فهرست کامل + بهترین شرکت های دیجیتال مارکتینگ ایران

بروزرسانی بهمن ۱۴۰۲ // شما این مقاله را پیش از این با عنوان فهرست کامل شرکت های دیجیتال مارکتینگ ایران خواندید. اما این همه کار نمی توانست باشد. یک فهرست بلندبالا برای شما چندان نمی توانست راهگشا باشد. حالا تصمیم گرفتیم در صدر این فهرست (که کماکان در انتهای همین مقاله در دسترس است) ۵ شرکت Top Level رو که بازار دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات انلاین ایران را تحت تاثیر عملکرد خودشون قرار دادند، معرفی کنیم. کار سختی است. چرا که طیف ارایه خدمات این شرکتها خیلی متنوع است. برخی کار سئو می کنند. برخی کار سوشال مدیا، برخی تمرکز روی تولید محتوا دارند، برخی سرویس های جامع خدمات دیجتال مارکتینگ را ارایه می دهند و برخی نیز این سرویس های جامع را دست و پا شکسته ارایه می دهند. در کل ما سعی کردیم تاثیرگذاران اکوسیستم دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات آنلاین ایران را در صدر این فهرست معرفی کنیم.

صباویژن

شرکت تبلیغات آنلاین صباویژن

کم ادعایی نیست که یک شرکت، خود را بزرگترین شرکت تبلیغات آنلاین ایران معرفی کند. از صباویژن بر می آید. یک شرکت قدرتمند که از مجموعه بزرگ صباایده نیرو گرفته و در سال ۱۳۸۵ راه‌اندازی شده است. کار با صباویژن کار با حرفه ای هاست. در سبد این برند شما می توانید طیف وسیعی از خدمات را پیدا کنید. مالکیت سرویس هایی مثل آپارات و VOD فیلیمو هم گل سرسبد خدمات این شرکت است. فیلیمو هم بزرگترین VOD ایران است. صباویژن پلتفرم‌ها هوشمند وی‌پلاس را هم به وجود آورده است. به نوعی با شرکتی سروکار دارید که علاوه بر ارایه خدمات دیجیتال، خالق و صاحب رسانه است. صاحب رسانه بودن یعنی صاحب مخاطب بودن. شما مزیتی این چنین در هیچ شرکت دیگری پیدا نمی کنید. تمرکز صباویژنی ها تبلیغات بنری، همسان، فیلیمو و آپارات است. برای شروع بررسی مجموعه صباویژن از این لینک شروع کنید.

بومرنگ

شرکت دیجیتال مارکتینگ بومرنگ

آژانس دیجیتال مارکتینگ ۳۶۰ درجه بومرنگ را نمی توان یک شرکت نوپا در فضای دیجیتال مارکتینگ ایران معرفی کرد. بومرنگ که موسس آن میلاد صفایی است، به رغم تاسیس در سال ۱۳۹۶ اما به نوعی از قدیمی های فضای کسب و کار دیجیتال ایران است. به رغم جوان بودن با برندهای زیادی در این زمینه همکاری کرده اند. نگاه اجرایی بومرنگ به دیجیتال مارکتینگ ایران از نقاط برجسته این شرکت است. بومرنگ در ارایه خدمات سوشال مدیا و کمپین های وابسته به آن از خوبهای این عرصه است و خدمات مشاوره ای نیز در این بخش ارایه می کند. از مهمترین مشتریان بومرنگ می توان به زرماکارون، سافتلن و مریدنت اشاره کرد. برای شروع بررسی مجموعه بومرنگ از این لینک شروع کنید.

راتین

شرکت دیجیتال مارکتینگ راتین

آژانس دیجیتال مارکتینگ راتین با شعار “جایی که خیال شما راحت است” . آژانس راتین به مدیریت علی علیزاده عزیز با تجربه نزدیک به دو دهه فعالیت (تاسیس ۱۳۸۷)، تنها یک وظیفه برای خود متصور است؛ اینکه خیال شما را از هر نوع خدمات در دایرهٔ دیجیتال مارکتینگ راحت کند. راتین نقطهٔ اشتراک بین بازاریابی و تبلیغات با تکنولوژی و هنر است، جایی که افزایش فروش شما را هدف خواهد گرفت. ما از سال ۸۷ تا به امروز تمرین کرده‌ایم، تا مستقیم به هدف بزنیم. تمرکز راتین ارایه خدمات تخصصی در حوزه دیجیتال مارکتینگ است. مساله ای که موضوع و دغدغه بازار است. وب سایت این مجموعه را که بررسی می کنید علاوه ورود خلاقانه اش به موضوع، در بخش خدمات کمتر خدماتی را پیدا می کنید که به حوزه دیجیتال ربط نداشته باشد و در سبد این برند نباشد.از مهمترین مشتریان راتینمی توان به ترب، تاپ و سیبچه اشاره کرد. برای شروع بررسی مجموعه راتین از این لینک شروع کنید.

هارمونی

شرکت دیجیتال مارکتینگ هارمونی

آژانس دیجیتال مارکتینگ ۳۶۰ درجه هارمونی متعلق به مجموعه یکتانت است. می بینید این ارتباط چه تاثیری بر روی سرویس های یکتانت دارد!؟ یعنی در سبد خدمات این شرکت می توانید سرویس های مکمل تبلیغات بنری، نیتیو و … که متعلق به یکتانت هست رو هم دریافت کنید. هارمونی با بیانیه “حضوری موثر در فضای دیجیتال در راستای رسیدن به اهداف مشتری” در اکوسیستم دیجیتال مارکتینگ ایران خدمت ارایه می دهد. محمدمهدی دانا مدیرعامل، به همراه مجتبی مطلوبی هم بنیانگذار مجموعه هارمونی است. از مهمترین مشتریان هارمونی می توان به ایزی لایف، کارگزاری فارابی و دیجیکالا اشاره کرد. برای شروع بررسی مجموعه هارمونی از این لینک شروع کنید.

کلاکت

استدیو تولید محتوای کلاکت

کلاکت هم یک شرکت دیجیتال مارکتینگ هست و هم چیزی مثل آن. شاید بشود دقیق تر آن را یک استدیوی تولید محتوا معرفی کرد. اما در کلاکت علاوه بر تدوین استراتژی، ایده پردازی خلاقانه و تولید جذاب، می توانید سایر خدمات حوزه دیجیتال مارکتینگ را هم دریافت کنید. این مجموعه از پیشروان تولید ویدیو وایرال در فضای سوشال بوده و هر کدام از بنیانگذاران آن برای خود پیروانی داشتند و به نوعی خالقین این برند از واینرها و اینفلوئنسرهای بزرگ فضای سوشال هستند (ابی زندی، سامان صحیح و …. ). همین به کلاکت قدرت زیادی در اجرای کمپین های اینفلوئنسری هم می دهد. (شبکه سازی قدرتمند با اینفلوئنسرها و واینرها که کار کردن با آنها بسیار سخت است). برای شروع بررسی مجموعه کلاکت از این لینک شروع کنید.

بزودی در این فهرست چند شرکت تخصصی در زمینه سئو را نیز معرفی خواهیم کرد.

حالا برویم سراغ فهرست کامل شرکتهای فعال در اکوسیستم دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات آنلاین ایران. اگر بخواهیم بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ ایران را بشناسیم قبل از آن نیاز به فهرست کاملی از فعالان این عرصه داریم. عرصه ای که چندان شرح خدمات آن شفاف نیست و طیف وسیعی از شرکتها با خدمت متنوع را شامل می شود. گاهی به سمت کریتیو استدیو می روند، گاهی در حد یک شرکت مدیریت سوشال می مانند و گاهی به اسم شرکت دیجیتال مارکتینگ، خدمات ساخت برای رسانه های آفلاین را هم انجام می دهند. آژانس دیجیتال مارکتینگ مجموعه ای است که وظیفه رشد فرایند بازاریابی و فروش شما از طریق مجاری دیجیتال بر عهده دارد.

اصلی‌ترین وظایف یک آژانس دیجیتال مارکتینگ

تدوین استراتژی بازاریابی سوشال مدیا // تدوین استراتژی و تقویم محتوایی برای رسانه‌های یک بیزنس // مدیریت بودجه بازاریابی دیجیتال و تخمین بهینه هزینه‌ها // تولید محتوی تصویری، صوتی و متنی // سئو یا بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو // تبلیغات آنلاین (کلیکی، شبکه‌های اجتماعی، گوگل ادز و ….) // ایمیل مارکتینگ // تبلیغات از طریق پیامک

چیزی که مشخص است فهرست شرکتهای فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ ایران چندان برای کارفرماها و سفارش دهندگان آگهی شناخته شده نیستند. شرکتهایی که گاه به صورت رسمی و عمدتا به شکل غیررسمی فعالند و در بینشان خوبهای بسیاری را می توان شناسایی کرد. اما این ناشناس بودن باعث شده تا فضای دیجیتال مارکتینگ ما رشد بسزایی نداشته باشد و گاها کار بین چند آژانس محدود انجام شود و البته گاه کارها توسط بخش دیجیتال چند آژانس آفلاین بزرگ! انجام شود.

پایان مهرماه سال ۱۴۰۰ بود که در کافه بازاریابی از مخاطبان خواستیم که چنانچه در قالب یک شرکت رسمی و یا غیررسمی در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعال هستند نام شرکت و آی دی پیج مجموعه خوشون رو در کافه بازاریابی ثبت کنند تا دوستانی که در آینده می خواهند با شرکتی کار تبلیغات دیجیتال خود را پی بگیرند بتوانند از مجموعه ای وسیع دست به انتخاب بزنند. نتیجه شد این مجموعه. ما معتقدیم این کامل ترین فهرست شرکت های دیجیتال مارکتینگ ایران است.

نام آژانس پیج اینستاگرام
آژانس تبلیغاتی ۳۶۱ @۳۶۱adv
 آژانس تبلیغات آنلاین صباویژن @sabavision
آژانس دیجیتال مارکتینگ ادکس @adex.ir
آژانس تبلیغات و ارتباطات یکپارچه بازاریابی ارواد @ervadco
آژانس دیجیتال مارکتینگ اصرتیم @asarteam
آژانس تجارت الکترونیک پازل @puzzle.agncy
آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران نوین @irannovindigital
آژانس دیجیتال مارکتینگ آبدین @abdinads
آژانس مارکتینگ آذرخش جرجان @azarakhsh_accelerator
آژانس دیجیتال مارکتینگ آرپی @arpico.ir
آژانس خدمات دیجیتال مارکتینگ آرتاویل @artaville
آژانس دیجیتال مارکتینگ آوات @avaatagency
آژانس تبلیغات مجازی آوند @avand.me
آژانس راهبردهای ارتباطی خلاق بادکوبه – دیجیتال @badkoobeh
آژانس سوشال مدیا باروک @barookagency
آژانس دیجیتال مارکتینگ بعلاوه+ @bealaveh.ads
آژانس دیجیتال مارکتینگ بومرنگ @boomrangagency
استراتژی دیجیتال تک رول @techrule.digital
آژانس دیجیتال مارکتینگ چیتا @cheetahagency
آژانس دیجیتال دارت @daartagency
آژانس دال @Dalmarketing
آژانس آنلاین مارکتینگ دانا پیوست @danapeyvast
آژانس توسعه کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ دیجیتالیست @digitalyst.agency
آژانس دیجیتال مارکتینگ راتین @ratinagency
آژانس دیجیتال مارکتینگ راسا @rasadmcom
آژانس ربیک @rebikagency
آژانس تبلیغات دیجیتال رسانیک @rasanik.agency
آژانس دیجیتال مارکتینگ سون @Sevenmarketing.ir
آژانس خلاقانه بازاریابی و ارتباطات سی سرو @sisarvco
آژانس تخصصی سئو @Seoinja_com
آژانس ارتباطات برند شیراز @Shiraz.Agency
استودیو خلاق صفردرصد @۰۱۰۰٫studio
آژانس دیجیتال مارکتینگ قاصدک @ghasedakagency
آژانس دیجیتال مارکتینگ کارا @cara.agency
آژانس دیجیتال مارکتینگ گردشگری @marketive.ir
ما استودیو مارکتینگ @mastudiomarketing
آژانس دیجیتال مگنت @magnetdigitalagency
آژانس استراتژی برند مینیمال @minimal_ads
آژانس دیجیتال مارکتینگ نیوویو @newwwave.ir
آژانس دیجیتال مارکتینگ هارمونی @agency_harmony
آژانس دیجیتال کارکتینگ هاشور @hashoor.agency
تیم دیجیتال رندینگ هزارتو @themazeteam
آژانس دیجیتال مارکتینگ یومینت @youmenet.ir
آژانس دیجیتال مارکتینگ DNA_DM @dnadm.agency
آژانس ادزیرو @adzeri_ir
آژانس ادنگاه @adnegah
آژانس ادووینگ @Adowingcom
آژانس دیجیتال مارکتینگ آدلان @adlan.marketing
آژانس بلوباکس @bluebox.bc
آژانس دیجیتال مارکتینگ پرسونا @personaagency.ir
آژانس جادوگر سئو @jadogarseo.ir
جیمیل مارکتینگ ایران gmailmarketing.ir
خدمات تخصصی تجارت الکترونیک @e_icommerce
آژانس دیجیتال مارکتینگ پادواژیک @padvajic
آژانس دیترمینال @diterminal
آژانس دیجی تلنت @digi_talent
آژانس دیجیتالوژی @digitalogygroup
آژانس دیده شو @didesho.tv
آژانس دیمارکلاین @dmakline
آژانس رویدانو @rooydano
آژانس زوم استار @zoomstar.ir
استودیو زومینو @zoomino_studio
آژانس تبلیغاتی سیبل @cible.ir
آژانس فست کلیک @fastclick.ir
آژانس کانورت استودیو @convertadstudio
آژانس کلاکت @kelaket.co
آژانس لیمیت لاینز @thelimitlines
آژانس مارکت کن @marketkon.ir
آژانس دیجیتال مارکتینگ ماکان @macan.agecy
آژانس نوآفرینان خلاق راهکار ماهور @mahoor_agency
آژانس منظم  @monazam.agency
آژانس نماپرچم @namaparcham
دیجیتال مارکتینگ نورومارکتینگ @dcglab.ir
آژانس تبلیغاتی وسام ویژن @vesamvision_agncy
آژانس ویزون @wizon.ir
آژانس هوراز @hooraz_on
آژانس هیولا اسنودیو @hayola.studio
آژانس بی بولد
آژانس دیجیتال مارکتینگ نوکاد
آژانس دیجیتال مارکتینگ هدا استودیو
آژانس رسانه دیجیتال رنسانس
آژانس دیجیتال مارکتینگ دکامین
اژانس دیجیتال مارکتینگ فیکسو
آژانس گراف مدیا
آژانس تبلیغاتی پل مارکوم
آژانس دیجیتال وبکوک webcookdigital
آژانس دکامین Dekamin.agency
آژانس دیجیتال ایگو
آژانس دیجیتال فیکسو fixso.agency

لازم به ذکر است در انتشار اسامی شرکتها ترتیبی خاصی مدنظر نبوده و به شکل تصادفی چیده شده است. همچنین صرفا به درج نام شرکتهایی پرداختیم که به دعوت ما پاسخ دادند و نام خود را درج کردند. (هرچند گمان می کنیم که بخش مهمی از این مارکت به دعوت ما پاسخ داده اند) ما گمان می کنیم این لیست ارزش بسیار دارد و برنامه داریم برای معرفی برخی از برترین های این ۸۰ شرکت اقداماتی انجام دهیم. شاخص های این ارزیابی استحراج شده و بزودی مقاله ای با عنوان بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ ایران خواهیم نوشت.

اگر به این دست فهرستها علاقه دارید از اینجا فهرستی از کانال های تلگرامی بازاریابی و تبلیغات قدیمی را ببینید. در این مقاله از قدیمی ترین کانالهایی که به ترویج مفاهیم مرتبط به بازاریابی کمک کرده اند پرداخته ایم.

همچنین درباره دیجیتال مارکتینگ از این لینک می توانید مطالب بیشتری را بخوانید. (این مطلب برای کسانی که اطلاعی از دیجیتال مارکتینگ ندارد مناسب است)

جمع بندی

حوزه دیجیتال مارکتینگ در ایران مثل تمام دنیا حوزه ای جوان است. بازیگران اصلی آن هنوز خود را به مخاطب معرفی نکرده اند. تلاش ما این است در گام نخست همه بازیگران و در گام بعدی بهترین شرکت و شرکتهای دیجیتال مارکتینگ ایران را به شما معرفی کنید. در بخش نظرات برای ما بنویسید جای چه شرکتی در این فهرست خالی است. همچنین می توانید برای ما بنویسید کدام شرکتها برخلاف نامشان نتوانسته اند انتظار شما را در ارایه سوریس برآورده کنند. ثبت دیدگاه می تواند بر صیقل این عرصه نوپا کمک کند.


23 thoughts on “فهرست کامل + بهترین شرکت های دیجیتال مارکتینگ ایران”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *