کمپین بیمه سامان، اولین و سریع ترین واکنش رسمی صنعت بیمه به بیماری کرونا

بیماری کرونا، پدیده ای که نه تنها زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است، بلکه در راستای آن تاثیر شدیدی را بر روی رویکرد تبلیغاتی برندها نیز داشته است، در این بین برندها با تولید محتوا در حوزه های بهداشتی و مراقبتی سعی در موج سواری بر روی این پدیده دارند اما هستند برندهایی که به صورت عملیاتی به موضوع بیماری کرونا و تاثیرات آن بر روی زندگی مردم میپردازند.

در هفته های پایانی اسفند ۹۸، کمپین کاملا دیجیتالی را از بیمه سامان شاهد بودیم که در بین حجم بالایی از اخبار منفی کرونا، خبری خوب مبنی بر حمایت خود از بیماران کرونا را نوید می داد، این کمپین تماما متمرکز بر بسترهای دیجیتالی اجرا شد و در این کمپین به صورت گسترده اینفلوئنسرهای مطرح اینستاگرام ضمن همدردی با مخاطبان خود در رابطه با کرونا، آنها را از پوشش بیماری های ناشی از کرونا که بدون هزینه اضافی به بیمه عمر سامان اضافه شده بود، با خبر میکردند.

استفاده هوشمندانه از ایفنلوئنسرها در این کمپین نقطه ی قوت دیده شدنش بود، چرا که اینفلوئنسرهای انتخابی در این کمپین همگی فعالان حوزه سبک زندگی و خانواده بودن و این موضوع درست مطابق با شعار بیمه سامان “حامی سلامت خانواده و جامعه” به اجرا رسیده بود.

بیش از ۴۰ اینفولئنسر در این کمپین حضور داشتند و در کنار این افراد، کمپین بیمه سامان در پیج های اینستاگرامی، کانالهای تلگرامی، وبسایت های پربازدید همچون آپارات و….. نیز حضور پررنگی داشته است.

با توجه به حجم گسترده ای که این کمپین داشته است، شاید به جرات بتوان گفت که این کمپین بیمه سامان، “بزرگترین کمپین دیجیتالی در کل صنعت بیمه در سال ۱۳۹۸” بوده است.

بیمه سامان در سال های اخیر با برگزاری کمپین های متعدد آنلاین و محیطی، مثل همیشه سعی در پویا نشان دادن خود داشته است و به نظر میرسد با توجه به ترندهای بازاریابی در ایران و پررنگ شدن نقش دیجیتال مارکتینگ در بازار ایران، بیش از پیش شاهد کمپین های متمرکز از این برند در دنیای دیجیتال خواهیم بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *