کرونا و برندها // پیام کووید ۱۹ : چابک باشید

هیچ کس نمی تواند با فراگیری ویروس کرونا در سراسر دنیا آینده را پیش بینی کند و این شرایط چه زمانی به اتمام می رسد ولی برای زنده ماندن و زندگی کردن برندمان باید خیلی بیشتر از قبل چابک باشیم و نیاز داریم مواردی را هر روز بررسی کنیم :

  • درک فراتر و پیش بینی از نیازهای مخاطب برند
  • تهیه زیرساخت و فناوری های جدید متناسب با چالش های روزانه
  • پیام های بازاریابی هدفمند در راستای کمک و آموزش به مخاطب
  • سرعت و چابک بودن در برنامه های بازاریابی و تبلیغات

ما هرگز به عنوان شرکت و صاحبان مشاغل یا مدیران واقعاً وقت لازم را برای عقب نشینی و ارزیابی مجدد را نداریم. باید به جای ساخت یک داستان ترسناک به دنبال تبدیل تهدید به یک فرصت سودمند باشیم. اکنون زمان آن رسیده است که شرکت ها از انواع مختلف به دنبال جریان درآمد جایگزین باشند. نیاز است تمامی ظرفیت های سازمان به سرعت بررسی شده و از هدر رفت انرژی جلوگیری شود و کارکنان از روند روزانه خود خارج شده و هر یک به دنبال توسعه ، ایجاد فرصت و ارائه راهکار باشند.

کشف راهکارهای چابک برای بازاریابی همراه با آرامش مخاطب

باید به دنبال راهکارهای جدید یا تغییر مسیر بازاریابی برای  کمک کردن ، آموزش دادن و در کنار مخاطب بودن و افزایش آگاهی از برند بدون ایجاد مزاحمت برای مخاطب باشیم ، بیایید برخی از مسیرهای پیشنهادی را بررسی کنیم:

  • همکاری و مشارکت با سرویس های VOD :

امروزه بدون در نظر گرفتن شرایط به وجود آمده توسط ویروس کرونا ، برندهای نماوا و فیلیمو جای خود را در زندگی مخاطب پیدا کرده اند و سهم مناسبی از مخاطب رسانه ملی دریافت کرده اند ، برندها می توانند از تمامی ظرفیت های سرویس های یاد شده مانند اسپانسرینگ برنامه ، حضور غیر مستقیم در برنامه ها (Product Placement ) و تبلیغات ویدیویی استفاده کنند و پیام خود را در کمال آرامش به مخاطب منتقل کنند.

  • پادکست ها :

در هفته ها و ماه های آینده شاهد رشد چشمگیر پادکست ها و شنوندگان آنها هستیم ، پادکست ها در نقطه طلایی خود هستند و برندها می تواند در کنار پادکست ها قرار گیرند ، اسپانسر پادکست ها شود و یا برندها پادکست خود را تولید کنند و مدیران برندها از راهکارهای خود برای مخاطب بگویند و یا مخاطب مصاحبه ای از مدیران مخاطب گوش دهد.

  • تبلیغات در گوگل :

شاید همه ما در این روزها در جستجوی خرید آنلاین مایع ضدعفونی کننده تا لباس در گوگل هستیم که فرصتی بسیار مناسب برای تبلیغات در گوگل است و برندها می توانند از این فرصت به خوبی استفاده کنند و فرصتی را در اختیار مخاطب برای انتخاب برندمان قرار دهیم.

  • ساخت بلاگ یا استفاده از وبلاگ ها :

با کم شدن رفت و آمد مخاطب در سطح شهر فرصت بیشتری برای حضور در اینترنت دارند و باید سهم برند ما در فضای اینترنت گسترش پیدا کند. اگر در گذشته برند ما دارای بلاگ بوده نیاز است محتوای بیشتری در اختیار مخاطب قرار دهیم و در غیر این صورت فضای بلاگ را برای ارائه محتوا به مخاطب آماده سازی کنیم تا بیش از پیش از فضای مطالعه مخاطب در اینترنت بهره ببریم.

  • همکاری با اینفلوئنسرها :

شما ممکن آنها دوست داشته باشید یا از آنها متنفر باشید ولی موضوعی که نمی توان پنهان کرد میزان تاثیرگذاری اینفلوئنسرها روی مخاطبان است ، اینفلوئنسرها می توانند بدون هیچ برنامه تولیدی برای شما محتوا تولید کنند و پیام شما را به مخاطبان برسانند ، در انتخاب اینفلوئنسر حساسیت به خرج دهید ولی حتما در برنامه های ارتباطی خود از آنها استفاده کنید چون آنها برند شما را در کانون توجه مخاطبانشان قرار می دهند.

  • تبلیغات در شبکه های اجتماعی :

برند شما هیچ وقت به اندازه امروز به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی احتیاج نداشته است و تمام تمرکز خود را برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی بگذارید و حتما امکان خرید آنلاین از بسترهای مختلف فضای مجازی را برای مخاطب خود مهیا کنید و تمامی حساب های کاربری برند را فعال کنید.

در تمامی مسیرها چابک باشید و اکنون زمان آن رسیده برند شما در کنار مخاطب برای کمک کردن ، آموزش دادن و حمایت کردن از مخاطب قرار گیرد. ممکن است کاهش هزینه ها ، تاخیر در پرداخت و یا حتی ارائه خدمات رایگان فرصتی برای وفاداری مخاطب نسبت به برند شما شود و برندهایی که این موضوع را درک کنند قطعا پس از بازگشت زندگی به روال عادی برندهایی قدرتمندتر خواهند بود.

علی نیکومرام


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *