مجموعه رستوران‌های ارکیده، شروعی تازه و هم‌سو با هویت برند در روزهای پس از قرنطینه  

برندها و پسا قرنطینه

این ماه‌ها و روزها در و دیوار شهر پر از تابلوها و آگهی‌هایی است که درباره ویروس کرونا و چگونگی روبه‌روشدن با آن هشدار می‌دهند. برندها از روزهای پایانی سال گذشته با بحرانی مواجه شدند که سکوت و ‌بی‌تفاوت‌ماندن در برابر آن جایز نبود. عمده فعالیت برندها در روزهای قرنطینه و بحران حول محور آموزش و آگاه‌سازی درباره شیوه پیشگیری از بیماری، تشویق به ماندن در خانه یا قدردانی از کادر درمان بوده است. با این حال زندگی در جریان است و با پایان روزهای قرنطینه شکل تازه‌ای از آن در حال شکل‌گیری است. حالا زمان آن رسیده که از درس‌های دوران قرنطینه استفاده کنیم، آگاهانه در کنار کرونا زندگی کنیم و به کار، تفریح و امور روزانه‌مان بپردازیم. این تغییرات بدون‌شک موقعیت و تصمیم‌های برندها را نیز تحت‌تاثیر قرار خواهد داد. به همین مناسبت در این مطلب قصد داریم به یکی از برندهایی که به شیوه‌ای نو در روزهای پس از قرنطینه حاضر شده‌ است بپردازیم.

مجموعه رستوران‌های ارکیده یکی از قدیمی‌ترین برندهای رستورانی در ایران است که با سابقه‌ای بیش از ۶۰ سال و تعهد به کیفیت و مهمان‌نوازی توانسته به یکی از محبوب‌ترین نام‌ها در میان مشتریانش تبدیل شود. این رستوران با شش شعبه در تهران، کرج و مازندران و ارائه خدمات بسیار متنوع به نیازهای گروه‌های مختلف مخاطبانش پاسخ می‌دهد. هر یک از شعبه‌های رستوران ارکیده برای یک هدف یا منظور خاص مناسب هستند و می‌توانند برای مناسبت‌هایی چون ازدواج، جشن تولد، دورهمی‌های خانوادگی و قرارهای کاری انتخاب شوند. تیم ارکیده تلاش می‌کند تا با در نظر گرفتن تمام جزئیات تجربه‌ای فوق‌العاده را برای مشتریانش رقم زده و برای آن‌ها خاطره‌ای ماندگار خلق کند.

حالا که پس از روزهای قرنطینه مجددا رستوران‌ها فعالیت‌ خود را از سر گرفته‌اند، ارکیده نیز بر آن شد تا با روحیه‌ای تازه و در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی مجددا خدمت‌رسانی به مشتریانش را به شکل حضوری آغاز کند. یکی از اقدامات جالب این برند که از زمان قرنطینه و روزهای خانه‌نشینی انجام شده، راه‌اندازی تونل ضدعفونی‌کننده بوده است. امکانی که اطمینان کامل از پاک‌ و بهداشتی بودن خدمات ارکیده را برای پرسنل و مشتریان فراهم کرده است. ارکیده، به عنوان اولین رستورانی که به تونل ضدعفونی‌کننده مجهز شده، اطلاع‌رسانی جامعی از چگونگی رعایت اصول بهداشتی در شعبه‌هایش انجام داده و از این طریق اعتماد کسانی را که دوست دارند دوباره مهمان این رستوران باشند به دست آورده است. اما فعالیت‌های ارکیده در این روزها همین‌جا تمام نمی‌‌شود.

تبلیغات محیطی رستوران ارکیده با حضور یکتا ناصر و منوچهر هادی

این روزها شاهد تبلیغات محیطی جدیدی از ارکیده با حضور سفیران این برند، یعنی خانم یکتا ناصر و آقای منوچهر هادی هستیم. زوجی هنرمند و محترم که همراه با فرزندشان روی بیلبوردهای ارکیده حضور پیدا کردند و تصویری از یک خانواده شاد و موفق را نمایش می‌دهند. حال و هوای بیلبوردها صمیمی و دل‌نشین است و حضور کودک و ژست‌های طبیعی سلبریتی‌ها فضایی سرزنده و شاداب در آن ایجاد کرده است. در ضمن نمایش یکتا ناصر و همسرش در فضاهای رسمی و غیررسمی کاربردی‌بودن سالن‌های ارکیده برای مناسبت‌ها و قرارهای مختلف را نشان می‌دهد.

حضور یکتا ناصر و منوچهر هادی در تبلیغات رستوران ارکیده

قدر این خاطره را دریابیم…

در کنار تصویر خانواده، جمله‌ای از شعر “زندگی” سهراب سپهری را می‌بینیم: قدر این خاطره را دریابیم! با توجه به حال و هوای عکس‌ها به نظر می‌رسد این جمله به کنار هم بودن و شادی و عشقی که در میان اعضای یک خانواده وجود دارد اشاره می‌کند. کنار هم بودن و همزیستی اعضای خانواده موضوعی بود که در دوران اوج بحران و روزهای سخت قرنطینه بیشتر به ارزش آن پی بردیم و حالا زمان آن است که بیش از گذشته قدر آن را بدانیم. معمولا افراد تمایل دارند حال خوش خود را با هم تقسیم کنند و با حضور در فضاهایی مانند مهمانی‌ها، رستوران‌ها و دورهمی‌ها برای خود و عزیزان‌شان خاطراتی فراموش‌نشدنی بسازند. به نظر می‌رسد پیام این بیلبوردها با مفهوم اصلی برند ارکیده و آن رسالت کلیدی که برای آن به وجود آمده هماهنگ است: خانواده و دورهمی، همان تصویری است که ارکیده قصد دارد با خدماتش در ذهن مشتریان خلق کند.

تبلیغات محیطی رستوران ارکیده

تبلیغات رستوران ارکیده همسو با ارزش‌های برند

استفاده از سلبریتی‌ها هم خود از نکات برجسته و قابل‌تامل در ارتباط با تبلیغات رستوران ارکیده است. اصولا استفاده از افراد معروف و شناخته‌شده در تبلیغات برای برندها چالش‌برانگیز و حساس است. تطابق سلبریتی با شخصیت برند، ویژگی‌های شخصیتی خود افراد معروف، کارهای هنری و تبلیغاتی گذشته آن‌ها و نگاه جامعه به این افراد از نکاتی هستند که در هنگام انتخاب باید مورد توجه قرار بگیرند. انتخاب خانم یکتا ناصر و منوچهر هادی به همراه فرزندشان به عنوان سفیران برند ارکیده فضایی صمیمانه، شاد و قابل‌قبول در آگهی ایجاد کرده است. شخصیت محترم و بی‌حاشیه خانم یکتا ناصر و خاطرات خوب مردم با فیلم‌های شاد آقای منوچهر هادی تصویری قابل‌اعتماد و دوست‌داشتنی از این زوج در ذهن مردم ساخته است که به اعتبار برند ارکیده هم کمک می‌کند. در واقع می‌توان گفت این انتخاب با ارزش‌های برند ارکیده مطابقت دارد و به‌خوبی می‌تواند پیام برند را به مخاطب منتقل کند.

معمولا پیام‌هایی که برندها در آگهی‌های تبلیغاتی‌شان ارائه می‌کنند، برای درک‌شدن و تثبیت در ذهن مخاطبان نیاز به دلیل باورپذیری معتبر دارد. تعهد رستوران ارکیده به خلق خاطرات بی‌نظیر و تجربه‌ای فوق‌العاده برای مشتریانش است و این کار را با خدمت‌رسانی بی‌وقفه و هماهنگ با نیازهای مشتری در شعبه‌هایش انجام می‌دهد. خانواده‌ها بیشترین گروه مخاطب ارکیده را تشکیل می‌دهند، از طرفی فضای ارکیده برای برگزاری جلسات کاری و مهمانی‌های خانوادگی و سازمانی مناسب است. ارکیده برای پاسخ‌گویی به این طیف متنوع نیازها خدمات جذاب و خلاقانه‌ای طراحی کرده است. ایجاد فضایی برای بازی کودکان، وجود آسانسور و پله‌برقی برای جابه‌جایی افراد مسن‌تر خانواده، امکان دسترسی به رستوران ارکیده جاده چالوس با ون و موتور برای افرادی که اتوموبیل خود را در جایی دورتر از رستوران پارک می‌کنند و … همگی باعث شده است تا ارکیده المان‌های اصلی برای جمع‌شدن اعضای یک خانواده در کنار هم را با بهترین کیفیت داشته باشد. در واقع ارکیده از ارائه محصول یا خدمات صرف به سمت “خلق تجربه” حرکت می‌کند و این همان چیزی است که وعده برند را برای مخاطبش باورپذیر می‌کند و در تبلیغات رستوران ارکیده به چشم می‌آید.

 

با توجه به بحران کرونا و اتفاقاتی که از ابتدای سال با آن مواجه بودیم، فعالیت‌های برندها بیشتر زیر ذره‌بین متخصصان و مخاطبان قرار گرفته است و به نظر می‌رسد ارکیده از آن دست برندهایی است که از این ارزیابی سربلند بیرون آمده است. تاکید مستمر به رعایت اصول بهداشتی در روزهای بحران و سپس خدمت‌رسانی مطمئن در ماه رمضان و حالا همکاری با سلبریتی‌های محبوبی که به خوبی کانسپت برند را منتقل می‌کنند و ارزش‌های کلیدی مجموعه را برجسته می‌سازند از نقاط قوت این برند است. فعال‌بودن یک برند رستورانی در دوران بحران و همراه‌بودنش با مخاطبانی که سبکی نو از زندگی را تجربه می‌کنند، نشان از هوشمندی و پویایی صاحبان برند دارد. امید که با تغییر جهانی که در آن زندگی می‌کنیم بیش از پیش شاهد ظهور برندهایی باشیم که خود را با شرایط جدید زندگی تطبیق می‌دهند و برای خلق تجربه‌های منحصربه‌فرد برای مخاطبان‌شان تلاش می‌کنند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *