برای یادگیری حسابداری به روش اصولی، چه باید کرد؟

طی چند سال اخیر، آموزش حسابداری مقدماتی و پیشرفته توسط موسسات آموزشی مالی و حسابداری با تبلیغات گسترده‌ای همراه شده است. از قضا شمار علاقه‌مندان به یادگیری حسابداری برای ورود به بازار کار هر روز تعدادشان بیش از گذشته می‌شود. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که عزمتان را جزم کرده‌اید تا از طریق شغل حسابداری به موفقیت و درآمد مطلوب برسید، باید اول از همه بدانید که چه انتظاری از خودتان و این شغل دارید و متناسب با آن پیشروی نمایید. برای خودتان مشخص کنید که تا چه سطحی می‌خواهید یاد بگیرید و به دنبال چه جایگاهی هستید. سپس برای رسیدن به هدف خود، یک برنامه‌ریزی دقیق و منظم را در نظر بگیرید و به اولویت‌بندی هرآنچه که شما را به هدفتان خواهد رساند، بپردازید. در نهایت، اگر می‌خواهید با حسابداری آشنا شوید، در اولین فرصت ممکن به ثبت‌نام در دوره‌های آموزش حسابداری اقدام نمایید.

معمولا در دوره‌های آموزشی که برای یادگیری حسابداری برگزار می‌شوند، بر روی عنوان «ویژه‌ بازار کار» تاکید خاصی شده است. چرا که این دوره‌ها بر خلاف آموزش‌های آکادمیک دانشگاهی اغلب به صورت عملی و کارآموزی می‌باشند و دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می‌کنند. علاقه‌مندان به حسابداری، تکنیک‌ها و مهارت‌های عملی و کاربردی لازم را طی چنین دوره‌هایی آموزش می‌بینند تا توانایی انجام کار به عنوان یک حسابدار را داشته باشند. بنابراین تمام افرادی که خواهان رسیدن به برترین جایگا‌ه‌ها در شغل حسابداری هستند، اعم از دانش آموختگان رشته‌ی حسابداری و یا افرادی که هیچگونه اطلاعاتی از علم حسابداری ندارند، می‌توانند از این آموزش‌ها استفاده نمایند. حتی کسانی که در این حرفه کار کرده‌اند و تجربه دارند اما به دنبال توسعه‌ی تخصص خود می‌باشند با شرکت در دوره‌های تخصصی حسابداری از جمله حسابداری مالی، حسابداری پیمانکاری، حسابداری حقوق و دستمزد و… معلومات خود را افزایش خواهند داد.

برای یادگیری حسابداری کلاس‌های حضوری پیشنهاد می‌شود یا دوره‌های آنلاین؟

ممکن است این سوال برای متقاضیان پیش بیاید که برای یادگیری حسابداری ویژه‌ی بازار کار بهتر است در دوره‌های حضوری شرکت کنیم یا آنلاین؟ در پاسخ باید بگوییم که شرکت در کلاس‌های حضوری، مستلزم حضور فیزیکی افراد در یک زمان و مکان خاص می‌باشد. حال تصور کنید با تمام مشغله‌هایی که دارید، امکان رفتن به کلاس در برخی جلسات برای شما وجود نداشته باشد. در این صورت، آموزش‌های آن جلسه را از دست می‌دهید و طبیعتاً نتیجه‌ی مطلوبی عایدتان نخواهد شد. بنابراین در چنین حالتی می‌توان گفت که ثبت‌نام در دوره‌های آنلاین، خرید فیلم آموزشی و یا بسته‌های آموزشی مولتی‌مدیا می‌توانند نیاز شما را در این زمینه برآورده سازند. شما می‌توانید در هر زمانی و مکانی با اتصال به اینترنت و استفاده از کامپیوتر و یا حتی گوشی‌های هوشمند مطالب را فراگیرید. در زمان غیبت هم می‌توانید بعدها فایل آن جلسه را دانلود کرده و در اختیار داشته باشید.

در حقیقت، رسانه‌های آنلاین یک محیط خاص و منحصر به فرد را برای تدریس و یادگیری حسابداری یا هر مطلب آموزشی دیگر فراهم می‌آورند. همان‌طور که گفتیم متغیر بودن زمان تدریس موجب جبران عقب‌ افتادگی از جلسات خواهد شد. که این خود یک مزیت ویژه برای نوع آموزش و برگزاری جلسات می‌باشد. در آموزش مجازی اساتید می‌توانند از رسانه‌های مختلفی همچون ویدئو، صوت و تصویر برای انتقال مباحث حسابداری استفاده نمایند که بسیار مفید می‌باشند. تمام موارد گفته شده در این سبک آموزشی، یادگیری را به حداکثر می‌رسانند و همچنین زمان فراگیری مطالب را تا حداقل ممکن کاهش می‌دهند. به همین دلیل است که گفته می‌شود آموزش موضوعی مباحث به روش آنلاین تقریباً ۲۰ الی ۶۰ درصد کمتر از آموزش حضوری زمان خواهد برد. علاوه بر این‌ها باید بگوییم که افراد با شرکت در انجمن‌ها و دوره‌های آنلاین آموزش حسابداری می‌توانند در این زمینه به تبادل اطلاعات با یکدیگر بپردازند.

پس از پایان دوره آموزشی در کدام شرکت‌ها می‌توان کار کرد؟

در یک تقسیم‌بندی کلی می‌توان علم حسابداری را به پنج بخش مجزا تقسیم بندی کرد؛ حسابداری خدماتی، حسابداری بازرگانی، حسابداری تولیدی، حسابداری پیمانکاری و حسابداری بازرگانی خارجی تقسیم کرد. در کشور ما یا شاید بتوان گفت سایر کشورها، اغلب سازمان‌ها از نوع بازرگانی و خدماتی می‌باشند. یعنی کسب و کارهایی هستند که با تولید خدمات و یا تجارت و بازرگانی داخلی سر و کار دارند. از طرفی انجام امور حسابداری برای چنین شرکت‌هایی نسبت به دیگر شرکت‌ها معمولاً ساده‌تر می‌باشد. بر همین اساس می‌توان گفت که دوره‌های اجرایی برای یادگیری حسابداری ویژه‌ی بازار کار، اکثراً برای آن دسته از افرادی تشکیل می‌شوند که قصد ورود به چنین شرکت‌هایی را دارند. بنابراین آموزش حسابداری شرکت‌های بازرگانی و حسابداری موسسات خدماتی پرکاربردترین مباحث آموزشی برای ورود به بازارکار هستند. لازم به ذکر است که در چنین دوره‌هایی در کنار مباحث تئوریک، کار با نرم‌افزارهای مالی و حسابداری نیز آموزش داده می‌شود.

یادگیری حسابداری و اشتغال در شرکت‌های معتبر را با چراغ تجربه کنید!

تمام دوره‌های آموزشی که برای یادگیری حسابداری ویژه‌ی بازار کار برگزار می‌شوند، شامل دوره‌های تکمیلی از مقدماتی تا پیشرفته می‌باشند. هدف از برگزاری چنین دوره‌هایی آموزش مباحث حسابداری در یک مدت زمان معین به‌ صورت کاملاً کاربردی و عملکردی است. بازه‌ی زمانی مورد نیاز برای کسب تخصص به سطح اطلاعات و تجربیات افراد و از همه مهم‌تر اهداف آن‌ها بستگی دارد. از طرفی انتظارات مدیران و کارفرمایان از حسابداران آینده، نظم‌دهی همراه با حل تمامی مشکلات در سیستم حسابداری و مالیاتی است. جالب است بدانید که چراغ به عنوان پیشرفته‌ترین سایت آموزش، کاریابی و استخدام در ایران، با در نظر گرفتن تمام موارد گفته شده اقدام به برگزاری دوره‌های کاربردی آموزش حسابداری نموده است. علاقه‌مندان با استفاده از چندین فیلم آموزشی سایت چراغ مثل سایت لیندا، مهارت‌ها را از زبان شخصی می‌آموزند که خود از تخصص کافی در آن زمینه برخوردار می‌باشد و یکی از بهترین‌ها در حرفه‌ی خودش می‌باشد.

همین حالا از تمام عزیزانی که مشتاق یادگیری حسابداری و تبدیل شدن به یک حسابدار منحصر به فرد می‌باشند، دعوت می‌کنیم تا با عضویت در سامانه‌ی هوشمند چراغ از خدمات جذاب آن در راستای استخدام بهینه استفاده نمایند. چراغ با ارائه‌ی دوره‌های آموزشی کاربردی و مفید ویژه‌ی بازار کار، به ارتقای مهارت‌های کارجویان برای کسب بهترین جایگاه‌های شغلی می‌اندیشد. کاربران پس از اتمام دوره‌های آموزشی موجود در سامانه و تقویت مهارت‌های خود می‌توانند برای کارفرمایان در شرکت‌های معتبر رزومه ارسال نمایند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *