری که در سراسر دنیا برگزار می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

در واقع برگزاری جشنواره مانند محرکی برای ارائه کار بهتر توسط شرکت‌های تبلیغاتی به حساب می آید. از برجسته ترین این جشنواره ها می توان به “جشنواره خلاقیت کن” اشاره کرد که به نوعی شناخته‌شده ترین کارزار تبلیغاتی بین تبلیغاتچی‌هاست

همراهان قدیمی ما در کافه بازاریابی حتما به یاد دارند که قبلا بصورت جامع و کامل بخش های مختلف جشنواره تبلیغاتی کن را طی یادداشت‌های متفاوت در وبسایت کافه بازاریابی معرفی کرده‌ایم و طی این سالها اخبار این جشنواره را رصد کرده و در اختیار اهالی کافه بازاریابی قرار داده‌ایم.

جشنواره تبلیغاتی کن در سال‌های کرونا

با شیوع بیماری کرونا دنیا به طرز عجیبی تحت تاثیر این موضوع قرار گرفت. از اقتصادهای جهانی و ساختارهای اجتماعی گرفته تا صنایع بزرگ و کوچک. صنعت بازاریابی و تبلیغات نیز بخشی از این داستان بود. اتفاقات زیادی در دنیای بازاریابی رخ داد و برندها رفتارهای جدید را در پیش گرفتند. بسیاری از کمپین‌های تبلیغاتی نیمه کاره ماندند یا کنسل شدند و بسیاری از رویدادهای مطرح جهانی لغو گشتند.

در اواسط فروردین ماه شرکت برگزارکننده فستیوال شیرهای کن، شرکت اسکنشال بصورت رسمی اعلام کرد که در سال ۲۰۲۰ این رویداد جهانی برگزار نخواهد شد.

جشنواره کن همزمان با اعلام خبر کنسلی این رویداد، عنوان کرد که اولویت های مشتریانش به لزوم محافظت از جامعه، ارائه کالاهای اساسی با هدف خدمت رسانی به مصرف کنندگان و تمرکز بر حفظ شرکت‌ها، جامعه و اقتصادها تبدیل شده است.

رئیس جشنواره کن، فیلپ توماس طی صحبت‌هایش دلیل کنسلی جشنواره به این صورت اعلام کرد که مدیران و کارمندان جشنواره اعتقاد دارند جامعه خلاق در حال حاضر با چالش‌های متفاوت دیگری مواجه هست و فعالان این حوزه این روزها در جایگاهی قرار ندارند که بتوانند اثری را بیافرینند تا با معیارهای قبلی سنجیده شود. صنایع بازاریابی و خلاقیت، کنار بسیاری از دیگر صنایع موجود، اخیرا در وضعیت آشفته ای به سر می برند و واضح است که مدیران و کارمندان جشنواره خلاقیت کن می توانند امسال با حذف همه گمانه زنی ها پیرامون فستیوال، نقش کوچک خود را در این زمینه ایفا کنند.

امسال رقابتی برای تصاحب شیرهای کن وجود ندارد!

با توجه به اطلاعیه موجود بر سایت جشنواره تبلیغاتی کن امسال کارها جهت شرکت در جشنواره داوری نخواهد شد، زیرا  زمان مناسبی برای این موضوع نیست. این جشنواره ضمن تشکر از تیم‌هایی که تا قبل از اطلاع از کنسلی جشنواره زمان زیادی گذاشته و تلاش کرده‌اند اعلام کرد در سال ۲۰۲۱ ورودی‌های سال ۲۰۲۰ هم بصورت جدا داوری خواهد شد. ما مشتاقانه منتظر جشن و افتخارآفرینی تیم‌ها در سال بعد هستیم  و جامعه تبلیغات را مجدداً گرد هم می آوریم، وقتی که جهان امیدوار است مکانی پایدار و خوش بین تر باشد.

Lions Live، بستر آموزش دیجیتالی برای حمایت از جامعه خلاقیت

حدودا دو هفته پس از اعلام خبر کنسلی رویداد شیرهای کن سیمون کوک، مدیر عامل این جشنواره اعلام کرد: “برای پیشرفت در خلاقیت و حمایت از جامعه تبلیغات در این زمان دشوار می‌خواهیم فرصتی را برای یادگیری و شبکه‌سازی فعالین این صنعت در سراسر جهان فراهم کنیم. بعد از ۷۰ سال امسال اولین سالی است که ما قادر به گردهمایی در یک مکان فیزیکی در ماه ژوئن نیستیم. Lions Live بستر مجازی برای اهالی صنعت فراهم می‌آورد تا بتوانند در کنار هم همکاری، یادگیری و حل مسئله را تجربه کنند، زیرا در دوران بحران، خلاقیت بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا می‌کند.”

با این مقدمه اول اردیبهشت سال جاری جشنواره کن خبر از برگزاری آنلاین یک دوره آموزشی و جذاب با موضوعات خلاقیت داد و زمان برگزاری آن را از تاریخ دوم تیرماه تا ششم تیرماه اعلام نمود.

Lions Live شامل کلاس‌های آنلاین حرفه‌ای در حوزه خلاقیت، اثربخشی و بازاریابی با تدرس اساتید مطرح این حوزه‌ها و همچنین فضایی برای ارتباط با افسانه‌های خلاقیت، سخنرانی از متخصصان، گفتگو از رسانه‌ها و تریبون‌های تأیید شده برای جشنواره خواهد بود.

این پلتفرم همچنین اهمیت خاصی به آینده‌بین‌ها می دهد که مجموعه‌ای از متخصان این صنعت هستند و ارزیابی خواهند کرد که کووید ۱۹ چگونه شیوه مواجهه صنعت با موضوعات (تم‌های) از پیش اعلام شده سال ۲۰۲۰ رویداد تبلیغاتی شیرهای کن را تغییر داده است.(زمینه‌های اعلام‌شده جشنواره کن را از اینجا می‌توانید ببینید). همچنین بهترین پاسخ‌ها و راهکارها به بحران کرونا از سوی جامعه جهانی خلاق در حال حاضر در پلتفرمی به نام “خلاقیت ما را به پیش می‌برد،  Creativity Moves us Forward platform.” به اشتراک گذاشته می‌شود.

ش

نکته قابل توجه اینست که دسترسی به این کورس‌ها و در واقع کل محتوای این پلتفرم برای همه رایگان خواهد بود.

در طول هفته برگزاری جشنواره، افراد علاقمند به بایگانی جشنواره شیرهای کن که بیش از ۲۰۰ هزار کمپین تبلیغاتی و ۱۶۰۰ سخنرانی از جشنوار‌ه‌های قبلی است دسترسی خواهند داشت. علاوه بر این ، در ماه ژوئن هر کسی قادر خواهد بود به یک دوره آموزشی اختصاصی از سری مسترکلاس‌های جشنواره کن در سایت https://www.42courses.com/ دسترسی پیدا کند. این شامل درسهایی از امثال Rei Inamoto ، Keith Reinhard و Debbi Vandeven در موضوعاتی مانند اثربخشی خلاقیت، استراتژی، داستان‌سرایی، علوم رفتاری و بازاریابی دیجیتال خواهد بود.

به نظر می‌رسد کرونا سرعت تغییرات در تبلیغات و شتاب حرکت دنیای دیجیتال را چند برابر کرده است و دنیا به زودی شاهد رویکرد جدیدی از اهالی دنیای تبلیغات خواهد بود. به شما توصیه می‌کنیم در سایت جشنواره کن ثبت نام کرده و در جریان اتفاقات آن هفته طلایی کن و پلتفرم شیرهای آنلاین باشید. برای ثبت‌نام از اینجا وارد شوید.


One thought on “جشنواره تبلیغاتی کن در سال‌های کرونا // معرفی پلتفرم Lions Live، بستر آموزش دیجیتال برای حمایت از جامعه خلاقیت”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *